Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Strzał nie tyle co w kolano co w nasze portfele. Zdaje się, że kanał "Minimini" jest na liście kanałów niegwarantowanych i nie będzie jego ewentualne usunięcie podstawą do rozwiązania umowy bez nazwijmy "sankcji".

Nawiasem mówiąc listy kanałów gwarantowanych i niegwarantowanych już dawno powinien zakazać UOKiK. Jeżeli wybieram jakiegoś operatora CATV czy SAT to robię to świadomie mając na celu korzystanie z oferty. Jeżeli oferta jest zmieniona w skutek braku umowy pomiędzy operatorem a nadawcą wówczas powinienem mieć możliwość również rozwiązać umowę bez ponoszenia jakiś ewentualnych kar za przydzielone ulgi. Oczywiście nie chodzi o fakt, kiedy to operator zaprzestanie dystrybucji swojego programu bo to zupełnie inna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy kanałów gwarantowanych i niegwarantowanych to robienie ludzi w balona...

Trochę tak, ale działa to też na korzyść klientów. Operator nie dodawałby nowych, z małym budżetem telewizji, gdyż bałby się, że po kilku miesiącach zbankrutują i będzie fala wypowiedzeń. Zawsze można się zapoznać z tym co gwarantowana, a co nie i podjąć świadomą decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ale można zaznaczyć, że wyłączenie jakiegokolwiek nazwijmy "dziadowskiego" kanału nie będzie skutkować możliwością rozwiązania umowy z winy operatora i również w przypadku zawieszenia emisji przez dowolnego operatora. Co innego jest zastąpienie np.kanału "MiniMini" z bukietu płatnego NC+ kanałem TVP ABC dostępnego w systemie FTA a co innego likwidacją kanału którego oglądalność nie mieści się w granicach błędu statystycznego badania popularności wśród widzów. Z obserwacji moich wynika, że Vectra S.A. prowadzi właśnie ten pierwszy system zastępując dobre i wartościowe kanały jakąś "papką telewizyjną", którą dzięki możliwościom dekoderów można w ogóle nie umieszczać na liście kanałów ulubionych. Polityka odnośnie oferty kanałów analogowych już dawno osiągnęła dno, a po 15 września przynajmniej w warunkach Warszawy i dno odpadnie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na kanały gwarantowane i niegwarantowane nie jest jeszcze taki najgorszy. Abonent podczas podpisywania umowy widzi bowiem jakie kanały ma pewne, a jakie nie. Podpisując np. 2-letnią umowę może być pewny, że przez ten czas będzie miał dostęp do programów, które w momencie podpisania umowy miał wyszczególnione na liście kanałów gwarantowanych. Jeśli nastąpi usunięcie takiego programu, klient ma prawo bezkarnie rozwiązać umowę. Możliwe zatem jest przejście do innego operatora, który usunięty kanał posiada w swojej ofercie.

A zobaczcie jak to wygląda u największych konkurenców Vectry (Multimedia i od niedawna UPC). U tych operatorów gwarantowana jest liczba programów - oczywiście bliżej nieokreślonych programów! Operator w ten sposób zastrzegł sobie prawo, że może dowolnie wymieniać, a nawet usunąć prawie połowę kanałów (byleby tylko określona ich liczba pozostała w ofercie). Abonent oczywiście nie ma w takiej sytuacji nawet prawa do rozwiązania umowy! Podpisując 2-letnią umowę za pół roku może nie mieć dostępu do programów, które miał w momencie podpisania umowy. Nie może nawet wtedy bezkarnie przejść do innego operatora, który jego ulubione, usunięte kanały ma w swojej ofercie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z cyfry Minimini jeszcze nie wylatuje. Jeśli chodzi o analog to Vectra ewidentnie dąży do pozostawienia około 30 podstawowych kanałów, coś jak dvb-t analogowe. Reszta miejsca na paśmie potrzebna jest na nowe muxy/uslugi cyfrowe.

Trudno się dziwić operatorowi, gdyby mogli to najchętniej całkowicie wyłączyliby analog, wszak są to koszty utrzymania oddzielnych stacji czołowych w każdym mieście. Póki jeszcze są aktywni klienci pakietów ATV to trzeba ten analog utrzymywać, ale jak widać robi się wszystko żeby zmigrować klienta do DTV, a w zasadzie prawie wszystko bo mogliby połasić klienta ceną, wtedy szybciej by się zdecydował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które nie składały wypowiedzenia w związku z ostatnią zmianą regulaminu i pozostały na dotychczasowych warunkach (nie licząc automatycznej zmiany pakietu C+): czy na fakturze wrześniowej wzrosła Wam opłata za abonament DTV? Przykładowo u mnie abonament platynowy podrożał o 20 zł. Ktoś coś wie na ten temat? Sądziłem, że jedyna zmiana ceny przy pozostaniu na dotychczasowych warunkach będzie ewentualnie związana ze zmianami w pakietach C+.

 

PS

Sam skorzystałem w lipcu z prawa do wypowiedzenia umowy, co jak na razie skończyło się wielkim fiaskiem i jawnym oszustwem ze strony Vectry. Obecnie jestem na etapie procesu reklamacyjnego, pewnie po jego zakończeniu opiszę szczegółowo całą sprawę - tak ku przestrodze tych, którzy chcieliby rzekomo dostać więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy Vectra oferuje multiroom na modułach CI+?

Mam obecnie tylko neta 100mb i chciałbym dobrać pakiet Super HD + Canal+ (pełny) + multiroom na CI+, ile mogę ugrać aby nie przepłacić? I czy na modułach bedzie pełny pakiet Super HD bo Canal+ tylko bedzie na jednym.

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was chodzi internet ? Ja przez tyle lat nie narzekałem na jakośc internetu z Vectry, ale od 2-3 tygodni to co sie dzieje to cięzko opisać. Kilkuminutowe przerwy w dostępie. Zamiast umownej 50 Mb/s z wielkim bólem mam 5-6...

Ciekawi mnie czy to tylko lokalne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was chodzi internet ? Ja przez tyle lat nie narzekałem na jakośc internetu z Vectry, ale od 2-3 tygodni to co sie dzieje to cięzko opisać. Kilkuminutowe przerwy w dostępie. Zamiast umownej 50 Mb/s z wielkim bólem mam 5-6...

Ciekawi mnie czy to tylko lokalne problemy ?

Za pewne problem na infrastrukturze w Twojej okolicy, zgłoś reklamację przez BOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Boxing Night w Vectrze !!! Cennik :

 

* 10,00zł - nowi abonenci którzy kupią usługi Vectry / obecni abonenci którzy kupią dodatkową usługę albo przedłużą obecną umowę na tych samych warunkach na kolejne 24 miesiące

* 39,90zł - obecni abonenci (cena w przedsprzedaży, do 25.09)

* 49,90zł - obecni abonenci (cena w dniu walki)

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to napisałeś, jakbyśmy otrzymali dostęp do finału MŚ w piłce nożnej(z trzema wykrzyknikami) :). Nawet 5 groszy za to "wydarzenie" nie mam zamiaru zapłacić. Niech Vectra się w końcu obudzi, bo jej oferta programowa jest, w porównaniu z konkurencją, coraz gorsza. Nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że to obecnie najgorsza kablówka w kraju. Braki programowe są koszmarne, a jeśli potwierdzi się, że stracą programy autorskie nc+, to już będzie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...