Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ja bym szukał przyczyny jeszcze w ustawieniu sygnału (skręt konwertera - lewo - prawo ale minimalne ruchy) poza tym najczęstszą winą może być również że konwerter wymieniony z Twin-a na Quada może być:

a. zainstalowany po środku mocowania ( lub zbyt blisko przysunięty talerza lub też zbytnio odsunięty) należy w tym zakresie trochę poeksperymentować - dosłownie minimalne ruchy - odjechać lub przysunąć w zależności jak był pierwotnie zamontowany.

b. wymiana konwentera spowodowała że trzeba zrobić korektę w ustawieniu anteny. (piksele ze zdjęć tak na to wskazują) i tu też dosłownie minimalne ruchy (czaszą góra/dół oraz prawo lewo)

 

W konwerterze typu Quad może być jeszcze sytuacja ze nie wszystkie z 4 wyjść mają ten sam poziom sygnału. 1 lub dwa mają niższy ale nie aż do tego stopnia że poziom sygnału to 25%

 

Przy złych zarobionych eFkach:

a. jak by 1 drucik dotykał do "rdzenia" przewodu byłby brak sygnału - zwarcie

b. może się poluzowały i nie stykają co skutkuje również brakiem obrazu.

 

Przy wadliwym przewodzie (gdzieś nadłamany/połamany)

a. część kanałów nie będzie działała

b. żadne kanały nie będą działały

 

 

Reasumując

ja bym się skupił na pierwszej części mojego postu - korektę ustawienia anteny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W konwerterze typu Quad może być jeszcze sytuacja ze nie wszystkie z 4 wyjść mają ten sam poziom sygnału. 1 lub dwa mają niższy ale nie aż do tego stopnia że poziom sygnału to 25%

Miałem przypadek, że na quadzie Golden Interstar ze słabego transpondera na jednym wyjściu sygnał był a na innym nie było. Zanim zaczniesz czymkolwiek kręcić zamień kable. Najpierw warto zrobić to co najprostsze tym bardziej, że user nie ma doświadczenia z telewizją satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

najprostszym rozwiązaniem to zaprosić montera z miernikiem i niech on sprawdzi wszystkie 4 wyjścia. Jeśli się okaże że któreś szwankuje wiadomo jaka przyczyna, jeśli są ok wiadomo ze przewód.

A najlepszym rozwiązaniem dla niedoświadczonego usera, to jak ma quada i ma 3 wyjścia zajęte, niech podepnie przewód pod wolne wyjście i się zobaczy czy coś drgnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kombinujecie jak koń pod górę, skos, mocowanie, mieszanie czaszą, wzywanie miernika z przyczepionym monterem i pustym portfelem, teorie i dziwne przypuszczenia (piksele wynikiem przerwy lub zwarcia w kablu :shock: )...

Na początek zamień kabelek biegnący do trzeciego tunera z kabelkiem biegnącym do pierwszego, wykręcając i przykręcając wtyczki przy konwerterze. I pisanie czegokolwiek więcej zależy od wyniku tego prostego eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

od pewnego czasu zauważyłem spadki i wzrosty jakości sygnału na niektórych transponderach HB. Np. na tp. 10892 głównie wieczorami sygnał rośnie o 2-3% a w dzień potrafi o te 2% spadać. Niekiedy nawet przy delikatnym zachmurzeniu jest spadek, jaki może być powód?antena źle ustawiona? ogólnie jakość na HB mam pomiędzy 72% a 80%. Jak wspomniałem spadki i wzrosty tylko na niektórych tp. Są także przypadki podczas przełączania niektórych transponderów,iż jakość początkowo sięga 10% po czym gwałtownie wskakuje na 75%. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam "dziwny " kłopot z odbiorem dvb-t . Problem polega na tym że podczas remontu urwałem kablel antenowy od zasilacza , kilka razy " zakładałem " go i nie mogło złapać sygnału zamieniłem zasilacz i dalej to samo ( najlepsze było o że jak dotykałem śrubokrętem puszke sygnał się pojawił a jak odstawiłem znikał ) wydaje mi sie że problem leży po stronie kabla ( możliwe że jest jakieś zwarcire ) po wielu próbach udało mi się ustawić i tu kolejny kłopot w analogu i dvb-t łapie kanały do 40 . Miał ktoś z was podobne kłopoty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Mam pewien problem ustawiałem już w życiu kilkanaście razy antenę ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.

Nie działają niektóre transpondery. Nie pamiętam dokładnie w tym momencie, które ale nie działają mi kanały m.in Polsat HD, Cinemax 2 HD, i kilka innych nie koniecznie w HD.

Może od początku..

1. Pierwsza antena była mała 60 pomyślałem, że to kwestia dostrojenia.. nie udało się

2. Pomyślałem kwestia wielkości anteny.. nie udało się 90 antena dokladnie to samo

3. Miejsce anteny. Zmienilem na inny budynek! nie udalo sie

4. Pomyslalem cos z konwerterem.. To samo!

5. Walniety kabel? Probowalem na 2m kablu.. to samo...

 

Nie mam juz sily co moze byc przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ojciec mój ma jakiś polsatowski złom a ja mam arive 100 e hd. Wgrywalem rozne oprogramowania i dalej to samo.. Spróbuje jeszcze ten kąt ustawić konwertera chociaż powiem szczerze już nie mam pomysłów.. Spodziewałem się, że coś po prostu zasłania miałem już kiedyś przypadek podobny ale po tym jak przestawiłem antene w zupełnie inne miejsce cieżko mi uwierzyć, że nie działają dokładnie te same transpondery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma sygnału na tych częstotliwościach:

12280Mhz H

12265Mhz V

12318Mhz H

12188Mhz V

12472Mhz H

12261Mhz V

 

Powiem szczerze nie mam już pomysłów. Dzisiaj kolejne próby w innym miejscu z innym kablem innym konwerterem na innym tunerze i dalej to samo...

Wydawało mi sie na początku, że coś może zasłaniać ale próbowaliśmy już w przynajmniej 5 różnych miejscach i cały czas te same częstotliwości nie mają sygnału..

W pobliżu tak na prawdę tylko linie średniego napięcia ale nie wierzę, że przy 5 różnych pozycjach zawsze celowalibyśmy w nie..

Nie mam już pomysłów na prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Haha zadzwonił mój ojciec po montera polsatu bo u ojca praktycznie nic nie działa na dekoderze polsatu I co? przyjechał koleś z takim sprzętem, że pożal się... Monitorek z antenką warty może z 50 zl z allegro i do tego kabel do tunera.. Podlaczyl pokrecil anteną i powiedzial ze zrobione. Mimo komunikatu na wielu kanalach "brak sygnalu" uznal, ze za 1-2h pojawi sie bo centrala cos tam wlaczy :))) Tak wyglada profesjonalny monter ktory wzial 80 zl. Ojciec ma do niego jeszcze dzwonic ja sie nie tykam tej anteny z ktorej on ustawia niech sobie radzi chociaz wydaje mi sie, ze predzej odda kase niz cos wymysli bo takim monterem to moze byc ktos w 5 minut co nie ma pojecia o tym co robi.. Podlaczalem u wielu osob juz anteny mialem sytuacje ze po przykreceniu anteny praktycznie nie musialem nic juz regulowac bo na oko udawalo sie nawet ustawic a takiej sytuacji jeszcze nie mialem.. Po prostu brakuje mi juz pomyslow probowalem wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisałem testowane na 2 różnych antenach na 60 tce i 90 tce. Testowane na 3 różnych uchwytach: jeden zakupiony, drugi zrobiony a trzecia opcja byla na barierce na tarasie. 3 x ta sama sytuacja.. Pozostale czestotliwosci sygnal ok 75% stabilny nawet na kanalach HD.

Co mnie ciekawi to przy nieustawionej antenie sila sygnalu na tych czestotliwosciach ktore przy ustawionej antenie dzialaja wynosi ok 45% a przy tych co nie dzialaja jakies 30%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W 1 przypadku miałem wrażenie, że coś faktycznie zasłania albo róg budynku albo słup średniego napięcia.. W 2 przypadku zupełnie inne miejsce tam już nie miało co za bardzo zasłaniać co najwyżej przewody średniego napięcia.. i 2 kolejne miejsca na barierce w odstepie 5 metrów na balkonie.. Czy jest to mozliwe by w 4 roznych miejscach w duzych odstepach zaslanialo to samo i te same czestotliwosci nie mialy by sygnalu ? Az taki zbieg okolicznosci? Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...