Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Piszę z prośbą o pomoc.

Od kilku dni mam problemy, mianowicie odbierany obraz nie jest płynny, zacina się.

Konwerter monoblock twin Inverto, antena ustawiana przez montera z miernikiem jakieś 3 miesiące temu, 2 dekoder od CP na tej instalacji bez problemów. Co ciekawe pomaga zresetowanie Pace i po resecie obraz nie zacina.

Wina ustawień anteny czy dekoder szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder na noc powinien być w trybie stanby.

Tak uroda ściągania filmów. Właściwie, to nie znam dekodera, który by to zrobił w mig. Wydaje mi się, że to sprawka nadawcy.

 

Ale jak kończę oglądanie to zawsze zostawiam w standby.

Więc przynajmniej od 0:00 do 7:00 jest w takim stanie.

A tak poza tym to on te filmy nie ściąga etapami ? np w jedną noc jakąś cześć , a w inną kolejną?

Czy jednak musi ściągnąć dany film cały albo wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z prośbą o pomoc.

Od kilku dni mam problemy, mianowicie odbierany obraz nie jest płynny, zacina się.

Konwerter monoblock twin Inverto, antena ustawiana przez montera z miernikiem jakieś 3 miesiące temu, 2 dekoder od CP na tej instalacji bez problemów. Co ciekawe pomaga zresetowanie Pace i po resecie obraz nie zacina.

Wina ustawień anteny czy dekoder szwankuje?

 

mój idzie w weekend do wymiany. Praktycznie od poczatku coś tam się przycinał i zawieszał ale nie było to tak męczące.

Teraz praktycznie 2 razy dziennie muszę robić reset przez wyciągnięcie wtyczki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Wszystko jest w temacie.

 

Miałem ten sam problem i dosłownie 5 min temu udało mi się to rozwiązać :)

Więc tak:

Odłączasz dek. od prądu, wciskasz przyciski V- i V+ jednocześnie i podłączasz ponownie dek. do prądu i trzymasz do pojawienia się menu serwisowego.

Wchodzisz w zakładkę "Factory setting" podajesz kod "555" i czyścisz pamięć flash i eeprom, być może wystarczy sam flash wyczyścić ale nie chciało mi się już w to bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i dosłownie 5 min temu udało mi się to rozwiązać :)

Więc tak:

Odłączasz dek. od prądu, wciskasz przyciski V- i V+ jednocześnie i podłączasz ponownie dek. do prądu i trzymasz do pojawienia się menu serwisowego.

Wchodzisz w zakładkę "Factory setting" podajesz kod "555" i czyścisz pamięć flash i eeprom, być może wystarczy sam flash wyczyścić ale nie chciało mi się już w to bawić...

@JENEKA, podobno ten zabieg również kasuje wprowadzony kod PIN w dekoderze, ewentualnie można skontaktować się z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szwankował mi pace więc poszedłem wymienic do nc+ i dostałem pace który ma zielone wyświetlanie kanałów.Litery sa grubsze i lepiej widać,tylko przód jest taki matowy a nie świecący.To jest jakaś zmiana na lepsze czy tak już teraz takie dają?Miał ktos taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na jednym z forum trafiłem na taki wpis :

Czyszczenie FLASH i EEPROM. Na wyłączonym z sieci dekoderze należy trzymając wciśnięte razem VOL- i VOL+ włóż wtyczkę do prądu, powinno jeszcze chwilę odczekać aż mignie dioda, włączy się menu serwisowe. Należy wybrać i wyczyścić (ERASE ALL ) flash i eeprom. należy wpisać kod 555. Dużym minusem jest, że trzeba od nowa wyszukać listę kanałów, zrobić na nowo swoje ustawienia, listę ulubionych kanałów, znikną zaplanowanie nagrania. Pozytyw że materiały na dysku zostają.-----to jest legalne?co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...