Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chciałem zasięgnąć Waszej opinii w dość dziwnej kwestii. Kupiłem rodzicom nowy tuner Combo (Ariva 254) i co dziwne ma on problem z odbiorem sygnału z Hot Birda powyżej 12GHz - na prawie wszystkich transponderach jest brak sygnału. Co ciekawe, poprzedni tuner (też Ariva, lecz model 250) radzi sobie bez problemu z odbiorem. Czy Waszym zdaniem problem może leżeć po stronie konwertera? Gdyby nie fakt, że starsze urządzenie odbiera sygnał poprawnie to sam obstawiałbym winę konwertera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchajcie! Mój wujek od kilku dni zmaga się z problemem w odbiorze kanałów tematycznych C+, wujek posiada antenę 80 cm za czasów Cyfry+ a konwerter to Inverto Octo Pro, siła sygnału spada z 95% do 32% a jakość sygnału z 78% do 12%. Problem objawia się na dekoderze Opticum ITI X8 i ITI 5800SX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj  moja radość się skończyła, bo okazało się że prawdopodobnie znowu jest ten sam problem..... mianowicie raz na 30 minut lub godzinę  z c+premium i c+sport wycina mi klatkę razem z dźwiękiem  jestem po wymianie dekodera i poprawianiu anteny obecnie przy idealnej pogodzie c+ premium i c+ sport ma 96 procent siły sygnału i 75% jakości (antena 80cm)
Problem występuje tylko na tych dwóch kanałach  
Nie mam pomysłu co może być nie tak, moim zdaniem gdyby był jakiś problem z instalacją to zakłócenia występowałyby na większej ilości kanałów jedyny mój pomysł teraz to konwerter ale to bardzo mało. prawdopodobne   a koszt nowego razem z wymianą to pewnie powyżej 200zł (unicable) 
Jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę wdzięczny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko zapytam co doradzono Tobie na infolinii działu technicznego Canal+?

Może nie jesteś jedeny z takim problemem i mają tam doświadczenie z takimi "przypadkami".

Ciekawa sprawa: może jakieś masz zakłócenia z zewnętrzych źródeł..

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozmawiałem z jakimś technikiem c+ przed wymianą dekodera, który powiedział mi, że przy takich parametrach raczej wszystko powinno być ok, a jeśli już to dekoder lub konwerter. Tak jak mówię konwerter to bardzo droga zabawa a to "tylko"  dwa kanały, do tego inne kanały zarówno o lepszych i gorszych parametrach siły i jakości sygnału działają ok. Muszę sprawdzić jakie inne kanały są na tym samym transponderze co c+ premium i c+sport i zobaczyć czy jest ten sam problem. Jeśli nie to naprawdę nie wiem w czym jest problem. 

Jeśli ktoś pamięta jakie jeszcze kanały są na transponderach c+ premium i c+sport to będę wdzięczny nie będę musiał używać google. 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te akurat rzadko oglądam ale sprawdzę, mimo wszystko wydaję mi się bardzo mało prawdopodobne żeby "zepsuty konwerter" powodował tak rzadkie zakłócenia tylko na jednym transponderze?   (wczoraj przez całą ligę+ exstra problem wystąpił tylko raz)  weryfikowałem tą samą klatkę w c+online i wszystko było ok. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, _Artek_ napisał:

Wczoraj  moja radość się skończyła, bo okazało się że prawdopodobnie znowu jest ten sam problem..... mianowicie raz na 30 minut lub godzinę  z c+premium i c+sport 

A więc to raczej nie wina dekodera no chyba że trafiłeś na taki sam. Ja jednak obstawiam problem z instalacją antenową, ja bym antenę wymienił na większą nawet z tym samym konwerterem. Ale wiadomo dodatkowe koszty, ale jak masz zamiar z satelity dłużej korzystać to pewnie warto coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większej nie chce bo mi zwieje z barierki na balkonie przy dużej burzy.
80 powinna wystarczyć ludzie na dobrze ustawionych 60 jadą........ 
Zarobię jeszcze raz końcówkę kabla lub wymienię kabel ma inny tylko do tego drugiego potrzebuje fachowca bo jak mówiłem mieszkam na 10 pietrze i żeby zmienić kable przy konwerterze trzeba zdjąć i jeszcze raz ustawiać antenę a tego przy obecnych parametrach wolałbym uniknąć……
Czy ktoś z was spotkał się z sytuacja w której uszkodzony konwerter dawałby stop klatki tylko na jednym transponderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szanowni forumowicze,

Ostatnio zabrałem się za ustawianie anteny satelitarnej u moich rodziców. Nadmienię tutaj, że jestem raczej laikiem w tych sprawach i opieram się tylko i wyłącznie na wskazaniach dekodera Cyfrowego Polsatu. Antenę ustawiałem w ten sposób, że na dekoderze wybrałem kanał TVN i sprawdzałem wartości sygnału. W ten sposób na TVN udało mi się uzyskać SNR w okolicach 14,3 db, a na Polsacie było to już 14.6 db. Siła sygnału wg dekodera wynosi natomiast 90%. Niestety w żaden sposób nie mogę znaleźć części kanałów, w tym m.in. TVP 1, Eurosportu. Próbowałem delikatnie korygować ustawienia anteny na boki oraz kąta elewacji ale kończy się to jedynie tym, że pogarszam sygnał kanałów, które odbieram. Co ciekawe, przez moment udało mi się uzyskać jakiś szczątkowy sygnał (pojawiał się co kilka sekund SNR 5-6 db) na TVP 1, poprzez mocne skręcenie konwertera o ok. 30 stopni.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, bo być może coś robię w sposób błędny. Poniżej kilka informacji o mojej instalacji.

Antena: Corab 80 cm

Konwerter: Televes Single 7475

Długość przewodu antenowego: ok. 12 m

Dekoder: Evobox Lite Cyfrowego Polsatu

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

20 godzin temu, kaf26 napisał:

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki

 

Ustaw konwerter "normalnie" czyli pionowo bez zalecanego skrętu o 3 stopnie, maksymalnie odsunięty od czaszy. Następnie spróbuj właśnie na TVP 1 najpierw ustawić azymut i elewację, wyciągając najlepszy sygnał jaki się da. Potem sprawdź TVN i TVP2 lekko doginając antenę prawo-lewo, góra-dół czy coś się poprawia. Jeśli tak to w tą stronę skoryguj czaszę i z najlepszym wynikiem pozostaw. Następnie skoryguj kąt skręcenia konwertera. TVP2 i BBC Brit są kłopotliwe i jeśli dla nich stracisz nieco sygnału z TVP1 to się nie martw. To tak w dużym skrócie, bo to nie jest takie proste jak się wydaje 😁

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wg mnie coś w instalacji u @kaf26 jest nie tak... Skoro Polsat odbiera z sygnałem prawie 15dB, to TVP1 czy Eurosport też powinny odbierać (możliwe, że z nieco gorszym sygnałem, ale jednak powinny świecić). Polsat jest na transponderze w polaryzacji V, a TVP1 i Eurosport to polaryzacja H. Podejrzewam uszkodzony konwerter - objawem uszkodzenia jest dosyć często zniknięcie jednej z polaryzacji. Ewentualnie dekoder do sprawdzenia. @kaf26 to nowa instalacja, czy zabrałeś się za to właśnie dlatego, że zniknęła część kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.08.2022 o 12:59, _Artek_ napisał:

Większej nie chce bo mi zwieje z barierki na balkonie przy dużej burzy.
80 powinna wystarczyć ludzie na dobrze ustawionych 60 jadą........ 
Zarobię jeszcze raz końcówkę kabla lub wymienię kabel ma inny tylko do tego drugiego potrzebuje fachowca bo jak mówiłem mieszkam na 10 pietrze i żeby zmienić kable przy konwerterze trzeba zdjąć i jeszcze raz ustawiać antenę a tego przy obecnych parametrach wolałbym uniknąć……
Czy ktoś z was spotkał się z sytuacja w której uszkodzony konwerter dawałby stop klatki tylko na jednym transponderze?

To nie jest wina instalacji antenowej, konwertera czy ustawienia anteny. To wina dekodera. Skoro masz siłę 96 % a jakość 75%, i nie ma wahań sygnału to z logiki wynika że winny jest dekoder albo inne urządzenie w mieszkaniu które powoduje interferencje akurat dla tego transpondera. Problem nagraj wraz z tym jaką masz siłę i jakość na tych kanałach, żeby nie gadali głupot że to z powodu instalacji antenowej/ustawienia anteny. Jestem pewny że inny model dekodera nie będzie mieć żadnych problemów na twojej instalacji antenowej z tymi kanałami.

W dniu 1.08.2022 o 20:43, kaf26 napisał:

Szanowni forumowicze,

Ostatnio zabrałem się za ustawianie anteny satelitarnej u moich rodziców. Nadmienię tutaj, że jestem raczej laikiem w tych sprawach i opieram się tylko i wyłącznie na wskazaniach dekodera Cyfrowego Polsatu. Antenę ustawiałem w ten sposób, że na dekoderze wybrałem kanał TVN i sprawdzałem wartości sygnału. W ten sposób na TVN udało mi się uzyskać SNR w okolicach 14,3 db, a na Polsacie było to już 14.6 db. Siła sygnału wg dekodera wynosi natomiast 90%. Niestety w żaden sposób nie mogę znaleźć części kanałów, w tym m.in. TVP 1, Eurosportu. Próbowałem delikatnie korygować ustawienia anteny na boki oraz kąta elewacji ale kończy się to jedynie tym, że pogarszam sygnał kanałów, które odbieram. Co ciekawe, przez moment udało mi się uzyskać jakiś szczątkowy sygnał (pojawiał się co kilka sekund SNR 5-6 db) na TVP 1, poprzez mocne skręcenie konwertera o ok. 30 stopni.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, bo być może coś robię w sposób błędny. Poniżej kilka informacji o mojej instalacji.

Antena: Corab 80 cm

Konwerter: Televes Single 7475

Długość przewodu antenowego: ok. 12 m

Dekoder: Evobox Lite Cyfrowego Polsatu

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Potwierdzam, jak się wyciągnie najwyższy możliwy wynik na TVP2 i BBC BRIT (najbardziej wymagający transponder) to nawet jak na pozostałych jakość trochę się pogorszy to sygnał jest stabilny. U mnie prawdziwy fachowiec po "fachowcu" poprawiał i tylko w ulewy, śnieżyce i burze mam kłopoty z sygnałem, wtedy albo klatkowanie na większości kanałów albo brak sygnału na większości kanałów ale to przez góra kilka godzin w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

5 godzin temu, seatibiza napisał:

 

 

Ustaw konwerter "normalnie" czyli pionowo bez zalecanego skrętu o 3 stopnie, maksymalnie odsunięty od czaszy. Następnie spróbuj właśnie na TVP 1 najpierw ustawić azymut i elewację, wyciągając najlepszy sygnał jaki się da. Potem sprawdź TVN i TVP2 lekko doginając antenę prawo-lewo, góra-dół czy coś się poprawia. Jeśli tak to w tą stronę skoryguj czaszę i z najlepszym wynikiem pozostaw. Następnie skoryguj kąt skręcenia konwertera. TVP2 i BBC Brit są kłopotliwe i jeśli dla nich stracisz nieco sygnału z TVP1 to się nie martw. To tak w dużym skrócie, bo to nie jest takie proste jak się wydaje 😁

Dokładnie w taki właśnie sposób próbowałem ustawiać antenę i w żaden sposób nie mogę "znaleźć" TVP 1. Tak jak pisałem szczątkowy sygnał pojawia się jedynie, gdy mocno skręcę konwerter. TVP 2 odbieram bez problemu (sygnał ok. 13 dB).

 

4 godziny temu, maniek357 napisał:

 to nowa instalacja, czy zabrałeś się za to właśnie dlatego, że zniknęła część kanałów ?

Za ustawianie anteny zabrałem się, gdyż przestawiła się z powodu silnego wiatru. Z tego co pamiętam, wcześniej też były problemy z TVP 1 - raz sygnał był, innym razem już nie.

 

W wolej chwili będę sprawdzał dekoder i konwerter. Tak sobie pomyślałem, że dekoder mógłbym wykluczyć poprzez podłączenie instalacji bezpośrednio do telewizora. Tutaj pojawia się jednak pytanie czy są dostępne jakieś niekodowane kanały w polaryzacji H?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, lokietek napisał:

To nie jest wina instalacji antenowej, konwertera czy ustawienia anteny. To wina dekodera. Skoro masz siłę 96 % a jakość 75%, i nie ma wahań sygnału to z logiki wynika że winny jest dekoder albo inne urządzenie w mieszkaniu które powoduje interferencje akurat dla tego transpondera. Problem nagraj wraz z tym jaką masz siłę i jakość na tych kanałach, żeby nie gadali głupot że to z powodu instalacji antenowej/ustawienia anteny. Jestem pewny że inny model dekodera nie będzie mieć żadnych problemów na twojej instalacji antenowej z tymi kanałami.

Potwierdzam, jak się wyciągnie najwyższy możliwy wynik na TVP2 i BBC BRIT (najbardziej wymagający transponder) to nawet jak na pozostałych jakość trochę się pogorszy to sygnał jest stabilny. U mnie prawdziwy fachowiec po "fachowcu" poprawiał i tylko w ulewy, śnieżyce i burze mam kłopoty z sygnałem, wtedy albo klatkowanie na większości kanałów albo brak sygnału na większości kanałów ale to przez góra kilka godzin w roku.

Tak tylko dekoder wymieniłem 3 dni temu i problem nadal występuje... gdyby winny był konwerter lub antena zakłócenia byłyby znacznie częstsze niż raz na godzinę i wydaje mi się że dotyczyłyby większej liczby kanałów... ja jeśli poprawiam to według transpondera tvn-u ale co kto lubi;)) na ten moment poprawie F-kę od strony dekodera bo tylko tyle sam mogę zrobić i zobaczę czy to coś da jeśli nie nagram na dekoder co się dzieje i pokaże jakiemuś "fachowcowi" albo wyślę do c+ może problem leży po ich stronie ale jest tak rzadki że nikt tego nie zauważa...

Edytowane przez Sentence
Nie nadużywaj wielokropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, jeśli problem będzie dalej występował to koniecznie nagraj wraz z informacjami o sygnale i wtedy możesz pokazać w APS, gdyby nie chcieli wymienić. Jeśli chodzi ci o transponder TVN 11393 (pol V, FEC 3/4, SR 27500) który z jakichś przyczyn jest wymagający, to jednak transponder z BBC BRIT 12476 (pol H, FEC 3/4, SR 29900) jest najbardziej wymagający, z tymi dwoma miałem największe problemy, a odkąd na nich jest około 13 dB to sygnał na wszystkick kanałach jest stabilny. Najniższy to 12 dB na kanale TVN i TVP 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W dniu 2.08.2022 o 18:10, maniek357 napisał:

Podejrzewam uszkodzony konwerter - objawem uszkodzenia jest dosyć często zniknięcie jednej z polaryzacji

Chciałem wszystkim bardzo podziękować za pomysły, a w szczególności @maniek357, który trafił w punkt. Winny okazał się konwerter. Udało mi się znaleźć stare Inverto, które ma na pewno ponad 15 lat (jeszcze ze starej instalacji) i kanały w polaryzacji H powróciły. 😃

Pozdrawiam

 

Edytowane przez kaf26
Powtórzenie
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tak, jeśli problem będzie dalej występował to koniecznie nagraj wraz z informacjami o sygnale i wtedy możesz pokazać w APS, gdyby nie chcieli wymienić. Jeśli chodzi ci o transponder TVN 11393 (pol V, FEC 3/4, SR 27500) który z jakichś przyczyn jest wymagający, to jednak transponder z BBC BRIT 12476 (pol H, FEC 3/4, SR 29900) jest najbardziej wymagający, z tymi dwoma miałem największe problemy, a odkąd na nich jest około 13 dB to sygnał na wszystkick kanałach jest stabilny. Najniższy to 12 dB na kanale TVN i TVP 2.

Tylko co mi da kolejna wymiana dekodera? Myślisz że miałbym aż takiego pecha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, _Artek_ napisał:


Tylko co mi da kolejna wymiana dekodera? Myślisz że miałbym aż takiego pecha?

Wiesz, mało prawdopodobne że trafiłeś na sztukę z tą samą wadą, ale jednak możliwe. Wymienić znów a jeśli dalej problem będzie występował znów nagrać i zażądać wymiany dekodera na inny model o nie gorszych parametrach niż obecnie przez ciebie posiadany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem chyba został rozwiązany, myśle że był po stronie nadawcy dlatego że pierwszy raz zauważyłem go jakieś 3-4 dni przed wielką awarią c+ jednak występował on tak rzadko że chyba tylko jedna osoba na forum poza mną go zauważyła.
Właśnie oglądałem studio przedmeczowe i cały mecz Igi światek i przez ponad 2h nie zniknęła ani jedna klatka razem z dźwiękiem.
Cóż szkoda że oddałem swój itca ale ważne że problem jak sam się pojawił tak sam się rozwiązał choć od samego początku wydawał mi się dość dziwny…wszystkim dziękuje za pomysły i sugestie mam nadzieje że teraz spokojnie będę mógł oglądać sport:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...