Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli w jakimś celu nie filtrują dolnego pasma.

 

Na chwilę obecną obstawiam, że brak sygnału satelitarnego jest po ich stronie. Może coś źle ustawili. Będę drążył z nimi temat.

 

Jeszcze jedno pytanie:

Na jednym Muxie (k.21), siła i jakość skacze mi  50-100 dość rytmicznie. Mierzone za pomocą TV, a nie miernikiem, więc wiem że pomiar niewiele wart, ale na pokojowej wszystko jest stabilne. Obraz idealny bez pikseli, ale boję się że przy gorszej pogodzie może mieć to wpływ.

Czy mam to zgłaszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam następujący problem.

W dekoderze Sagem DSIW74, nie odbieram sygnału na 12015 H. Konwerter to  konwerter SCR GT-SAT dLNB2T + wejście DVB-T, a więc i unicable II i jedno ze złącz legacy.

Ponieważ DSIW nie obsługuje technologi unicable, podpięty jest pod wyjście combo (legalcy/unicable). Dekoder odbiera wszystkie kanały oprócz tych własnie a 12015 H. Jeżeli w jego miejsce podpinam 4K Ultra Box+ i konfiguruje na ustawienie ( jedna antena), tak żeby korzystał z wyjścia legacy, to on wyświetla programy z 12015 H. Jak w miesce konwertera wpinam swojego starego quada, to też nie ma problemu. Czy winą może być brak współpracy dekodera z tym konkretnie kowerterem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie, mam następujący problem:

 

Posiadam konwerter na dachu antenę z konwerterem Quad z którego rozchodzi się sygnał w 3 miejsca - 2 na piętrze i 1 niżej na parter, sytuacja wygląda tak:

 

- w jednym pokoju na piętrze na 652 HD Combo wszystko śmiga jak należy

- w drugim pokoju na piętrze na telewizorze LG z modułem działa ogólnie ok, czasem lekko "przyszatkuje"

- na parterze zaczyna się problem

 

* najpierw był PVR BOX+ HD 500 GB PACE, na którym dosć często zaczęły wyskakiwać informacje o braku sygnału, potem działało i tak w kółko ...

* następnie w związku z akcją "antyspliter" w NC+ byłem zmuszony do powrócenia do Philips 6201, na nim sytuacja jednak wyglądała tak samo jak powyżej

* w końcu zakupiłem drugi 652 HD Combo i wszystko zaczęło śmigać, aż nagle po dwóch tygodniach wyświetlił się komunikat "Nastąpiło zwarcie na kablu", przestraszyłem się że coś się stało ze świeżo zakupionym sprzętem ,ale zamieniłem miejscami oba tunery i wyszło że oba są sprawne bo na górze oba działają, na dole oba sygnał - "Nastąpiło zwarcie na kablu",

 

Postanowiłem trochę odczekać by pogoda pozwoliła wejść na dach, uczyniłem to przed chwilą. Trochę posprawdzałem instalację, posprawdzałem końcówki i teraz uwaga ... na górze dalej wszystko ok, a na dole działają tylko kanały z nadajnika Polsatu (czyli TV4, TV6, wszystkie "polsaty" tzn zwykły, 2 ,news, news2, super itd.). Pozostałe BRAK SYGNAŁU ...

 

Normalnie bym pomyślał że źle ustawiona antena, no ale na górze wszystko działa a wszystko leci z jednej ... Ludzi pomóżcie  !!! Czekam na propozycje rozwiązania problemu

 

Pozdrawiam

PG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, 7Pavel7 napisał:

"Nastąpiło zwarcie na kablu",

 

Skoro jesteś pewien że F-ki na dachu są OK, sprawdź teraz te przy odbiorniku na parterze (gniazdo  RTV/SAT - i o ile jest - także sprawdź). Jeżeli po zamianie miejscami kabli przy konwerterze. na parterze nadal  występuje problem, niewykluczone że masz uszkodzony lub zalany wodą kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, 7Pavel7 napisał:

No to pomogłeś ...

 

1. Jak piszę konwerter sprawny bo inny sprzęt na nim działa

2. Już zwarcia niema ,działają tylko kanały polsatu ...

 

Słuchaj, to że teraz na tym konwerterze działa nie znaczy, że nie jest uszkodzony. Uszkodzenie może za chwilę znów wystąpić ale najprawdopodobniej to jednak będzie przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam antenę Corab 80cm, konwerter monoblok Opticum z jednym kablem. Mam problem z kanałami z polaryzacją V , jakość kanałów jest niższa i obraz staje. Kanały w polaryzacji H mają większą jakość np. tvp1 z 11449h 27500 ma aż jakość 82. Dawniej kabel był lutowany, z dwóch krótszych mam teraz jeden. Kanały z Astry w obu polaryzacjach odbieram super np. zdf jakość ponad 80. Poruszanie konwerterem hot birda nic nie daje, dalej są problemy z tą polaryzacją V. Co tu jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie. Zakupiłem taką antenę kierunkową https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/osprzet-rtv-telefoniczny-i-komputerowy/anteny-tv-zewnetrzne/antena-tv-evoout63-174-evology,p457605,l1077.html , bo taką mi polecono. Musiałem jednak zrobić przedłużenie kabla wypuszczonego z parteru na strych. Przedłużenie zrobiłem na strychu, żeby móc antenę wystawić na dach, jednakże sygnału brak, mimo, że na odcinku dach-strych mozna bylo cos ogladać. Dodatkowo z punktu gdzie ustawilem antene roznica między nadajnikami Krzemionki a Chorągwica to doslownie pare cm.. czy nie da sie tego zebrac jakos jedną anteną? Wymienić na siatkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, 3zenek napisał:

Po pierwsze - nie kupuje się anten w marketach budowlanych. Nie dość że drogo, to sprzedawcy nie mają zielonego pojęcia o zastosowaniu anten w praktyce.

Po drugie - głównym nadajnikiem jest Chorągwica, która nadaje wszystkie mux-y. Krzemionki, to tylko mux-3.

Po trzecie - ta antena przystosowana jest do odbioru mux-8 w polaryzacji poziomej, a Chorągwica nadaje w pionowej.

Na koniec dwa pytania:

- czy antena jest ze wzmacniaczem,

- gdzie znajduje się miejsce odbioru (miejscowość)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wzniesienie w okolicach Kopca Piłsudskiego może trochę przeszkadzać, ale źle nie powinno być.

Alternatywnym nadajnikiem w tej lokalizacji jest Wisła/Skrzyczne.

Do poszukiwania dobrej jakości sygnału powinieneś używać funkcji ręcznego wyszukiwania programów - Chorągwica na kanałach - 7, 23, 25, 50, Skrzyczne na - k.7, 41, 55, 58.

Należy zwróć uwagę na dobrą jakość przewodu i połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli jesteś pewien że nic więcej z niej nie wyciśniesz, to oddaj.

 

Godzinę temu, 3zenek napisał:

Jakiś konkretny model z allegro?

A po co allegro? Masz w Krakowie kilka sklepów specjalistycznych (Hollex, Dipol, DVBsklep, Antellux) z dużym wyborem anten. Może coś dobiorą do Twojej lokalizacji?

 

11 godzin temu, 3zenek napisał:

na jednym kierunku odbierałem mux 1 2 3. a na innym (troszke przekreciłem antene) nie było mux 3, ale za to mux 8

Albo ta antena nie nadaje się do Twojej lokalizacji, albo do odbioru wszystkich mux-ów musisz użyć dwóch anten (UHF +VHF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym sprawdził jeszcze połączenie dwóch przewodów antenowych. Może być tak ,że "włos" z oplotu dotyka żyły i robi zwarcie. Mówimy tu o połączeniu 2 e-Fki i beczka.   22 kilometry do nadajnika to nie jest dużo jak na pasywną antenę i musi coś odbierać. Tym bardziej ,że przed łączeniem przewodów był sygnał i wszystkie muxy działają z jednego nadajnika.

7 godzin temu, K63 napisał:

A po co allegro? Masz w Krakowie kilka sklepów specjalistycznych (Hollex, Dipol, DVBsklep, Antellux) z dużym wyborem anten. Może coś dobiorą do Twojej lokalizacji?

Dobrze radzisz. Zawsze można w sklepie zastrzec wymianę na inny model gdy coś będzie nie tak. Wysyłkowo to z tym jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem lepszy kabel i znowu na nim jak podłaczyłem TV na strychu to smiga jak wczesniej pisałem, ale jak już podłączę do kabla schodzacego w dół to na dole nic.. Może kwestia instalacji rozprowadzonej po domu, że jest za długa? Bo generalnie ten kabel ma iść na 5 gniazd (3 na parterze, 2 na 1 pietrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, 3zenek napisał:

Może kwestia instalacji rozprowadzonej po domu, że jest za długa? Bo generalnie ten kabel ma iść na 5 gniazd (3 na parterze, 2 na 1 pietrze)

Opisz dokładniej swoją instalację. Czym dzielisz sygnał i jakiej długości przewody?

5 godzin temu, 3zenek napisał:

jak podłaczyłem TV na strychu to smiga

Podaj parametry sygnału na poszczególnych mux-ach, na odbiorniku podłączonym na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czesc . Mam problem z którym borykam sie juz dluzszy czas i nikt nie chce pomoc. moze tutaj sie uda . Wynajmuje mieszkanie  w bloku no i standardowo chciałem podlaczyc telewizor i poogladac cos. No fajnie podczas wyszukiwania kanałów bam " Nie wykryto anteny" okej spoczko zgloszone było do vectry zeby podłaczyli zwykła naziemną telewizje . Proba 2 dalej nic . Wiec dokupiłem dekoder DVB-T. No juz mowie jak nie to to nie wiem. Podłaczam kabel koncentryczny który wystaje z listwy. do dekodera dekoder do tv okej wyszukiwanie kanałow szuka szuka . Jakosc 0 Sygnał 0 i na sam koniec 100 % wyszukiwania informacja " Nie udało sie wyszukać jakiegokolwiek kanału. 

 

Pomocy bo juz trace nadzieje ze cos mi sie uda zrobic z tym ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz jakieś usługi od vectry? Jesteś na 100% pewny, że kabel wystający z listwy jest podłączony do sieci vectry, a nie np. anteny zbiorczej satelitarnej lub naziemnej?

 

Jak to na 100% sygnał vectry to w tv wybierasz rodzaj anteny kabel (nie naziemna) i robisz skan. Dekoder dvb-t do niczego ci się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj jest dużo czynników. Może to być jakiś azart sprzedany vectrze i opłata za jego utrzymanie jest wliczona w czynsz, a wszyscy mają to co naziemnie z kabla.

Pytającemu ze ściany może wystawać instalacja zbiorcza z budynku, a nie vectra.

Może ta instalacja to tylko satelita, bez naziemnej.

 

Itp. itd. tak możemy drążyć. Ale generalnie vectra w przeciwieństwie do np. multimediów nie wpuszcza sygnału dvb-t w sieć, kanały z dvb-t są jako dvb-c wmieszane w te kodowane więc w tv należy wybrać źródło 'kabel' czy 'kablówka'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...