Jump to content

Recommended Posts

Guest kingofsouth

Co wy tak o tym laptopie? Temat wyjaśniony. 

Są jeszcze inne nowe urządzenia podłączone i nadal jest słabo. Przestańcie już pisać o tej   karcie sieciowej.  Już wiem wszystko.  :)

Edited by kingofsouth

U mnie w BB na karcie LAN 1GB/s miałem 100Mb/s od Vectry. Po kablu leciało 97, po Wi-FI 94 ( karta Intel Centrino 6300).

@up: Spokojnie, wymiana dekodera z HD na PVR jest bezpłatna to i tu tak będzie. Koniecznie napisz jaki model Ci wymienili i napisz jak prędkości pod kablu i Wi-Fi.

Po kablu Ci sprawdzę na starym lapku, bo w nowym nie mam RJ-45, a po Wi-Fi Ci na spokojnie mogę na 2 lapkach sprawdzić ;)

A jeszcze mam takie pytanie: jutro, jak technik przyjdzie sprzęt wymieniać to zaś mogę jeszcze podnieść prędkość do 150 mbps, czy np. jak zrobię to dzisiaj to mi to uznają?

Dzwoniłem : bo chodziło mi o to, aby w Black Friday jeszcze skorzystać z podwyższenia ze 100 do 150. Pani konsultant mi powiedziała, że musi się zamknąć to zlecenie (wymiana + up do 100), aby dobrać kolejną migrację. :)

Zobaczymy jak będzie WiFi chodziło, bo na starym nie mam karty ac, w nowym mam.

A w drugą stronę : w starym lapku mam RJ-45, a w nowym nie mam (musiałbym tą dostawkę RJ45 kupić).

Edited by szyzag123

Jak Ci technik dziś założy i zamknie zlecenie w tablecie to jutro możesz działać dalej. Promocja trwa do 30.11.

Kilkanaście minut temu był technik. Wymienił sprzęt i zostawił wszystkie papiery oraz hasło do wifi. Zasugerował zmianę hasła oraz zmianę przejścia z bridge na router. Sprzęt jaki dostałem to EPC3928. Pomiary wykonam później. ;-)

7833668262.png

Tyle mam po WiFi na nowym laptopie. Odległość niewielka. Jakieś kilka cm. :)

Ale żeby zmienić hasło oraz ustawienia to nie mogę, bo jest problem z pobraniem danych...

7833761421.png

Tyle mam po kablu na starym laptopie :)

7833771328.png

Tyle mam po wifi na starym laptopie :)

Edited by szyzag123
  • Confused 1

W dniu 25.11.2018 o 12:42, kfm877 napisał:

Fakt, akurat Vectra do świętych nie należy bo pomimo że mają szybkie łącza to oszczędzają i przycinają transfer.

Oj tak, systemowe obcinanie prędkości o parę % ... Przechodziłem przez wiele prędkości w Vectrze i NIGDY nie było nominalnej, niezależnie od metody pomiaru, protokołu, itd. Zawsze obcinane było tak z ~3-5%. Teraz to już tak bardzo nie boli, jak się ma dziesiątki i setki mbit/s, ale warto to wiedzieć i brać pod uwagę, że łącze np. 100mbit to tak naprawdę 97mbit

Ale i tak do nowego laptopa kupuję dostawkę RJ45 :)

Pytanie : jak walnę kolejny up do 150mbps to na tym routerze to wyciągnie? Mój nowy laptop ma kartę 10/100/1000 jak coś :)

Router to Cisco EPC3928s

Edited by szyzag123

Po wifi będziesz miał max 50. Po kablu 150. Vectra nie daję w tym routerze więcej jak 50 po Wifi.

To czemu na nowym laptopie mam czasem wyniki nawet po 80-90 mbps?

Za wszelki wypadek zostawiłem stary router :D

Nie wiem, może tak soft ograniczył? U mnie nigdy nie było więcej. Po za tym, mam w bloku z 15 innych w zasięgu laptopa, więc korzystam z kabla, a Wi-Fi tylko na telefon.

Miałeś wziąć 2 zakresowy EPC3928AD. Nowy lapek podłączyłbyś sobie po 5 GHz, podejrzewany że wtedy po wifi wyciągnąłbys setke.

W dniu 25.11.2018 o 11:55, djadijos napisał:

Ogólnie zarówno we Wrocławiu jak i w Legnicy Vectra lubi mieć zadyszki. Osobiście nie mam ale znajomi mają i narzekają.

PS4 podłączone po kablu, czy tylko Wi-Fi?

Vectra w Legnicy zadyszki? JA nie narzekam w Legnicy.

Pany, kończy mi sie umowa. Da radę sam net 100mbs za 20 zyla?

Obecnie place 40 zł. Ciut dużo wg mnie na te chwilę. da rade po wypowiedzeniu za 20 zł, czy jakaś inna cena realna?

pozdro

17 godzin temu, kfm877 napisał:

Miałeś wziąć 2 zakresowy EPC3928AD. Nowy lapek podłączyłbyś sobie po 5 GHz, podejrzewany że wtedy po wifi wyciągnąłbys setke.

Ile razy mam pisać, że dwuzakresowe dają dla neta 300 i 600, a u mnie jest max 150?

Cześć.

Za ile w tym momencie można dostać (w Warszawie)  przy przedłużeniu umowy pakiet: Platyna + 1xCL+ + MR + Eleven +SNO + C+ Select + 150 mbps? Obecnie za podobny pakiet (bez MR ) płacę ok 134 PLN.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.

Dzwonił do mnie DUK zaproponowali platyne , internet 150 i sno za 79.80 zł. Waszym zdaniem to dobra oferta? Czy czekać do końca okresu umowy ktory kończy się mi w grudniu?  (Wypowiedzenie złożone 2 miechy temu). Może na swieta będą jakieś lepsze promocje?