Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie ma co liczyć na zmiany kanałów ponieważ vectra zastosowała dużo kanałów nie gwarantowanych. Usunięcie tych kanałów nie pozwala na odstąpienie od umowy

 

Na jednym forum ptaszki ćwierkają iż podobno w wakacje Orange Sport przestaje nadawać, podobno dziennikarze już szukają pracy na własną rękę. Orange Sport jest gwarantowany z tego co widzę, więc może to będzie jakaś okazja :).

 

Info nie potwierdzone :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Piszę tutaj, gdyż przede mną niedługo nastąpią "Vectrowe niespodzianki"

Zacznę od tego, że jestem mieszkańcem Siemianowic Śląskich, gdzie Vectra pojawiła się w lutym tego roku, przejmując spółkę NGM. Vectra zaproponowała mi oferte internetową na takiej samej zasadzie promocyjnej, jaką miałem za czasów NGMu. Podpisałem tzw. "zamówienie usługi". Niedługo potem zadzwonił do mnie przedstawiciel z propozycją Stalowego analogu za 5 zł miesięcznie. Jestem niewymagającym studentem, więc taka opcja mi pasowała. Przedstawiciel wręczył mi kopię kanałów analogowych stacji czołowej w Zabrzu. Z niej będę korzystał z 12 programów oraz dodatkowo z kolejnych 12 w tzw. dvb-c, oczywiście jeżeli będę posiadał odpowiedni dekoder lub tv bez "[beep]" z tyłu jak to ujął radośnie konsultant. Telewizor z dekoderem dvb-c mam. I tutaj zaczynają się moje pytania, jako laika w technice... W przyszłym tygodniu mam wizytę montera- podpisanie umowy, montaż. Jak on będzie wyglądał? Przy zamówieniu "Stalowego analogu" nie została zaznaczona żadna 'kratka' z urządzeniem, jakie otrzymam- PVR, STB, HD. Z tego co wiem internet vectrowy nie jest dosyłany przez kabelek RJ-45 lecz kablem antenowym. Więc domyślam się, że musi być podłączona owa 'antena' do modemu i stamtąd poleci kabelek internetowy do prywatnego routera-wi, czy komputera pc, oraz drugi kabelek do tv. Mam rację? Kilka godzin przesiedziałem na Waszym forum i w pamięci utkwiła mi sprawa "WiFi vectrowego" a mianowicie, aby go nie brać. Mam o tym poinformować montera kiedy do mnie przybędzie?

Z góry przepraszam, jeżeli zanudziłem, ale widzę, że znajdują się tutaj osoby kompetentne, które potrafią mi wyjaśnić "co i jak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przyszłym tygodniu mam wizytę montera- podpisanie umowy, montaż. Jak on będzie wyglądał? Przy zamówieniu "Stalowego analogu" nie została zaznaczona żadna 'kratka' z urządzeniem, jakie otrzymam- PVR, STB, HD. Z tego co wiem internet vectrowy nie jest dosyłany przez kabelek RJ-45 lecz kablem antenowym. Więc domyślam się, że musi być podłączona owa 'antena' do modemu i stamtąd poleci kabelek internetowy do prywatnego routera-wi, czy komputera pc, oraz drugi kabelek do tv. Mam rację? Kilka godzin przesiedziałem na Waszym forum i w pamięci utkwiła mi sprawa "WiFi vectrowego" a mianowicie, aby go nie brać. Mam o tym poinformować montera kiedy do mnie przybędzie?

Z góry przepraszam, jeżeli zanudziłem, ale widzę, że znajdują się tutaj osoby kompetentne, które potrafią mi wyjaśnić "co i jak"."

 

Nie wiem jaką instalację masz teraz, ale skoro miałeś od poprzedniego operatora internet, to zakładam że masz instalacje położoną - zakończoną gniazdem rtv/data.

Skoro zawarłeś umowę na analog to wiadomo, że nie dostaniesz żadnego dekodera, telewizor kineskopowy podłączasz bezpośrednio do gniazda z wyjściem TV. Dziwię się jedynie, że Przedstawiciel jeszcze sprzedaje analog...

Do wyjścia gniazda DATA podłączy ci kablem koncentrycznym modem Vectrowski, który w zależności od modelu zakończony jest gniazdem RJ45 lub posiada wbudowany ruter lub opcje z WIFI.

Jeśli dostaniesz jakiś prosty modem kablowy z wyjściem RJ45 to sobie możesz we własnym zakresie podłączyć ruter WIFI.

Nie bierz Vectrowskiego rutera z WIFI, bo za każdą dodatkową usługe jak choćby odpalenie WIFI będziesz musiał płacić abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o infrastrukturę internetową, mam pociągnięty (bodaj ze skrzynki na korytarzu) kabel internetowy ze standardową końcówką. Infrastruktura TV to jest po prostu sieć AZART z rozgałęźnikiem (w mieszkaniu) na dwa kable antenowe "puszczone" do dwóch TV w dwóch pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w drugim temacie dotyczącym Vectry, to zależy jakie mają podejście co do sieci, którą przejęli. Jeśli docelowo będzie ona zlikwidowana/wyłączona założą Ci modem kablowy i upewnij się, że będzie to modem bez WiFi, jeśli ta sieć będzie jeszcze działać dłuższy czas to może zostawią wszystko jak jest a podepną jedynie sygnał tv do instalacji w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co ze zmianami w regulaminie z 17 kwietnia!Można rezygnować bez kosztów?

 

 

VECTRA 2 minut temu

Jarek Drożdż, jeżeli imienna korespondencja dotycząca zmian w Dokumentacji Abonenckiej z 17 kwietnia została już przesłana na adres korespondencyjny/mailowy Abonenta- istnieje taka możliwość. [bartek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

chcialabym sie zapytac kiedy dokladnie powinnam złozyc wypowiedzenie umowy by nie placic kary. Obecny aneks do umowy mam podpisany w dniu 06.10.2011 na 3 lata, w aneksie jest tez punkt, ze planowany termin swiadczenia uslug to 11.10.2011 jednak nie pozniej niz do dnia 05.11.11, faktycznie zmienione uslugi pojawilu sie u mnie jakos 11-12.10.2011. Wiem ze okres wypowiedzenia to 2 miesiace, zatem powinnam zlozyc wypowiedzenie najpozniej do dnia 06.08.2014 czy w jakims innym terminie ? platnosci dokonuje do 15 dnia kazdego miesiaca. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie możesz złożyć nawet jutro, tylko zaznaczyć na jaki dzień wypada koniec umowy- zawsze jest to koniec miesiąca. Mnie umowa kończyła się podobnie jak Tobie, wypowiedzenie złożyłem kilka tygodni temu(mimo protestów pań z BOK-u) i o dziwo już po paru dniach dostałem ciekawą ofertę przedłużeniową. Powodzenia w negocjacjach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja zamierzam sie definitywnie pożegnać z Vectra po ok 20 latach korzystania z ich usług i spróbować konkurencji. Rozumiem wiec ze na wypowiedzeniu mam wpisać wypowiedzenie umowy z dniem 31.10.14 ? i złożyć takie wypowiedzenie najpóźniej do 31.08.14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytane do znawców tematu odnośnie wypowiedzenia umowy z Vectrą.

Na początku wspomnę, iż w kwietniu sprzedałem mieszkanie a do miejsca gdzie się przeprowadzam, nie mogę przenieść usługi Vectry a obecny właściciel nie chce ich usług. Napisałem do BOK pismo w sprawie porozumienia i rozwiązania umowy bez ponoszenia kary umownej. Oczywiście odpowiedz była negatywna.

Dzisiaj przeczytałem, iż w związku ze zmianą regulaminu od 01.06.2014 mogę bez żadnej kary rozwiązać umowę składając wypowiedzenie do 31.05.2014 co może być dla mnie okazją do pożegnania się nimi.

Zadzwoniłem do BOK i szanowny Pan poinformował mnie, że faktycznie w związku ze zmianami w UE, mogę rozwiązać umowę bez żadnych kar jednak dopiero jak dostanę od nich pismo ze szczegółami w regulaminie w moim przypadku emailem. Powiedział również, że pismo mogę dostać w czerwcu. Na moje pytanie co wtedy z wypowiedzeniem bo będzie już po 31 maja zaczął "ściemniać" i powiedział, że nawet gdy dostanę pismo w sierpniu to mam miesiąc na wypowiedzenie. Na jakiejś stronie, chyba wykop.pl, przeczytałem, że Vectra nie wysyła wcale pisma do klientów co chyba nie jest zgodne z prawem.

Proszę o wypowiedzenie się w tej kwestii Forumowiczów. Będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ zostało mi 13 miesięcy do końca umowy i muszę płacić 100pln miesięcznie nie korzystając z TV i Internetu.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wpis z FB wyjaśniający możliwość rezygnacji.Nie wiem na ile prawdziwy, ale coś w tym musi być..

Daniel Krauze Godzinę temu

Obecna zmiana regulaminu to decyzja regulatora po skargach abonentow na brak informacji o podziale na kanały gwarantowane i nie.

Nie zapominajmy, ze osoby nie korzystajace z FB wlasciwie nie otrzymuja żadnych informacji o zmianach. Obecnie własciwie wszyscy abonenci moga składać rezygnacje ale nie ma takich informacji na kanale 100 i na stronie www. Osoby obsługujące FB udaja ze nie widzą wpisow na ten temat lub zapewne decyzją przełozonych odpowiadają lakonicznie.

Szkoda, ze realizując nakaz regulatora operator strzelił sobie w kolano wycofując paczke MTV a włączył tylko kanały FTA. Miejmy nadzieje, ze ilośc rezygnacji nareszcie da do myslenia osobom podejmujacym decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie dzwoniłem na infolinię i szanowna Pani poinformowała mnie, że mnie zmiana regulaminu nie dotyczy ponieważ nie dostałem emaila... Nie mogę zatem złożyć wypowiedzenia. Mam czekać... Na pytanie kiedy dostanę informację o zmianie regulaminu, powiedziała, że nawet za pół roku... Mówię jej grzecznie, że niektórzy dostali informację już nawet dwa tygodnie temu a ja mam czekać pół roku...

Jak dla mnie żenada...

Napiszcie proszę czy mogę złożyć wypowiedzenie czy też muszę czekać.

Przy wysłaniu wypowiedzenia z jaką datą ma być wyłączony sygnał i do jakiego czasu mam oddać sprzęt. Nie chce popełnić błędu żeby nie naliczyli mi kary.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jeszcze raz . Nich odbierze GOŚCIU.

 

A dzwoniłem i mi powiedział że każdy dostanie info, nawet w czerwcu że zmiana regulaminu.

 

Mnie to wali, ale Vectra leci w kule pięknie.

 

Jest zamęt i tyle. Vectra po cichu coś zmienia. Czuje pismo nosem i kumaci abonenci wykorzystają sytuację a reszta będzie dalej w oddbycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radomsko jeszcze czeka na VOD, ale pewnie jak wprowadzą, to i tak korzystać nie będę. Tanio nie jest.

 

W nowym dekoderze PVR 3831CDX jest okrutny na niebiesko świecący wyświetlacz. Geniusza, który wpadł na założenie takiego, powinni powiesić na najwyższej gałęzi. Pięknie w nocy rozświetla pokój :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wyświetlacz zakryć zwykłą kartką lub coś postawić (np. kartonik tak jak vectriusz). A czy po wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera traci się jakieś ustawienia? Ja w UPC, jak nic w nocy nie nagrywam, wyłączam całkowicie z prądu. Po ponownym włączeniu Mediabox uruchamia się do 1-2 minut i mam pełną dyspozycyjność. Staram się nie trzymać urządzeń na standby'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jeszcze raz . Nich odbierze GOŚCIU.

 

A dzwoniłem i mi powiedział że każdy dostanie info, nawet w czerwcu że zmiana regulaminu.

 

Mnie to wali, ale Vectra leci w kule pięknie.

 

Jest zamęt i tyle. Vectra po cichu coś zmienia. Czuje pismo nosem i kumaci abonenci wykorzystają sytuację a reszta będzie dalej w oddbycie.

 

No to nic, czekamy cierpliwie na pismo, mam nadzieję, że dostanę je do końca maja :). Już nie mogę się doczekać wypowiedzenia i negocjacji hehe :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...