Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czytając o ekranie aktywacyjnym mniemam, że dekoder to rodzaj nboxa, a te lubią przekłamywać sygnał. Wcześniej był post o ofercie mix, a to chyba potwierdza moją tezę. Te dekodery mają poważne problemy ze swoim... "wskaźnikiem" sygnału. Jest po prostu niestabilny i nie wskazuje tego co faktycznie jest, szczególnie jeśli chodzi o białe nboxy.

Raz miałem sytuację, gdy dekoder "świrował" z sygnałem, bo po prostu był wadliwy. Dodatkowym objawem, a może potwierdzeniem usterki, było piszczenie dobiegające ze środka obudowy (znany problem z kondensatorami). Sygnał stabilny potwierdzony moim własnym, sprawnym dekoderem, a klient odesłany do punktu serwisowego.

To oczywiście nie znaczy, że antena jest w porządku. Dekodery ogólnie lubią na różne sposoby wariować jeśli otrzymują sygnał słaby bądź na skraju odbioru.

Metodą prób i błędów polecam dekoder podłączyć u znajomego/rodziny, gdzie instalacja działa, spróbować pooglądać, zaktualizować listę czy nawet oprogramowanie. Wrócić do domu i sprawdzić raz jeszcze - jeśli problem wciąż będzie to wtedy wezwać kogoś do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No teraz mam ekran aktywacyjny media boxa z abonamentu ale poniewaz mam jeszcze tydzien zanim mi wylacza moja poprzednia oferte mix (nbox i miesiac darmo) to szybko wrocilam do mixa i podlaczylam bialasa jeszcze raz, bo dzieci placza ze wieczor bez bajki:) . No i wlasnie na tym bialasie sa takie nierowne wskazniki kazdy kanal inaczej. Szkoda tylko ze facet co mi ustawial antene przez telefon upiera sie ze on ustawil idealnie. Mam pecha bo do mojego domu na koncu swiata trudno i drogo kogos sciagnac. Aha, i nie ma to czasem znaczenia ze mieszkam 3000 km od Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Domowy sposób na sprawdzenie instalacji? Jeśli masz możliwość to pożycz albo zawołaj kogoś z innym, dekoderem - jeśli tak samo sygnał rwie, to winna jest instalacja, jeśli nie to Twój dekoder. Druga strona to weź ten sam dekoder do kogoś, kto nie ma problemów z odbiorem - jeśli rwie to winny dekoder, jeśli nie to... Twoja antena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich starszych stażem!

Zarejestrowałem się tutaj, ponieważ po przeprowadzce do nowego mieszkania wystąpił problem z odbiorem sygnału HotBird w telewizji Nc+. Przeniosłem się do wieżowca w Gdańsku na 17 piętrze i ze strony skąd powinien iść sygnał kawałek budynku blokuje mi go. Na dachu spółdzielnia nie pozwoliła zamontować talerza. Fachowiec był dwa razy, wwiercił się w balkon, zamontował uchwyt i zmierzył, że nie ma sygnały z powodu blokowania go przez mały kawałek budynku. Dzisiaj gdy do niego dzwoniłem czy coś wymyślił to powiedział, że się poddaje.

 

Stąd moje pytanie: co mogę zrobić? Czy polecacie jakiegoś fachowca w trójmieście od montowania talerzy? Na stronie www.hollex.pl wyszukałem dłuższe stojaki na antenę tylko wtedy problem jest z ustawieniem anteny z balkonu bo ciężko się na tej wysokości bardziej wychylić.

 

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/stojaki-do-anten/stojaki-bezinwazyjne/1493-stojak-bezinwazyjny-do-okna

 

do okna

 

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/stojaki-do-anten/1839-stojak-scienny-boczny-120cm-prawy

 

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/stojaki-do-anten/758-stojak-scienny-boczny-nastawny

 

http://www.hollex.pl/stojaki-i-uchwyty/stojaki-do-anten/2176-stojak-scienny-spawany-hd-100cm

 

Czy to jest jakieś rozwiązanie? Czy jest możliwość zamontowania może anteny siatkowej?

 

proszę o jakieś propozycje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"kawałek budynku" to trochę mało, by stwierdzić czy się da czy nie. Skoro fachowiec zrezygnował z zarobku to prawdopodobnie po prostu się nie da na tam złapać sygnału. Jednak dla pewności wezwałbym innego, a rozmowę zaczął od przedstawienia warunków technicznych na tyle, na ile umiesz je opisać.

Ze swojej strony zawsze pytam o numer budynku i sprawdzam lokację na mapach Google. W 99,9% przypadkach na podstawie zdjęcia oraz wywiadu telefonicznego da się stwierdzić czy montaż ma sens czy nie. Jeśli potrzebujesz darmowej porady to mogę spróbować, poprosiłbym o ulicę i nr budynku.

Jest jeszcze kwestia tego, jaki koszt jesteś w stanie ponieść, bo moim skromnym zdaniem uchwyty powyżej 100 zł mają bardzo mały sens ekonomiczny...

 

"Ścienny boczny nastawny" - gdyby ściana czy dach odrobinę zasłaniały miejsce montażu to sam skorzystałbym właśnie z takiego wysuwanego uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkanie znajduje się w Gdańsku na ul. Lęborskiej 21. balkon jest skierowany na wschód.

 

IMG_2473.jpg

 

Na tym zdjęciu widać tą część budynku która rzekomo zasłania sygnał. Ta ścianka ma 60 cm długości do balustrady.

 

a z tej stron była montowana antena przez fachowca, do balustrady

 

IMG_5058.jpg

 

IMG_7771.jpg

 

Za tą ścianą którą widać na pierwszym zdjęciu mam jeszcze 2 pokoje z oknami również skierowanymi na wschód i zastanawiałem się czy w ostateczności nie zamontować przy oknach balustrad aluminiowych i do jednej z nich przyczepić uchwyt na antenę? Moja antena ma średnicę 76 cm.

 

Co do kosztów to oczywiście te anteny które wstawiłem są dla mnie drogie ale to jedyne co znalazłem...mój stary stojak do anteny kosztował 40 zł... :roll:

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to nieźle rozwiercił, ale to się zdarza. Moim zdaniem ten załom budynku jednak zasłania sygnał, chociaż ja bym próbował "z ręki", bez wiercenia, to się da zrobić, tzn. stwierdzić czy sygnał dociera.

U mnie są bloki typu podkowa, bardzo podobnie usytuowane "skrzydłami" i tylko ci co mieszkają od południowo-wschodniego rogu mają sygnał, a czasem nawet na bardzo wysuniętych uchwytach.

Czasem sprawa rozbija się o kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście cm. Jednak bez wezwania kogoś bardziej upartego i cierpliwego, moim zdaniem, się nie obędzie.

woln31_jpg_300x300_q85.jpg

woln-por-gd-le_jpg_300x300_q85.jpg

To ten budynek powyżej, który wskazało Google? Jak mniemam 17 piętro nie jest ostatnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrzy ludzie na tym forum, powiedzcie mi czy ja zaspalam czy to centrum obslugi klienta mnie zbywa... Napisalam z jakimi parametrami siedze trzeci dzien na ekranie aktywacyjnym.... (25 sila i 73 jakosc) . Mila pani odpisala mi ze moje parametry sa wystarczajace . Oczywiscie milej pani nie napisalam ze chce aktywowac poza granicami kraju. Pytanie: czy mozna oferte abonamentowa aktywowac poza Polska (a dlaczegoby nie?) i czy rzeczywiscie takie parametry powinny pozwolic na aktywacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No to nieźle rozwiercił, ale to się zdarza. Moim zdaniem ten załom budynku jednak zasłania sygnał, chociaż ja bym próbował "z ręki", bez wiercenia, to się da zrobić, tzn. stwierdzić czy sygnał dociera.

U mnie są bloki typu podkowa, bardzo podobnie usytuowane "skrzydłami" i tylko ci co mieszkają od południowo-wschodniego rogu mają sygnał, a czasem nawet na bardzo wysuniętych uchwytach.

Czasem sprawa rozbija się o kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście cm. Jednak bez wezwania kogoś bardziej upartego i cierpliwego, moim zdaniem, się nie obędzie.

 

To ten budynek powyżej, który wskazało Google? Jak mniemam 17 piętro nie jest ostatnim?

 

 

Budynek ma 18 pięter ale nade mną nikt nie mieszka. Jest tam suszarnia.

 

W takim razie z tych uchwytów które wstawiłem, co by było najlepszym rozwiązaniem? I czy ktoś poleci jakiegoś fachowca z trójmiasta który lubi wyzwania?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dobrzy ludzie na tym forum, powiedzcie mi czy ja zaspalam czy to centrum obslugi klienta mnie zbywa... Napisalam z jakimi parametrami siedze trzeci dzien na ekranie aktywacyjnym.... (25 sila i 73 jakosc) . Mila pani odpisala mi ze moje parametry sa wystarczajace . Oczywiscie milej pani nie napisalam ze chce aktywowac poza granicami kraju. Pytanie: czy mozna oferte abonamentowa aktywowac poza Polska (a dlaczegoby nie?) i czy rzeczywiscie takie parametry powinny pozwolic na aktywacje?

 

Dekoder sprawdzony pod inna instalacja u sąsiada, koleżanki, itd ? I jak jest możliwość to na odwrót - inny dekoder pod Twoją instalacją.

Końcówki Fki dobrze sa zrobione - czasem to może być przyczyną rwania sygnału i braku sygnału z niektórych transponderów. Czasem nawet taki kabel który jest za bardzo skręcony (załamany) lub gdzieś uszkodzony, ściśnięty może być przyczyną takich objawów. Nie wspominam już o ustawieniu anteny jak już poprzednicy pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekoder podlaczony pod inna instalacje wskazal parametry sila 98 jakosc 40 ekran aktywacyjny swiecil czekalysmy ok 45 min aktywacji jak nie bylo tak niema.

Napisalam do obslugi klienta i odpowiedzieli mi ze nawet z parametrami 25/72 jakie mam w domu nie powinno byc problemu z aktywacja. Z ich strony tez nie ma problemu. wedlug fachowca instalacja zrobiona dobrze. Zaplacilam za Kwiecien a dekoder bez aktywacji... Jakies pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekoder media box oferta nowy abonent comfort plus 15 miesiecy . Ustawienia fabryczne wyprobowane .W ICA ponowienie komendy aktywacja. Karta wyciagana i wkladana wiele razy . antena 1 kabel (zalecaja 2 i twina) konfiguracja anteny 1 antena, bez diseq, hotbird , lNB 1, BER 0E0. Przed podpisaniem umowy abonamentowej uzywalam przez miesiac nboxa (tego bialego za 99 z oferty mix) i dzialal choc nie chodzily niektore kanaly z paczki canal+.reszta ok i dobra jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo Wam wszystkim dziekuje za pomoc! Okazalo sie ze maja jakis wiekszy problem w nc plus z aktywacja.Ponoc od jakiegos czasu nie daja sobie z tym rady.. Musieli jeszcze raz aktywowac z centrum i wszystkie kanaly smigaja! Nawet mi proponowali upust 75 % na dodatkowa opcje filmowa , ale nie chce placic ani zlotowki wiecej wiec nie wzielam. Ciekawostka jest fakt ze faktycznie, tak jak mnie zapewniali parametry sila 55 jakosc 72 pozwalaja na odbior i wydaje sie byc wszystko ok.

 

Przepraszam, sila 25/72 chcialam napisac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyczyną tego, że wyskakuje Ci 0% siły i 0% jakości akurat na transponderze 12245/H, może być wpisana zła wartość SR (Symbol Rate). Od momentu przejścia tego transpondera na DVB-S2, SR zmienił się z 27500 na 29900. U mnie też jest 0/0 przy SR 27500, ale to zrozumiałe - gdy edytuje wartość SR w opcji ręcznego wyszukiwania kanałów, od razu wskakuje sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia ustawienia anteny i/albo skrętu konwertera. O wielkości czaszy nic nie mówię, bo ja na ustawionej przez siebie antenie 70 cm uzyskuję takie wyniki na tych transponderach, z którymi masz największy problem:

 

https://googledrive.com/host/0B1fH6DctF-dmUXFGLWxqWTQ1YVk/SL371675.JPG

https://googledrive.com/host/0B1fH6DctF-dmUXFGLWxqWTQ1YVk/SL371678.JPG

 

Ustawiałem antenę właśnie przy pomocy transpondera 11411/H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Jak mam ustawić antenę satelitarną, jeśli mieszkam na zboczu góry porośniętej drzewami? Nie da się tak ustawić anteny aby omijała to wzgórze przez co nie łapie żadnego sygnału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O tym, że instaluje się antenę sat w kierunku południowym na południowej lub na zachodniej czasem na wschodniej ścianie budynku to zapewne wiesz. Jeśli to wzgórze jest na południe i drzewa rosną już od wyjścia z chałupy ;-) , to może być nie ciekawie.

 

Możliwe, że jesteś tym 1-2% gdzie nawet tv sat nie da rady złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam

 

Jak mam ustawić antenę satelitarną, jeśli mieszkam na zboczu góry porośniętej drzewami? Nie da się tak ustawić anteny aby omijała to wzgórze przez co nie łapie żadnego sygnału...

 

Ale wiesz, że antena nie łapie sygnału "poziomo", tylko pod dość stromym kątem i drzewa musiałbyś mieć praktycznie zaraz za domem i to naprawdę wysokie? Jakaś przecinka itp. - niczego takiego nie masz? Ja mam wysokie drzewa (wyższe o dobre półtorej kondygnacji od miejsca, w którym jest zamontwoana antena) w odległości może 10 metrów od okna (12 metrów od anteny - tak +/-) i doskonały sygnał.

 

Zerknij tutaj: http://www.satlex.de/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=50.82%2C19.12&la=50.82&lo=19.12&country_code=pl&diam_w=75&diam_h=80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam problem ze złapaniem odpowiedniego sygnału. Antena ustawiona dobrze to pewne bo na konwerterze twin działa jak należy. Problem rodzi się gdy chciałem przymocować do niej konwerter typu quad. Okazuje się że jest problem z odbiorem wszystkich kanałów oferowanych w nc+. Po przekręcaniu ów nieszczęsnego konwertera o 90° w jedną ze stron łapie mniej więcej 30-40% kanałów a reszty brak, analogicznie po przekręceniu go w drugą stronę o jakiś 35-45° względem 'normalnej' pozycji łapie pozostałą część z tym że bez tych które łapał w pozycji wcześniejszej. Gdzie leży problem? Próbowałem różnych ustawień, i kątów konwertera względem czaszy - niestety bez skutku. Gdyby ktoś wiedział gdzie przyczyna byłbym wdzięczny za pomoc. Jestem totalnym laikiem więc z góry sorki jeśli wszystkiego nie przedstawiłem jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...