Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy ja wiem czy jest sens zwracania. Jeśli działa HB to jest całkiem dobry zakup ze względów estetycznych. Tylko pytanie ile to kosztowało? Ja kupiłem kiedyś w Niemczech w Lidlu taką za 50 euro czyli 200zł. Ale nie było to dla mnie tylko dla znajomego. Jemu działa na tym Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety jej jedynym przeznaczeniem miał być odbiór tylko pozycji 16.0E. Kosztowała 479 zł + 25 wysyłka (dokładna nazwa modelu Selfsat H21D2 - jest to wersja z konwerterem twin, konwerter można wymieniać). W niemieckim (głównym oddziale) tego samego sklepu kosztuje 114,50 eur + wysyłka do Polski. Taniej jej nigdzie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam problem. Niedawno dzwonił do mnie wujek, że rano jak oglądał tv nagle przestały działać wszystkie cyfrowe kanały (analogi działają). Telewizor to samsung le32c530, antena to Antena Maximum DVB-T UHF-200. Czym to może być spowodowane? Tv i antenę posiadamy od maja i od tamtej pory nie było takich przygód. Może to są jakieś przerwy w nadawaniu cyfrowym, ponieważ trwają jakieś prace? Sygnał odbieramy z Łosic 20 km w lini prostej od domu.

Proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

jestem typowym 'odbieraczem' sygnału nie technikiem, mam dekoder echostar w polsacie cyfrowym. Dwa dni temu, zupełnie zniknął dolny pasek odbioru. - próby ruszania konwerterem nie powodują żadnej różnicy. Wcześniej o dziwo były zaniki w odbiorze kanałów polsatu (wszystkich) reszta działała dobrze. Czy to wina konwertera (ponoc polsat nadaje swoje programy na skrajnych częstotliwościach, więc ich zanik może być sygnałem, że konwerter zmierza ku krainie szczęśliwych konwerterów)? Czy raczej gdzie indziej szukać przyczyny? Sprzęt ma już z 7 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam nietypową sprawę. Czy są możliwości techniczne z odbiorem 2 satelitów HB 13E oraz Amosa 4W za pomocą zeza. Mam klientkę która koniecznie chce mieć tylko te dwa satelity :crazy: . Skorzystałem z pomocy wujka :google: ale jakoś bez skutecznie. Mam nadzieję że tu coś mi poradzicie :oops: . Antena wg klientki to jakieś 100 cm i "jakiś" duży ZEZ :woot:

Podejrzewam że zezując HB na Amosa będzie ciężko. Może jakaś inna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie czasza 100cm musi być ustawiona na Astrę 4A na 4.8E a z niej dwa zezy na HB i na Amosa, rozstaw konwerterów będzie ok. 11.5cm.

Teoretycznie ustawiając na HB musiałbyś mocować zeza do zeza, tak jak często spotyka się przy zezowaniu z HB na Astrę 2. W praktyce nie widziałem żeby ktoś coś takiego zrobił, przynajmniej w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W C.P. klientce wprawdzie wcisnęli antenę 100 cm (w świetle reflektora 95/85cm) i "zeza" który to wg nich miał bez problemu łapać Amosa i HB. Niestety wytłumaczyłem jej co i jak i zapałem tylko Amosa i Siriusa

Da się na takiej antenie odbierać Amosa i Hot Birda. Trzeba ją ustawić na Siriusa i zrobić dwa zezy. Domyślam się, że trzeba by było kupić jeszcze jeden uchwyt do zeza i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na tyle to ja jestem kumaty i docelowo miałem tak zrobić HB + Amos centrując na Siriusa Tylko że akurat klientce w punkcie CP "wcisnęli" zeza co tylko złapał Amosa i Siriusa (miał tylko taki rozstaw). A ona nie chciała wydawać dodatkowo więcej kasy (i tak wydała 500 zeta). A HB ma połączony z drugiego talerza który to mieści się 1,5 m od docelowego. i połączony ma do przełącznika 4/1 i obecnie już jest bardzo zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

mam pewien problem. Otóż na dekoderze Ferguson (modelu nie pamiętam) mam Astrę, która umożliwia mi odbiór TV Trwam. Wszystkie kanały odbierają dobrze. TV Trwam ma moc na poziomie ~54%. Niestety, nie pozwala to na swobodny odbiór tegoż kanału. Wszedłem więc na dach, by za pomocą miernika dostroić sygnał. Podłączyłem SatFinder'a i zaczął głupieć. Sygnał TV Trwam od razu podskoczył powyżej 73. Na mierniczku nie mogłem nic wytłumić. Piszczał jak szalony. Odpiąłem go - sygnał automatycznie spadł. Może mi ktoś wytłumaczyć czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w skrócie antena ci się przekręciła. Na początek proponuję kogoś poprosić aby siedział przed TV i z włączonym tunerem i włączonym paskiem jakość i siły (bodajże te fergusony mają taką opcję), komóreczka w zasięgu ucha i teraz twoja kolej: minimalnie rusz anteną w prawo - lewo; góra - dół. Słuchaj co ta druga osoba ci mówi, jak jakość się poprawia - to wiesz już co masz zrobić. Te "mierniczki SatFinder" są o d...ę potłuc, Jak nie będziesz wiedział co i jak albo rozstroisz - zaproś instalatora.

Lub też na początek spróbuj minimalnie skręcić konwerter "SKEW"- stojąc przed talerzem skręć w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...