Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mamy zmiany w dodatku telewizyjnym do "Gazety Polskiej Codziennie" - dodatek został poszerzony, zwiększony z 8 stron do 16 stron, doszło dużo opisów, i doszła druga strona na dzień. Pula stacji została zwiększona do 18 stacji - z 12. 

Na obecną chwilę, po zmianach, listing tak się prezentuje:

1 strona 1 rząd: TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat, TV Republika, TVP Polonia

2 rząd: TV Trwam, TVP Historia, TVP Info, Kino Polska, TVP Kultura, TV Puls

2 strona 1 rząd: TVP Dokument, TVP Seriale, TV 4, opisy (pół strony na program, pół strony na opisy)

2 rząd: TVP Sport, Polsat Sport, TVP ABC, opisy

 

Mi się podoba, ale dobór stacji dodanych zdziwił mnie, a Waszym zdaniem? 

Edytowane przez Gierek
poprawiony znak interpunkcyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wprowadzono w zeszłym tygodniu, miałem nawet o tym pisać, bo kupiłem, ale jakoś mi to z głowy wyleciało.

Co do opisów, to teraz są bodajże 3 na każdy dzień oraz osobna rubryka z propozycjami kulturalnymi na ostatniej stronie. A jeśli chodzi o dobór stacji - mnie akurat on nie dziwi, bo wzięto bodajże wszystkie stacje publicznego nadawcy oprócz TVP3, i to co najwyżej mnie zaskakuje, że Trójki nie ma. Mam też pewną uwagę, jeśli chodzi o podawanie ramówek stacji sportowych: nie zaznacza się tam, które transmisje są nadawane na żywo, a myślę, że przy tych stacjach jest to bardzo istotna informacja. Zresztą podobnie to wygląda, jeśli jest transmisja sportowa w stacji ogólnej, tam też nie ma dopisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmianami wydawało mi się, że chyba najbardziej realnymi, ważnymi stacjami do dodania byłyby: TV 4, TVN 7, TVP 3, TVP Sport i TVP ABC - akurat trafiłem z trzema stacjami. Bardzo zdziwił mnie Polsat Sport, i brak TVP 3, tak samo, jak brak TVN 7. Tak, są 3 opisy na każdy dzień. Szkoda, że nie ma informacji, które transmisje są na żywo, a które nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem się przyzwyczaić do doboru stacji w 1 rzędzie na 1 i 2 stronie w Gazecie Polskiej Codziennie, w dodatku telewizyjnym - obecność TVP Dokument, TVP Seriale i TV Republika przy TVP Kulturze, TV Puls (i tutaj jak na tacy widać, że brakuje ewidentnie jakiegoś kanału ogólnego - TVP 3 np.) w 2 rzędzie mnie dziwi. Gdyby kanały były poukładane tematycznie, to wyglądałoby to dużo lepiej. 

Dodatkowo TVP Sport ma nieaktualne, starsze logo drukowane w tym dodatku telewizyjnym. 

@Poland: Masz rację - dodatkowo moim zdaniem brakuje TVN 7,  można by też dodać np. Stopklatkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie te programy w gazetach są totalnie źle poukładane. Nawet w wersji online nie umiem się niczego dopatrzeć. Wybieram opcję na telewizorze, czasami w sieci, ale bardziej na zasadzie wyszukiwania kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy tam, w "TV14" nowe logo nie tylko Polsatu, ale też pozostałych stacji Polsatu. 

Jestem ciekawy, jak zostanie rozwiązana kwestia ramówki kanału "Wydarzenia 24" w gazetach, no bo wydaje mi się, że ciężko może być napisać np. w 10 linijkach 10 razy pod rząd nazwę "Wydarzenia" - gdyby między Wydarzeniami były różne audycje, to inna para kaloszy, ale w przypadku kanału, gdzie prawie 100% ramówki mają stanowić "Wydarzenia", to może rzucać się w oczy powtarzanie jednej nazwy cały czas, chyba że zostanie zastosowany skrótowy sposób napisania ramówki - "od tej godziny do tej godziny Wydarzenia, w przerwie, o określonej godzinie inne audycje", a Wy jak myślicie? Zapraszam do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PIOOLE napisał:

Od września zmiany w tele tydzień i to I owo. Info z redakcji. Brak szczegółów.

W przypadku "Tele Tygodnia" wiem już o tym od początku wakacji. Zmiany będą prawdopodobnie najdalej za dwa numery czyli w kolejnym lub będącym po nim wydaniu obu gazet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz można się zapytać, jakie zmiany chcielibyście zobaczyć w obydwu gazetach? Jak myślicie? 

 

Ja w To i Owo chciałbym zobaczyć:

- dokładniejszy program dla stacji z 2 i 3 rzędu - zdarza się po prostu niekompletny program

- dodane nowe stacje - dla przykładu: History 2, TVP Kobieta, Nat Geo People, Lifetime, Da Vinci Learning, Eska TV, AMC, Motowizja, Polsat Sport Premium 1, Polsat Sport Premium 2. 

- uporządkowany listing

- lepsza sekcja opisów - nie podoba mi się strasznie rozbita sekcja opisów na z 10 stron zamiast takiej krótszej na 5 - 6 stron, grafikę też przydałoby się odświeżyć - grafikę mamy taką samą w To i Owo, TV14 i Kurierze TV, 

 

a w Tele Tygodniu:

- lepszą sekcję opisów, 

- rozluźniony listing,

- trochę odświeżoną grafikę, 

- dodane nowe sekcje, uporządkowaną gazetę, 

- dodane nowe stacje. 

 

A Waszym zdaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie dotyczące obecności Anteny TV w prasie jest takie: na jaki okres do przodu mają program na stronach internetowych? Jeżeli to jest przynajmniej na dwa tygodnie do przodu (minimum to ten tydzień i następny tydzień), to wtedy można myśleć o dodaniu Anteny TV do gazet z programem.  Oczywiście stacji powinno być więcej w To i Owo niż 113 - mile widziana byłaby liczba ponad 120 stacji. W przypadku Tele Tygodnia można by powiększyć listing do 100 stacji lub nawet i ponad 100 stacji - ale dużo zależy od ułożenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmiany, to chciałbym by Tele Tydzień przypomniał francuski Tele 7 Jours który w latach 90. miał ok 10-12 stron listingu i dwie strony opisów.

A jeśli chodzi o To&Owo TV to powinny być stacje  które posiadam np. AXN Spin, AMC, FilmBoxy (Action, Extra, Family) Filmbox Arthouse, Antena HD, eSport TV, C+ Sport 3, C+ Sport 4, FightBox HD, GameToon Polska, Polsat Sport Fight, Motowizja, Polsat Games, Home TV (znany również jako TVR), BBC Lifestyle, Fashion TV, Lifetime, TBN Polska, Gold TV, Adventure HD, Polsat Rodzina, TVP Kobieta, DTX, H2, Polsat Doku, Nat Geo People, Boomerang, Cartoon Network, NickToons, Nick Jr. Top Kids, Top Kids Jr./Junior Music, Disney channel, Disney Junior, Disney XD, Cbeebies, 4fun.tv, 4fun Kids, 4fun Dance, Disco Polo Music, Polsat Music, Power TV, Nuta TV, Eska TV, Eska TV Extra, Eska rock TV, MTV Polska, Kino Polska Muzyka, MTV 80, MTV 90, MTV 2000, MTV Live HD, MTV Hits, Club MTV, Stars TV, Vox Music TV, Music Box, TV Regio, TVC, Polonia 1, Biznes 24, TV Republika czy TVN24 Biznes i świat

 

A do tego jeszcze chcę żeby listing był taki na pierwszych dwóch stronach tylko i wyłącznie stacje Ogólnotematyczne następne strony w takiej kolejności Filmowe, Sportowe, Dziecięce, Dokumentalne, Informacyjne, Rozrywkowe a na końcu Muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale z drugiej strony "Tele Tydzień" czasem informuje o zmianach grafikami z liczbą stacji zapisaną ogromną czcionką. Tak było gdy na przykład na okładce był baner z wielkim napisem 85 stacji. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kirk napisał:

Bo może to nie są takie zmiany, które są z gatunku takich do ogłaszania na okładce?

Ogółem, to z tego co pamiętam, zauważyłem, to jeżeli były jakieś zmiany w listingu, np. dotycząca liczby stacji, to w ostatnim czasie, ostatnich latach bardzo rzadko spotykałem się z tym. Fakt, jest na okładkach niektórych tytułów wyświetlana liczba stacji, ale w ogóle nie przypominam sobie sytuacji, żeby było napisane coś a'la "nowe zmiany, nowy listing" na okładce. Z drugiej strony w ostatnim czasie było niewiele zmian w prasie telewizyjnej, korekt, więc być może nie było takiej okazji, żeby to ogłosić, albo kto wie, może to ma być niespodzianka? Chyba najbardziej dobitnym przykładem tego jest zupełnie bez zapowiedzi zmniejszenie wymiarów Tele Tygodnia, zmniejszenie kolumn, i program w niższych rzędach niż pierwszy - w słupku zamiast w linii, i dodatkowo zmiana w sekcji sportowej, a żadnej informacji na okładce na ten temat nie było. Być może to jest niespodzianka? Albo brak informacji, żeby nie powodować konkurencji? Ciężka sprawa, ale może TT ma dla nas niespodziankę naszykowaną. Tak naprawdę, to nic nie wiemy, może się wydarzyć wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...