Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Czy montaż anteny pod dachem poprawi odbiór podczas deszczu ? Gdyby była normalnie na dworze na ścianie tylko lekko zadaszona to coś pomoże ?

Po pierwsze: Jaka to antena? Naziemna czy satelitarna? Jeśli naziemna to siatka czy kierunkowa?

Z praktyki wiem, że antena satelitarna jeśli jest dobrze ustawiona (kabel antenowy jest cały i nieuszkodzona izolacja), to nie powinno być problemów z odbiorem sygnału podczas deszczu (ja przynajmniej takich problemów nie mam przy mojej 90 centymetrowej czaszy ustawionej poprawnie).

Sądzę jednak, że chodzi Ci o antenę naziemną, tu akurat nic nie pomoże. Jedyne co uchronisz antenę przed szybką korozją.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledze @Sorek21 chodziło chyba jednak o antenę satelitarną.

 

Główną przyczyną problemów z odbiorem podczas deszczu są chmury deszczowe, które utrudniają odbiór sygnału. Ale tak jak pisał @pieter2295, przy dobrze ustawionej antenie ten problem jest prawie wyeliminowany (oprócz potężnych burz / ulew, a takie sytuacje zdarzają się kilka razy w roku i trwają max kilkadziesiąt minut). "Zadaszenie" anteny, która podczas pierwszego lepszego deszczu gubi sygnał nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co więcej: zakrycie anteny dachem może nawet osłabić sygnał, jeśli okap jest szeroki a antena umiejscowiona bezpośrednio pod nim. Spotkałem się z instalacjami, gdzie brakowało sporo sygnału z powodu przykrycia części talerza przez dach. Trzeba pamiętać o tym, że sygnał pada na lustro anteny pod pewnym kątem. Jeśli montować pod dachem to w odpowiedniej odległości od niego i tylko ze względu na osłonięcie elementów anteny przed wilgocią lub przed uszkodzeniami mechanicznym powodowanymi np.: przez spadający śnieg/lód. Sygnału w deszcz to nie poprawi.

http://stud.pam.szczecin.pl/~pastupam/s ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie w tej chwili wyszukuje się bez problemów, SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK, wyszukuje się też kurdyjski Zagros. HOT BIRD 4k1 jest w HEVC, TV poza wsparciem UHD musi też wspierać HEVC. Nie wiem jak jest w przypadku U40S7606DS, samo wsparcie UHD może nie wystarczać. A Mini HD 2000 może wyszukać co najwyżej Zagros, ale teraz mi się wyszukuje, więc powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

napisałem do TCL o problemie ale przy wysyłaniu wiadomości do pomocy technicznej wyskakuje error global. Co znaczy samo wsparcie UhD moze nie wystarczyć???

Może źle napisałem tuner widzi sygnał na wpisanym transporderze ale po skanowaniu wyświetla komunikat 0 kanałów cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytaj o HEVC - format kompresji danych, którego część sprzętu nie obsługuje. Mr. Orbita wyjaśnia Ci/nam, że kanał o którym wspominasz jest nadawany właśnie za pomocą tego kodeka.

 

Edit: u mnie też jest to samo. Sygnał pokazuje, ale brak kanałów. To może mieć przyczynę braku obsługi kodera video, o którym pisał Mr. Orbita.

 

Edit2: Mr. Orbita, masz Mini HD 2000? On wyszukuje nieobsługiwane kanały, czy nie? Bo np.: zwykły Mini od CP wyszukuje kanały HD, których nie obsługuje, ale przy ich włączeniu wyświetla brak sygnału - tu jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

UHD może być nadawane na satelicie na trzy sposoby:

- jako jeden kanał z obrazem w kompresji w H.264 (przypuszczalnie najłatwiejsze do odbioru)

- jako cztery "ćwiartki" w H.264 1920x1080 każda, które TV musi umieć poskładać (to już rzadziej może być wspierane)

- jako jeden kanał z obrazem w kompresji HEVC - to nowy kodek, lepszy od H.264, więc można nadawać obraz o takiej samej jakości przy niższym zapotrzebowaniu na pasmo, ale... HEVC jest dość świeżą sprawą i nie wiem jak wygląda wsparcie w TV, może nie być wspierany, a ten testowy kanał akurat tak jest nadawany. Sygnał z częstotliwości jest, ale kanał może nie chcieć się wyszukać albo zapisywać jako stacja radiowa.

 

Niezależnie od tego z tej samej częstotliwości powinien się wyszukiwać kurdyski Zagros w SD, w zasadzie na dowolnym tunerze DVB-S2. I czemu u Was się chociaż to nie wyszukuje, to już nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I na faktyczną wielkość talerza, bo spotkałem się z 75 cm poziomym i 85 cm pionowym wymiarze sprzedawanymi jako 90 cm, podczas gdy efektywna wielkość jest zawsze ich średnią wypadkową... Przypomnieć należy, że monoblock wymaga kompromisu zasięgu między jedną a drugą satelitą, nigdy na jednej i drugiej nie będzie pełnego sygnału przy tych wielkościach anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Sygnał z anteny rozdzielony na dwa telewizory: 42' Samsung HD-ready i 32' LG full HD. LG przez około 10 minut po w włączeniu 'tnie' obraz i dźwięk na kanałach tvp (zwłaszcza tvp1 HD i tvp2 HD), czasem całkowicie zrywa transmisję i wyświetla komunikat 'brak sygnału/słaby sygnał'. Po kilkunastu minutach problem samoczynnie znika. Pozostałe kanały działają normalnie, na drugim TV też nie ma żadnych problemów z odbiorem. Antena nakierowana na nadajnik w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Bardzo dziękuję za sugestie. Będę musiał zaprosić montera, bo sam nic nie zrobię.

ps.

Czy zmiana anteny na 100-110 cm ma sens?

Do odbioru kanałów DVB-S2 (HD) przy rzęsistym deszczu wystarcza już czasza 80cm, więc jeśli ta 90-tka jest w dobrym stanie, nie m uszkodzeń mechanicznych, to precyzyjnie ustawiona spokojnie da radę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Bardzo dziękuję za sugestie. Będę musiał zaprosić montera, bo sam nic nie zrobię.

ps.

Czy zmiana anteny na 100-110 cm ma sens?

Do odbioru kanałów DVB-S2 (HD) przy rzęsistym deszczu wystarcza już czasza 80cm, więc jeśli ta 90-tka jest w dobrym stanie, nie m uszkodzeń mechanicznych, to precyzyjnie ustawiona spokojnie da radę. :wink:

Z 10 lat już za oknem wisi. Trochę rdzy i nic więcej na niej nie widzę. Skoro 90 cm wystarczy, to skupie się tylko na dokładniejszym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Mam problem z satelita C.Polsatu. Od kilku lat jestem ich abonentkom ale 3 dni temu sie przeprowadzilam.Wczoraj przyszedl gosc z miernikiem i probowal nam znalesc sygnal.Sygnal byl,ale pasek mocy i jakosc sygnalu byl na zero,nie drgnelo nic.Mimo tego,ze sygnal lapalo na mierniku. Facet mowi,ze drzewo przeszkadza i nic z tym nie da rady zrobic;/ Co moze pomoc? Wiekszy talerz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę w Twojej relacji sprzeczne informacje - sygnał był, ale go nie było :)

Większy talerz pomaga, gdy sygnał faktycznie JEST, ale słaby, bo np.: częściowo zasłania go drzewo, budynek, elewacja, balkon itp. Jeśli sygnału nie ma w ogóle - mimo, że piszesz iż "sygnał był", to żaden talerz nie pomoże, nawet jeśli znajdzie się jakiś sygnał, to nie na takim poziomie, by komfortowo oglądać. Na to, że sygnału nie ma w ogóle wskazuje zupełne zero na wskaźniku jakości sygnału.

Dodam tylko, że proste mierniki, tzw. satfindery pokazują sygnał z każdej satelity, ale nie pokazują jaka to jest satelita - wtedy na wskaźniku dekodera również będzie zero. Serwisant powinien to wiedzieć, ale mogło zdarzyć się, że się pomylił i nie "trafił" talerzem we właściwego satelitę.

Proponuję zawołać innego fachowca oraz rozważyć przesunięcie/przemontowanie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam na monobloku odbieram Astre 4 4,8E i Hotbird 13,0E

kombinuje na różne strony żeby ustawić Astre 19,2E i bez rezultatu mam załozoną antenę 75 cm posiadam też antenę 90 cm , balkon mam po zachodniej stronie , antena jest przykręcona do barierki , przy antenie 90 cm na mierniku łapie jakiś sygnał a w dekoderze HD 5000 nie ma wogóle sygnału

 

na Astrze 4,8 mam lepszy sygnał niż na hot birdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
witam na monobloku odbieram Astre 4 4,8E i Hotbird 13,0E ......

kombinuje na różne strony żeby ustawić Astre 19,2E i bez rezultatu mam załozoną antenę 75 cm posiadam też antenę 90 cm ,

A po co kupowałeś monoblok? to bezsensowne rozwiązania bo nie możesz reguować odległości pomiędzy ogniskami.

Masz 8.2 stopni różnicy na Astrze 4.8 i HB. Do Astry 19.2 masz 6.2.

Niby to tylko 2 stopnie ale może zaważyć na tym co i jak odbierzesz.

Pozbądź się tego monobloka i załóż normalny zez z dobrymi uchwytami np. takimi: http://sklep.satserwis.pl/media/product ... 1397506173

Bardzo poręczny i naprawde "pomyśłany" uchwyt do zeza. Reszta co w handlu (poza nielicznymi dedykowanymi produktami do konkretnych anten) to szajs.

 

na Astrze 4,8 mam lepszy sygnał niż na hot birdzie

Astra 4.8'E ma b. silny sygnał, to nie dziwi ale może sugerować że podstawowy Twój kierunek na jaki patrzy antena to nie 13'E ale 11,5 - 11'E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...