Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

antene mam 60cm ale tak jak mowie wczoraj ja za pomoca satfindera ustawilem. skret konwertera tez. tylko jest jeszcze taka sprawa z konwerterem ze on sobie tak troche wisi w zacisku bo jak go normalnie przykrece to sygnal jest wtedy slabszy a jak poluzuje zacisk to konwerter lezy w zacisku troche przechylony i wtedy mam lepszy odbior no wiec sobie wisi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

o to tak wlasnie wyglada

http://www.picshot.pl/public/view/55080

konwerter nie jest dokrecony i jego przod jest lekko uniesiony i wtedy mam lepszy sygnal niz wtedy jakby byl normalnie przykrecony. inaczej nie wiem jak to skorygowac. jeszcze ewentualnie tak jak mowisz ten kat elewacji. czyli ze przykrecic normalnie konwerter i ruszac antene góra - dół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no dokrecilem i automatycznie musialem poprawic ustawienie anteny (ale tylko góra-dół). potem znowu poprawilem skret konwertera i teraz powinno byc dobrze. dzisiaj mecz na żywo wiec sie zobaczy ale dzieki za rady

 

czy jest sens wymiany konwertera, jezeli dziala na przypuscmy ten GOLDEN INTERSTAR GI-201 ??

cena niska ale czy jest sens. poprawi sie cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich forumowiczów.

W związku z faktem iż na mój problem nikt nie chciał odpowiedzieć a i moderator jeden z moich postów skierował go do kosza (ten już jest chyba w odpowiednim miejscu) ponownie chciałbym przedstawić problem z którym się borykam od dłuższego czasu. Jestem abonentem Cyfry+ w swoim pakiecie posiadam kanały HD, niestety na każdym z nich występuje objaw szatkowania obrazu. Z tego co zaobserwowałem na tym forum zjawisko to jest czymś normalnym u wielu abonentów. Posiadam odbiornik Topfield 7700 HSCI z oprogramowaniem PVR Ready, moduł C+HD (aktualizacja 4) oraz AstonCrypy 2,26, konwerter Monoblock Golden Interstar GI-205 Platinum , antena Triax TD 78. Uważam że antenę mam ustawioną dobrze (ustawiana za pomocą miernika DSM 31), na kanałach Animal Planet HD, MTV HD, TVN HD, Nat Geo Wilde HD pozim sygnału wynosi 99% i jakość 98% przy kiepskiej pogodzie, niestety na pozostałych kanałach HD poziom wynosi 99% a jakość 0% chociaż każdy z nich poprawnie jest dekodowany. Jakikolwiek ruch anteną (góra-dół, lewo-prawo) powoduje spadek poziomu sygnału na mierniku. Skręt konwertera lewo-prawo też nic nie daje. Na wymieniony mierniku udało mi się osiągnąć max. poziom 73% (na kanale Ale Kino HD) i z takim ustawieniem antenę pozostawiłem. Niestety objaw szatkowania występuje co jakiś czas, nie jest to zjawisko regularne. Na drodze do satelity nie ma żadnych przeszkód. Może ktoś wie o co tutaj chodzi, dlaczego objaw ten występuje na wszystkich kanałach HD bez względu na poziom jakości i jak mam sobie z tym poradzić?

 

Chciałbym jeszcze dodać że zamieniałem konwerter na stary z oryginalnej anteny C+, bez sukcesów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę o pomoc w diagnozie takiego faktu:

Prosty cyfrowy odbiornik FERGUSON odbierał 3 lata bez problemu (moc 80%, a jakość 95%), a od kilku dni po 5-10min zanika sygnał. Po ponownym włączeniu wszystko działa OK ale po chwili sygnał (obraz) znowu zanika. Wygląda tak jakby coś się nagrzewało i wtedy "wysiada".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Po prostu zrób, Kolego to,co słusznie poradził Ci Kol.@rossini...Czego więcej oczekiwałeś? Czy podołałbyś spełnieniu propozycji np.wymiany rezystora,lub układu scalonego?A może dokonania pomiarów w różnych punktach płytki drukowanej?Możesz jeszcze zanieść tuner do sprawdzenia w punkcie napraw.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam i dziękuję,

Wczoraj zmieniłem konwenter. Tak było mi łatwiej bo był tuż obok skierowany na Hotbird'a, ale od jakiś 3 lat nieużywany. Dodam że sam nie mam TVSAT. Chodzi o odbiornik u rodziców, skierowany na Astrę, u których z racji odległości bywam rzadziej.

Najpierw, nie zmieniając podłączyłem do tunera odbiór z Hotbird'a i czekałem 5,10,15,20min i nic się nie działo, tzn obraz i sygnał był OK. Wywnioskowałem że winny był konwenter. Wszedłem na dach i zamieniłem konwenery. Ten poprzedni wyrzuciłem do kosza. Po wszystkim sprawdzam w TV. Astra - moc 99%, jakość 99%. Wszystko działało jak miło. Wracam do domu.

Dzisiaj rano telefon, "po 40min sygnał zdechł". Tego nie przewidziałem. Myślę że jeszcze muszę trochę poczekać by stwierdzić coś pewnego...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakbyś zostawił na kilka dni samego Hot Bird-a, pomijając przełącznik? Jeśli na nowym LNB i "czystym" przewodzie (bez dodatków po drodze) sygnał zniknie, to już będzie wskazywać tuner. Zarób dodatkowo "F" na końcach od nowa - bezpieczeństwa nigdy mało. Zrób też eksperyment z kablem - poruszaj nim, czy czasem nie ma tam jakiegoś zwarcia i jak dmuchnie wiatr, to robi "cyk" i tuner leży. To chyba wszystkie koncepcje. Jeśli podłączenie tylko Hot Bird-a na krótko, nowe "F" i eksperyment z kablem nie pomogą - zostaje odbiornik. Czasami nie ma innej opcji, jak dochodzić do przyczyny metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj spotkał mnie bardzo dziwny problem. Ustawiłem satelitę po tym jak wiatr zrobił sobie z niej karuzele. Wszystko poszło łatwo i sprawnie tylko ze żadnych kanałów nie odbieram. Jak dla mnie to jest przedziwna sprawa wchodząc w menu wyszukaj kanały pokazuje mi sił i jakoś sygnału Ok a wrzucając obojętnie jaki kanał widniej napis BRAK SYGNAŁU. Spotkał się ktoś już z czymś taki albo możne wie ktoś gdzie leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze ci podpowiada kolega @Jaś Fasola ponieważ parametry z innych satelit potrafią się pokrywać z HB a jeszcze jak byś napisał na jakiej częstotliwości tuner wskazuje siłę i jakość ok,to myślę ze powinno się szybko wyjaśnić czy antena jest nastawiona bezpośrednio na HotBird czy nas inną pozycję sat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

proszę o pomoc mam N odbieram sygnał z Hotbird i Astra i zawsze było dobrze, dziś kilka godzin temu włączam a tutaj brak sygnału.

 

Wygląda to tak: SIła z HB i Astra 69 % i stoi bez ruchu, Jakość HB i Astra 0 %. Nie pomogło skrócenie kabla z 2 stron, najgorsze ze ruszajac anteną nie ma zadnej zmiany, nie zwiększa się jakość a Siła spada do 68 %. Nie wiem juz co mam zrobic, zawsze było wszystko dobrze a dziś nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...