Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wy też płacicie 35 zł za dekoder HD PVR ? W polsacie płaciłem tylko 5 zł dzierżawy .. Te dekodery Vectry są ze złota ? Może wyjaśniało by to ten napis [złoty] w opłacie za PVR HD. 35 zł to jak dobra dodatkowa paczka telewizyjna.

 

Dekodery ze złota nie są ale modele ADB są nieporównywalnie lepsze od tych które oferuje Polsat.

Opłata za dzerżawę nie ma znaczenia. Jedni płacą 5 zł a inni 30 zł. To myk rozliczeniowy ktorego kiedyś nie stosowano. Ważna jest suma a nie poszczególne składniki.

Jak będziesz miał tańszą dzierżawę to będzie droższy abonament.

Ja za DTV Platyna płacę 45 PLN. W rozbiciu mam 10 PLN platyna, 35 dzierżawa. Za drugi dekoder mam 7,50 PLN dzierżawy a jest taki sam jak ten pierwszy :-).

 

Tak przy okazji - na mierniku w tym dekoderze miałem dwukrotny pomiar (2x moc i 2x jakość sygnału) - moc sygnału 46-47%, jakość 100% to dobre parametry? Częstotliwość dość wysoka, bo już 650 MHz,

Dobre. Jeśli jakość jest 100% to niczego więcej nie potrzeba. Przy takiej mocy sygnału nie ma ryzyka przesterowania dekodera i klatkowania obrazu a jednocześnie nie ma zagrożenia zbyt słabym sygnałem. ADB będzie płynnie odbierał przy poziomie sygnału 8-10% więc jest jeszcze spory zapas.

U mnie wszystkie paczki w kablu mają poziom sygnału w okolicach +- 45-55% więc jest to standard Vectry. A częstotliwość jeszcze nie taka wysoka. To środek pasma UHF :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było takiego zamieszania z tymi transmisjami. Teraz co sezon jakieś zmiany a poziom i tak kiepski. Dodatkowy kanał za dodatkową kasę nie wchodzi w grę.

 

Olać to. Niech sobie pokazują te rozgrywki gdzie chcą i za ile chcą. Nie ma większej nudy jak oglądanie sportu w TV, a jeszcze za to płacić to fiu fiu :-). Ale kibice są zdesperowani i zapłacą każdą cenę więc trzeba z nich zedrzeć ile się da. To jak z akcyzą na papierosy i alkohol :-). Niestety taka jest prawda: biznes się musi kręcić, działacze sportowi chcą kapusty więcej i więcej, za darmo nie będą się wystawiać a telewizje też muszą zarobić. Z drugiej strony opłaty zawsze mogą być wyższe. Skoro klienci chcą płacić to nie można ich hamować :-). Trzeba tworzyć nowe kanały i cenniki :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na info, że umowa kończy mi się za dwa miesiące, a po tym okresie faktury opiewały już na kwotę cennikową, tzn. zamiast 53 zł było 82 zł.

Chciałem uniknąć tej podwyżki i powiedziałem, że nie chcę takiej stawki, i zaproponowali mi aneks do umowy, tj. dotychczasową cenę dodając pakiet SnO.

Więc nie składałem wypowiedzenia, ale to się samo przez się rozumiało, że będę rezygnował, jeżeli nic się nie zmieni.

Nie mam internetu, tylko złoty z dek. HD.

Pytałem o większe dodatki, ale nie udało się niczego wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny dowód na to, że warto składać wypowiedzenie. Wtedy dzwonią do Ciebie w działu utrzymania klienta, mają dużo większe uprawnienia. Za tą cenę mógłbyś spokojnie powalczyć o platynę z dekoderem z nagrywarką i sportem na ostro.

To taka porada na przyszłość :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...