Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oczywiście opisany objaw śmiało może świadczyć o uszkodzonym konwerterze- np wzbudzanie się elektroniki generuje szum odczytywany jako sygnał. Bez zagłębiania się w szczegóły, jak pisał Satelitnik- powinieneś mieć w kieszeni sprawny konwerter "na próbe". Tym bardzie w dzisiejszych czasach, gdy potrafi takowy kosztować w sklepie 15-20 zł.

@Damiano321- zdarzały się problemy z odbiorem jednej polaryzacji przy dobrym odbiorze drugiej. Przyczyną był zły stan kabla (wliczając w to wtyczki F, beczki ), najczęściej to wina warunków atmosferycznych, czyli korozji. Brak odbioru jednej z polaryzacji wynika ze sposobu, w jaki dekoder wysyła konwerterowi sygnał zmieniający polaryzację- poziom napięcia. Skorodowany kabel nie podaje prawidłowych stałych napięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytam tutaj, nie będę zakładał nowego tematu Ustawiłem czachę na astre Wszystkie programy, włącznie z hd odbierają idealnie Ale za nic nie moge złapać hot birda. Kręce anteną delikatnie w prawo stojąc za jej plecami. Czyli w kierunku zachodnim i nic. Posługuję się sat finderem, na którym ustawiałem antene u kumpla i teraz tą astre. Wiec urządzenie jest ok. Antena to corab 90cm. Ile i pod jakim mniej więcej kątem należy przesunać czasze w stosunku do astry. Dodam, że mieszkam ok 30 km od Warszawy w kierunku pld-wsch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i tak też robię. Fakt, jest na drodze drzewo ale w odległości ok. 30 m. Nawet w przypadku gdy antena jest ustawiona na astre. Myśle, że jeśli to drzewo miałoby znaczenie to i odbiór z astry byłby ograniczony. Może nie odbierałbym wszystkich dostępnych kanałów, np tych w jakości hd.Dekoder mam od nc+ i na astrze odbieram wszystko co moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tez jestem tym zaskoczony.. Gdybym nie trafił w tą astre to rozumiem że coś nie tak, że drzewo, że może druty energetyczne obok drzewa ale teraz juz nic nie kumam z tego. Patrzyłem na antene sąsiada, ma podobne warunki do moich, jak go spotkam to zapytam czy nie ma problemów z odbiorem HB. Na razie pomysły mi się skończyły, może ktoś jeszcze coś podpowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im większa antena tym trudniej się ją ustawia, jaki masz dekoder do nc+? spróbuj ustawić może za pomocą dekodera, bo jeśli masz ten najtańszy wskaźnik satfinder, to nim ciężko jest złapać sygnał z danego satelity, bo ten wskaźnik nie pokazuje z jakiego satelity jest sygnał i można tak błądzić. Najlepiej przydałby się monter z miernikiem DVB-S2, bo tylko takim miernikiem ustawi się precyzyjnie antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem typowy/nietypowy. Ustawiłem już nie jedną antenę na HB ale z tą obecną nie potrafię sobie poradzić. Gdy złapię programy HD z transpondera 11411H, gubię programy HD z transpondera 11508V. Na częstotliwości 11508V mimo mocnego sygnału - 84%, są dość duże wahania jakości sygnału od 11-35%. Obecnie mam Arive 202E, wcześniej miałem Fergusona FX7600, problem nie występował, bo nie było programów HD. Próbowałem regulować skręt konwertera, który wiem, że ma znaczenie przy sygnale z tych transponderów. Jednak za każdym razem jak ustawię jedno, gubię drugie. Macie jakieś rady?

A może pada konwerter?? Tuner raczej jest ok. Sprawdzany w dwóch różnych instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Im większa antena tym trudniej się ją ustawia, jaki masz dekoder do nc+? spróbuj ustawić może za pomocą dekodera, bo jeśli masz ten najtańszy wskaźnik satfinder, to nim ciężko jest złapać sygnał z danego satelity, bo ten wskaźnik nie pokazuje z jakiego satelity jest sygnał i można tak błądzić. Najlepiej przydałby się monter z miernikiem DVB-S2, bo tylko takim miernikiem ustawi się precyzyjnie antenę.

Tak, mam deka nc+. Ciekaw jestem z jakiej Astry są kanały na tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak też myślałem że to astra z tej pozycji. I tą miernik wychwycil od razu. Sygnal jest na tyle mocny, że obracając antene ok. 1-1,5 cm nie powoduje jakiegoś dużego jego osłabienia. Stąd przecież jest malutki krok do HB. A mimo to nie moge go znaleźć. Dekoder to Pace pvr, ale próbowałem też ustawiać na sagemie. W obu przypadkach jest to samo, astra odbiera idealnie a HB nie ma. Czy jest jakiś transponder na HB, który ma największą moc? Który powinienem wpisać w menu dekodera podczas ustawiania anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

może spróbuj,Kolego tak:

Odległość od osi masztu do konwertera to promień okręgu...

Tak naprawdę mamy tu parabolę,ale dla małych kątów możemy przyjąć,że mamy do czynienia z wycinkiem okręgu.

19,2-13 (stopni) = 6,2 stopnia.

Mając te dane można obliczyć długość łuku lub cięciwy,dla 6,2 stopnia i tak małego promienia są prawie równe.

Konwerter po obróceniu anteny z Astry na H/B przesuwa się o 6,2 stopnia,czyli ( ? ) centymetrów.

Sam dokończ. :smile:

Jakby co,to tu Ci pomogą:

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81uk_okr%C4%99gu

Pozdrawiam.

P.S.

Jeśli teraz nie uda się tym razem złapać Hot Birda,to może jednak drzewo go zasłania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzień dobry, jeszcze we wtorek odbierałem bezproblemowo zawartość swojej oferty NC+Mix. Natomiast w środę nie działało mi kilka kanałów (FOX Life HD, nSport i nSport HD, Eurosport 2 HD, nickelodeon, nickelodeon HD). Inne, jak FOX HD, AXN HD, Eurosport HD, wszystkie HBO odbierają bez zarzutu. 2 dni temu myślałem, że to kwestia złych warunków pogodowych w Radomiu. Było bardzo pochmurno, padało. Dzisiaj jednak niebo czyściutkie, słońce świeci, a wspomnianych kanałów nadal nie ma (komunikat o braku sygnału lub obrazu). Co do anteny (przytwierdzona z boku domu, jakieś 4 metry h, nie ma w okolicy wysokich drzew), odkąd mam satelitę (grudzień 2013) nigdy nie potrafiłem złapać więcej niż siła 90%, jakość 36%, jednakże więcej nie potrzebowałem, bo wszystko działało jak należy (poza C+ Film i Family, ale ich nie wykupowałem po promocyjnym miesiącu). Zatem w czym może tkwić problem zniknięcia jedynie części oferty nagle, po 9 miesiącach użytkowania? Zastanawiałem się nad przemieszczeniem anteny na komin, by zyskać jeszcze kilka metrów, ale nie jestem przekonany czy to by pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Lukop Wydaje mi się , że chyba dekoder ci padł . Zarówno FOX HD jak i FOX Life oraz AXN HD i HBO HD - te kanały nadają z jednego transpondera 12265 V 27500 3/4 , więc dziwne to jest by 1 kanał działał , a 2 kanał z tego samego tp nie działał stąd mój wniosek ,że trzeba wymienić tuner SAT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem ze swoją anteną Vivanco TVA 500.

Mianowicie po podłączeniu kabla do owej anteny jak i zasilacza dekoder nie może wyszukać żadnego kanału. Problemem jest brak sygnału, antena nie może nic wyszukać.

Zrobiłem wszystko dokładnie jak tutaj: http://tunery.tv/tunerytv-montaz-wtyku-f-,58.html

Dodam tylko, że po włożeniu kabla bezpośrednio do anteny sygnał pojawia się nawet wtedy, gdy antena była w domu. Wymiana wtyku typu F nic nie dała. W czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyczyn może być kilka, może być problem z zasilaczem, okablowaniem lub samą anteną w sensie antena źle dobrana do warunków odbioru. Wg mnie to jest jakiś wynalazek o bliżej nieokreślonej konstrukcji i słabym zysku energetycznym a kiepskie parametry anteny są "nadrabiane" zbyt mocnym wzmacniaczem co w efekcie może skutkować brakiem programów w dekoderze. W Polsce do poprawnego odbioru DVB-T zaleca się zewnętrzne anteny kierunkowe z symetryzatorem a wzmacniacz tylko w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że przy odległości ok. 30 km od nadajnika 50 kW powinna wystarczyć antena tego typu: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf-dvb-t/2237-antena-televes-yagi-l790 (zakładam, że nie masz zbyt dużych przeszkód terenowych). Jej zalety to solidne wykonanie i wbudowany filtr LTE, który w niedalekiej przyszłości się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...