Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzisiaj od rana nie padał deszcz i kanał działał bez problemów, 20minut temu zaczęło padać i kanału znowu nie ma, więc to jest przez deszcz. Próbowałem wszystkich możliwości w ustawieniach tunera, ale nic to nie dało, w różnych ustawieniach, albo były kanały, albo ich nie było, choć zbyt wielu możliwości te ustawienia nie mają. Z przestawiając antenę, okazało się, że obecne położenie jest najlepsze. Chyba jednak nic z tym nie zrobię, może to jest wina już dość starych konwerterów, albo tego, że nie mam jednego oczka tylko "zeza", choć teraz nie jest mi to przydatne, bo ten tuner odbiera tylko z hotbirda. AleKino bede ogladal tylko w ladne sloneczne dni najwyzej, zreszta i tak bede mial go tylko do konca czerwca, chyba, ze wspanialomyslny orange pozostawi go jednak w tym pakiecie, bo ostatnio notuja spadki w swiadczeniu tej uslugi. Tak czy inaczej dziekuje za te odpowiedzi, byc moze bedzie chcial ktos jeszcze dorzucic jakis inny pomysl, ja dosc slabo sie na tym znam szczerze mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

sprawdż jeszcze,Kolego jakość i stabilność wszystkich połączeń ze szczególnym uwzględnieniem szczelności /"F-ka" powinna być uszczelniona najlepiej przez owinięcie gumową taśmą samowulkanizującą/.Ponadto zrób przegląd kabla,czy nie jest gdzieś zagnieciony i czy zewnętrzna powłoka nie jest popękana.Działanie wilgoci uwidacznia się najczęściej na najsłabszych kanałach.Możesz jeszcze zamienić miejscami konwertery,skoro i tak korzystasz tylko z jednego.Co z przepustem okiennym?

Jakiej średnicy jest czasza?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź to, co napisał Ojciec Satelitnik. Problem z odbiorem kanałów w Twoim przypadku jest nierozerwalnie związany, z jakością sygnału. Podłącz dekoder z Orange. Przełącz na kanał, z którym masz problem następnie wybierz na pilocie kombinację przycisków "D C D" (niebieski, żółty, niebieski). Wyświetli Ci się menu serwisowe dekodera. Przejdź teraz na pozycję TV Satelitarna i będziesz miał informację, o jakości sygnału na danym kanale. W ten sposób możesz sprawdzić, jakość sygnału dla poszczególnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Oto mój problem:

Chciałem w pokoju podłączyć dekoder do multiroomu z CP (model HD 6000), instalacja wygląda tak: od konwertera TWIN idzie przewód 22 metry (triset 113 czarny) do sumatora TV SAT, tam sumuje się sygnał z naziemnej anteny i leci przewodem do rozdzielacza antenowego i od tego rozdzielacza kablem do pokoju. W pokoju znajduje się gniazdo R-TV-SAT. Żeby to lepiej zobrazować:

konwerter-sumator triset 113 czarny 22m

sumator-rozdzielacz jakiś stary przewód od anteny 10m

rozdzielacz-gniazdo RTVSAT nowy przewód triset biały ok 7m

 

Po takim podłączeniu w dekoderze mam komunikat "Zwarcie LNB, sprawdź połączenie albo ustawienia dekodera". :

- antena satelitarna ustawiona jest dobrze bo na drugim tv wszystko hula,

- konwerter jest ok oba wejścia sprawdzałem na drugim tv i hula

- przewód triset 113 czarny jest raczej ok dzisiaj go kładłem wokół domu (jest w dwóch miejscach lekko zagięty ale raczej nie może być mowy o zerwaniu połączenia w tych miejscach)

- problemem natomiast może być przewód który idzie mi przez ścianę na zewn. budynku. Jest to przewód ze starej anteny siatkowej o bardzo cieniutkim druciku, podłączyłem to złączką 7mm ale był luz więc docisnąłem kombinerkami i skleiłem taśmą żeby zobaczyć czy w ogóle to zadziała. Dziwne jest natomiast że przez sumator sygnał z naziemnej leci ok a z satelity brak sygnału. Powiedzcie czy jest możliwość że skoro leci sygnał z naziemnej to może być przewód zbyt cienki żeby poleciał po nim sygnał sat? Gdzie jeszcze może być tu problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

jaką funkcję ma spełniać rozdzielacz w twojej instalacji?

Prawidłowo powinno być tak:z każdego wyjścia konwertera Twin oddzielny kabel Triset do wejścia SAT każdego z dwóch sumatorów TV/SAT.Sygnał z anteny naziemnej /może być ten gorszy kabel,choć nie powinien,na Twoim miejscu bym go wymienił/ do rozgałęźnika i z każdego z jego wyjść po jednym kablu do wejść TV sumatorów.Z wyjścia każdego z sumatorów kabel do gniazda R/TV/SAT.

Tak będzie godnie i sprawiedliwie :).

Jeżeli antena ma wzmacniacz puszkowy zasilany po kablu,to jeden z sumatorów powinien być przystosowany do przepuszczania DC /zasilania/ do wzmacniacza .

Pozdrawiam.

P.S.

Poczytaj:

viewtopic.php?f=34&p=563666#p563666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z TWINa jeden przewód bezpośrednio leci do dekodera więc tu nie ma problemu. Gorzej z tym drugim.

 

Też doszedłem już do tego, że wina może leżeć przy rozgałęźniku. Rozgałęźnik pełnił rolę następującą: puszczał sygnał tv naziemnej na dwa pokoje. Teraz w jednym z nich dodatkowo chcę mieć SAT. Pominę póki co 2 pokój i w ogóle nie podłączę rozgałęźnika a kable od sumatora i od gniazdka RTVSAT połączę bezpośrednio ze sobą.

 

Mam natomiast jeszcze jedną zagwozdkę, pisałem, że w TV jest sygnał z naziemnej, niestety okazało się, że jest to sygnał który łapie kawałek kabla (od tv do gniazdka - mieszkam blisko nadajnika) a nie antena. Wychodzi więc na to, że za duże Fki dociśnięte kombinerkami nie dają rady ;) Jutro kupię odpowiednie pod ten cieńszy kabel i zobaczymy czy bez rozgałęźnika pójdzie też SAT.

 

Jak nie zadziała to już pogodziłem się z wierceniem, wtedy naziemna poleci na starym kablu natomiast SAT ominie tego rupiecia

 

edit: ok już wiadomo co było przyczyną, stary przewód w ścianie jak obrabiałem na nim fkę to trochę nim pokręciłem i musiał gdzieś się urwać bo nie idzie po nim sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

jestem abonentem cyfrowego polsatu. Od kilku dni mam następujący problem. Po pewnym czasie od uruchomienia dekodera (sagemcom) zanikają mi niektóre kanały a na ekranie pojawia się info "BRAK SYGNAŁU" Raz dzieje się to po 15 minutach, drugi raz po godzinie. Po wyłączeniu dekodera i odczekaniu kilkunastu minut lub po przełączeniu na kanał który nie ginie i ponownym włączeniu kanały znowu są aktywne przez kilka minut.

Dodam, że wymieniłem już dekoder na nowy i problem nie zniknął. Czy powodem takiej sytuacji może być uszkodzony konwerter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zanim zmienisz konwerter to zarobił bym od nowa wtyczki przy antenie i tunerze od kabla sygnałowego. Jak sygnał zniknie, to wejdź w ustawienia i sprawdź siłę i jakość sygnału. Głównie siłę... jeżeli jej po prostu nie będzie to albo od nowa zarobić wtyczki, albo wymienić konwerter jeśli nowo zarobione wtyczki nic nie dają. No chyba że to wina kabla antenowego będzie, bo może być i tak.

 

A propos takich akcji to miałem podobnie jak kolega wyżej, też taki problem na analogu. Z tym że u mnie ratowało sygnał schłodzenie konwertera zimną wodą przez jakiś czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie wystąpił ostatnio problem z odbiorem z HotBird'a. Sygnał zniknął całkowicie i nie mogę dostroić teraz anteny. Natomiast z Astry pokazuje siła 80-84% jakość 100%. Posiadam turborekorder clra i monoblock twin. Kable wyglądają w porządku. Może to wina dekodera? Może padła głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem prawdopodobnie związany z deszczem i wilgocią.

 

Mój sprzęt: Openbox S9 + GOLDEN INTERSTAR TWIN GI-202 + antena 80"

 

Zestaw działał bezproblemowo od momentu instalacji, czyli ponad dwa lata.

Ostatnio często i dużo padało i od tygodnia pojawił się problem: Sygnał z konwertera znika (zarówno siła jak i jakość). Dla niektórych transponderów zaraz po podpięciu anteny obraz pojawi się na sekundę i znowu znika. Z tego co sprawdzałem to dzieje się to równocześnie na obu wyjściach (aczkolwiek mam jeden tuner sat, więc ciężko mówić że dzieje się to zawsze równocześnie).

Za pierwszym razem odkręciłem kable od konwertera, przeczyściłem styki, sygnał się pojawił na parę dni i zniknął.

Za drugim razem uciąłem końcówki, na świeżo je założyłem, zaizolowałem taśmą izolacyjną i znowu podziałało parę dni z przerwami.

Dzisiaj wziąłem klej i umieściłem "ścieżkę" wzdłuż krawędzi konwertera, żeby w razie gdyby ewentualnie przepuszczał wypełnić dziurkę.

Popadał znowu ostro padał deszcz i sygnał ponownie zaczął znikać (aczkolwiek na chwilę).

 

Czy konwerter mógł się rozszczelnić lub zawilgotnieć w środku? Czy miałaby sens próba jego otwarcia, sprawdzenia czy jest suchy w środku i ponownego złożenia i uszczelnienia silikonem?

Czy problem może jednak powodować wilgoć w końcówkach kabla przy konwerterze?

---

Update:

Konwerter został otworzony, śladów przecieków nie było. Został zamknięty a szczeliny wypełniono klejem montażowym. Na pewno obudowa jest szczelniejsza niż poprzednio. Możliwe jednak, że zwyczajnie elektronika przestaje działać i trzeba będzie go wymienić.

Póki co jest z powrotem zamontowany, przewody zaizolowane, założona dodatkowa ochrona, żeby woda spływała przy F-kach i wszystko ładnie działa. Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

od kilku dni mam problem z odbiorem kilku kanałów cyfry+, pojawia się komunikat o braku sygnału. Co ciekawe występuje on na kanałach TVN , Style, Turbo, 24, C+ film i Family - wszystkie w HD, a na kanałach c+, C+sport, Hbo, cinemax, tlc również w HD wszystko działa bez żadnego problemu. Jakieś pomysły w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam problem prawdopodobnie związany z deszczem i wilgocią.

 

Mój sprzęt: Openbox S9 + GOLDEN INTERSTAR TWIN GI-202 + antena 80"

 

Zestaw działał bezproblemowo od momentu instalacji, czyli ponad dwa lata.

Ostatnio często i dużo padało i od tygodnia pojawił się problem: Sygnał z konwertera znika (zarówno siła jak i jakość). Dla niektórych transponderów zaraz po podpięciu anteny obraz pojawi się na sekundę i znowu znika.

 

Pozwolę sobie zamknąć tę kwestię.

Problem dalej występował. Podmiana konwertera nic nie dała.

Okazało się, że winne było zasilanie konwertera podawane przez tuner. Winny był termistor W60 065 znajdujący się obok głowicy. Wymiana lub tymczasowe zwarcie końcówek rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...