Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mervel

szybkie pytanie:

czy PACE puści dźwięk przestrzenny (DD) zarówno przez optyka i HDMI ? czy tylko przez jedno z nich (które) ? bo nie chcę kupować zbędnych kabli nadto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

do ampla Pioneera i dalej na głośniczki Jamo.

tak wiem- program musi być DD... nie wiem czy sporo filmów/meczów jest z dźwiękiem przestrzennym- od dziś to zacznę sprawdzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

hmm... a przypadkiem kolejne dwie konfiguracje nei będą ok? :

pace + hdmi --> ampel+hdmi --> TV

lub

pace+ hdmi do TV i dodatkowo z optyk z dekodera do ampla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pace+ hdmi do TV i dodatkowo z optyk z dekodera do ampla.

Jak najbardziej to zadziała.

To drugie raczej nie, bo pewnie HDMI w amp. są niezależne, jak w telewizorze. Musisz to sprawdzić, czy jest kanał zwrotny po HDMI. Ale potrzebny jest do tego kabel 1.4 który umożliwia przesył dźwięku kanałem zwrotnym i oczywiście amplituner który to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

amplituner ma 9 wejść hdmi z czego 2 z nich są wejściowe, więc nie powinno być problemu.

ale kupię hdmi i optyk i będę kombinował, w razie czego optyk zostanie do podpięcia xbox ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder nie pobrał filmów,dlatego nic nie ma

Dekoder zawsze wyświetla wszystkie filmy które są w danej chwili w ofercie Canal+ VOD, to że część jest zablokowanych jeśli dekoder ich jeszcze nie pobrał to inna kwestia, niż to że miałem całkowicie czystą listę.

Po resecie ustawień do fabrycznych od razu lista się pojawiła, audycje nie były niepobrane, ale widniały na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sobie obejrzeć filmy z Canal+Vod, wybieram zakładkę, a tam pusta lista, żadnego filmu.

Mam podobną sytuację. Miałem pobrane wszystkie filmy (wiem, bo sprawdzałem), a wczoraj chciałem obejrzeć sobie "Polowanie na łowcę" a tu patrzę, że tylko jeden film jest dostępny, a reszta jakby nie pobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

czy Pace NA PEWNO da Dolby Digital dźwięk po HDMI ?

póki co sprawdziłem że po podpięciu optyka DD od razu wskakuje na amplituner, ale po podpięciu dekoder--amplituner-->TV wszystko przez HDMI jest tylko STEREO....

natknąłem sie na tym forum na 2 sprzeczne wersje:

że tylko HDMI da DD- to już obalone,

a druga sprzeczna- że tylko optyk da Dolby Digital...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvel

Dźwięk wielokanałowy z Pace PVR wychodzi tylko przez S/PDIF, natomiast HDMI tylko ma stereo. Niestety do dzisiaj się nie doczekaliśmy softu, który umożliwiłby odblokowanie DD na wyjściu HDMI. Nie wiem albo ich to przerasta albo mają w d... klientów.

Jeśli chodzi o podłączenie, to w takiej sytuacji najkorzystniej będzie: połączyć optyk i hdmi między tunerem a amplitunerem, a samo hdmi między tv a amplitunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mervel

no i Twoje tłumaczenie ma sens...

bo faktycznie w ustawieniach dekodera jest do wyboru tylko stereo i mono (sic!) a przez optyk jest wszystko ok.

wiec w porządku- hdmi + optyk podłączę dekoder...

teraz tylko muszę rozkminić jak puscić DD z USB z TV na ampli i mam w D. resztę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam Pace PVR od Cyfry+ z karta "Cyrfa+ na karte".

Wyglada na to ze ten pakiet jest wycofywany - jako ze na stronie "Cyfra+ na karte" zniknela opcja doladowania.

 

Pytanie:

Widze ze NC+ ma ofere na karte (prepaid). Czy te karty beda dzialac na Pace PVR (pisze ze wymagaja CONAX)?

Na przyklad ta: http://ncplus.pl/oferta/bez-umowy/smart-hd

 

Bede zobowiazany za pomoc.

Pozdrawiam!

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko w tym dekoderze występuje chora sytuacja, że na HBO napisy PL są tylko w wersji SD?

jak mogą być napisy na SD a w wersji HD nie ?!

działają na dekoderach ADB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas nie było mnie w domu, wczoraj wróciłem włączam tv i mam drobny problem z dekoderem. Mianowicie, na wyświetlaczu w zasadzie nic nie widać. Tzn. napisy z nazwą kanału itp. niby są, ale świecą tak słabo, że w zasadzie nic nie widać nawet w nocy. Dodam, że przed wyjazdem, to jest dwa tygodnie temu wszystko było ok. No i teraz moje pytanie da się to jakoś zmienić, aby świeciło tak, jak poprzednio, można to gdzieś zmienić w ustawieniach? No i co się stało w ogóle, awaria czy może córa ściągnęła jakiś update softu?

Będę wdzięczny za rady, bo na dekoderze miałem zawsze widoczny zegarek, a teraz w zasadzie nic nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas nie było mnie w domu, wczoraj wróciłem włączam tv i mam drobny problem z dekoderem. Mianowicie, na wyświetlaczu w zasadzie nic nie widać. Tzn. napisy z nazwą kanału itp. niby są, ale świecą tak słabo, że w zasadzie nic nie widać nawet w nocy. Dodam, że przed wyjazdem, to jest dwa tygodnie temu wszystko było ok. No i teraz moje pytanie da się to jakoś zmienić, aby świeciło tak, jak poprzednio, można to gdzieś zmienić w ustawieniach? No i co się stało w ogóle, awaria czy może córa ściągnęła jakiś update softu?

Będę wdzięczny za rady, bo na dekoderze miałem zawsze widoczny zegarek, a teraz w zasadzie nic nie widać...

Jeśli działa i odbiera poprawnie kanały, to nie ma co panikować. Kto by się przejmował wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...