Skocz do zawartości

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem dzisiaj do CP i jak się zapytałem czy w TV MOBILNEJ pojawią się kanały Polsat Sport 2 i 3 to Pani mi powiedziała że obecnie szykują specjalną ofertę dla "wszystkich" klientów Cyfrowego Polsatu, czyli wychodzi na to że być może w Pakiecie Ekstra te kanały również się pojawią. Było by znakomicie bo TV Mobilną opłacam tylko ze względu na sportowe kanały Polsatu, dobrze byłoby żeby w TV MOBILNEJ dali ludziom obejrzeć te Mistrzostwa :)

Edytowane przez piotras482
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do CP i jak się zapytałem czy w TV MOBILNEJ pojawią się kanały Polsat Sport 2 i 3 to Pani mi powiedziała że obecnie szykują specjalną ofertę dla "wszystkich" klientów Cyfrowego Polsatu, czyli wychodzi na to że być może w Pakiecie Ekstra te kanały również się pojawią. Było by znakomicie bo TV Mobilną opłacam tylko ze względu na sportowe kanały Polsatu, dobrze byłoby żeby w TV MOBILNEJ dali ludziom obejrzeć te Mistrzostwa :)

No specjalną ofertę. To zamiast 100 zl zapłacisz 90 zl. Z czego się tu cieszyć?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem i przedstawiłem perspektywę biznesową Solorza to porównywanie działań Polsatu tworzącego nowe kanały by pokazywać najważniejsze prawa w swojej ofercie do funkcjonowania kanału 38 platformy NC+ pokazującego mecze, które nie mieszczą się na wiodących antenach i to te cieszące się relatywnie najmniejszym zainteresowaniem jest kompletnym nieporozumieniem. Tutaj najlepsze prawa daje się do nowych tworów przez co ogranicza się do nich dostęp osobom mających kanały sportowe Polsatu w kablówkach vs. mecze 3/4 wyboru, do których dostępu nie mają abonenci odbierający kanały Canal+ w kablówkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc zarzut @wisłoka jest nietrafiony. Moim zdaniem nie chcąc bronić CP dają ME w nowych kanałach, aby jak najwięcej na nich zarobić ( bo to jest celem każdej firmy). Trochę meczów sprzedali do TVP, a resztę odsprzedają do kablówek i nc+. Oczywistym było to, że nie mogą puścić meczów na PS i PSE, bo wtedy nie mogliby zrobić sprzedaży do innych podmiotów, bo lecą tam też inne pozycje, więc utworzyli dodatkowe kanały, które jeśli nie znikną po ME to będą służyły jak kanał 38. A co do tych kanałow w CP nie uwierzę jeżeli będą abonenci musieli za nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do CP i jak się zapytałem czy w TV MOBILNEJ pojawią się kanały Polsat Sport 2 i 3 to Pani mi powiedziała że obecnie szykują specjalną ofertę dla "wszystkich" klientów Cyfrowego Polsatu, czyli wychodzi na to że być może w Pakiecie Ekstra te kanały również się pojawią. Było by znakomicie bo TV Mobilną opłacam tylko ze względu na sportowe kanały Polsatu, dobrze byłoby żeby w TV MOBILNEJ dali ludziom obejrzeć te Mistrzostwa :)

 

 

Otrzymałeś standardową odpowiedź, aby tak powiedzieć, aby nic nie powiedzieć. To tak na prawdę nic nie znaczy w PR-owym gadaniu, a konsultanci tą odpowiedź mają obowiązkowo udzielać na pytania związane z EURO2016.

Będzie ekskluzywny pakiet premium dwóch kanałów sportowych (Polsat Sport 2 i 3). Tylko pozostaje czekać na "specjalną" ofertę.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca nie zrozumiał. Abonent kablówki mający kanały PS i PSE będą musieli dodatkowo zapłacić, co nie jest dla nich korzystne. Biznes Solorza to jedno o czym pisałem dwa dni temu  

 

Telewizja to jest biznes jak powiedział Mariusz Max Kolonko i Solorz zachowuje się racjonalnie. Dostał ofertę od TVP to odsprzedał im część spotkań, bo nie wyłączność jest priorytetem,a odpowiednie saldo. Wie,że w Polsce jest pewna niemała grupa osób, która chce oglądać dosłownie wszystkie mecze i nie zadowala jej to,że wszystkie kluczowe mecze będą wyemitowane w TV otwartej. Więc chce na tej grupie osób zarobić. Kurskiemu także w pewnym sensie można podziękować - pewnie za te 11 spotkań dał takie pieniądze,że Polsat uznał,że może zrezygnować z reklam.  

 

 

 

Myślę,że Solorz zna się na biznesie, inaczej nie byłby tam gdzie jest. Przy każdej tego sytuacji setki komentarzy: Nikt tego nie wykupi, strzał w kolano. itd. Tylko,że zawsze się okazuje,że racja jest po stronie solorzy, naprawdę wystarczy,że kupi to 100 tysięcy osób i już to będzie znacząca kwota, wyższa aniżeli by zarobił na reklamach. 

 

 

A zauważeniem,że najważniejsze imprezy lądują w nowych kanałach, co jest właśnie dla tej grupy odbierającej kanały sportowe Polsatu w kablówkach najbardziej niekorzystne. Bo dla abonentów NC+ jest to w pewien sposób korzystne,że zamiast wiązać się długą umową z CP- brać dekoder to kupią sobie w swojej satelicie. To jest moja opinia, komentarz, a nie zarzut. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Oby cena była niższa za ten pakiet,doliczona do Rodzinnego HD ,niż ta która ewentualnie zostanie zaproponowana w nc+ ?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby Polsat nie miał już istniejących kanałów. Szkoda,że 4 nie zrobili :D

Ale to nie ma być zwykły basic cable, tylko premium. :P

Tutaj najlepsze prawa daje się do nowych tworów przez co ogranicza się do nich dostęp osobom mających kanały sportowe Polsatu w kablówkach. 

Mnie to akurat nie martwi. Mam sygnały, że w Multimedii będą. :D

A jeśli chodzi o opłatę, to prawdopodobnie wszyscy zabulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc zarzut @wisłoka jest nietrafiony. Moim zdaniem nie chcąc bronić CP dają ME w nowych kanałach, aby jak najwięcej na nich zarobić ( bo to jest celem każdej firmy). Trochę meczów sprzedali do TVP, a resztę odsprzedają do kablówek i nc+. Oczywistym było to, że nie mogą puścić meczów na PS i PSE, bo wtedy nie mogliby zrobić sprzedaży do innych podmiotów, bo lecą tam też inne pozycje, więc utworzyli dodatkowe kanały, które jeśli nie znikną po ME to będą służyły jak kanał 38. A co do tych kanałow w CP nie uwierzę jeżeli będą abonenci musieli za nie płacić.

Chyba jednak nie rozumiesz jednej rzeczy. Model biznesowy prowadzenia platformy przez CP jest zupełnie inny niż NC+. NC+ jest obiektywnie znacznie droższa ale oferuje za to więcej jeśli mówimy o drogim sporcie, filmie czy własnych tematycznych kanałach, atutem CP jest stała cena od lat która może być zbita po przez SmartDom, przedłużenie umowy itd do bardzo niskiej wartości. 

 

I tutaj powstaje istotnie kwestia czy przeciętny abonent CP jest w stanie zapłacić więcej 10-20 zl miesięcznie za to, żeby takie Euro, wcześniej MŚ w siatkę czy PBN czy KSW było w abonamencie ? Czy zbliżenia się do poziomu cen NC+ wyszło by im na dobre ? Nie nie wyszło bo wtedy więcej osób mając wybór ich a nc+ bo tam jest bogatsza oferta.  CP nie może sobie pozwolić stracenia swojego atutu względem NC+ czyli ceny.

 

Co do samego Euro to też była przemyślana strategia patrząc z ich strony bo zakup Euro (nie taniego przecież) zwróci im się w 3 sposoby reklamy+TVP+PPV bo gdyby abonenci mieliby im zwrócić to znowu dochodzimy do argumentu ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...