Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moja konfiguracja identyczna jak podałem kilka postów wcześniej. Teraz jest z kolei taki problem: jeśli oba dekodery są jednocześnie włączone, to gdy na jednym z nich przełączę się na niektóre transpondery (np. TP 3 na Hotbird13E) to wtedy drugi dekoder traci sygnał z niektórych transponderów (np. TP 74 i TP 78 na Hotbird13E). Gdy wyłączę ten pierwszy dekoder lub przestawię go na kanał (transponder) "bezkolizyjny", to na drugim dekoderze wszystko wraca do normy.

 

Na moje oko wygląda na to, że uszkodzony jest konwerter monoblock twin Maximum XO-62. Ale czy jest w ogóle jakaś inna możliwość? Gdyby okazało się to prawdą konwerter tego typu jakiego producenta polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze mówiąc - nie wiem. Musiał byś zapytać kogoś z serwisu, kto to rozbierał. Wydaje mi się że różnica będzie w jakości wykonania, w jakości lutów i elektronice. Ten droższy teoretycznie powinien być wykonany "lepiej"

a w praktyce (różnej marki mierniki) w antenie np. Triax TD115 na tych samych transponderach o tej samej porze pomiary... praktycznie niczym się nie różnią. Sprawdzałem kiedyś dla zabawy kilka sztuk singli, a były między nimi Redy, Greeny, Black OPP, Black Premium i Ultra. Zauważyłem jedynie że ten Ultra kontra reszta ma jak by nieco większy zapas sygnału podczas opadów deszczu. Nieco równa się 3-7% co tak naprawdę jest niezauważalne. Nie testowałem ich jednak z miskami (antenami jeśli można tak je nazwać) o średnicy mniejszej jak 100cm bo... innych nie montuję. Do środka Inverto nie miałem jeszcze okazji zaglądać bo... na odcinku ostatnich kilku lat nie trafił mi się - USZKODZONY :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Jestem nowicjuszem w dziedzinie TV sat stąd moja prośba o pomoc. Mam problem ze znalezieniem kanału Sport 1 Deutschland i niemieckiego Eurosportu z Astry. Mam zestaw TNK z tunerem FK 7000 i monoblock. Wszystkie kanały z Hotbirda odbieram bez problemu, odbieram też kanały z Astry 1, Astry 3A i Astry 2A (takie nazwy wyświetla mój tuner), jednak po przeszukaniu transpondera 12480 V 27500 dodaje mi kilkanaście kanałów, jednak nie są to te kanały, które są w spisie na stronie http://www.lyngsat.com/Astra-1H-1KR-1L-1M-2C.html tylko np. Reality TV, Telefoggia czy V777, a Sport 1 nie odnajduje :( Podobnie jest z kanałem Eurosport. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi co robię źle i jak doprowadzić do tego, żeby odbierać te dwa sportowe kanały? Z góry dziękuję za wyrozumiałość i wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

radmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie same zjawisko miałem u siebie swego czasu.Dotyczyło nawet dość szerokiego pasma kanałów.

Nieważna była częstotliwość szukana odbiornik znajdował zupełnie inne kanały i zawsze te same.

Tak samo zachowywał się DM800 i Komputer ze SkyStar2 i SkyStar HD2.

Jednak po znalezieniu właściwych programów i ich zapisaniu wszystko chodziło ok.

Pewnego razu zauważyłem ,że odbieram programy w zakresie 12GHz bez względu na ustawioną polaryzację.

Konwerter ustawiłem na nowo dokładnie poziom sygnału wzrósł nieco i od tego czasu zjawisko nie wystąpiło.

Czy to było przyczyną tych anomalii nie jestem całkiem przekonany.

Dodam ,że antena stoi prawie na takiej samej wysokości jak oddalona o 60 m antena GSM.Oprócz tego mam 800m do anteny średniofalowej i 8 km do nadajników telewizyjnych , które dmuchają z mocą po 100kW.

W czasach analogowych odbiór bez uziemienia nie był możliwy a zakłócenia wchodziły nawet na scart.

Znany jest problem ze Sport 1 i telefonami bezkablowymi.Może też masz w okolicy jakieś nadajniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wydaje mi się, żeby przyczyną były nadajniki. Talerz mam zainstalowany na działce, gdzie jest spory problem z zasięgiem wszystkich sieci GSM i dlatego jakieś 2 metry nad talerzem mam zamontowaną antenę panelową do odbioru internetu 3G? Czy ona może powodować takie zakłócenia? Dodam, że jest zwrócona w przeciwnym kierunku niż talerz. Spróbuję jeszcze z ustawieniem konwertera, a w ostateczności zrobię tak jak radzi anttys.

Dzięki za porady. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia i pomysły w tym temacie proszę o informacje.

 

Pozdrawiam

radmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli różnice pomiędzy tymi konwerterami w praktyce nie są zbyt duże to postanowiłem jednak kupić nieco droższy konwerter monoblock twin Inverto Black Pro, bo będę miał dwa satelity (zawsze coś) za cenę tylko o 30 zł większą od tego twina Inverto Black Ultra, co chyba się opłaca.

 

EDIT: No i bardzo ciekawa sprawa! Monter założył mi ten drugi monoblock twin od Inverto ale opisana usterka w ogóle nie zniknęła. Z tego wniosek, że stary konwerter jest sprawny ale dalej nie wiadomo co jest grane: uszkodzone kable, minimalnie złe ustawienie anteny, jakieś zewnętrzne zakłócenia, drzewa w oddali czy co? W każdym razie po włączeniu drugiego dekodera niektóre transpondery na Hotbirdzie-13E i Astrze-19E na pierwszym przestają być przezeń odbierane a po wyłączeniu tego drugiego odbiór na pierwszym wraca do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monter? To nie był monter tylko partacz. Gdyby był to monter - już miał bys po problemie. Po pierwsze powinien mieć przy sobie dwa, trzy inne (sprawne!) dekodery FTA. Powinien z rolki rozwinąć nową instalację, ponownie ustawić antene dobrym miernikiem i podłączyć wszystko od zera. Trwało by to maks. 30min! I wtedy, krok po kroku... pod nowy przewód podłączać po kolei Twój sprzęt aż do wykrycia usterki. To po pierwsze... Po drugie... Jeśli chodzi o Mnie, to wspomnaiłem o tym wszystkim, bo... na 99% jest uszkodzony dekoder. Może nie ten pierwszy, lecz ten drugi. Monterek miał miernik by sprawdzić jakie napięcie wysyła ten drugi dekoder do LNB?

A może zamiast 13/18V wysyła 16/22 i wtedy konwerter wariuje? Zdobądź kolego zwykły miernik napięcia. Musisz wykonać kawałek przewodu idącego do konwertera w taki sposób, by pozbyć się z niego izolowania. Jednym słowem musisz sprawdzić, jakie napięcie idzie w przewodzie. Najlepiej zrobić to tak: zdejmij kawałek izolacji z przewodu antenowego (2,3cm) ale go nie ucinaj! Odsuń ładnie siateczkę (druciki = oplot) na bok. Dobierz się do wnętrza przewodu tak byś widział idącą żyłke w środku lecz też nie ucinaj. Włącz całość np. na częstotliwość 10719V. Przewodem plusowym z miernika dotknij środka przewodu antenowego, a minusowym na oplot. Sprawdź jakie idzie napięcie. To samo zrób np. na jakiejkolwiek innej częstotliwości z H. Powiedz ile Volt tam szło?

 

Dlaczego wspomniaem o takim schemacie? Bo:

 

- trafiają się dekodery które bez podłączonego konwertera nie wysyłaja napięcia, więc grzebanie we wtyku antenowym nic nie daje

- bo , boje się że zsunie ci się paluch i zrobisz zwarę na końcówce LNB

 

Dzwiny jest Twój objaw, ponieważ... fizycznie konwertery typu TWIN wewnątrz siebie nie są połączone. Są to jakby dwa single w jednym opakowaniu. Wtyk 1 nie powinien mieć nic wspólnego z wtykiem 2 pomijając masę (czyli oplot przewodu antenowego). Trzeba też sprawdzić, czy na tej masie nie ma przebicia. Wydaje mi się że jednak jest.

To pierwsza rzecz którą trzeba sprawdzić. Ja mam do tego przelotkę wykonaną we własnym zakresie (awaryjna). Są też mierniki które wskazują napięcie zasilania LNB i pobór prądu przez LNB, lecz... Twój monter pewnie nie miał :-)

Zapomniałem dodać...

Najprościej = pożyczyć dekoder od kogoś i podłączyc by sprawdzić czy będzie działo się to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie, ten monter nie miał przy sobie innych dekoderów ani nie rozwinął "awaryjnej" instalacji kablowej do testów ale zmierzył napięcie na wyjściu tego drugiego dekodera podaną wyżej metodą i dawał on prawidłowe napięcia 13/18V w zależności od polaryzacji włączonego kanału. Dekoder nr 1 właśnie wrócił z naprawy a dekoder nr 2 działa w ten sposób:

 

- gdy nr 1 jest czas wyłączony to po kilkudziesięciu minutach na telewizorze obsługiwanym przez nr 2 wyświetla się komunikat "Brak sygnału!" na wszystkich kanałach i cześć. Restart nr 2 nic nie daje, bo choć po włączeniu jest znów sygnał to bardzo szybko znika.

 

- w sytuacji braku sygnału na nr 1 włączenie nr 2 natychmiast przywraca sygnał na nr 1 (i "jego" telewizorze)

 

- jeśli pracują oba dekodery naraz to niektóre kanały na nr 1 są odbierana mocno pływającą jakością sygnału (30-75%) lub w ogóle jest brak sygnału. Bardziej precyzyjnie odbieranie na nr 2 sygnału z niektórych transponderów blokuje na nr 1 odbiór sygnałów z niektórych innych transponderów.

 

Zakładając, że konwerter jest OK pozostaje awaria nr 2 lub coś z jego okablowaniem, które jest dość długie (kilkanaście metrów) i poprowadzone przy ścianie (trochę załamań po drodze). Z bardziej egzotycznych przyczyn monter wymienił zakłócenia wnoszone przez sieci Wi-Fi oraz złe ustawienie anteny lub przeszkody (liście) na drodze sygnału z satelity. Dziwnym jednak trafem gdy włączony jest tylko nr 1 to odbiór wszystkiego na nim mam bezproblemowy. Dodam, że przez ostatni rok cała ta instalacja działała bezproblemowo i nic nie było w niej zmieniane.

 

No cóż, ja sam nie będę się bawił w testowanie tego bo się na tym nie znam ale w poniedziałek zawołam drugiego montera od lokalnego dystrybutora Cyfry+ i zwrócę uwagę aby wziął ze sobą ten cały niezbędny "arsenał" (dekodery, kilkanaście metrów kabla, mierniki i przelotki), bo usterka wygląda na dość dziwaczną... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie przepłacaj chłopino. U Nas z Cyfry biorą od 280 do 400! Znajdź w chałupie kilka metrów przewodu i sam to podłącz. Obsadzić wtyczkę F to 10sek!!! Wyeliminujesz wtedy awarię okablowania. Postaw TV gdzieś pod oknem blisko anteny, utnij dwa przewody tak by Ci starczyło od konwertera do TV, podłącz oba dekodery i na przemian sprawdzaj podłączając do TV co będzie się działo. Jeśli wszystko będzie ok masz już odpowiedź. Całość zajmie Ci maksymalnie 2 godz. przy Niedzieli i pivku... no i w kieszeni pare stówek. Mógł bym przy okazji zapytać ile zapłaciłeś ostatniemu?? Ciekawi mnie jak podchodzą do klientów inni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat pierwszy monter nic nie wziął. :mrgreen:

 

Drugi monter przyszedł z jakimś supermiernikiem (zintegrowany z telewizorkiem, pomiar widma sygnału) no i pomierzył wszystko po kolei jak należy. Okazało się, że bardzo dziwne rzeczy dzieją się u mnie na antenie z konwerterami monoblock twin. Mianowicie pomiar sygnały bezpośrednio z konwertera pokazał takie coś: na jednym wyjściu jest dobry sygnał z Hotbirda i Astry ale na drugim wyjściu sygnał jest tylko z Hotbirda a z Astry nic! Tak było na moim dotychczasowym konwerterze i jeszcze jednym - testowym. Nie wiadomo co może być tego przyczyną, bo antena jest nieuszkodzona ani nie jest wykrzywiona, no chyba że są jakieś zakłócenia zewnętrzne od Wi-Fi czy też przeszkody na drodze sygnału. Na razie założono więc konwerter twin tylko na Hotbirda i wszystko działa poprawnie. Chyba więc przyjdzie mi się na stałe pożegnać z Astrą z bliżej nieznanych powodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Wydaję mi się, że na starym kowerterze na 2 wyjścia, nie miałem takich problemów (ale ręki nie dam sobie uciąć). Założyłem sobie cyfrę+ full pakiet i zmieniłem konwerter, żeby podzielić na 3 dekodery na taki http://www.eltrox.pl/konwerter-miton-qu ... -4214.html Większość kanałów działa poprawnie, moc około 90% i Quality około 75%. Jednak na niektórych kanałach TVP1 HD , Canal + Film HD Planete HD Eurosport 2 HD TVP HD jakość skacze od 10 do 50% i obraz przerywa , C+ Film HD i TVP1 nie da się wogole oglądać. Nie jest to wina kabla są puszczone 4 kable i na każdym to samo, 2 stare kable i 2 nowe. Nawet dziś kręciłem anteną i nic lepiej nie udało mi się uzyskać :[ . Antena jest na dachu bloku, raczej nie jej nie przeszkadza, rozmiaru czaszy dokładnie nie znam, ale jest większa od standardowej anteny Cyfry+ . Wszystkie kanały SD działają poprawnie. Doradźcie :] Chciałem zacząć od regulacji konwertera, no ale mocowanie jest sztywne.

 

HBO HD; HBO 2 HD ; HBO COMEDY HD; TVN HD, TVN 7 HD, MTV LIVE HD; TVP2 HD , CANAL + HD , CANAL + SPORT HD; AXN HD; AXN SPIN HD; TVN STYLE HD;TVN TURBO HD ; HUSTLER HD 3D; Nickelodon HD; Eurosport 1 HD ; Filmboxy i Cinemaxy działają poprawnie Moc 85% jakość 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem napisać, ruszałem anteną delikatnie lewo prawo, nawet próbowałem góra dół. I nic to nie dało, a konwerterem też próbowałem coś poruszać no ale on jest na stałe zamocowany.

 

Dzięki dla kolegi powyżej i dla kolegi poniżej :]

 

Udało mi się wyciagnąć 70% na dekoderach x406p i pace z cyfry ale na x403p ciągle skacze od 30- 70% . Pewnie kwestia dostrojenia, no ale dziwne, że jeden dekoder pokazuje inaczej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli z anteną wcześniej było ok, to wina tylko i wyłącznie złego kąta skręcenia konwertera. Luzujesz delikatnie mocowanie konwertera i kręcisz wokół własnej osi. Kąt skręcenia ma być z tego co pamiętam ok 5 stopni (zależy gdzie mieszkasz). Tu masz kalkulator kąta: http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie.

Bardzo proszę o pomoc w sprawie instalacji satelitarnej:

 

Tuner: Ferguson Ariva 250 COMBO

Antena 80 CM

Konwerter:

TEST 1. MONOBLOCK TWIN Opticum LMTP-04H

TEST 2. Konwerter zwykly twin

 

Instalacje sprawdzałem na obu konwerterach.

Nie mam w ogóle sygnału. Tzn.

- Kabel niepodpięty do konwertera - wskazuje na fergusonie 35% sygnału (na mierniku 1!)

 

Antena jest ustawiona 30st. elewacja i odchylona z kierunku południe - na zachód (na oko wg. http://www.dishpointer.com/) tak że powinna łapać a nic nie łapie.

bhs9j.png

Oczywiście anteną manewrowałem w poziomie.

 

Zmierzyłem napięcie: ok. 12.4-13.2 V DC.

 

Gdzie leży przyczyna braku sygnału sat?

Jeżeli w ustawieniach? jeżeli tak to jak ustawić ?

 

Jeżeli chodzi o kable to sprawdzałem na podstawowym (10m) i na dosztukowanym dla testów (5m) - Wszędzie z sygnałem jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hm, po twoim poście stwierdzam że antena w ogóle nie jest ustawiona. Najprościej zaproś montera na poprawę ustawienia sygnału.

2. jak chcesz się bawić to: anteną nie kręcisz tylko w poziomie ale i w pionie i na dodatek konwenterem - jak masz maszt krzywo zamocowany to mimo że ustawisz kąt elewacji na 30 to ci nic nie da,bo czasami będzie to 28 stopni lub 40 - podaje oczywiście ekstremalne parametry z którymi ja się spotkałem.

 

Po pierwsze popatrz jak mają inni sąsiedzi anteny ustawione, wyceluj mniej więcej tak samo, ustaw kąt elewacji na 32 stopnie, konwenter lekko przechylony w lewą stronę stojąc za anteną ale naprawdę minimalnie (ok 1 cm) , i kręć anteną w lewo - w prawo.

Jak nie znajdziesz sygnału ustaw kąt elewacji na 35 stopni i kręć anteną w lewo - w prawo. i tak do skutku jak choć trochę ci się pasek jakości nie ruszy,

Jak już ci drgnie pasek jakości możesz powolutku kręcić góra - dół i prawo lewo. wtedy dojdziesz do poprawnego ustawienia.

PS wszelkie obroty antena rób po mału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam następujący problem ... Po zakupie TV full HD i przeniesieniu się na nowy dekoder Cyfry kilka kanałów HD strasznie się haczyło, inne dzialały idealnie. Po jakimś czasie te które się haczyły (Kuchnia+ HD, C+Film HD, Ale Kino+ HD, TVP2 HD, C+ Gol HD, C+ Weekend HD) nie działają w ogóle, te które działały (C+ HD, C+Sport HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD, TVP1 HD) działają idealnie. Zmieniłem konwerter, korygowałem ustawienie anteny i jedynie co mi się udaje ustawić to własnie ten stan opisany w poprzednim zdaniu - niektore kanały HD działają idealnie, niektore wcale (info: ustaw antenę, etc.), jak przestawiam talerz minimalnie w jedną bądź druga stronę znikają także te kanały, ktore teraz działają, te których nie ma, nie działają obojętnie jak ustawię antenę.

Czy może to być wina np dekodera ? mam Sagecom DSI 83, jakiś czas temu przestał reagować na pilota, teraz już jest ok. Na początku kanały HD działały wszystkie, choć niektóre klatkowały, teraz zniknęły zupełnie. Ktoś coś poradzi ?

 

PS

Siła sygnału 80%,

Jakość sygnału 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można do znudzenia powtarzać - ustaw dokładnie antenę :) Kuchnia+ HD, C+Film HD, Ale Kino+ HD to kanały z transpondera 11411, który jest dość słaby i wymaga dużej precyzji w ustawieniu anteny. Oprócz talerza, ustaw kąt skręcenia konwertera odpowiedni dla Twojej lokalizacji. Kalkulator: http://satlex.net/pl/azel_calc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...