Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, mam do Was prośbę o pomoc.

Mianowicie od początku. Umowę podpisałem 21.06.13 (po możliwości odejścia z UPC 8) ) na TV Platynowy + dekoder HD + Internet 40 Mb na 24 msc. Pierwsze 4 miałem za 1 PLN. Później płaciłem i płaćę 80 PLN/MSC + nieszczęsmy MOOD 4,99 PLN/MSC - niestety nie zwróciłem uwagi w umowie, że trzeba postawić ptaszka żeby zrezygnować :x . Nie ważne, nie tego dotyczy sprawa. Przez pierwsze kilka miesięcy nie zwróciłem uwagi na prędkośc internetu - nie miałem czasu na specjalne sprawdzanie, internet chodził w miare szybko, filmy na YT szybko się ładowoały, itp, itd. W końcu pod koniec listopada zainterweniowałem i poprzez infolinię poprosiłem o pomoc. Sprawa się ciągneła i ciągneła aż w końcu napisałem kilka tygodni temu reklamację. Napisałem w niej iż nie wywiązują się z umowy i nie dostaraczają mi Internetu o prędkości 40 Mb.

W odpowiedzi otrzymałem pisło iż moja reklamacjja zostawła rozpatrzona pozytywnie. Potwierdzają iż w mojej lokalizacji nie mogą faktycznie zaproponowac mi Internetu o prędkości 40Mb. Oczywioście przepraszają :lol2: . Na podstawie umowy a w niej pkt. 8.10 postanawiają iż obniżą mi opłatę abonamentową za Internet do okresie 11.2013-02.2014 z kwoty 30 PLN do 1 PLN, czyli łącznie 116 PLN zwrotu.

Podsumowując, jestem zdziwiony dlaczego nie opisali co proponują po lutym 2014. Bo jak przyznali nie moga mi zaproponować Internetu 40Mb a od 03.2014 wychodzi na to iż będę płacił opłatę za Internet jakbym miał 40Mb :shock: .

Moje pytanie jest następujące, czy w związku z tym mam prawo rozwiązać umowę z winy operatora, bądź domagać się lepszej oferty :) ?.

Dzięki serdeczne za pomoc !

P.S. Sorry, że taki długi post ale chciałem wszystko opisać raz a dokładnie.

 

Podsumowując moją sytuację, to Vectra obniży mi abo do końca trwania umowy na 71 PLN (Platyna + SnO + 10Mb/s), szału nie ma ale zawsze coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra naruszyła zbiorowe interesy konsumentów nie uprzedzając klientów o planowanych zmianach warunków świadczenia usług. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK i utrzymał karę prawie pół mln zł. Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z września 2011 roku. Chyba od tego czasu zmienili swoje postępowanie i informują nas klientów o zmianach w regulaminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały zostały odkodowane?

 

Są to programy TVP: 1 SD i HD, 2 SD i HD, Info, Kultura, Polonia, Rozrywka, ABC, Historia, po za tym: TVN, TVN7, Polsat (wersje SD), TV6, Puls 1 i 2, TTV, TV6, ATM Rozrywka, Polsat Sport News, Eska TV, Polo TV,Trwam, Mango24 no i to co było cały czas czyli Vectra Info, program lokalny i dwa regionalne TVP. W ogólnym zarysie mamy więc odkodowane programy z telewizji cyfrowej naziemnej.

 

Taki cytat z FB Vectry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam dlaczego nikt nie komentuje nowych cen Vectry (czyżbym coś przeoczył?)

 

Coś co przedtem kosztowało 65 zł (Złoty + 60 Mb) teraz, co prawda 50 PLN, ale po 6 miesiącach "promocji" aż 150PLN!!! Jedyna zmiana w paczce to internet 100 Mb, ale po co to komu do normalnego użytkowania 60 czy 100 to żadna różnica. Przykładów jest więcej: złoty + 100 Mb - 120 PLN, platyna + 100 Mb - 170 PLN.

Czy oni poszaleli z tymi cenami? Przydałaby się akcja w stylu "enki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkodowanie oferty znanej z DVB-T to światełko w tunelu. Pytanie tylko czy ono zgaśnie czy będzie więcej światełek i skończą z idiotycznymi pomysłami jak np. brak możliwości użytkowania modułu CAM zamiast dekodera. Tak na marginesie to się zastanawiam czy zniesienie szyfrowania tych programów to ich dobroduszność czy konieczność bo konkurencja ma je odkodowane od dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkodowane to powinny byc nie tylko kanaly z NTC ale takze free z satelity czyli Tele 5, Polonia 1, 4fun.tv, TV Disco, RBL, TVS SD, Edusat, iTV po dodaniu takze TVR i Stars TV gratis bym dodal Superstacje. Tymbardziej ze niektore sa w tzw mux-l. A TVP ABC koniecznie do analogu bo tam leci wieczorynka w Zabrzu niedawno dali TVP Info do analogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkodowane to powinny byc nie tylko kanaly z NTC ale takze free z satelity czyli Tele 5, Polonia 1, 4fun.tv, TV Disco, RBL, TVS SD, Edusat, iTV po dodaniu takze TVR i Stars TV gratis bym dodal Superstacje. Tymbardziej ze niektore sa w tzw mux-l. A TVP ABC koniecznie do analogu bo tam leci wieczorynka w Zabrzu niedawno dali TVP Info do analogu

Do zachodnich standardów jeszcze nam daleko, dla porównania w niemieckiej sieci kablowej Unitymedia odkodowanych jest ok. 200 programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w kierownictwo sieci vectra miało przeszczep serca lub poszło po rozum do głowy i kanały ogólnodostępne w przekazie naziemnym wzorem UPC odkodowali. Oby na stałe a nie w sposób testowy lub awaryjny, a jest to krok w dobrym kierunku. Chcąc konkurować na rynkach lokalnych gdzie dominują sieci spółdzielcze bez takiej zmiany będzie im ciężko znaleźć nowych abonentów. W podwarszawskim Legionowie, gdzie w zeszłym roku vectra została wprowadzona na zasoby spółdzielcze, nie widzę żeby ludzie nagminnie zmieniali operatora. Dla porównania spółdzielcza kablówka już od dawna oferuje poza pakietem analogowym dodatkowy równolegle przekaz cyfrowy tak w systemie DVB-T (niekodowany) jak i DVB-C (kodowany w pakietach płatnych dodatkowo). Sam pakiet niekodowany jest o niebo lepszy niż oferta obecna vectry, dlatego nie wróżę tej sieci sukcesu na tym rynku. Nie mniej idea odkodowania części kanałów słuszna. Ta sama decyzja powinna dotyczyć kanałów niekodowanych dostępnych w przekazie satelitarnym np.Star TV, 4funTV, Tele5, Polonia1 itp. Również podstawowe programy z oferty płatnej jak np.Kino Polska, Polsat Biznes czy MiniMini powinny być niekodowane w systemie DVB-C lub DVB-T. Wówczas jest możliwe stworzenie tzw.Pakietu podstawowego złożonego z kilkudziesięciu programów analogowych i cyfrowych za niewygórowaną cenę dla mniej wymagających abonentów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem w działaniu dekoder ADB3831CD. Naprawdę dobry dekoder, wyświetlacz pokazuje numer kanału (podobno ten sam dekoder w INEI tego już nie potrafi). Z tyłu dekodera nie jest źle, a ten ADB chodzi szybko i płynnie. Akurat sąsiedzi mają ten model, co ciekawe mieli problem z dźwiękiem - na ustawieniu 1080i (DVI) nie było dźwięku, a na ustawieniu 1080i (HDMI) już wszystko szło normalnie ;). Przeraziła mnie jakość kanału TVP Regionalna (akurat tutaj sprawdziłem Wrocław) - na 42-calowym TV oczywiście piksele i artefakty. Kanały HD wyglądają dość dobrze. To tak sprawdzone na szybko :).

 

Tak przy okazji - na mierniku w tym dekoderze miałem dwukrotny pomiar (2x moc i 2x jakość sygnału) - moc sygnału 46-47%, jakość 100% to dobre parametry? Częstotliwość dość wysoka, bo już 650 MHz, a BER 0.0E0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon oferta jak najbardziej ok. Ja za podobny pakiet place 87 i mam wlasne wi fi. Dzwonia do mnie co jakis czas z oferta przedluzeniowa ale proponuja tylko podniesienie predkosci w tej samej cenie i wi fi co mnie kompletnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTV - Abonament C+ PLATINUM (szt.) 49,90

DTV - Abonament Platynowy (szt.) 5,00

DTV - Abonament Sport na Ostro (szt.) 1,00

DTV - Opłata za dostęp do DTV HD z PVR [Platynowy](szt.) 35,00

INT - Abonament Czterdzieści Mb (szt.) 24,99

INT - Abonament Taryfa Nocna dla pakietu 40Mb (szt.) 4,99

 

Do zapłaty 120,88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...