Jump to content

Maq

Users
 • Content Count

  947
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About Maq

 • Rank
  Aktywny

Equipment

 • Dish
  Corab 90
 • LNB
  GI QUAD
 • Multifeed
  Brak
 • Receiver
  Pace PVR HD
 • Pay TV Operator
  NC+
 • Package
  Superpremium + HBO GO + Netflix + Prime Video

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatnio Netflix zaczyna dodać do oferty coraz więcej polskich produkcji, szkoda tylko że są one bez angielskiego tłumaczenia. Mam wśród znajomych obcokrajowców osoby którym mógłbym polecić choćby 80 milionów czy Bogowie, jednak pozostaje bariera językowa.
 2. Przeświadczenie że większość pozycji jest spolszczonych jest mylne, w rzeczywistości sporo tytułów nie posiada polskiej wersji. Mało kto jest zainteresowany indyjskimi produkcjami dlatego nie są one promowane w serwisie, mimo że stanowią znaczą część bazy.
 3. Nie zaklinajmy rzeczywistości, Prime Video w naszym kraju jest usługą dość biedną, baa, na zachodzie gdzie jest lepsza biblioteka, ta usługa jest raczej traktowana jako dodatek do pełnego pakietu Prime (darmowe wysyłki, oferty socjalne, biblioteki svod i muzy zn etc.)
 4. Amazon Prime ma niby niewiele mniej tytułów od HBO Go, ale jak przyjrzymy się bibliotece to wyjdzie ze prawie połowa to produkcje z Indii, do tego wiele pozycji bez tłumaczeń. Jest kilka perełek, ale na dłuższą metę nie opłaca się stale tego subskrybować. Teraz w Amazon.fr jest promocja na darmowy Prime przez pół roku dla młodych 18-24 lata (nie weryfikują dokumentów), takie francuskie konto działa bezproblemowo w Polskim Prime Video.
 5. I co tam niby takiego ciekawego będzie na tej platformie Discovery i BBC? Znając pierwszą firmę, spodziewałbym się tam głównie paradokumentów, a raczej programów rozrywkowych. Może i BBC wniesie coś bardziej ambitnego, ale opieranie biblioteki na programach przyrodniczych raczej nie pozwoli im zwojować rynku. Grupa docelowa Discovery, może i jest o dziwo dość spora, to jest jednak inny typ klienta, który woli obejrzeć reklamy niż płacić za dostęp.
 6. Zimna wojna jest oznaczona jako Prime Original Movie, a data światowej premiery samej premiery została ustalona na 22 Marca. U mnie też wyświetla się ta zajawka od jakiś dwóch tygodni, ale było już tam wiele innych pozycji, które ostatecznie nie były u nas dostępne.
 7. U nas X-Ray jest okrojomy jedynie do informacji odnośnie kto gra w danej scenie. W angielskiej wersji znajdują się tam również ciekawostki i wyjaśnienia pewnych aspektów poruszonych w scenie.
 8. Za jakieś dwa tygodnie powinno Showmaxowi wygasnąć trochę zewnętrznych licencji. Ciekawe, czy któryś z obecnych graczy się skusi na jakiś pakiecik? Jeśli tak to, marzec może być interesujący pod względem ilości nowości (niekoniecznie jakości), bo przez ilość serwisów na naszym rynku, taki Netflix miał w PL jedną z najskromniejszych bibliotek, bo wszędzie indziej w Europie było maks. 2-3 graczy SVOD.
 9. Pokończyły się roczne abonamenty (i tym samym kroplówka) z Play, to jednocześnie nastąpił exodus użytkowników, co ewidentnie widoczne jest w statystykach PBI/Gemius. Zyski to może i mieli w pierwszym półroczu , oszczędzając na nowych licencjach, ale później okazało się że mało kto jest skłonny płacić pełną kwotę za dostęp do showmax. Na jesieni statystyki poleciały łeb na szyję, w komunikacie ładnie napisali bo nie chcieli przyznać się do porażki. Niby było pełno podmiotów zainteresowanych przejęciem serwisu, ale jak zobaczyli że po ograniczeniu współpracy z Play budżet przestał się spinać. Natomiast w lutym br. miała przypaść druga rocznica serwisu, która zapewnie jednocześnie wiązała się z dużymi kosztami odnowienia wielu licencji. Dlatego właściciele zdecydowali się oszczędzić sobie wydatków i zdecydowali zamknąć serwis przed tą datą.
 10. unogs.com podaje daty premiery na Netflixie poszczególnych pozycji w innych krajach.
 11. 1 - Najlepszy kanał ogólnotematyczny - TVN 2 - Najlepszy kanał informacyjny - TVN 24 3 - Najlepszy kanał filmowy - FOX 5 - Najlepszy kanał popularnonaukowy - Planete+ 6 - Najlepszy kanał dziecięcy - Nickelodeon HD 7 - Najlepszy kanał muzyczny - Trace Urban 9 - Najlepsza paczka kanałów premium - Canal+ 11 - Kanał, który powinien pojawić się w Polsce/mojej platformie, kablówce - Hyper+ (nostalgia)
 12. A to potwierdzam, dzisiaj nie wiedziałem, na którym odcinku skończyłem. Wyczyściło historię, bez względu na urządzenie.
 13. A mi wersja Android TV bez problemów działa na Android 5.1 (Firestick 2nd gen.), mimo że oficjalnie aplikacja wspiera dopiero wersję 6.0 (wystarczyło jedynie zmienić min. wersję API w pliku apk).
 14. Niby "legalny", a w zeszłym miesiącu został sklasyfikowany przez MPAA jako piracki serwis: https://www.mpaa.org/wp-content/uploads/2018/11/notorious-markets-final.pdf Jeśli chodzi o mnie, to nie korzystam.
 15. U mnie aplikacja wbudowana aplikacja PrimeVideo nadal nie działa na FireStick, wyświetla listę treści dla innego regionu (błędna geolokalizacja), a nawet próbując odtworzyć coś dostępnego w PL, np. "The Man in the High Castle" wyświetla informację o błędnej lokalizacji. Natomiast zainstalowana aplikacja napisana pod Android TV z Aptoide działa bez problemu na Fire Stick od paru miesięcy i to w naszym języku.
×
×
 • Create New...