Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy nie jest tak,że kręcisz czaszą w osi masztu /azymut/,a antena zmieniła pochylenie /elewacja/. W strefie silnych wiatrów stosuje się dodatkowe blokady,przewiercając uchwyt anteny,tzw.kosz- poprzez maszt /na wylot/ i skręcając całość dlugą śrubą,najlepiej z nakrętką samokontrującą.M8 wystarczy.Podobnie blokujemy elewację.Oczywiście antena musi być uprzednio dokładnie ustawiona... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ruszam anteną i doszła siła do 80 % a jakość dalej nic.

 

To znaczy że ustawiłeś na złego satelitę. Spróbuj przekręcić czaszę w przeciwnym kierunku. Jak to nie pomoże to czaszę można ustawiać w płaszczyźnie elewacji lekko unosząc lub opuszczając, ale mało prowdopodobne by wiatr zmienił elewację czaszy. Ostatnie ustawienie to skręt konwertera w obejmie. Lekkie przekręcenie (kilka stopni) powinno pomóc ale skos konwertera ma znikomy wpływ na odbiór kanałów z polaryzacji poziomej więc część kanałów powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Mam problem z odbiorem transpondera z kanałem Disco TV na Hot Birdzie (11642 MHz). Wszystkie inne możliwe transpondery na Hot Birdzie u mnie odbierają znakomicie, jedynie coś te Disco TV ma poziom sygnału 5%... Konwerter to Inverto Black Single, czasza to 100cm Triax z uchwytem na 4 konwertery, wszystko to idzie przez przełącznik DiSEqC, następnie przez zwrotnicę, która łączy sygnał TV naziemnej i satelitarnej [VHF/UHF, FM, oraz SAT] i idzie jednym kablem na dół do odbiornika. Próbowałem kombinować z położeniem konwertera, ale niestety niewiele to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, dwa dni temu w nocy podczas wichury uszkodziło mi antenę, którą dzisiaj wymieniłem na inną (mniejsza średnica) tyle tylko, że nie mogę odbierać żadnych programów. Posiadam sagemcom DSI87 HD i gdy wchodzę w instalację programów to siłę i jakość sygnału mam na poziomie 80% ale w ogóle nie wyszukuje na nowo programów. W czym może tkwić problem? Złe ustawienie anteny? Tylko wtedy nie miałbym tych 80%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może tę nową antenę ustawiłeś przy wymianie na innego satelitę?Wówczas możesz mieć i siłę i jakość sygnału...Po co chcesz od nowa programować tuner?Czy używasz jakiegoś wskaźnika przy ustawianiu anteny?Jeśli nie,to zaprogramuj dekoder u znajomego z anteną lub w punkcie,a potem szukaj obrazu dla jakiegoś niekodowanego programu z Hot Birda.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam forumowiczów

 

Jestem technicznie laikiem i mam problem z odbiorem sygnału. Poniżej opisuje mój problem

Mam instalacje kablowa rozprowadzona po domu 3 kablami. Z anten satelitarna plus DVB-T) do multiswicha z z niego rozprowadzenie własnie po domu po podłączniu drugiego dekodera cyfry pojawia sie problem w postaci braku sygnału - instalacja jest chyba sprawna bo sygnał po tym kablu jest (DVB_T - odbierana jest normalnie), pierwszy dekoder pracuje normalnie sygnał jest bardzo mocny i dvb-t tez jest

 

Bardzo prosze o informacje co moze być przyczyną takiej sytuacji

 

składowe sieci

Antena z konwerterem typu quad

multiswich blue line SH512B

dwa dekodery cyfry HD

 

 

PS dodam ze bylo zmieniane miejsce posadowienia anteny i monter powiedział ze gdyby było coś nie tak to trzeba zmienić polaryzacje na multiswichu ???? ale bylo wszystko ok wiec nic nie ruszałem - kłopot zaczął sie po podłączeniu drugiego tv i dekodera

z góry dzięki za każdą pomoc i wskazówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawa na pierwszy rzut oka wygląda tak, do quada lepiej użyć zwykłego sumatora sumującego TV naziemną z sygnałem SAT niż multiswitcha, dużo taniej wychodzi, nie wiem czemu kupiłeś przełącznik na 12 odbiorników skoro korzystasz z 3 tylko. Ewnetualny problem może polegać na tym że multiswitch nie ustawia sobie odpowiedniego pasma i polaryzacji na wyjściach z quada, jako że quad ma na wyjściach nie separowane składowe sygnału, jak konwerter quattro, a pełny zakres. Wymiana konwertera quad na quattro może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,właściwie mam pytanie a nie problem ale chyba to jest idealne miejsce.Pytanie dla wiekszości z Was napewno śmieszne ale ja jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie ;) Posiadam C+ i enke( rozwiazuje umowe) i 2 talerze,czy jeżeli podłącze kabel antenowy z talerza enki do dekodera z Cyfry czy będe miał obraz? Czy obie platformy nadają z jednego satelity? :) Prosze się nie śmiać licze na odpowiedz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam i dziękuję,

Wczoraj zmieniłem konwenter. Tak było mi łatwiej bo był tuż obok skierowany na Hotbird'a, ale od jakiś 3 lat nieużywany. Dodam że sam nie mam TVSAT. Chodzi o odbiornik u rodziców, skierowany na Astrę, u których z racji odległości bywam rzadziej.

Najpierw, nie zmieniając podłączyłem do tunera odbiór z Hotbird'a i czekałem 5,10,15,20min i nic się nie działo, tzn obraz i sygnał był OK. Wywnioskowałem że winny był konwenter. Wszedłem na dach i zamieniłem konwenery. Ten poprzedni wyrzuciłem do kosza. Po wszystkim sprawdzam w TV. Astra - moc 99%, jakość 99%. Wszystko działało jak miło. Wracam do domu.

Dzisiaj rano telefon, "po 40min sygnał zdechł". Tego nie przewidziałem. Myślę że jeszcze muszę trochę poczekać by stwierdzić coś pewnego...

Pozdrawiam.

Mogę już potwierdzić: zanikanie sygnału po około 10-30min od włączenia to padnięty odbiornik. Wymieniłem na nowy, teraz wszystko chodzi OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z satelity korzystam wylacznie do ogladania Al Jazeery Sport na 13,0E. W optymalnych warunkach pogodowy mam: SNR ~90%, AGC~95%, BER 0, ale gdy zaczyna mocniej padac deszcz lub snieg, SNR spada do ~60% i trace sygnal. To chyba nie jest normalne, bo gdy wczesniej korzystalem z Fergusona AF-3018 SE, obraz tracilem przy sygnale i jakosci dopiero ponizej 20%.

 

Sprzet: DM500s

Soft: Gemini 4.60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...