Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jeśli jesteś w zasięgu 3G i masz wideorozmowy w cenie połączeń komórkowych to jest jeszcze prostsze rozwiązanie :)

 

no widzę że chłopaki podłapali moja propozycję rozmowy: dach - pokój :lol2:

kiedyś to się krzyczało: jest, nie ma, jest, w prawo, znowu nie ma, popraw jak było, lepiej zostaw jak było :lol:

 

Pewnie podskakuje poziom sygnału, a jakość dalej bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przypomniały mi się początki telewizji satelitarnej u mnie - mimo że dopiero 3 lata temu.. pamiętam jak sąsiedzi jakiś pakiet (GSM) kupili i mogli rozmawiać dowoli przez komórkę na jeden numer bez opłat. Ustawiali ponad 2 godziny - antenę później przejąłem i po półtora roku posadziłem na obrotnicy.

 

Po raz kolejny wspomnę o mojej metodzie - na słuch :) Miernika jeszcze nie widziałem w działaniu.

Reguluję antenę zawsze samodzielnie, na kanałach radiowych (brak opóźnień i natychmiastowo słychać jak głowica złapie sygnał).

Zamiast wskaźników siły i jakości - zasłaniam ręką konwerter w odpowiedniej odległości. Wtedy widzę ile jest zapasu sygnału.

Kieruję się trochę wynikami pomiarów, ale po większości intuicją.

Metoda o tyle dobra, że można sterować samodzielnie, dość dokładnie.

O tyle niedobra, że trzeba wcześniej przygotować listę kanałów (na początku miałem tylko HB i Astrę, po pierwszym ustawianiu obrotnicy przeszukałem skrajne odbierane pozycje - Astry 2 i Thor 1W - i wracam stroić z większą bazą kanałów radiowych). Do tego ciężko doprecyzować opis tej metody..

 

Metoda na słuch doskonale się sprawdziła na obrotnicy i kilku zwykłych instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe pomysły. Ja pamiętam jak kupiłem pierwszy dekoder pokazujący historię sygnału a nie tylko sygnał w danym momencie. Tak mi się to spodobało, że zastanawiałem się co z tym można dobrego zrobić. I wymyśliłem kupując mały TV LCD za 50zł, od tej pory ustawianie robię tak: mały telewizorek LCD z wejściem composite i uwaga 15m kabla EURO -> COMPOSITE podpiętego do dekodera na długim kablu antenowym. Nigdy nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja swoje LCD 6 cali kupiłem na krakowskiej giełdzie elektronicznej, bez zasilacza ale jak się okazało można było przerobić na zasilanie z baterii (dodatkowy pack z 8 paluszkami) firma Boschmann, to chyba krzak z Chin, oczywiście fonia niemiecka. Zresztą teraz mamy taki import z Chin że w takiej cenie znaleźć można nowy :) Ostatnio miałem w ręku takie cyfrowe lusterko wsteczne 7cali, z możliwością podpięcia kabli AV w krakowskim Viakenie coś chyba poniżej 4 stówek. Ale normalne ekrany do car audio 4'' - 10'' cali kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, tylko trzeba battery pack dołożyć lub chodzić a akumulatorem 12V ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja mam miernik z 3,5" wyświetlaczem, chusteczkowy bo mały ekran i naprawdę muszę się przyglądać cyferkom jakie się pojawiają np 6 - 8 - 0 są do siebie zbliżone :/ jego plus to taki że jest poręczny, lekki i długo bateria trzyma :)

Korzystając z okazji że i tak nie mogę usnąć (02:30) pojeździłem po orbicie, i wracając do mojego wcześniejszego problemu zauważyłem nieciekawą sytuację, jadąc na wschód od Astra 2 musiałem regulować z pozycji tunera skokowo "prawo - lewo", jadąc na zachód niestety to już nie pomaga - zero sygnału. Czyżbym musiał ponownie ustawić kąt elewacji ale na talerzu?? czy może problem leży gdzie indziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam problem z niektórymi transponderami na satelicie Hotbird. Część z nich (ponad połowa) działa bez jakichkolwiek problemów (m.in. 11449 z nSportem, czy 11508 z TVN HD), natomiast na niektórych obraz mocno szarpie (m.in. 11258 z nFilmem). Czy problemem może być drzewo, które nieznacznie znajduje się na linii anteny? Jeżeli tak, to dlaczego inne działają bez zarzutów?A jeżeli nie, to czym powinienem teraz poruszać - konwerterem czy anteną (tak aby nie "zgubić" tych które do tej pory działają)? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Posiadam cyfre+ w opcji z multiroom dekodery to medisat pioneer x2 antenę 80 ,

 

Problem jest następujący jak tylko zacznie padać deszcz to znika połowa sygnałów, próbowałem kręcić anteną ale lepszego sygnału jaki był nie da się ustawić. Na jednym tv jest jakieś 3,3 na drugim kolo 3.8 skala max 5. Mieszkam na 4 pietrze. Czy zmiana dekoderów lub/i anteny coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to masz problem i 2 przyczyny.

1. instalator to pseudo instalator gdzie odwalił fuszerkę i kasę zabrał.

2. instalator ustawił ci w takim miejscu gdzie jako jedyne mogło ściągać sygnał (np zasłaniały drzewa czy inne budynki) i przy wichurach śnieżycach i deszczach masz problem z odbiorem, a w słoneczne dni wszystko ci ładnie ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam

 

Posiadam cyfre+ w opcji z multiroom dekodery to medisat pioneer x2 antenę 80 ,

 

Problem jest następujący jak tylko zacznie padać deszcz to znika połowa sygnałów, próbowałem kręcić anteną ale lepszego sygnału jaki był nie da się ustawić. Na jednym tv jest jakieś 3,3 na drugim kolo 3.8 skala max 5. Mieszkam na 4 pietrze. Czy zmiana dekoderów lub/i anteny coś zmieni ?

 

Antena jest dobra , sprawdź zakończenia kabli . Nie bierz więcej żadnego instalatora ( szkoda kasy , a i tak nie zrobi lepiej od Ciebie ) , masz już ustawiony główny kierunek na satelitę , teraz wystarczy delikatnie ( góra ,dół , prawo , lewo ) manewrować anteną do uzyskania najlepszego sygnału . Zawsze sam ustawiałem antenę i nigdy nie korzystałem z usług instalatorów . Instalator to taki sam człowiek jak i Ty ( z tą różnicą , że bierze kasę za coś , co sam możesz zrobić ) , toż nie budujesz rakiety kosmicznej tylko ustawiasz antenę . Troszkę cierpliwości i sam to zrobisz , a za zaoszczędzoną kasę po ustawieniu anteny , wypijesz z przyjemnością kilka browarków . Próbuj , do odważnych świat należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[...] próbowałem kręcić anteną ale lepszego sygnału jaki był nie da się ustawić.

Ustawia się nie tylko samą czaszę anteny (góra-dół, prawo-lewo), ale też reguluje się konwerter w uchwycie. Spróbuj nim pokręcić (regulacja kąta skew) oraz przybliżyć/oddalić od zwierciadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie, mam pewien problem. mam dekodery pionner i zacina obraz na nich, na 'Pejsie' i Phillipsach się nie zacina, około miesiąc temu został wymieniony konwerter i czasza . Mam tzw. multiroom . konwerter na 8 wyjść i splitter . Pracownik obsługi klienta polecił wasze forum. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...