Skocz do zawartości

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak nie rozumiesz jednej rzeczy. Model biznesowy prowadzenia platformy przez CP jest zupełnie inny niż NC+. NC+ jest obiektywnie znacznie droższa ale oferuje za to więcej jeśli mówimy o drogim sporcie, filmie czy własnych tematycznych kanałach, atutem CP jest stała cena od lat która może być zbita po przez SmartDom, przedłużenie umowy itd do bardzo niskiej wartości. 

 

I tutaj powstaje istotnie kwestia czy przeciętny abonent CP jest w stanie zapłacić więcej 10-20 zl miesięcznie za to, żeby takie Euro, wcześniej MŚ w siatkę czy PBN czy KSW było w abonamencie ? Czy zbliżenia się do poziomu cen NC+ wyszło by im na dobre ? Nie nie wyszło bo wtedy więcej osób mając wybór ich a nc+ bo tam jest bogatsza oferta.  CP nie może sobie pozwolić stracenia swojego atutu względem NC+ czyli ceny.

 

Co do samego Euro to też była przemyślana strategia patrząc z ich strony bo zakup Euro (nie taniego przecież) zwróci im się w 3 sposoby reklamy+TVP+PPV bo gdyby abonenci mieliby im zwrócić to znowu dochodzimy do argumentu ceny.

 

Ale ja doskonale wiem jaki jest model biznesowy CP i o tym właśnie wspominam twierdząc, że abonenci CP za Euro jednak nie zapłacą ( takie jest moje zdanie), a CP zarobi na innych platformach co jest dobrą taktyką. Największym minusem dla CP jest dezinformacja, bo już pismaki, bo w Polsce nie ma dobrego dziennikarstwa krzyczą, że CP zakoduje Euro a tak przecież do końca nie jest, a ciemny lud to chwyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Operator odkrył karty ws. Ps2 HD i PS3 HD... - 110 zł a w promocji przedsprzedażowej za ...99 zł w Telsat!

Informacja z ich strony na Facebooku: https://www.facebook.com/TVK.Telsat/photos/a.849208875187424.1073741828.848664921908486/868758486565796/?type=3 :)

Źle rozumujesz. PS2 i PS3 oferuje całe ME. To, że część będzie można obejrzeć gdzie indziej nie ma znaczenia.

Jak nie ma znaczenia? Płacić ~100 zł za coś z czego połowa będzie BEZPŁATNIE w Polsacie? W porównaniu do FIVB Volleyball Men's World Championship Poland 2014 to jest ogromne zdzierstwo, gdzie tylko dwa mecze były otwarte. Rozumiem, że mecze Polaków w piłce kopanej muszą być również bezpłatne. Gdyby je odjąć, a reszta byłaby płatna, to jeszcze zakup takiego ticket passu miałby jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że jeśli o CP może być podobnie jak w przypadku siatkówki-  wszyscy abonenci uzyskają dostęp za darmo. Polsat chce wyciągnąć pieniądze od abonentów głównie kablówek, w dalszej kolejności od innych operatorów satelitarnych.  Identyczny manewr jak przy siatkówce. Tylko z tą różnicą,że TVP dwa lata temu nie chciała płacić ,a teraz zapłaciła duże pieniądze za 11 spotkań i to bez wyłączności na antenie otwartej. Polsat nie powie tego otwarcie,ale wtedy też chodziło o jak maksymalny zysk, skoro teraz mimo,że odsprzedała sublicencję robi to samo to zaprzecza swojemu uzasadnieniu decyzji sprzed blisko 2 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze było coś w Ultra HD. Jak inni nadawcy będą testować, i jak 10 lat temu przy 2006 FIFA World Cup Polsat testował. Wtedy to się chwaliło. A teraz? Nic z takimi nowinkami. Niby nc+ przebąkiwało, że chce, ale kiedy? W 2017 r.? Gdyby te wybrane mecze UEFA EURO 2016 były w Ultra HD, to jeszcze nawet by się opłacało. Ale i tak nawet jakby chcieli, to za późno już. Pewnie porobiliby jakieś specjalne strefy kibiców, bo komercyjnie do klientów by jeszcze nie wypuszczali tego. Chociaż podobno EVOBOX PVR ma jakieś wsparcie pod HEVC, aby móc umożliwić odbiór programów w tej rozdzielczości i wystarczyłoby to odblokować przez software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ultra HD? :lol2: Jak będzie przyzwoite HD to już będzie sukces.Też obstawiam że abonenci CP dostaną za free bo jak do tej pory ża żadne imprezy w CP nie płacili dodatkowo.W PPV tylko był boks,KSW i mecze piłki nożnej jak dobrze pamiętam.A abonenci kablówek pewnie ok.100 zł pomimo że płacą za PS i PSE.Ale Kupili prawa i mogą za nie żądać ile im się podoba.Ja za 100 zł to mam przez rok opcję Eleven  :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym też myślałem jakby oni (CP) mogło krzyknąć abonentom tej platformy  za Euro2016, więcej jak Eleven kosztuje, każdy by ich wyśmiał i nie kupił (poza garstką napaleńców)

Edytowane przez moqu'ai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że jeśli o CP może być podobnie jak w przypadku siatkówki-  wszyscy abonenci uzyskają dostęp za darmo. Polsat chce wyciągnąć pieniądze od abonentów głównie kablówek, w dalszej kolejności od innych operatorów satelitarnych.  Identyczny manewr jak przy siatkówce. Tylko z tą różnicą,że TVP dwa lata temu nie chciała płacić ,a teraz zapłaciła duże pieniądze za 11 spotkań i to bez wyłączności na antenie otwartej. Polsat nie powie tego otwarcie,ale wtedy też chodziło o jak maksymalny zysk, skoro teraz mimo,że odsprzedała sublicencję robi to samo to zaprzecza swojemu uzasadnieniu decyzji sprzed blisko 2 lat. 

 

No i tak to najpewniej będzie wyglądać - na reszcie trzeba wydoić, bo nie po to Solorz i spółka nabywają jakieś prawa, by potem jak ostatnia ulicznica przekazywać transmisje ze spotkań za jakieś grosze.

 

W Polsce taki sposób traktowania konkurencji na tym rynku powinien już być uważany za oczywisty, a niektórzy nadal się dziwią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...