Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im większa tym lepszy sygnał i wcale nie musi być lepiej ustawiona, mała musi być dokładnie aby nie zcinał obraz, większa może być niedokładniej ustawiona trochę, ale wiadomo, że lepiej jak jest dokładnie.

 

Krótko: im mniejsza tym musi być dokładniej, im większa może mieć jakieś niedociągnięcia w dokładnych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena standardowa CP. Około 1 miesiąca po instalacji wszystko OK! Potem zaczęło się przycinanie i nocne przerwy.

A tak na marginesie - patrzę teraz (20.40) na siłę sygnału np. na Polsacie, Polsacie2, TV4 i widzę że jest to ok. 50% na pasku. Wygląda na to że zaraz zacznie zacinać. Pozostałe kanały - siła sygnału ok. 70%. Czyżby jedak ustawiwnie anteny? Ale dlaczego występuje taka zależność siły sygnału od pory dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często warunki atmosferyczne mają na to wpływ, może po prostu wieczorem cały czas masz gorszą pogodę niż w dzień. Być może coś się z konwerterem dzieje, coś w środku i nawala, ale wymieniałeś konwerter, więc to chyba nie jego wina. Radzę Ci, ustaw lepiej antenę, albo najlepiej kup własną, bo te sprzedawane przez platformy są często po prostu za małe i występują jakieś problemy w działaniu kanałów.

 

Być może ktoś wcześniej pisał, ale może możesz od kogoś pożyczyć na jakiś czas dekoder i zobaczyć jak on działa u Ciebie i zobaczyć czy będzie dobrze czy źle, wtedy ułatwi to bardzo trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - patrzę teraz (20.40) na siłę sygnału np. na Polsacie, Polsacie2, TV4 i widzę że jest to ok. 50% na pasku. Wygląda na to że zaraz zacznie zacinać. Pozostałe kanały - siła sygnału ok. 70%. Czyżby jedak ustawiwnie anteny? Ale dlaczego występuje taka zależność siły sygnału od pory dnia?
Sądząc po tym poście, myślę, że warto byłoby zweryfikować ustawienie czaszy. Odbiorniki CP powinny wskazywać sygnał przeważnie 100%, czasem troszkę mniej. A więc bardzo delikatne przesunięcie anteny np. w lewo, następnie sprawdzenie sygnału na jakimś transponderze. Jak się pogorszy, cofamy antenę w drugą stronę, sprawdzamy pasek sygnału, robimy to do skutku, gdy uzyskamy największy sygnał. Również polecam regulację kąta elewacji (góra-dół).
Ale dlaczego występuje taka zależność siły sygnału od pory dnia?

Tak samo odbieram kanały z EuroBird - 28.5E (Astra 2), pod wieczór i na noc niektóre częstotliwości mają tak słaby sygnał, że kanały "szatkują". Sytuacja wraca do normy już od rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Dnia 21.02.08 o godz 21;00 na kanale CN/TCM był CN dopiero o 22;00 właczono TCM a ja mam niespodzianke wystarczy poszukac czestotliwość 10 949 TCM i CN oddzielnie zapisać kanały i przenieść je na swoją listę lecz na CP nie macie prawa :D8):roll::lol:8):arrow::idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam czasem program AXN, zdarza mi sie nagrac film do domowej wideoteki, zdarzaja sie perlki filmowe jak np "szukajac siebie " z seanem connerym w roli glownej czy tez "helikopter w ogniu"... irytujacy jest fakt ze zdazra sie iz nie ma polskiej sciezki jezykowej na wymienionym kanale, tak w srodku seansu. Nagrałem obie pozycje i w obu filmach zdarzyła mi sie ta sama sytuacja ze nie ma polskiego lektora.

Ciekawe jest to ze w momencie gdy tego lektora niema dźwięk jest po prostu świetnej jakości

Pojawia sie teraz moje pytanie: czemu dźwięk jest tak słabej jakości ?

Czy ktokolwiek z was zauważył taka sytuacje wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...