Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam, wracając do mojego problemu z odbiorem programów paczki polsatów w cyfrze + - dziś był u mnie monter i głowił się trochę czasu po czym stwierdził, że to jakieś zakłócenia nadajników (policja, komórki itd...) i programy polsat, polsat news, tv4, polsat2, oraz puls nie będą odbierał z tej lokalizacji nawet gdybym na dachu zamontował antenę! Proszę o opinie czy to możliwe, że takie "zaniki" wybranych kanałów istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej to nie jest problem typu "sun outage", możne antena sie trochę przekręciła i trzeba ponownie skorygować albo konwerter sie obluzował, raczej nie jest to przez zakłócenia, praktycznie z każdej pozycji uda się odebrać Hot Birda jeżeli antena jest dobrze ustawiona i nie ma przeszkód terenowych np. ścian czy drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

lokalizacyjne to wygląda w ten sposób, że jest to pierwsze piętro w kamienicy przy ruchliwej ulicy w środku miasta: trakcja tramwajowa, lampy uliczne. Byłem przy próbie ustawiania i na tych programach polsatu jakość ani drgnie w różnych ułożeniach anteny, konwertera... na innych kanałach sygnał 93% jakość 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mam dziwny przypadek, klient miał dekoder samsunga DSB-S305G z CP i antenę z konwenterem która ma jakieś 8 lat (antena 70 cm) w ostatni łikend przedłużył umowę w CP i dostał dekoder ECHOSTAR DSB-717. Na echostarze nie łapie mu wszystkich kanałów. nie ma z tp 12284.00 H; czy 10892.00 H, na mierniku odpowiednio mam jakość 70% i 68%. wszystkie inne transpondery łapie a tych nie ma. Na starym dekoderze wszystko miał. Czyżby ECHOSTAR miał taką słabą głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

konwenter wymieniany na inverto - bez zmian; kabel wymieniany - bez zmian.

taka mała moja sugestia do klienta była aby obniżył talerz o 30 cm, bo był zbyt blisko dachu - wyśmiał mnie że się czepiam, że na starym wszystko odbierało. tylko się zastanawiam jeszcze czy faktycznie mały kawałek dosłownie minimalnie zasłonięty może mieć wpływ na działanie ów dekodera ECHOSTAR i braku niektórych częstotliwości. Dla mnie jako że mam możliwość sprawdzenie siły i BER na mierniku wszystko OK a na dekoderze lipa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam, wracając do mojego problemu z odbiorem programów paczki polsatów w cyfrze + - dziś był u mnie monter i głowił się trochę czasu po czym stwierdził, że to jakieś zakłócenia nadajników (policja, komórki itd...) i programy polsat, polsat news, tv4, polsat2, oraz puls nie będą odbierał z tej lokalizacji nawet gdybym na dachu zamontował antenę! Proszę o opinie czy to możliwe, że takie "zaniki" wybranych kanałów istnieją.

 

Ojejku.. co za [beep] :(

Ponoć było coś nie tak z transponderami CP - akurat wtedy nie byłem przy telewizorze. Nie jest możliwe żeby policja, komórki, radary zakłócały sygnał. No chyba żeby ktoś miał nadajnik terawatowy i pozabijał wszystko co żyje w promieniu kilometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam, wracając do mojego problemu z odbiorem programów paczki polsatów w cyfrze + - dziś był u mnie monter i głowił się trochę czasu po czym stwierdził, że to jakieś zakłócenia nadajników (policja, komórki itd...) i programy polsat, polsat news, tv4, polsat2, oraz puls nie będą odbierał z tej lokalizacji nawet gdybym na dachu zamontował antenę! Proszę o opinie czy to możliwe, że takie "zaniki" wybranych kanałów istnieją.

 

Ojejku.. co za [beep] :(

Ponoć było coś nie tak z transponderami CP - akurat wtedy nie byłem przy telewizorze. Nie jest możliwe żeby policja, komórki, radary zakłócały sygnał. No chyba żeby ktoś miał nadajnik terawatowy i pozabijał wszystko co żyje w promieniu kilometra.

Z miłą chęcią bym zaprosił kolejnego montera lecz z zastrzeżeniem, że bez ustawienia polsatu nie będzie zapłaty za usługę, niestety ten wcześniejszy skasował za ustawienie anteny - fakt, że wynegocjowałem trochę taniej. Czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam nadzieje że wybrałem odpowiedni temat do opisania mojego problemu.Mianowicie pare dni temu zmieniłem operatora z CP na C+ ze względu na Canal + i paczke kanałów dostępnych tylko w cyfrze (ale kino,planete,hyper) No i problem polega na tym iż żaden z kanałów cyfry nie odbiera mi w jakości HD, ogólnie jest problem z kanałami HD - nie odbiera mi oprócz kanałów cyfry HD - National Geo , AXN Spin,BBC HD,Eurosport HD, Wieczorami odbiera Nat Geo Wild , TVP HD,Eurosport 2 HD A stale odbiera jedynie TVN HD,MTV HD,Fox Live HD,AXN HD,Nickleodeon HD.Opisałem dokładnie co odbiera a co nie bo może to ułatwi rozwiązanie mojego problemu.Dodam też tutaj że praktycznie wszystkie programy SD odbierają bez problemu ( z tego co zauważyłem czasem jedynie przerywa 4funtv i 13street) Antene posiadam z Cyfrowego Polsatu zakupioną w maju ub. roku, jest to antena 60.posiadam dekoder sagecom z cyfry , siłe sygnału mam 81% natomiast jakość 75%.Dodam również że kabel od anteny mam w pewbym miejscu skręcony z drugim kablem gdyż ten okazał się za krótki.Zastanawiam się czy to tylko wina złego ustawienia anteny, czy może na tak małej antenie nie odbiorą mi te kanały, a może problemem jest skręcony kabel bądź coś jeszcze innego? Denerwuje mnie strasznie ta sytuacja, gdyby to były pojedyńcze przypadki nie robiłbym z tego problemu, bo człowiek i tak nie ma czasu oglądać tego wszystkiego, ale gdy jest to 3/4 kanałów w tym te na których mi zależy i muszę je oglądać w SD gdzie jakość na moim telewizorze tych kanałów zbyt dobra nie jest to chcę to jakoś rozwiązać.Jeśli znacie prawdopodobną przyczyne to doradźcie mi jeszcze proszę czy lepiej zająć się tym samemu czy skorzystać z usług montera? Dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na pierwszy rzut zawołaj montera.

tak na poważnie problem może leżeć w dwóch częściach: sprawdzić wszystkie łączenia e-F-ek oraz tam gdzie mówisz że był kabel łączony, po drugie przypuszczam ze e-F-ki są dobrze zarobione pozostaje dostroić antenę. Możesz samemu to zrobić, kręcić ale dosłownie milimetrami - lewo - prawo - góra - dół lub też minimalnie skręcić konwenterem w prawo stojąc przodem do anteny. Wtedy zobaczysz czy się coś poprawi.

Z twego opisu polecam od razu zabrać się za drugą z moich podpowiedzi - ustawienie anteny, jeszcze napisz kto wcześniej antenę ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwróć sie do jakieś firmy ewentualnie o poprawne ustawienie sygnału na mierniku to wersja z nakładem mniejszych kosztów ( anteny 60 cm muszą być ustawione praktycznie na max swojego sygnału ) ale bardziej polecam wersje z wymiana anteny na 80 cm z ustawieniem na mierniku ponieważ kanały które piszesz ci tną sa ze słabszego transpordera i wymagaja wiekszych anten i prcyzyjnego ustawienia jej i jeszcze złaczka na kablu dodatkowy tłumik sygnału na tak małej antenie . Co do jakości sygnału ze masz 75 % to tunery przekłamują wartosc sygnału bo maja mniej wyczulone głowice na sygnał . Polecam antena 80 cm minimum i precyzyjne ustawienie anteny na mierniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za szybkie odpowiedzi :) A więc zrobie tak: Kupie kabel odpowiednio długi by nie musiał być złączony,czasze 80cm i zadzwonię do montera by się tym zajął.Tak dla informacji, w przypadku cyfrowego polsatu te kanały które ma i CP i C+ np Nat Geo HD czy Eurosporty, również na CP nie działały.Jak trochę "pogrzebałem" przy kablach w miejscu ich złączenia momentami potrafiła nieco jakość i moc podskoczyć na dekoderze ale nic to nie zmieniało.I jeszcze pytanie a propo anten, na serwisie aukcyjnym jest dużo tego typu czasz za około 50-60zł czy takie są wystarczające ? są to jakieś bez firmowe i nie wiem czy to nie będą jakieś rozlatujące się przy złej pogodzie :D i czy nie będzie problemu jak kupie taką czasze a konwenter wezme od anteny z CP? czy wszystkie konwentery pasują do wszystkich czasz ? pewnie zadaje denne pytania ale nie znam się na tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli kupisz większą antenę i źle ją ustawisz to efekt będzie podobny jak teraz. Da się oglądać kanały HD na antenie 60 cm ale musi być baaaaaaardzo dokładnie ustawiona. Kable też powinny być dobrej jakości, łączenia nie są mile widziane. Fakt, że na 80 cm antenie będziesz miał większy zapas sygnału na gorszą pogodę. Wiadomo, im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...