Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Posiadam C+ od roku. Nigdy nie miałem żadnych problemów z odbiorem aż do wczoraj. Wszystko ładnie śmiga oprócz 11411, czyli Canal+ Film HD, Canal+ Gol HD, Canal+ Weekand HD, Ale Kino+ HD, MiniMini+ HD, Planete+ HD, teleTOON+ HD/HYPER+HD, Kuchnia TV+ HD, DOMO+ HD, Canal+ 3D. Antena nie ruszana, warunki pogodowe dobre. dekoder PACE PVR 500GB i stan sygnału pokazuje mi tak na 4,6 -4,8. Dodam, że mam w szafie drugi dekoder DS183 i jest to samo, więc wnioskuje "przestawienie" anteny co jest mało prawdopodobne albo uszkodzenie konwertera. Macie może jakieś inne pomysły albo doświadczenie w z tego typu problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od najprostszych czynności do tych mniej miłych 8)

 

Nie wychodząc z domu, pierwsze co przychodzi na myśl to przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.

 

a jak problem nadal jest to:

 

1.Sprawdź Wtyki F, kabel

 

2.Sprawdź kąt konwertera poruszaj konwerterem wokół własnej osi (przekręcaj) i zobacz czy coś to daje, czy sygnał "wskakuje"

jak to nie jest przyczyną, to:

3.Wymiana konwertera.

 

a jak nadal jest problem to:

4.Niestety, poluzowanie śrub i lecimy, ustawiamy antenę na nowo. :wink:

 

Dzisiaj miałem problem z Eurobirdem 28,5E, powód trochę wczoraj pi :censored: gało i się konwerter przestawił,

Ale już po problemie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Za pomocą http://www.dishpointer.com/ tej strony wygenerowałem dla siebie takie dane:

 

Satellite: 13E EUTELSAT HOT BIRD 13A | EUTELSAT HOT BIRD 13B | EUTELSAT HOT BIRD 13C

Elevation: 32.3°

Azimuth (true): 189.2°

Azimuth (magn.): 184.6°

 

Sprzęt mam taki:

Dekoder: Globo Opticum 4060CX Antena: 60CM

Konwerter: GI - 201 Platinum X Karta: TnK Bez Opłat (Conax)

 

I teraz mam pytanie. Jak na podstawie tych danych najlepiej ustawić antenę oraz jej kąt?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha Czyli ustawianie na losowo? No to ok. Właśnie się zastanwiałem bo mam konfigurację jak w sygnaturce i podaną wyżej , i do tego porządny kabel do tego pociągłem (Nie żadne podróby a markowy , ma 75ohm). Mój dekoder pokazuje 80% sygnału i 90% zasięgu i zastanawiałem się po prostu czy da się coś wyciągnąć więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Miejsce: Niemcy Dekoder: "Digital Satellite Receiver PrimaSat I" (dziś kupiony) - ze ściany wychodzi mi kabel z anteny zbiorczej - po podłączeniu go pod dekoder i ustawieniu Astra/Hotbird i wszystko co tam bylo pokolei okazuje się że najlepszą jakość sygnału otrzymuje na Astrze 19.2E teoretycznie bo po przeszukaniu otrzymuje duzo kanałów śmieci a ani jednego niemiecko języcznego nie wspominając o polskich (naturalnie tv trwam złapało jak na zlość). Siła sygnału: 51% jakość: 39% Jestem w tej dziedzinie amatorem ale nie ma mi kto pomoc wiec pisze tutaj :). Po ręcznym wyszukiwaniu konkretnych kanałów pojawia się "NO SIGNAL". W konfiguracji mam do wyboru: Switch Type: DiSEqC 1.2/USALS ; none ; DiSEqC 1.0/1.1 i do każdego z nich dodatkowo Toneburst (ON/OFF) próbowałem już wszystkie kombinacje jednak nie bardzo widać różnice. Po wyborze Satelity mam do wyboru(mam ustawione na uniwersal): LNB Type (Uniwersal / Normal C / Normal Ku ) LOW LNB Freq. 09750 ; HIGH LNB Freq. 10600 ; 22kHz Tone: AUTO ; LNB POWER: 13/18V ; Transponder 11463. Fizycznego dostępu do anteny nie posiadam inni lokatorzy korzystają z tej samej anteny i nie mają problemów ~podobno. Jakie ustawienia są najlepsze i co jeszcze mogę zrobić aby złapać jakies normlane kanały. Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

normalne kanały to : zdf, pro sieben, rtl, kanałly na których mówią po niemiecku mi znajduje tylko jakieś śmieci na których mówia po francusku tzn z 4 a reszta to zakodowane C+. Teraz zauważyłem ze siła sygnału spadła mi do 2% ciekaw jestem od czego to zależy czy inni uzytkownicy anteny mogą osłabiać mi odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena zbiorcza to jeszcze nie wszystko.Trzeba wiedzieć czy nie jest to przypadkiem system jednokablowy wtedy odbiornik musi być do tego przystosowany.

Najlepiej spytaj się sąsiada może będzie wiedział.

Najprawdopodobniej jednak będzie to antena tylko na Astrę więc ustaw:

switch-none (te ustawienie w przypadku pojedyńczej antenny może być dowolne )

LNB-Universal

LNB Type (Uniwersal / Normal C / Normal Ku ) LOW LNB Freq. 09750 ; HIGH LNB Freq. 10600

22kHz Tone: AUTO

LNB POWER: 13/18V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawiłem wszystko tak jak napisałeś znalazło 465 kanałów typu:

- Canal+ DECALE

- I>TELE

- NCMESS

- PR 30600

- itd.

- + na których coś rzeczywiście leci : tv trwam, bbc world, best of shopping, cnbc europe, france 24 kilka, russia today

 

próbowalem dodać ręcznie kanały np.

 

zdf hd, zdf_neo HD, zdf kultur hd: 11361 H 22000

 

das erste: 11836 H 27500

 

zdf: 11953 H 27500

 

prosieben, kabel 1 : 12051 V 27500

 

RTL Television, rtl2, vox, super rtl: 12187 H 27500

 

Niestety za każdym razem siła sygnału 40/50% - jakość 10-30% i wiadomość po próbie wyszukania: NO SIGNAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem z odbiorem sygnału, problem polega na tym że sygnał zanika całkowicie lecz po wyłączeniu i włączeniu sygnał pojawia się ale po chwili zanika, problem pierwszy raz pojawił się piątek, dodam że miałem podłączone dwa dekodery pod jeden konwerter Fergusona Arive 250 Combo i Echostara HDS-400E przez przelotkę od fergusona, w tym momencie sygnał jest podłączony prosto z anteny do Echostara i nadal zanika średnio co 3, 5 lub 10 minut, proszę o pomoc bo nie wiem co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czasza 85cm.

TnK HD.

Monoblock Opticum - Hotbird/Astra

Kable jak i cała instalacja na wysokim dokładnym poziomie,starannie wykonana.

Bez przeszkód typu drzewa ,budynki.

 

1-możecie ocenić ustawienie anteny przy tym co na screnach?

Na TVP1HD mam Jakość Sygnału na ~50%,a na TVNHD ~70%....dlaczego taka różnica?

2-co tak naprawdę daje ta JAKOŚĆ SYGNAŁU ? Bitrate chyba nie podnosi ?

 

 

4590372400_1354643417_thumb.jpg 9738843000_1354643418_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ad1. Jak dla mnie na 85cm antenę masz ustawioną na "dostateczny plus a cztery minus", nie wiem jakie mają głowice dekodery TNK.

 

ad2. Zawsze sugeruj się jakością sygnału jak ustawiasz antenę.

Wpływ na jakość sygnału zależy od długości i jakości kabla, jakość konwertera i prawidłowy skew (skręt) i oczywiście od wielkości czaszy.

 

Antena 80cm, konwerter quad (zinwell) -> kabel 0,5m -> przełącznik diseqc 4/1 -> kabel 18m(biały) ->końcowe gniazdo RTV/TV/SAT -> kabel 3m -> dekoder CP HD500 u mnie jakość i siła wygląda tak (bez procentów):

 

20121204190903.jpg

 

20121204190928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sprawdź Wtyki F przy konwerterze i tunerze.

 

Poradziłem sobie z tym, wystarczyło włączyć na Echostarze obsługę Diseqc i odłączyłem sygnał od Arivy i podłączyłem do Echostara i było ok aż do dziś gdy sygnał Sat podłączyłem do arivy a tu zaskoczenie bo nadal jest całkowity brak sygnału na arivie i w tym momencie :shock: nie wiem co robić :?: , dodam że z dekoderem od fergusona mam do czynienia po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poradziłem sobie już z tym całkowicie instalacja moja to układ zez na astre 1 połączony przez przełącznik Diseqc sygnał z anteny podłączony do arivy a następnie przez przelotkę do Echostara, problem polegał na tym że do puki nie włączyłem na obu dekoderach obsługi Diseqc widniał komunikat "zły lub brak sygnału"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez całe lato nie działały mi niektóre kanaly HD (z tego słabszego transpondera) czyli Kuchnia+, C+Gol, TVP2, etc. podejrzewam co może być u mnie problemem, mianowicie drzewo rosnące jakieś 20 metrów od budynku, dość wysokie i choć większośc kanałów działa - wszystkie SD i część w HD, to własnie te kilka z drugiego transpondera nie działało. Jako, ze drzewo jest liściaste, zakładałem, ze zimą, jak zgubi liście, obraz się pojawi ... liście spadły z drzewa i dalej nie było obrazu, teraz jak zasypało wszystko śniegiem, sygnał sie pojawił .. i tu moje pytanie .. .czy śnieg może mieć aż taki wpływ na jakość sygnalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
teraz jak zasypało wszystko śniegiem, sygnał sie pojawił ..

Obstawiam, że pod ciężarem śniegu lekko "ugiął" się wysięgnik konwertera, co jak widać wystarczyło, aby złapać transponder 11411. Spróbuj ten wysięgnik jakoś usztywnić, aby został w obecnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zawsze przy problemach z odbiorem sygnału czy to u mnie czy u kogoś robię te czynności co już pisałem w tym wątku

 

PS: Z mojego doświadczenia wtyki F czy kabel uszkodzony (sygnał był a po chwili zanikał), ktoś siłuje się z anteną a to takie proste usterki czasem potrafią zrobić tyle zamieszania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...