Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy z waszych obserwacji/doświadczenia w poprzednich latach, na Święta Vectra oferowała jakieś lepsze promocje, niż w pozostałym okresie? Czy też nie było zbytniej różnicy? Nie wiem, czy warto poczekać, czy nie ma co się łudzić, że DUK będzie miał lepsze oferty?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloomberg TV - kanał informacyjny, który wygląda jak 360p.
Zawsze się zastanawiałem, jakim cudem taki potworek istnieje i nikogo przez te lata nie tknęło, żeby ogarnąć jego jakość nadawania... Już w analogu lepiej TV wygląda. ;)

BTW, wie ktoś, o co chodzi z kanałami 108 i 118? Na liście kanałów widnieją jako Kanał promocyjny 1 i 2. Tam będzie rotacja jakaś lub odkodowane z Platyny?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 16:41, xut2zs napisał:

Wifi w Vectrze zawsze jest wolniejsze.

Wolniejsze od czego? Kiedy Wy zrozumiecie, że za szybkie działanie WiFi odpowiada wiele czynników jak np.standard nadawania WiFi, użyty interface, tłok w eterze, odpowiedniej klasy urządzenie odbiorcze, potrafiące w pełni wykorzystać nadawany sygnał, lokalizacja odbiornika i nadajnika, zakłócenia itp. Taka Vectra, podobnie jak inni operatorzy, czy po prostu producenci routerów maja wpływ tylko na ten pierwszy element czyli "standard nadawania" a za cała resztę opowiada odbiorca.

Podając wynik WiFi sami piszecie, że był przeprowadzony na starym laptopie, który ma zapewne tylko jedną antenę i nie ma nawet pewności czy  w ogóle wspiera standard 802.11 n.  I co niby ma nam taki test powiedzieć, skoro za niska jakość połączenia na 99% odpowiada właśnie laptop lub zatłoczony eter a nie router z Vectry.

Tym bardziej niezrozumiałe są późniejsze komentarze, że Vectra zawsze daje mniej czy wolniej. Piszące to osoby tylko ujawniają zupełny brak podstawowej wiedzy o temacie.

Chcesz mieć szybki net? Poproś operatora o router w standardzie "ac" a w komputerze lub laptopie zainstaluj sobie  kartę WiFi też "ac" i co najmniej dwoma antenami. I nie ma tu większego znaczenia czy będzie to router z Vectry czy jakieś niezależnej firmy. O ile warunki na torze sygnału będą się mieściły w jakichkolwiek normach (odległość, przeszkody, brak zakłóceń) to efekt końcowy będzie co najmniej dobry.

Edytowane przez zetorson
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Vectra coś grzebała przy oprogramowaniu dekodera ostatnio?

Jakoś kilka miesięcy temu po wciśnięciu Power na pilocie oprócz dekodera zaczął uruchamiać się telewizor. Było to czasami kłopotliwe bo jak np. chciałem wyłączyć dekoder a włączyć konsolę to mi się tv wyłączał :) Ale w końcu się przyzwyczaiłem :)

A wczoraj przestało to działać, pilot dekodera uruchamia tylko dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po ponad miesiącu prędkość internetu spadła do 50mb/s a więc to jednak była pomyłka a nie dobre serce Vectry. ? Czy ktoś wie na ile miesięcy przed końcem umowy można wysłać wypowiedzenie w celu negocjacji na kolejny okres?

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do powyższych postów na temat szybkości internetu Wi-Fi.

Jest odpowiednia karta WLAN w laptopie:

 

Image1.png

 

Są odpowiednie prędkości:

7850453940.png

 

Co nie zmienia faktu, że Vectra przycina prędkości i rzadko albo prawie nie przekracza deklarowanej wartości Mbps... nawet po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 16:35, lukasz1122a napisał:

Za kanałem Bloomberg TV nie będę płakał - nie wiem jak inni ;)

Co do Kino Polska HD to zmiana na plus. Trzeba na bieżąco być z nowościami.

Mogliby uzupełnić paczkę FilmBox jeszcze, czyli  Docubox i Gametoon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Jest szansa na multiroom bez zobowiązania? Mam platynę PVR, SNO, C+ Prestige, Internet (jeszcze 60 mb/s) oraz Eleven. Wszystko już po okresie zobowiązania, oprócz Eleven, który jest do 30.06.19. Nie chcę więc się wiązać, bo zależy mi oczywiście na wypowiedzeniu. Kiedyś czytałam, by w negocjacjach ująć jakiś polecany dekoder. Mógłby ktoś podrzucić nazwę? Bo jak na złość nie mogę oczywiście znaleźć.

 

Prócz tego będę pisać reklamację na modem, bo zrywa co chwilę połączenie Wi-Fi do tego stopnia, że drukarka przestaje drukować w połowie pliku. Mam nadzieję, że uda się pozbyć wreszcie tego problemu.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...