Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,różni się,różni...

Szczególnie wyglądem po paru latach.A oto przykład.

Dobrych kilka lat temu pojawiły się na naszym rynku węgierskie anteny SAT f-my SZINTER.Po krótkim czasie nazwano je "gnijącymi węgierkami".Nie trudno dociec dlaczego,po prostu po kilku zimach składały się głównie z rdzy.

Zatem z podobnym skutkiem można napisać,że wiewiórka niczym się nie różni od skunksa,poza zapachem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem,czasami widuje się nawet rdzewiejące Mercedesy,ale to z tych leciwszych.Tutaj chodziło o wyjątkowy przypadek anten,które rdzewiały już maszerując na dach.Niektórzy jeszcze je pamiętają,zresztą wystarczy poszukać w sieci.I jest to kwestia nierzetelności producenta,nie zaś faktu,że tak jest w życiu...

Dlatego bardziej ufamy produktom markowym.

Wracając do anten Cyfry+, nigdzie nie napisałem,że są markowe.Po prostu mają namalowane logo firmy,dla której zostały wyprodukowane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Najchętniej poszedłbym do cyfry + i kupił od nich firmową antene.Ale czy tak można, wejśc sobie i kupić czy tylko w dniu podpisania umowy można dokupić ?

Tak,Możesz dokupić antene później.Oczywiste że musisz mięć umowe z cyfrą

 

Poważnie żeby kupić później antene w salonie cyfry trzeba przedstawić umowe? po co niby, skoro i tak antene bierzemy na własność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Cyfrę+ mam ob bardzo dawna, ale od jakiegoś czasu mam problemy z odbiorem sygnału HD. Zaczęło się to od wymiany standardowej czaszy 60 na 80 (standardowa z logo CP) . Przy każdym praktycznie pogorszeniu pogody zacinają mi się kanały HD,a niektóre zanikają całkowicie-najczęściej Canaly+np. dzisiaj troszkę pada deszcz, pojawiły się chmury i można zapomnieć o TVNHD itd. :/ Siła sygnału jest na zielonym polu, antena jest tak ustawiona ,że każda jej minimalna korekta w lewo bądź w prawo , powoduje ,że obraz znika całkowicie na wszystkich kanałach. Mało tego-podczas silniejszych podmuchów wiatru delikatne drgania anteny również powodują zacinanie i gubieniu obrazu. Czasza jest zamontowana na balkonie i nie jest zasłonięta żadnymi drzewami itd. Na starej mniejszej czaszy nie miałem tego problemu. Co skorygować?

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Zestaw Philips DSR7021, Ferguson Fk-6900 CR, Opticum XTS 703p. Pakiet Cyfry, splitter Multisystem. Konwerter Maximum Quad Monpblock. Antena 80 cm.

Występuje problem z odbiorem kanałów "Zone romantica" i "Discovery" na odbiorniku Ferguson ale tylko w momencie gdy działa tuner Opticum. Na obydwu tunerach ustawione parametry to: 12188 / V / 27500 dla "Zone romantica" i 10796 / V / 13000 dla "Discovery". Siła sygnału wg. tego co pokazuje Ferguson to 96% a jakość 76% oczywiście z kilkuprocentowymi wahaniami.

Zamieniałem miejscami podpięcie w konwerterze, przenosiłem tunery. Bez rezultatu. Gdy zamiast Fergusona podpięty jest Pace DSR 2221 taki problem nie występuje. Kanały HD odbieram bez problemów. w każdej konfiguracji.

Prosiłbym o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z odbiorem sygnału z dwóch Transponderów: 11278 i 10834. Przez większość czasu oba działają prawidłowo, ale przychodzą takie chwile, że jakoś sygnału drastycznie spada i nie można nic odebrać. Takie przerwy trwają od kilkundziesięciu minut do kilku godzin. Tuner satelitarny (ariva 200) działa na 100% prawidłowo, bo sprawdzałem te transpondery na innej antenie. Nie wiem więc, co może być problemem? Instalator stwierdził, że czasa jest nieco skrzywiona, ale wtedy chyba stale nie miałbym odbioru, a nie co jakiś czas? Obstawiam raczej konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak są ustawione porty LNB w tym monoblocku ? , powinny być tak :

Hotbird - LNB port 1

Astra - LNB port 2

Są monoblocki , które mają fabrycznie ustawione porty tak , że na porcie 1 jest Astra , a na porcie 2 Hotbird . Takie monoblocki są przeznaczone na rynek niemiecki lub do tunerów w których jest możliwość dowolnej zmiany portów na poszczególnego satelitę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, dolacze sie do tematu.

Moj tune Kathrein UFS 913( z podwujnym tunerem) po wyszukaniu kanalow wykazuje mi w spisie tylko 2 kanaly HBO HD(jeden z czestotliwosci 10834 a drugi z 12264) obydwa pokazuje ze sa kodowane,natomiast w wykazie

czestotliwosci Cyfry Plus widnieje parametr 12265 o co tutaj chodzi?

W ogole wiekszosc kanalow HD mi niedekoduje.Z HBO HD mam tylko Comedy a np z Canal Plus HD niedekoduje nic w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Zakupiłem od kolegi dekoder firmy Opticum X80 , telewizja na kartę i nie ma sygnału. Moc sygnału wynosi 45% a jakość tylko 5% , dekoder podłączyłem do starego kabla antenowego który jakiś czas temu miałem podłączony od Vectry. Czy to możliwe ,że nie ma sygnału przez ten kabel , widnieje również napis że odbieram juz sygnał z satelity Hotbird ale jest oczekiwanie na aktywacjee karty , karta była aktywowana wczesniej u kolegi , może u nowego odbiorcy karte trzeba aktywowac drugi raz ?? Prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...