Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam problem z sygnałem C+. Nie odbieram niektórych kanałów HD. Próbowałem przestawić antenę używając miernika sat. firmy axing (dźwiękowo-diodowy) ale to nic nie daje. Tylko mi te kanały Hd które mam znikają. Z czym może być problem? Możecie mi podać optymalne ustawienia antenz tyn. jaka polarzyjacja, czy ma być lnb włączone? itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znajomemu, który jest użytkownikiem CP i posiadaczem tunera HD 5000, zamontowałem monoblocka Inverto wraz z anteną Triax 80. HB złapałem bez problemu, natomiast nie ma sygnału z Astry 19'2. Na porcie B jest HB, natomiast na porcie A Astra, diseqc 1.0. W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

siema

od jakiegoś tygodnia pojawił się problem z odbiorem niektórych kanałów z cyfry. Są dni w którym idą normalnie, są dni w którcyh regularnie wyskakuje komunikat brak sygnału i dalsza gadka... Dotyczy to kanałów TVP (wszystkie możliwe), Puls, Tv4, C+film, C+gol, Sportklub i mtv rocks. Antena ustawiona jest niemalże idealnie (ustawiana miernikiem) kręciłem już konwerterem ale problem zniknał raptem na 2 dni teraz znwou powrócił mimo że konwerter jest w tym samym, poprawionym miejscu. Inne kanały odbierają zawsze lux beż zadnych zacinek i tym podobnymi.

Edit: Wszystko dzieje się na tunerze philips pvr hd, jade na dwóch kablach podpiętych, zmiana kabli w konwerterze nic nie dała także.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno wskazać jednoznaczną przyczynę braku odbioru Astry ale wydaje mi się, że problem leży w konfiguracji tunera. O ile monoblock Inverto, który masz jest standardowy to w ustawieniach tunera Hot Bird powinien mieć ustawiony port A (lub 1 w zależności od dekodera) a Astra port B (lub 2). Dopiero gdy masz tak skonfigurowany tuner możesz korygować ustawienie konwertera/anteny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za poradę, tak też zrobię - ustawię porty po czym będę korygował antenę/konwerter. Dodam, że nie mam "swój" tuner i nie miałem żadnych problemów z ustawieniem 2 satelit u siebie, także korzystam z monoblocku Inverto i po ustawieniu HB na port 1 na porcie 2 Astra pojawiła sie błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samo kręcenie konwerterem nie pomoże, jeśli cała antena nie patrzy dokładnie w stronę satelity. Tu http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html masz kalkulator skrętu konwertera, azymutu, elewacji itd. Posprawdzaj, czy masz dobrze ustawiony kąt elewacji, skręt konwertera. Najlepiej mieć miernik, nawet taki prosty, wychyłowy za 15-20zł, wtedy można ustawiać samemu, ruszając anteną i obserwując kiedy wskazówka wychyla się najmocniej. Jesli nie masz miernika to poproś kogoś, aby obserwował wskazania sygnału na dekoderze, a sam poluzuj antenę i ruszaj nią delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Mam pewien problem z odbiorem kanałów cyfry+. Z góry proszę wybaczyć brak fachowego słownictwa ale niestety zupełnie się na tym nie znam i nikt w mojej okolicy i najbliższym otoczeniu również, mam nadzieje że nie będzie problemu ze zrozumieniem mnie :oops:

Sprawa wygląda tak:

Posiadam Cyfrę +, do tej pory "rozdzielałam" ją na 2 dekodery przy pomocy konwertera twin i splitera, ale zachciało mi się rozdzielić to jeszcze na 3 tv. Zmieniłam więc konwerter na quad. Po podłączeniu trzeciego dekodera, telewizora ( :curious: ) wszystkie kanały ładnie się wyszukały jednak nie wszystkie kanały odbierają dobrze. Właściwie to odbiera dobrze tylko kanał 1 i 2, na reszcie jest obraz, dźwięk,( może dałoby się oglądać, ale po 30 min pewnie dostałby człowiek epilepsji :roll: )... obraz przerywa, "skacze", pokazują się paski wielkich pikseli. Tyczy się to tylko trzeciego instalowanego dziś dekodera. Pierwsze dwa działają bez zastrzeżeń. Nie wiem kompletnie co może być nie tak... czy to kwestia dekodera, czy może talerz za mały, a może konwerter... ale z drugiej strony gdyby z konwertem czy talerzem było coś nie tak to podobne cuda działyby się na innych TV, a tak nie jest...

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...