Jump to content
  • 0
mpotasznik

Problemy z odbiorem sygnału

Question

Masz jakiś problem z odbiorem sygnału. Jesteś początkujący i nie znasz przyczyny? opisz dokładnie tu swój problem, a my Ci pomożemy!

Recommended Posts

• 0

Czesc . Mam problem z którym borykam sie juz dluzszy czas i nikt nie chce pomoc. moze tutaj sie uda . Wynajmuje mieszkanie  w bloku no i standardowo chciałem podlaczyc telewizor i poogladac cos. No fajnie podczas wyszukiwania kanałów bam " Nie wykryto anteny" okej spoczko zgloszone było do vectry zeby podłaczyli zwykła naziemną telewizje . Proba 2 dalej nic . Wiec dokupiłem dekoder DVB-T. No juz mowie jak nie to to nie wiem. Podłaczam kabel koncentryczny który wystaje z listwy. do dekodera dekoder do tv okej wyszukiwanie kanałow szuka szuka . Jakosc 0 Sygnał 0 i na sam koniec 100 % wyszukiwania informacja " Nie udało sie wyszukać jakiegokolwiek kanału. 

Pomocy bo juz trace nadzieje ze cos mi sie uda zrobic z tym ..

• 0

Masz jakieś usługi od vectry? Jesteś na 100% pewny, że kabel wystający z listwy jest podłączony do sieci vectry, a nie np. anteny zbiorczej satelitarnej lub naziemnej?

Jak to na 100% sygnał vectry to w tv wybierasz rodzaj anteny kabel (nie naziemna) i robisz skan. Dekoder dvb-t do niczego ci się nie przyda.

• 0

Tutaj jest dużo czynników. Może to być jakiś azart sprzedany vectrze i opłata za jego utrzymanie jest wliczona w czynsz, a wszyscy mają to co naziemnie z kabla.

Pytającemu ze ściany może wystawać instalacja zbiorcza z budynku, a nie vectra.

Może ta instalacja to tylko satelita, bez naziemnej.

Itp. itd. tak możemy drążyć. Ale generalnie vectra w przeciwieństwie do np. multimediów nie wpuszcza sygnału dvb-t w sieć, kanały z dvb-t są jako dvb-c wmieszane w te kodowane więc w tv należy wybrać źródło 'kabel' czy 'kablówka'

• 0

Bez z dekoderem czy bez jest [beep]a z sygnałem i jakoscia brak wyszukiwania jakichkolwiek programow. Kablowka z podstawowymi kanałami od vectry za jakies tam smieszne pieniadze. to nie jest za darmo @wuzel

• 0

Nie wiem jak to dokładnie jest z udostępnianiem sygnału przez kablówki dlatego pytam. Skoro masz podstawowy pakiet Vectry ,to zgłaszałeś do nich brak odbioru ?

• 0

No własnie ma isc ten własciciel na dniach . Ale z tego co wiem to oni moga tylko na klatce schodowej zobaczyc co sie dzieje. A dopiero jak wezme jakis pakiet stricte od nich to moga (czyt. zechca wejsc do mieszkania i zoabczyc co sie dzieje) . ale ile w tym prawdy nie wiem . 

• 0

To z Twojego opisu wynika ,że na razie masz zablokowany sygnał przez operatora kablówki. Możesz podać  miejscowość gdzie mieszkasz,które piętro ,jaka zabudowa terenu - wysokie bloki czy niskie i.t.p. ?

• 0

Witam, posiadam dwa dekodery HD3000 od cyfrowego Polsatu działają one na całkiem osobnych umowach (kartach) są podłączone do anteny z zestawu NC+ z konwerterem Sharp 

Generalnie na dekoderze 1 wartości prezentują się następująco:

Polsat: 82/83 14db

TVP 1: 81/100 15db

TVP 2: 80/66 13db

TVN: 83/100 15db

Na dekoderze 2

Polsat: 85/83 14db

TVP 1: 85/100 15db

TVP 2: 89/83 14db

TVN: 89/100 15db

Dlaczego wartości na tych dekoderach są różne a podłączone są do tej samej anteny? Czy te wartości są w porządku a może muszę je ulepszyć :)? 

• 0

Bywa, że sygnał na różnych wyjściach z konwertera może się minimalnie różnić. Próbowałbym poprawić troszkę jakość na TVP2 (12264 V). Nie jest źle, ale najczęściej miewa jakość lepszą lub porównywalną z TVP1 (11449 H). Oczywiście różnica może wynikać z parametrów konkretnego konwertera, egzemplarza anteny, a także długości i jakości przewodów oraz złączy.

Edited by K63
  • Thanks 1

• 0

Niektórzy łapią sygnał na Tv Polonia, a następnie dostrajają na Esce tv. Każdy monter ma swoje metody.

• 0
1 godzinę temu, Maciejk5 napisał:

Na jakim kanale najlepiej jest ustawiać antenę?

Anteny nie ustawia się na jednym kanale (częstotliwości). Przy jej dostrajaniu należy sprawdzać parametry kilku transponderów, np. 10719, 11488, 11508, 12475. Bywa że niektórym najlepszym trzeba troszkę "ująć" jakości, by tym najgorszym "dodać".

• 0

Dzień dobry

Mam problem z ustawieniem Astry 19,2.

Dekoder pokazuje sygnał z Astry 0/0

Ustawienia to (na sat1 i sat2):

DISEQC właczony

Port A   HB

Port B  Astra 19,2

Konwerter to typowy monoblok  z czterema wyjściami.

Sygnał z HB jest na poziomie:

Sat 1 - 90/83

Sat 2 - 82/83

Jak uruchomić Astre?

Pozdrawiam

EDIT:

Myślę, że problem dotyczy dekodera Evobox PVR a nie instalacji antenowej. Wczoraj na tej samej instalacji obierałem sygnał z HB i Astry ( jeden kabel podłączony do TV a drugi do dekodera Amico8260+ i wszystko działało). A teraz na Evoboxie PVR brak sygnału z Astry.

• 0

Ile kabli antenowych podłączyłeś do Evobox PVR?

Czy obydwa kable idą bezpośrednio do monoblok?

Ile wejść antenowych jest wybranych w konfiguracji anteny?

Czy DiseqC jest włączony w konfiguracji anteny?

Obejrzyj film, który pokazuje jak skonfigurować odbiór z Astry 19.2 E przy podłączonym tylko jednym kablu z anteny.

Jak podłączysz z anteny dwa kable, to zmień w konfiguracji anteny "Ilość podł. wejść ant." na 2.

Film pokazuje konfigurację i wyszukanie kilku "popularnych" stacji.

Po zmianie konfiguracji anteny warto zrestartować dekoder, odłączając dekoder od prądu.

Edited by support458