Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Panowie u mnie są lepsze jaja i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Mam cyfrowy polsat i postanowiłem wziąć dodatkowo nc+ na kartę bo mają tam dużo kanałów sportowych.Kupiłem konwerter na 4 wyjścia i zainstalowałem za antenie od CP. W Cyfrowym polsacie mam 100% i 70-80%. W nc+ w ustawieniach anteny takie same parametry jednak gdy włączę miernik to jest 0% i 0%. Zmieniałem konwerter na stary i zakładałem nowy przewód- bez zmian! Co ciekawe zaniosłem swój dekoder nc+ do kolegi i śmiga bez problemu. Następnie przynieśliśmy dekoder nc+ kolegi do mnie i działa bez problemów. Niby wszystko jest sprawne a dekoder nie współpracuje z moją anteną, jak to możliwe?Miał ktoś podobny problem. Mam dekoder n-box z HD ale bez dysku.

 

No właśnie chodzi o to że wybierałem już wszystko co się dało w ustawieniach anteny.Poza tym przecież ten konwerter też zmieniałem na poprzedni pojedynczy i bez zmian.Dalej ustawienia anteny 100% 70% a w mierniku 0% 0% :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

W domu mam trzy odbiorniki. Dwa odbierają z jednej anteny (wszystko ok) oraz jeden odbiornik ma oddzielną antenę. Obydwie zwykłe siatkowe i w kierunku przysuchy (ok. 20km od nadajnika). Na tv z oddzielną anteną nagle przestało odbierać, tzn zostało kilka i to tylko pikseloza. Wcześniej było 100 % siła i jakość sygnału. Na pozostałych dwóch odbiornikach z jedna anteną jest ok.

 

Już próbowałem wszystkiego. Zamieniałem anteny, nowy kabel. Odłączanie zasialacza od wzmacniacza i zmiana wzmacniacza przy antenie. Na jednej co jest ok jest zwykły symetryzator a na drugiej wzmacniacz antenowy 5152172300_1326403801.jpg

 

też jest on sprawny bo sprawdzalem przy tej drugiej antenie.

 

Dwa odbiorniki na jednej antenie działają ok, a trzeci odbiornik na drugiej antenie nie działa poprawnie, siła sygnału ok 25% a jakoś 10%.

 

A są połączone identycznie. Odbiornik tv też jest ok :)

 

Macie jakieś pomysły może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Panowie u mnie są lepsze jaja i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Mam cyfrowy polsat i postanowiłem wziąć dodatkowo nc+ na kartę bo mają tam dużo kanałów sportowych.Kupiłem konwerter na 4 wyjścia i zainstalowałem za antenie od CP. W Cyfrowym polsacie mam 100% i 70-80%. W nc+ w ustawieniach anteny takie same parametry jednak gdy włączę miernik to jest 0% i 0%. Zmieniałem konwerter na stary i zakładałem nowy przewód- bez zmian! Co ciekawe zaniosłem swój dekoder nc+ do kolegi i śmiga bez problemu. Następnie przynieśliśmy dekoder nc+ kolegi do mnie i działa bez problemów. Niby wszystko jest sprawne a dekoder nie współpracuje z moją anteną, jak to możliwe?Miał ktoś podobny problem. Mam dekoder n-box z HD ale bez dysku.

 

Wyłącz dekoder Cyfrowego Polsatu z kontaktu - jestem pewny , że nagle skoczy ci jakość sygnału z 0 % do 70-90 % na dekoderze n-box HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Panowie u mnie są lepsze jaja i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Mam cyfrowy polsat i postanowiłem wziąć dodatkowo nc+ na kartę bo mają tam dużo kanałów sportowych.Kupiłem konwerter na 4 wyjścia i zainstalowałem za antenie od CP. W Cyfrowym polsacie mam 100% i 70-80%. W nc+ w ustawieniach anteny takie same parametry jednak gdy włączę miernik to jest 0% i 0%. Zmieniałem konwerter na stary i zakładałem nowy przewód- bez zmian! Co ciekawe zaniosłem swój dekoder nc+ do kolegi i śmiga bez problemu. Następnie przynieśliśmy dekoder nc+ kolegi do mnie i działa bez problemów. Niby wszystko jest sprawne a dekoder nie współpracuje z moją anteną, jak to możliwe?Miał ktoś podobny problem. Mam dekoder n-box z HD ale bez dysku.

 

Wyłącz dekoder Cyfrowego Polsatu z kontaktu - jestem pewny , że nagle skoczy ci jakość sygnału z 0 % do 70-90 % na dekoderze n-box HD .

 

Ale cyfrowy polsat nie jest podłączony gdy jest podłączony dekoder z nc+. Mam narazie tylko jeden przewód,drugi czeka na zainstalowanie nc+:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam

 

W domu mam trzy odbiorniki. Dwa odbierają z jednej anteny (wszystko ok) oraz jeden odbiornik ma oddzielną antenę. Obydwie zwykłe siatkowe i w kierunku przysuchy (ok. 20km od nadajnika). Na tv z oddzielną anteną nagle przestało odbierać, tzn zostało kilka i to tylko pikseloza. Wcześniej było 100 % siła i jakość sygnału. Na pozostałych dwóch odbiornikach z jedna anteną jest ok.

 

Już próbowałem wszystkiego. Zamieniałem anteny, nowy kabel. Odłączanie zasialacza od wzmacniacza i zmiana wzmacniacza przy antenie. Na jednej co jest ok jest zwykły symetryzator a na drugiej wzmacniacz antenowy 5152172300_1326403801.jpg

 

też jest on sprawny bo sprawdzalem przy tej drugiej antenie.

 

Dwa odbiorniki na jednej antenie działają ok, a trzeci odbiornik na drugiej antenie nie działa poprawnie, siła sygnału ok 25% a jakoś 10%.

 

A są połączone identycznie. Odbiornik tv też jest ok :)

 

Macie jakieś pomysły może?

 

Ten wzmacniacz LNA - 177 jest za mocny na 20km do nadajnika. Wystarczyłby LNA - 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam ustawioną antenę tak jak na poniższej fotce, przez moment były 2 odbierane satelity Astra 19 E i HB 13 E na disecq 2/1 dokupiłem konwerter na Astra/Sirius.

images?q=tbn:ANd9GcQNikegaU0uYYo_hp22YgS4naL7eXdoLv9mOs6CKs8SxN6GDxVE

Ustawiając Siriusa na jednym bezpośrednim kablu, znalazłem szybko na samsungu S305 G od CP.

 

Problem polega na tym że kupiłem Disecq 4/1 i żadna satelita nie odbiera, próbowałem Port A HB port B Port C Sirus i inne kombinacje. Nadal nie działa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, że przełącznik jakoś nie lubi się z Samsungiem od CP. Warto spróbować innego przełącznika, umówić się ze sprzedawcą na ewentualną wymianę. Ale najpierw proponuję sprawdzić, czy kable, złączki są dobrze zarobione. Zakładam, że tuner skonfigurowałeś poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
..sprawdzić, czy kable, złączki są dobrze zarobione. Zakładam, że tuner skonfigurowałeś poprawnie.

Sprawdzałem i na nowo złączki robiłem. Nic w portach nie robiłem przypisanych na początku co miałem Astrę i HB, jak kabel wpiąłem do Portu C z sat Siriusem To się zgubił sygnał i zaczęło się.

Możliwe, że przełącznik jakoś nie lubi się z Samsungiem od CP.

Ale to czytałem i tu i na elektrodzie i po ostatnim sofcie kilka osób pisało że działa. Może lepszy przełącznik zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Odbiornik musi mieć tępą głowicę.

 

Wzmacniacz ma 30dB wzmocnienia. Załóżmy nawet 7dB strat na innym osprzęcie mamy ponad 20dB wzmocnienia.

 

MUX1: 50kW 30

MUX2: 50kW 37

MUX3: 10kW 26

 

Odległość 20km. Co to jest 20km tym bardziej w praktycznie otwartym, płaskim terenie.

 

W odległości 5 km od słabego multipleksu MUX3 (zanim go nie przeniesiono na k. 43) o mocy 400W - wzmacniacz o większym wzmocnieniu niż 15dB uniemożliwiał już jego odbiór. Wzmacniacz plus rozgałęźnik na dwa Tv czyli do wzmocnienia trzeba doliczyć stratę 7dB.

W odległości 4 km prymitywny dipol tyłem do nadajnika patrząc przez kilka bloków dla niektórych egzemplarzy nie pozwalała na odbiór już przy wzmacniaczu silniejszym niż 9dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie musi i nie ma.

Na antenie bez wzmacniacza i ze splitter'em 2/1 (-3,6 dB) WSZYSTKIE trzy OTV odbierały prawidłowo,tzn.sygnał w normie.

Wzmacniacz przy drugiej antenie albo był blokowany przez zbyt duży dla niego sygnał wejściowy,albo zbyt duży po wzmocnieniu

sygnał blokował (zatykał)stopień wejściowy głowicy tunera w OTV.Albo i jedno i drugie.

Zatem-głowica zachowywała się prawidłowo.Pracowała poza zakresem ARW (AGC),który nie jest nieograniczony.

Po zmniejszeniu wzmocnienia (niższe napięcie zasilania) wszystko jest OK.

Quod erat demonstrandum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest (poniekąd zrozumiała) logika użytkownika TV, kiedy widzi komunikat "Brak sygnału". Skoro TV mówi, że ma brak sygnału to musi ten sygnał być za słaby a w wypadku DVB trzeba pamiętać, że taki sam komunikat pojawia się przy zbyt silnym sygnale. Zapewne wzięło się to z doświadczeń z sygnałem analogowym, gdzie za słaby sygnał powodował tzw. śnieżenie, natomiast za silny sygnał nie powodował "braku sygnału czy śnieżenia" tylko "obraz był ostry jak żyleta, taki jakby obraz chciał wyskoczyć z TV". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sygnale cyfrowym bardzo ważną rzeczą jest jakość sygnału a nie jego siła jak to dużo ludzi nie rozumie także też stosowanie wzmacniaczy przy bliskich odległościach od nadajników może tylko pogorszyć sprawę - "płytka antenowa" wzmacnia sygnał ale i też dodaje szum który jest szkodliwy dla sygnału cyfrowego - ważne jest SNR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...