Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

zaznaczę na wstępie że nie znam się na tych sprawach :P

Sytuacja wygląda następująco. Pogodo była nieciekawa. Zniknęły wszystkie kanały: "brak sygnału, sprawdź podłączenie kabli itd". Po jakimś dniu wszystko wróciło do normy. Potem znowu pogoda się popsuła znikło wszystko, komunikat ten sam :P Po 2 dniach zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych, i nic to nie pomogło. Pasek który pokazuje moc sygnału nawet czasami jest na max zielono, ale zaraz znika, a pasek jakość nigdy nie wychodzi poza parę czerwonych kratek.

Anteny nie ruszałem, nic nie kręciłem. Jedyne co sprawdzałem to kable przy konwerterze (mam podwójny, ale tylko jeden jest podłączony pod dekoder). Dekoder podłączyłem inny, jakiś stary, też sygnał jest na czerwono i zaraza znika. Co by tu zrobić ? Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, przeczytałem powyższy post @marycha_777 i też za bardzo nie rozumiem. Chyba, że chodzi mu o to, że jak podłączył dekoder DVB-T to mu odbierało, bo dekoder ten odbierał właśnie kanały telewizji naziemnej. :) Dekoder ten oczywiście musiał zostać podłączony do zwykłej anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
pod talerz cyfrowego polsatu podłączyłem dekoder tv naziemnej i wszystko działało, dzisiaj jeszcze ściąłem trochę gałęzi które mogły by zasłaniać i nic to nie pomogło

jak już poprzednicy stwierdzili, że do odbioru dvb-t wystarczy Ci nawet zwykły kabel podłączony do dekodera. Jeśli chodzi o telewizję satelitarną to już nie jest takie proste, bo antena musi "patrzeć" w satelitę hotbird i tu ma znaczenie każdy milimetr do jak najlepszego odbioru. Nie napisałeś jaki posiadasz rozmiar czaszy, im większa średnica anteny tym trudniej ją ustawić (ustawiona na max możliwości zapewnia prawidłowy odbiór w te paskudne dni - ulewny deszcz [nie "oberwanie chmury"], śnieżyca, silny wiatr). Nie napisałeś jak daleko od anteny jest to drzewo i czy jest wysokie, możliwe że patrząc okiem anteny drzewo nie jest przeszkodą, i wystarczy tylko korekta czaszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystąpił u mnie problem z odbiorem kanałów z polaryzacji H z satelity HotBird 13E, po zmianie konwertera Twin na konwerter Quad tc'eq KQD4. Sygnał znika tylko podczas większego zachmurzenia (podczas deszczu jest ok). Np. teraz mam brak sygnału z polaryzacji H, mimo że świeci słońce, a na południu są białe kłębiaste chmury. W tym samym czasie na tp. w standardzie DVB-S2 co kilka sekund obraz "szatkuje". Na poprzednim konwerterze nie było żadnych problemów z odbiorem. Antena nie była ruszana podczas wymiany konwertera. Co może być winne tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To konwerter Quad. Poza tym na konwerterze Quattro 1 dekoder odbierałby tylko kanały z 1/4 dostępnych częstotliwości (poprawcie mnie jeśli się mylę), a na tym polaryzacja H znika tylko przy zachmurzeniu. Gdy niebo jest czyste odbieram wszystko. Ma ktoś może inny pomysł co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacznij od przejrzenia wszystkich kabli i złączek F które są podłączone pod Quad'a. Najlepiej w czasie usterki (brak sygnału z polaryzacji H) odepnij wszystkie kable i podłączaj pokolei (pojedynczo, quad dekoder) w celu wyeliminowania usterki z przyczyny kabli.

 

Jeśli masz paragon zakupu, wymień konwerter na inny.Jeśli konwerter jest już po gwarancji pożycz/wymień się na inny konwerter quad i podepnij wszystkie cztery kable i obserwuj czy usterka nadal występuje. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać to wtedy bierz się za korekcje ustawień anteny i konwertera.

 

Może to głupie, ale w czasie gdy nie odbierasz kanałów z polaryzacji H, pokręć konwerterem w uchwycie - warto spróbować, możliwe, że kilka milimetrów jest potrzebne to stabilnego odbioru gdy pojawi się większa/grubsza chmurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam posiadam czasze 90 i nie mogę złapać na niej żadnego sygnału.

Posiadam też starą czasze 75 , na starej czaszy łapie Hotbirda 13E i Astre 4 4,8E na monoblock bo nie moge złapać Astry1 19,2E dlatego ustawiłem na Astre 4 4,8E

zależy mi na Eurosporcie , RTL , Sport1 i kilku innych co są na Astrze 1 19,2E

 

jak ustawić czasze 90 żeby łapać sygnał z Hotbirda 13E i Astry1 19,2E , na dekoderze HD3000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak samo jak 75 cm :) Tylko przestaw dekoder w odpowiedni tryb. Masz przełącznik Diseqc w instalacji oraz włączony Diseqc w dekoderze? Trzeba ustawić odpowiednie porty dla satelit w Menu dekodera.

 

Menu → Ustawienia → Instalacja → Ustawienia anteny satelitarnej → Tryb Diseqc = Diseqc 1.0

 

Zazwyczaj w instalacjach na Porcie A ustawia się HotBird 6/8/9 a na B Astra 1H/1KR/1L/M. Wejście portów może się różnić w zależności od instalacji (czyli kolejności podłączenia w fizycznym przełączniku), ale zasada jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Monoblocka spokojnie idzie złapać sygnał na antenie przynajmniej 80 cm z HotBirda i Astry, łapiesz w uchwyt lewe oczko konwertera (patrząc od anteny) na HB, prawe lekko przechylasz w dół ustawiając Astrę. Musi działać. Chociaż... spotkałem się kiedyś, że Monoblock miał odwrócone porty, nie wiem dlaczego ale tak było, może tutaj jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Miał odwrócone porty bo może ten monoblock był niemieckiego producenta, u nich centralnym satelitą jest Astra.

 

rzeczywiście mój monoblock jest produkcji niemieckiej i może tak być jak poszerz

na dniach pójdę wymienić dekoder HD3000 na HD5000 bo może to jest wina dekodera że sygnału nie pokazuje i wtedy spróbuje na czaszy 90 czy jest sygnał , dziękuję bardzo za informacje o monobloku niemieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...