Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@PIOOLE: Moim skromnym zdaniem oczywiście, że będą zmiany :) z powodu startu MUX8 i w efekcie tego - kanałów: WP1, Nowa TV, Zoom TV, Metro, poza tym kanały SuperPolsat i Ósemka TV. I być może coś od TVP na MUX8. Marzy mi się, żeby w końcu np w Tele Tygodniu i Tele Świecie dali oznaczenie takie "przeźroczyste" dla kanałów nadających w HD (coś a'la To i Owo). A co się jeszcze może zmienić? Myślę, że do Tele Świata może dojść także paczka kanałów Canal+ (oczywiście te kanały, które brakują - czyli C+ Sport 2, Teletoon+ i Domo+). I marzeniem by była pełna paczka BBC, ale na to się chyba nie zanosi... :( W Tele Tygodniu uważam, że będzie ciężko zmieścić, znając podejście TT do 1 i 2 strony listingu, forując ją niemiłosiernie :( Więc myślę, że albo dojdzie 4 rząd na 3 i 4 stronę listingu (albo 1 rząd ciach na 2, albo format podobny z 5 i 6 strony listingu), albo... nie wiem :( I niech w Tele Świecie zlikwidują tą sekcję DVB-T!

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o TVP Polonię to tutaj na bank nic się nie zmieni poza zabraniem stacji oznaczenia DVB-T.

Nieco ciekawie będzie natomiast w przypadku stacji WP1, Zoom TV, Nowa TV, Metro, Super Polsat i Ósemka TV które wraz z likwidacją Polsatu Sport News spowodują zamieszanie w prasie telewizyjnej jeszcze większe niż w czasie startu MUX1 - będą one dodawane w różnych datach w przeciągu IV kwartału co wymusi reakcje na bieżąco w pismach telewizyjnych. Oliwy do ognia może dodać jeszcze TVP która to ma możliwość dodania nowych stacji telewizyjnych czy też likwidacji Polsatu Sport News.

Co ciekawe o ile To i Owo TV jest uzbrojone w dodatkowe miejsce - miejsce stacji niemieckich i/lub pierwsze dwie strony listingowe o tyle w Tele Tygodniu a tym bardziej w Super TV, Tele Maxie, Kropce TV oraz pismach Press-Medii będzie popłoch bo pojawi się problem rozmieszczenia stacji w gazetach a jak wiemy taki "Tele Tydzień" uparcie broni faworyzowania 6 stacji na pierwszych stronach i tak łatwo z tego nie zrezygnują. Tam (tzn. w "Tele Tygodniu" chyba tylko pozostaje krok ostateczny czyli niestety likwidacja ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej :(

@Poland: Krzysiu, wiem, że to są tylko moje marzenia, ale moim zdaniem nie uwzględniłeś jednej opcji. W sumie... ja też :D Chodzi o taką opcję, żeby na 3 i 4 stronie, nad obecnym 1 rzędem, stworzyć malutki 1 rząd z 12 ośrodkami regionalnymi TVP. W zamian za to na R2 i R3 na 3 stronie listingu pojawiają się kanały: WP1, Nowa TV, Zoom TV, Metro, Ósemka TV i HBO 2. Dodatkowo opisy z kanałów z 1 rzędu na 3 i 4 stronie listingu bym po prostu wywalił :) Albo przeniósł do tej sekcji "przed programem". Zawsze też można ten malutki, nowy 1 rząd powiększyć i rozszerzyć go o takie kanały: TVP Olsztyn, TVP Gorzów, TVP Kielce, TVP Opole, TVS, NTL Radomsko i jakieś kilka stacji filmowych - albo  CBS Europa, FOX Comedy, Comedy Central Family albo  FOX Comedy, CBS Europa, Comedy Central Family, AMC, Filmbox Premium i Filmbox Extra HD. W zamian obecny R2 i R3 na 3 i 4 stronie listingu zostają pomniejszone, i dla większej czytelności listingu, program dla wszystkich stacji jest napisany w słupku. Zamiast TVS na 6 stronie listingu - BBC Lifestyle. Zamiast PSN - SuperPolsat. :) 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym myślał tak:

Str.1: TVP1, TVP2, Polsat

 

Str.2: TVN, TV Puls, TV4

 

Str.3, rząd 1 (malutki): Białystok/Łódź, Bydgoszcz/Olsztyn, Gorzów/Opole, Katowice/Poznań, Kielce/Rzeszów, Lublin/Szczecin

rząd 2: TVP3, TTV, TVN7, Puls 2, TVP Kultura, Zoom TV

rząd 3: TVP Polonia, Tele5, TV6, ATM Rozrywka, Super Polsat, Metro

 

Str.4, rząd 1 (malutki): Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław, TVS, NTL Radomsko

rząd 2: Stopklatka, Nowa TV, TVP Rozrywka, Kino Polska, Canal+, HBO

rząd 3: TVN Fabuła, Polsat Film, TVP Seriale, AXN, C+ Film, HBO2

rząd 4: 13 Ulica, Paramount Channel, Comedy Central, Fox, C+ Seriale, Ale Kino+

rząd 5: Universal Channel, TVP HD, CC Family, Fox Comedy, C+ Family, Filmbox

 

Str.5: bez zmian tyle że za Extreme wejdzie Eleven, w obecnym miejscu PSE będzie Eleven Sports a za Polsat Sport News będzie Polsat Sport Extra

 

Str.6, rząd 1: TVP Sport, TVN Style, Polsat Cafe, TVP ABC, MiniMini+, Nickelodeon

rząd 2: C+ Sport, Lifetime, TLC, Disney Channel, TeleToon+, Cartoon Network

rząd 3: C+ Sport2, Kuchnia+, Polsat Food, Disney XD, Polsat JimJam, Boomerang

rząd 4: nSport+, Domo+, BBC Lifestyle, Disney Junior, CBeebies, Nick Jr

 

Str.7, rząd 1: TVP Info, TVN24, WP1, Polo TV, Ósemka, 4Fun.TV

rząd 2: Superstacja, TVN24 BiŚ, Polsat News, Stars.TV, VIVA Polska, 4Fun Hits

rząd 3: Republika, TVN Meteo Active, TV Trwam, VOX Music TV, MTV Polska, 4Fun Dance

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja myślę, że zawsze na stronach 3-6 listingu w Tele Tygodniu można zastosować format podobny do 7 i 8 strony listingu z To i Owo w 2010 roku. :) Czyli... trzy równe kolumny dla trzech rzędów, jak niszowe kanały, to program dla tej stacji ciach na 2, 4 rząd - 3 rząd ciach na 2. I teraz dopiero zrozumiałem, że jednak sekcja DVB-T może się przydać. Tylko, że ta sekcja musi być udoskonalona. :) Moim marzeniem jest też to, żeby w Tele Tygodniu w końcu nastał czytelny i przejrzysty listing, żeby pojawiły się w kanałach w linii numery seriali i rodzaj filmu emitowanego o tej godzinie, w tym dniu np w Canal+ Film. Bo mam takie wrażenie, że listing w Tele Tygodniu, w programach w linii, jest napisany "ciurkiem" :( W każdym razie, sam jestem ciekawy, jak to zostanie rozwiązane :) Fajnie jeszcze by było, żeby w Tele Tygodniu wszystkie stacje były napisane w słupku. I przeźroczysty znaczek HD dla kanałów nadających w HD. I zmniejszenie belek z nazwą i logiem stacji. Część opisów też można usunąć. Najlepiej natomiast by było gdyby jeszcze sekcja filmowa (ta przed programem), serialowa itd - czyli najciekawszych opisów i propozycji dnia została mocno rozbudowana (nawet można by było na każdy dzień tygodnia przed programem dawać te opisy). Umożliwiłoby to skasowanie drugiej kolumny z opisami na 1 i 2 stronie listingu. Dzięki temu 1 i 2 strona zostałyby poszerzone o nowe stacje, co by umożliwiło zmianę listingu.

@Kuba2015: To może od razu zróbmy Tele Tydzień w formacie A3? :D I tak zmieści się więcej stacji :D

Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba2015: Pytanie jest takie, czy się nowy Tele Tydzień "zmieści" w sklepach :D Ale uważam, że w Tele Tygodniu, dzięki poszerzeniu go do formatu A3 (2-3 kolumny dodatkowe więcej na jedną stronę listingu), możemy zyskać z około 20-30 stacji! :)

A teraz podam propozycję 1 i 2 strony listingu w Tele Tygodniu, która mogłaby być po przeniesieniu opisów na wcześniejsze strony:

1 str: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVN 7, TV Puls

2 str: TVP Kultura, TVP Polonia, TVP 3, TV Trwam, TTV, Canal+

 

I w skutek tego zmiany na 3 i 4 stronie listingu:

TVP 3 - zamiast niego WP1/Metro

TVP Polonia - zamiast niej Nowa TV/Zoom TV

TTV - zamiast niej TV 4, w starym miejscu TV 4 - TV 6/ TVN Fabuła

TVP Rozrywka (w starym miejscu TVP Kultury) - zamiast niej duża kolumna dla kanału HBO

TVP Seriale (w starym miejscu TV 6) - duża kolumna dla kanału HBO 2

Canal+ - zamiast niej duża kolumna dla Canal+ Film

I w efekcie tego:

3 str R1: WP1/ Metro, Nowa TV/ Zoom TV, TV 6/ TVN Fabuła, TV 4, Polsat 2, Puls 2

R2: 12 ośrodków regionalnych TVP, TVP Rozrywka/ ATM Rozrywka, TVP Seriale/ TVP HD, Polsat Film/ FOX

4 str R1: Stopklatka. TV, Kino Polska, AXN, HBO, HBO 2, Canal+ Film

R2: TNT, CBS Europa, Paramount Channel, Alekino+, Canal+ Family, Canal+ Seriale

R3: Comedy Central/ C.C.F, 13 ulica, Universal Channel, Filmbox, Filmbox Extra HD, Filmbox Premium

W starym miejscu PSN - SuperPolsat.

W starym miejscu TV Trwam - Ósemka TV.

Ale to są moje tylko marzenia :(

Zastanawiałem się też nad tym, żeby zamiast belek dać po prostu w rameczce malutkiej tylko logo kanału i znaczek HD, ew znaczek DVB-T jeśli dany kanał należy do byle jakiego multipleksu polskiej DVB-T. tą belkę skasować, i jak jest np sekcja filmowa, to np zrobić tej sekcji taki np niebieski kolorek i takim leciutkim odcieniem zakolorować stronę. Zawsze można też na czerwono napisać program "spod zdjęcia". I te belki (oczywiście nie malujemy tej rameczki i logiem stacji w środku) moim zdaniem pomogłyby mocno rozluźnić listing i spowodować, że byłby on czytelniejszy. I w związku z tym znalazłoby się moim zdaniem więcej miejsca na listing. Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba2015: Pytanie jest takie, czy się nowy Tele Tydzień "zmieści" w sklepach :D Ale uważam, że w Tele Tygodniu, dzięki poszerzeniu go do formatu A3 (2-3 kolumny dodatkowe więcej na jedną stronę listingu), możemy zyskać z około 20-30 stacji! :)

Uważam, że powinny być takie zmiany ale nie w Tele Tygodniu, a w To & Owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolos22: Oj tak :) Zgadzam się w 100% z Tobą :) Szacując, że w formacie A3 na 1 stronę listingową dochodzą po 2 kolumny, możliwe jest to, że do listingu dojdzie około... 40 stacji! A w przypadku 3 kolumn dodatkowych - 3 x 3 x 6 = 54 stacje! To by było dobre! :) 

Plusami takiego rozwiązania są:

- większa ilość opisów filmów, propozycji tygodnia

- zdecydowanie większa ilość stacji niż teraz

- możliwość rozluźnienia listingu 

- możliwość dodania "niszowych" stacji

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko pewien problem. Pisma z programem nie bez powodu mają takie formaty jakie mają, jest to podyktowane tym, że takie pismo musi być wygodne w korzystaniu, żeby czytelnik mógł szybko otworzyć i sprawdzić, co nadają. A jeśli zrobi się z tego płachtę typu dawna "Rzeczpospolita", to nie będzie to zbyt poręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tele Tydzień" w formacie A3... :lol2: Ech, ta wasza ułańska fantazja...  :mrgreen:

 

Ale do rzeczy - nawet pomysł może i niezły, ale tylko pozornie, dlatego, że:

* wymagałoby to zdecydowanie więcej papieru do wydrukowania gazety, co już jest nieopłacalne ekologicznie (no chyba że papier byłby bardziej przyjazny dla natury),

* cena na pewno radykalnie wzrosłaby w górę, co na pewno odczuliby niektórzy czytelnicy, którzy nie chcieliby wydawać 5-6 zł na program telewizyjny, bo to byłoby mocno niekorzystne dla portfela,

* format byłby zbyt nieporęczny i niewygodny, bo nie wyobrażam sobie, żeby szukać, co np. puszczą wieczorem w TV, musiałbym rozkładać na podłogę całą gazetę i to byłby jedyny sposób na "wygodne" znalezienie tego, co mnie interestuje :/

* gazeta ze względu na swoje gabaryty pewnie by "leżała" w kioskach i salonikach prasowych koło dzienników, co z jednej strony byłoby świetną "reklamą" dla "Tele Tygodnia", ale z drugiej - wywołało by to na pewno niemałe zamieszanie, w końcu przecież ludzie zaczęli się by dziwić "dlaczego nie ma ich ulubionego tygodnika?" ;)

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co? Pomarzyć zawsze można... :D A ściskanego do granic możliwości listingu w Tele Tygodniu chyba nie chcemy widzieć, prawda? :D To zrobić tak jak mówiłem - w Tele Tygodniu 1 rząd ciach na 2, opisy przenieść, ośrodki regionalne do 1 malutkiego rzędu. 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek: Jasne, że się zmieści, na dole obok dzienników. Poza tym, moja propozycja (II opcja) wygląda tak:

Str.1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN7, TV Puls

Str.2: TV4, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP3, Puls 2, TTV

Str.3, R1: WP1, Metro, Nowa TV, Zoom TV, TV6, Polsat 2

R2: 12 ośrodków regionalnych TVP, TVP Rozrywka/ATM Rozrywka, TVP Seriale/TVP HD, Polsat Film/FOX

Str.4, R1: Stopklatka, Kino Polska, AXN, HBO, HBO 2, Canal+

R2: TNT, CBS Europa, Paramount Channel, Alekino+, Canal+ Film, Canal+ Seriale

R3: Comedy Central/CC Family, 13 Ulica, Universal Channel, Filmbox, TVN Fabuła, Canal+ Family

Str.5: bez zmian tyle że w starym miejscu PSN będzie Polsat Sport Extra, w starym miejscu PSE TVN Turbo, w starym miejscu Extreme będzie Eleven, a w starym miejscu TVN Turbo SuperPolsat

Str.6: też bez zmian tyle że za Eska TV będzie Ósemka

@Kirk: Chyba więcej atrakcyjny :D Tylko że kredowy papier nadal będzie.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek: Już poprawione - dałem TVN Fabuła, bo akurat zauważyłem, że go nie dodałem.

@manieq01: Format i dotyk okładki ten sam, spinacze nadal będą, ale tylko format zmieniony na A3, żeby było jeszcze czytelniej. Cena nadal ta sama, 1,99. Ale w 2010 cena była taka: 0,80.

@Kirk: No, niech będzie nowoczesność i nic starego, i nadal w kolorach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem, dlaczego.

Cóż, to nam pozostało czekać na poszczególne starty kanałów, i w efekcie tego, zmian w gazetach z programem TV. W Tele Świecie od razu powinno się dawać nowe loga od początku do końca, a nie że przez kilka dni jest jedno logo danej stacji, a potem do końca danego numeru gazety - nowe logo danej stacji. W Tele Świecie marzy mi się też znaczek HD dla stacji nadających w HD. A dalej to niestety nie wiem :(

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...