Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

 

PS Co potrzeba do podłączenia Vectry do komputera, karty TV ? Jak rozdzielę sobie kabel od neta to będę miał...tylko analogowe programy do czasu ich nadawania ? Czy karta z tunerem DVB-T załatwia sprawę ? http://www.arest.pl/produkt/20521/COMPR ... lasciwosci ? Wtedy z samego kabla nie dostanę nic więcej niż analog ? Ale np. biorąc Multiroom i drugi dekoder puszczając z niego do karty dałoby radę mieć cały pakiet platyny ? Tak, nie, inny dekoder, czy jest możliwe ? Nie, nie interesuje mnie tv-online w słabej jakości, przeciążonych łączach i nudnych programach. Czy da się na komputerze mieć przy pomocy karty TV (DVB-T/C) mieć pełen pakiet z/bez użyciem dekodera ?

 

Najprościej to nic nie trzeba. Jak masz internet z Vectry to kanały TV są dostępne z przeglądarki ze strony Vectry na każdym komputerze w Twojej sieci domowej. Jakość jest przeciętna (SD) ale do oglądania "na kolanie" wystarczy.

 

Z tym co napisałeś powyżej to częściowo prawda ale niestety dużo tam emocji i ogólników a mało konkretów.

Niesolidne BOK'i i przekręty w umowach to domena WSZYSTKICH dostawców usług multimedialnych tak telewizyjnych jak i telefonicznych. Dlatego trzeba czytać umowy przed ich podpisaniem. Vectra nie jest tu wyjątkiem i ma zacne osiągnięcia w tym kilka kar nałożonych przez UOKiK.

O podwójnym płaceniu za pakiety premium to pisałem że jest to "wałek" ze strony Vectry ale pakiety premium to osobny temat podobnie jak pakiety sportowe które w Vectrze są traktowane osobno. To prawda że Vectra mocno zdziera za Premium ale skoro znajduje klientów to ich sprawa. Ja bym tego nie kupił.

 

W umowie jest cena abonamentu w całości a czy jej składowe są takie czy inne to mnie nie interesuje. Ja za platynę płacę łącznie 60 PLN w tym mam: Abonament Platyna 37,5 PLN, opłata za pierwszy dekoder HD 15, opłata za multiroom i drugi dekoder HD 7,50 co razem daje 60 PLN. I tylko ta wartość jest istotna bo tyle muszę zapłacić.

 

Kanały sportowe to osobny temat. Większość abonentów nie jest nimi zainteresowana a ci którzy chcą to z NC + też nie są zadowoleni bo brak tam chociażby kanałów sportowych Polsatu.... Tak więc to że Vectrze jest drogo nie oznacza że zawsze i dla każdego. Wszystko zależy od tego kto czego oczekuje.

 

Nieprawdą jest iż sztywne paczki Vectry uniemożliwiają dokupienie czy zmianę usługi w czasie trwania umowy. Nie ma z tym żadnego problemu.

Nie słyszałem też żeby ktoś nagle dowiadywał się że musi płacić więcej bo ma jakiś dekoder. Dekodery SD są bez opłat a jeśli jest opłata to jest ona ustalana na początku trwania umowy ( np. abonament 35 + dekoder 15 = 50 PLN). W czasie trwania umowy opłata sumaryczna nie wzrasta (chyba że ktoś ma umowę na czas nieokreślony albo tzw. niepromocyjną i jest objęty podwyżkami na które nie musi się zgadzać).

 

Skoro Vectra znajduje klientów na swoje usługi to znaczy że ich oferta spotyka się z zainteresowaniem. Jakoś nie widzę w moim mieście wysypu anten SAT, raczej ich ubywa albo z białych robią sie czarne więc gdzieś jest haczyk.

Jeśli zaś piszesz iż NC+ sprzedaje coś "tanio" co od razu Ci odpowiadam że NC+ ( ani żaden inny operator) do żadnego abonenta nie dopłaca a operatorzy mają takie mraże na swoje usługi że mogliby od najniższej kwoty jeszcze sporo zejść żeby nadal wyjść na swoje.

 

Zgadzam się z Tobą, że sieci kablowe mają przewagę w postaci kanałów sportowych z różnych platform.

Ale jeśli już jesteśmy przy Vectrze to w pakiecie głównym masz jedynie Polsat Sport. Za Polsat Sport Extra nawet w SD już trzeba wybulić 15 zł za dodatkowy pakiet sport na ostro. Już mogli ten kanał podarować w pakiecie głównym, ale to jest Vectra, abonenta trzeba wydoić :-(

 

Chociaż pytanie co to znaczy pakiet główny. Dla Vectry Głównym jest Platyna, dla wielu na tym forum Złoty. Tak czy siak i w złotym i w platynie oferta kanałów sportowych jest taka sama i nie jest to tylko Polsat Sport. Prócz niego jest jeszcze TVP Sport HD, N Sport, Orange Sport, Eurosport i Sport Club. Cała reszta w HD i Polsatem Sport Extra jest dodatkowo płatna i moim zdaniem słusznie. Fani sportu powinni mieć swój pakiet. Ja nie chcę sportu więc dlaczego mam płacić za te kanały w pakiecie głównym. I tak za dużo tych kanałów tam jest. Tylko że Sport na ostro powinien być dostępny już razem z najniższym pakietem stalowym. Wtedy można byłoby mówić o elastycznej ofercie, a tak trochę to na "dojenie" wygląda. Podobnie powinno być z innymi pakietami premium. Może kiedyś się doczekamy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament Platyna 37,5 PLN, opłata za pierwszy dekoder HD 15, opłata za multiroom i drugi dekoder HD 7,50 co razem daje 60 PLN. I tylko ta wartość jest istotna bo tyle muszę zapłacić.

Większość abonentów nie jest nimi zainteresowana a ci którzy chcą to z NC + też nie są zadowoleni bo brak tam chociażby kanałów sportowych Polsatu.... Tak więc to że e Vectrze jest drogo nie oznacza że zawsze i dla każdego. Wszystko zależy od tego kto czego oczekuje.

 

 

Wiem o telewizji online od Vectry, ale jakość fatalna, ale większe problem to stabilność transmisji, przeciążenia - limity np. skoki w Soczi :wink: Dlatego wolałbym telewizję nawet z dekodera, ale na PC.

 

Zgadzam się że to nie dotyczy tylko Vectry, ale mogliby się czymś wyróżnić, ale nie chodzi nawet o wciskanie pakietu bezpieczny internet, ale o to że jakość obsługi w BOKach jest naprawdę słaba, idzie bardzo powoli, oddać dekoder czy wypowiedzieć umowę to jak stać w kolejce w poprzednim systemie, nie tylko kiedy jest jakaś większa akcja, ale prawie codziennie. Osób jest 10, obsługujących dwóch, wchodzi 11 osoba, a obie panie podpisują nowe umowy, a to trwa bardzo długo, naprawdę szybciej można załatwić kredyt w banku :D Nie wiem czy to konstrukcja systemu, weryfikacja, ale stałem ~ 4 metry od pani sporządzającej umowę, niestety nie widziałem monitora...ale co oni tam robią jak ktoś przedłuża umowę, a ktoś siedział ponad 20-25 minut ?!

 

Co do dekoderów - jest rozbicie, ale sam mam SD i nie płacę nic, tzn. był wliczony w starą opłatę, ale po nowemu to nie jest 35+15zł tylko 45zł + 15 czyli 60zł, więcej niż płaciłem za platynę. Do tego nie odniosłeś się do meritum sprawy...w takim razie wolałbym wg wymagań Vectry kupić sam dekoder i mieć go na własność niż płacić 500zł za coś co nie jest moje, a po kolejnych dwóch latach 1000zł za użytkowanie sprzętu wartego tylko część tej kwoty.

Opłaty są za wysokie, a sprzęt nie przechodzi na naszą własność, nawet bym to zrozumiał gdyby...można było korzystać z własnego spełniającego oczywiście jakieś kryteria, bo nawet jednorazowa opłata 50-100zł dla Vectry za korzystanie z własnego sprzętu byłaby lepsza!

 

Nie twierdzę, że NC+ daje nam tanio cokolwiek, ale jest większa elastyczność dotycząca sprzętu i krótsze umowy, znam osoby które - mają sam internet od Vectry, a telewizję od NC+, technicznie się nie znają na sprzęcie, ale mają np. dwa telewizory, dwa razy paczki tzw. premium, umowy takie jak piszą tutaj koledzy tj. 60-80zł zależy jaka konfiguracja i do tego umowa na sam net od Vectry, bo razem te same usługi od Vectry z Multiroomem i np. 2x Canal+/HBO wyszłyby ich drożej.

Gdzie logika Vectry, gdyby paczki na drugim dekoderze za który i tak się płaci były normalnie dodawane to takie osoby prawdopodobnie wolałyby mieć jedną fakturę, od jednej firmy. Mamy XXI wiek i dwa czy więcej telewizorów i oglądanie w tym samem czasie meczu i filmu np. na Canal+Sport i na HBO nie jest niczym niezwykłym...

Pytasz dlaczego nie każdy ma antenę, ale pytasz o zwykłą czy u jakiegoś operatora ? W blokach mieszka dużo emerytów, ci bo znam takich wolą zapłacić za pakiet złoty/platynowy i mają to samo od nie wiadomo ilu lat. A przejście do innego operatora to dla nich czarna magia, nie dlatego że to trudności techniczne, ale nie lubią zmian, nie potrafią np. wynegocjować czegoś w ramach promocji...a tak płacą 30-50zł i mają swoje programy ;)

 

Nieprawdą jest iż sztywne paczki Vectry uniemożliwiają dokupienie czy zmianę usługi w czasie trwania umowy. Nie ma z tym żadnego problemu.

 

To dlaczego do 24 miesięcznym umów oferują Canal+ na 18 miesięcy ? Dlaczego jak chciałem im płacić, chciałem im dać zarobić to pani w BOKu powiedziała, że np. panu zostało 8-9 miesięcy, a Canal+ nawet poza promocją mogą mi włączyć tylko na 12 miesięcy ? :D Chodzi o to, że ja chce dać im moją kasę, ale Vectra nie chce...nie chodzi o włączeniu usługi w jednym miesiącu i wyłączenie w drugim, ale powinno być - na całą umowę, na rok lub do końca okresu głównej umowy, gdzie jest tutaj problem ?

http://www.vectra.pl/paczki/konfigurator/telewizja

Wybierz czas nieokreślony, mi wychodzi pakiet srebrny i internet maksymalnie 30...a świadczą platynę, VIPa i znacznie szybszy internet, a są osoby które nie chcą umów na 2 lata...mogą bez promocji płacić nawet te np. 10zł więcej za internet, ale oferta jest okrojona :crazy:

Paczki są sztywne także dlatego, że promocja jest na Platynę dekoder HD i 60Mb/s albo 20Mb/s(lub tylko 80) PVR i Platyna, ale do PVR nie możesz dobrać 30, 40, 60 bo wtedy zapłacisz znacznie drożej, nie tylko różnice w cenie internetu, nie wiem kto układa te umowy i pomysły na promocje, ale Vectra jest zbyt skostniała, a tak naprawdę mogłaby zyskać, bo nie trzeba wielkich zmian.

 

 

 

może masz monitor do kompa z wejściem hdmi, to wtedy możesz ominąć cały komp i podłączyć dek od raz do monitora.

Przypominam, że vectra paruje kartę abonecka z dekoderem, więc na swoim dekoderze i ich karcie nic nie obejrzysz.

 

Hmm, a drugi dekoder od Vectry i po HDMI do jakieś karty TV, są takie ? Gdyby chciał np. sobie coś nagrać na PC, nie po to żeby to wrzucić do sieci, ale trzymanie czegoś na dysku, który działa tylko z dekoderem Vectry albo na samym dekoderze mi nie pasuje bo jak wiem rzeczy nagranych na ich PVR i na własne dyski przy usłudze USB za 2zł miesięcznie nie dadzą się przenieść/odtworzyć na komputerze, innym miejscu niż ich dekodery :|

Nie ma problemu mogę płacić za drugi dekoder od vectry ale chciałbym korzystać z całej paczki jednak na samym komputerze, a nie tylko monitorze da się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspomniałem karta dvb-c do kompa nic nie da. Karta analogowa to przeżytek, ale jeśli obraz jest ok, to może okazać się wystarczającą, tylko na jak długo. Jeśli chcesz nagrywać na kompa i nie zależy Ci na Hd to weź sobie technisata i po chinchu zgrasz sobie materiał do karty tv np. do formatu mpg w jakości dvd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vectra.pl/ jest chyba nowa informacja o końcu promocji (dwa dni), czy ktoś wie czy teraz mają wejść jakieś nowe pakiety, opłaty, a może Vectra chce np. zrezygnować z opłat za paczki premium na innych dekoderach :brawo: ? Czy to tylko taka sucha informacja i nic się nie zmienia, bo na ofertę wiosenną chyba za wcześnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej konkretnie zakładce piszesz? Bo dałeś linka do strony głównej, na której nie ma niczego wartego uwagi...

 

Vectra.jpg

 

Gdzie obecnie w tym miejscu jest "super" promocja Canal+ za 40zł, może wjedzie coś lepszego albo do czasu jakiś wiosennych promocji w ogóle nic nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, mam do Was prośbę o pomoc.

Mianowicie od początku. Umowę podpisałem 21.06.13 (po możliwości odejścia z UPC 8) ) na TV Platynowy + dekoder HD + Internet 40 Mb na 24 msc. Pierwsze 4 miałem za 1 PLN. Później płaciłem i płaćę 80 PLN/MSC + nieszczęsmy MOOD 4,99 PLN/MSC - niestety nie zwróciłem uwagi w umowie, że trzeba postawić ptaszka żeby zrezygnować :x . Nie ważne, nie tego dotyczy sprawa. Przez pierwsze kilka miesięcy nie zwróciłem uwagi na prędkośc internetu - nie miałem czasu na specjalne sprawdzanie, internet chodził w miare szybko, filmy na YT szybko się ładowoały, itp, itd. W końcu pod koniec listopada zainterweniowałem i poprzez infolinię poprosiłem o pomoc. Sprawa się ciągneła i ciągneła aż w końcu napisałem kilka tygodni temu reklamację. Napisałem w niej iż nie wywiązują się z umowy i nie dostaraczają mi Internetu o prędkości 40 Mb.

W odpowiedzi otrzymałem pisło iż moja reklamacjja zostawła rozpatrzona pozytywnie. Potwierdzają iż w mojej lokalizacji nie mogą faktycznie zaproponowac mi Internetu o prędkości 40Mb. Oczywioście przepraszają :lol2: . Na podstawie umowy a w niej pkt. 8.10 postanawiają iż obniżą mi opłatę abonamentową za Internet do okresie 11.2013-02.2014 z kwoty 30 PLN do 1 PLN, czyli łącznie 116 PLN zwrotu.

Podsumowując, jestem zdziwiony dlaczego nie opisali co proponują po lutym 2014. Bo jak przyznali nie moga mi zaproponować Internetu 40Mb a od 03.2014 wychodzi na to iż będę płacił opłatę za Internet jakbym miał 40Mb :shock: .

Moje pytanie jest następujące, czy w związku z tym mam prawo rozwiązać umowę z winy operatora, bądź domagać się lepszej oferty :) ?.

Dzięki serdeczne za pomoc !

P.S. Sorry, że taki długi post ale chciałem wszystko opisać raz a dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beniasty to i tak fajnie, że dali ci taki rabat. W analogicznej sytuacji mojej cioci orange odpisał, że nie dają gwarancji prędkości... Do mnie jak dzwonili z vectry ostatnio to konsultant chwalił się, że zmodernizowali sieć więc może i u Ciebie też przewidziana jest modernizacja np. w marcu(stąd rabat do końca lutego).

Za długie posty nie przepraszaj bo przynajmniej czytelnie opisany problem i nie trzeba się domyślać co autor miał na myśli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beniasty to i tak fajnie, że dali ci taki rabat. W analogicznej sytuacji mojej cioci orange odpisał, że nie dają gwarancji prędkości... Do mnie jak dzwonili z vectry ostatnio to konsultant chwalił się, że zmodernizowali sieć więc może i u Ciebie też przewidziana jest modernizacja np. w marcu(stąd rabat do końca lutego).

Za długie posty nie przepraszaj bo przynajmniej czytelnie opisany problem i nie trzeba się domyślać co autor miał na myśli :wink:

 

Bo Orange to niereformowalny moloch ;) Z Vectrą ci się poszczęściło hmm, ale właściwie to...nielegalnie pobierali od ciebie opłatę. Załóżmy, że operator w całym mieście świadczy usługę, wie że może zaoferować tutaj tylko 20 Mb/s w skali kraju chwali się np. 40Mb/s, skoro tak to opłata powinna być pobierana za 20..ale on sprzedaje jakby to była 40 i tyle kasuje. Tutaj nie chodzi o to magiczne "do" 30/50/100...można sprawę wtedy zgłosić mogliby dowalić im karę ;) Zbadaliby, że fizycznie po prostu operator nie miał możliwości dać np. 40 i świadomie ktoś brał kasę za coś czego nie mógł w ogóle zaoferować z góry o tym wiedząc.

Co potem ? Zakładając, że ktoś chciał 40, a jaki mogą ? 20 czy 30 Mb/s ? 10, 15 czy 20zł mniej x 24 mies. a potem od tego to co ci już oddali. Za kolejne miesiące niech zgodnie z cennikiem pobierają mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających do czynienia z BUK'iem i negocjowaniem oferty - czy w BUK'u mają do zaoferowania dane pakiety np. TV + net za daną cenę i nie podlegają one żadnym negocjacjom ? Złożyłem kilkanaście dni temu wypowiedzenie, dzwonili już do mnie 3 razy i dosyć, że dają mi coraz gorsze oferty, to nie ma w tym żadnej elastyczności. Mówiłem, że chcę płacić max 80zł (obecnie płacę 100zł) to mówią, że nie mają żadnych takich ofert :D Mistrzostwem było jak pierw oferowali mi 60Mb + Platyna za średnio 100zł, a następnego dnia już 30Mb + Platyna za tyle samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos moze czy aby korzystac z pakietu Sport na Ostro za 15zl wystarczy do niego Pakiet Srebrny za 10zl czy sa jakies wieksze wymagania? dzieki i pozdrawiam

 

Przedłużasz ? Bo SnO dają za 1zł przy przedłużaniu, nie wiem czy tylko od Platynowego, ale może wtedy warto wziąć wyższy pakiet i dostać go za 1zł, no chyba że w trakcie dobierasz.

 

Pytanie do osób mających do czynienia z BUK'iem i negocjowaniem oferty - czy w BUK'u mają do zaoferowania dane pakiety np. TV + net za daną cenę i nie podlegają one żadnym negocjacjom ? Złożyłem kilkanaście dni temu wypowiedzenie, dzwonili już do mnie 3 razy i dosyć, że dają mi coraz gorsze oferty, to nie ma w tym żadnej elastyczności. Mówiłem, że chcę płacić max 80zł (obecnie płacę 100zł) to mówią, że nie mają żadnych takich ofert :D Mistrzostwem było jak pierw oferowali mi 60Mb + Platyna za średnio 100zł, a następnego dnia już 30Mb + Platyna za tyle samo :D

 

 

Podlegają, koledzy mają rację co do czekania na lepszą ofertę, ale Vectra ma lekki...bałagan, raz oferowali to samo z jakimś drobnym rabatem, potem to samo za cenę ze strony dla każdego, potem ponownie to samo co za pierwszym razem. Jak ktoś zadzwoni ponownie to powiedz, że około np. (sam wiesz) 10 lutego dzwoniła...konsultantka..Ania czy Paweł i proponował-a np. Platynę, SnO za 1zł + dekoder HD za....Powiedzmy, że dostałeś rabat 15-20zł i ...ktoś miał zadzwonić jeszcze...i pytasz się wtedy czy mają coś lepszego niż proponowała Ania bo byłbyś skłonny podpisać umowę, ze za te jeszcze powiedzmy 10zł rabatu więcej ( łącznie 20-30zł). Sam się przekonałem, że kolejny konsultant nie widzi (albo udaje głupiego) poprzedniej oferty, nie widzi nawet tego że jakąś wybraliśmy :crazy: i mamy ją tylko potwierdzić, a ten startuje z gadką jakby ktoś pierwszy raz rozmawiał. Zapamiętaj największy rabat i następnym razem negocjuj od niego, powołuj się na daną rozmowę i musisz się postarać o coś więcej, ile dostaniesz to trudno powiedzieć bo nie ma jednego schematu.

Vectra i inne sieci czują się zbyt pewnie, oby żaden większy gracz nie zjadł innego bo będzie jeszcze mniej ciekawie, a jak przesadzą to ludzie się przerzucą na sam internet + talerz albo darmową TV. Może w jakiejś bliższej przyszłości wejdą usługi jak Netflix, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skandalem jest brak nSport w UPC, jakiś czas temu twierdziłeś, że taka sytuacja nie będzie trwała długo, i co!?

Spokojnie, niedawno przedłużyli umowę z canal+, zapewne został też poruszony temat n sportu. Jak wypadły wyniki negocjacji, przekonamy się za niedługo. Ja jestem dobrej myśli. Niestety w tego typu układzikach wszystko potrzebuje czasu, takie włączenie musi się opłacać i jednym i drugim. A zdanie abonenta? :smile: No właśnie, odpowiedzmy sobie sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w wykonaniu tej sieci - pic na wodę. Sprzedają nie swój Internet LTE i zaden konsultant nie wspomni nawet, że akurat w moim mieście nie ma zasięgu LTE z Playa, a czasem nawet 3G jest problem. Zanim dacie się naciągnąć, dobrze sprawdźcie zasięg Playa na bts search, bo z vectry nikt wam prawdy nie powie, a abonament będziecie musieli bulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...