Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Konwerter jest w pełni nowy, antena 6 letnia. Po wielu kombinacjach złapałem sygnał-około 60 %, wyszukalem kanały, jednak nie wszystkie działają-działa tvp1, tvp2, tv6, działają radia, kanał dla abonentow polsatu, nie działa Polsat, tv4, możliwe, że lada chwila wszystkie kanały ruszą? Czy jeszcze czeka mnie kręcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robisz z forum chat. Masz opcję edycji postów zamiast pisać jeden po drugim. Żaden to kosmos, dopóki dobrze nie ustawisz anteny, dopóty będą takie kwiatki, że na jednym dekoderze będzie coś działać a na innym niekoniecznie. Masz sygnał na granicy odbioru, jeden dekoder potrafi coś odebrać, inny nie. Przy pierwszym lepszym deszczu zniknie Ci wszystko. Poczytaj poradniki, ustaw odpowiedni skręt konwertera, potem bardzo delikatne ruchy anteną w pionie i poziomie do uzyskania jak najlepszego sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, ponieważ telefon z Androidem nie dostaje żadnego sygnału z satelity (masz gdzieś podłączenie na kabel od anteny w telefonie? no nie masz ;) ). Zabawki, mogą pomóc tylko w określeniu kąta azymutu i elewacji oraz zbadania, czy nie masz przeszkód terenowych, ale akurat to w większości przypadków można zrobić własnym wzrokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam kolegów, wczoraj próbowałem ustawić antenę znajomej. Ma telewizję na kartę i od jakiegoś czasu nie odbiera programów. Antena 80cm w prawie niedostępnym miejscu na szczycie dachu. Udało mi się tam dostać i zacząłem regulować. Niestety bez efektu. Siła sygnału wachała sie między 70-90% a jakość 0. Wreszcie zauważyłem ,że jak bym anteny nie przekręcił to siła sygnału była cały czas w tym samym zakresie. Zasłoniłem konwerter ręką i dalej pokazywał mi między 70-90%. Po odkręceniu od czaszy nadal pokazywał sygnał. Dopiero po odkręceniu przewodu sygnał spadł do 0(normalne). Podpowiedzcie czy mieliście taki przypadek. Co może być uszkodzone - konwerter czy dekoder. Bo raczej nie jest normalne, że konwerter po podłączeniu przewodu od razu pokazuje siłę sygnału i to dość wysoką. Pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok kolego jakąś tam, ale konwerter podłączony do przewodu i trzymany w ręku pokazuje siłę ok 80% to chyba nie za bardzo normalne, chyba że się mylę.Ustawiałem w życiu może 4 razy antenę sat, ale jak była źle ustawiona to siła sygnału była 0 . Każdy ruch anteną skutkował zmianą siły sygnału i dopiero jak złapałem mocny sygnał(siłę) to mogłem dokładnie dostroić jakość. A tu trzymam konwerter podłączony do przewodu w pokoju i mam 82% czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma żadnych standardów co do obliczania siły i jakości sygnału. Każdy model dekodera pokazuje to inaczej, widocznie ten, którego używasz po prostu "tak ma". Mam Fergusona 250 i w przypadku braku sygnału pokazuje 45% siły i 10% jakości. Antenę ustawiam zwykłym satfinderem za 20 zł - dużo wygodniej niż ustawianie "na paski w dekoderze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

należy pamiętać,że ustawiając antenę "na mydelniczkę"-jeśli ktoś już musi jej używać-skręcamy czułość na zero,

po czym ustawiamy wskazówkę na 2/3 do 3/4 skali,coby nie tłukła się w prawą krawędź.

Przy ustawieniu takich wskaźnikow "na maksa" same szumy mogą dać opisywany efekt.

Konwerter trzymany w ręce również może się wzbudzać.

Oczywiście nie można wykluczyć awarii.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, czyli nie zmieniać konwertera tylko celować w satelitę? Zastanawia mnie tylko czemu kanały zniknęły nagle. Nie było burzy, wiatru itp . Dziś jest jutro nie ma. Pachnie mi tu uszkodzeniem sprzętu i dlatego moje podejrzenia padły na konwerter. A jakie objawy są uszkodzenia konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...