Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mi w takich sytuacjach przydaje się miernik wychyłowy, kosztuje 15-20 zł, a z jego pomocą antenę 70 cm ustawiłem tak, że odbiera wszystko, łącznie z kanałami z 11411 (dopiero przy bardzo dużym deszczu odbiór czasem zanika). Ustawienie zajęło mi dosłownie kilka chwil. Jeśli się poddajesz, zawsze możesz wezwać fachowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, czy mogę prosić o sugestie, co robię nie tak lub o wskazówki dot. usunięcia awarii mojego zestawu?

 

Zestaw składa się z:

1) czasza PP-T 70 cm - najpewniej polski wyrób - ze sklepu eltrox.pl,

2) konwerter Inverto Single Selected 40mm LNB BLACK Premium za 16 zł - tylko na jednego satelitę - chcę odbierać darmowe kanały z HotBirda,

3) odbiornik ariva 102mini,

4) i oczywiście kabel z zarobionymi zaciskarką złączkami F.

 

Mój problem sprowadza się do tego, że nie mogę sobie poradzić z ustawieniem anteny, bo ariva stale podaje siłę sygnału na 45% i jakość sygnału na 10% oraz w ogóle się to nie zmienia, gdy poruszam anteną. Zachodzę głowę, co się mogło stać: czy mam do czynienia z awarią głowicy w arivie, czy konwerter nie działa...? Czy mogę prosić o sugestie?

 

Od kolegi z forum dowiedziałem się, że miał podobny przypadek, który spowodowały kiepskie złączki F - ten wątek u siebie sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam, podzielę się z Wami swoim problemem, mianowicie kupiłem ostatnio cyfrowy polsat z multiroomem, dekoder mini hd 2000, po podłączeniu do starego zestawu antenowego (talerz 85 cm i zez astra + HB) wszystko śmigało elegancko zarówno w SD jak i HD, problemy zaczęły się w momencie gdy zmieniłem talerz na 80 cm i konwerter na Twin, nie łapię absolutnie nic, wczoraj pół dnia siedziałem na dachu i kręciłem talerzem, konwerter mam ustawiony powiedzmy pionowo, elewacja na 30 stopni (mieszkam niedaleko Poznania) i nic na tunerze polsatu nie wskazuje absolutnie nic, jak podłączam technisata od TNK to sygnał mam na poziomie 85% ale jakość zero, nie wiem co źle robie, może inny kąt elewacji dla mojej lokalizacji? dodam, że wczoraj wieszałem antenę sąsiadce i potrzebowałem dosłownie kilku minut na znalezienie satelity, czy problem może tkwić w samej antenie? tzn. np. wysięgnik od konwertera nieco skrzywiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem.

Podczas ogladania tv znikł mi sygnał i wyskoczył komunikat zeby sprawdzic antene. Po kilku godzinach nie dotykajac do niczego sygnał powrócił. Kilka dni temu sytuacja sie powtórzyła. Niestety sygnału nadal nie ma. Pogoda była dobra, a antena jest przykrecona bardzo solidnie. CO może byc przyczyna i co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

2 tunery podpięte pod konwerter twin. Nagle w jednym tunerze brak części kanałów (TVP 1,2 info C+) a w drugim wszystko OK. Wymieniłem konwerter na nowy. Nadal to samo. Zauważyłem że jak odłączę kabel od anteny TV od telewizora sygnał jest ale sygnał w tunerze tylko jak jest karta od splittera. Bez karty nawet na fta pokazuje brak sygnału. Kabel euro wymieniłem bo tez jak był podłączony stary to brak sygnału był. Karta od splittera też chodzi jak chce. Przeważnie tylko jak są włączone jednocześnie 2 tunery. Na drugim tunerze wszystko OK.

Podłączałem na różnych tunerach i nawet pod inny tv i zawsze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem klientem Cyfry+ i ostatnio zmieniłem dekoder SD na HD Sagemcom DSI87. Do tej pory problemów z odbiorem nie było, ale dziś przyszła zima i większość programów HD nie działa, albo zacina się i klatkuje. Działają te podstawowe dostępne w wersji HD (TVP, TVN-y), ale już kanały emitowane przez Canal+ (np. Ale Kino) nie, z wyjątkiem Canal+ Sport (ale bez Gol i Weekend). W wersji SD wszystkie programy działają poprawnie.

 

Siła sygnału 89%, jakość sygnału 75%. Antenę mam 65 cm, konwerter pojedynczy, kabel - jak mówił instalator/monter - kiepskiej jakości. Rozumiem, że to pogoda sprawiła, że mój zestaw nie jest zdolny do odbioru sygnału HD, z pewnymi wyjątkami (niższy bitrate? inny transponder?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A czy to nie dziwne, że przy takiej samej pogodzie część kanałów HD działa, a te mniej popularne jak np. Canal+ Gol/Weekend/Film - nie?

 

To jest absolutnie normalne. To, że masz siła/jakość 89/75 nie odnosi się do odbioru wszystkich transponderów Hot Birda. To są wskazania z jednego, wybranego, zazwyczaj dobrze odbieralnego transpondera. Kanały HD są przeważnie na transpnderach DVB-S2, które wymagają większej przecyzji w ustawieniu lub większej anteny. Gorsza pogoda - jako pierwsze znikają kanały HD. Ja na 70 cm antenie nie mam problemów z HD przy normalnym deszczu i śniegu. Jeśli już wymieniać, to kupuj przynajmniej 80-90 cm antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...