Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ważne jaki dekoder wprowadzą zamiast Pace i czy w ogóle coś nowego będzie.

 

Najważniejsze jest to że Pace działa z kartą nieparowaną po starej C+. Zawsze można mieć swój dekoder - grunt żeby karta była nieparowana.

 

Mi też się umowa kończy w sierpniu, pomału zbieram się do operacji "przedłużenie" - dla mnie najważniejsze żeby zostać z nieparowanymi kartami - multiroom - oraz ofertą tą jaką mam w podpisie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny chciałem coś nagrać na Pace z programu. Program się wczytał i zaplanowałem sobie nagranie, oczywiście nagranie nie ruszyło i było w planowanych kilka dni. Zdarzyło się tak już nie pierwszy raz. Gdy nagrywam z pilota audycje np. na następny dzień zawsze się nagrywa. Macie podobne problemy? Da się coś z tym zrobić? Zaznaczam, że mam podłączone dwa kable do mojego Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Electrix - niech dadzą wymianę na dotychczasowych warunkach danego klienta to wielu z nich się skusi. Ja grzebałem w temacie napisów na HBO i doszło do propozycji wymiany dekoderów i aneksu umowy - pierwsza propozycja tylko dwa razy droższa niż to co w podpisie, druga ponad 20 zł drożej. Rzeczjasna odrzucone. Były to propozycje w trakcie umowy, do końca której było 8-9 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jakie najwyższe wskazania poziomu sygnału udało wam się uzyskać na częstotliwości 11.508 V ? mam antenę 90 cm, konwerter inverto - a zielony pasek czasem skacze między 4,2 - 4,3 a obecnie jest na poziomie 4,4.

 

ostatnio bardzo często na różnych kanałach pojawia się "pop-up" o słabej jakości sygnału zaraz po przełączeniu na dany kanał. wchodzę wtedy szybko w menu i w konkretną częstotliwość i tak jak przed chwilą na Polsat News HD (10,911 V) jakość pokazuje 4,9. biorąc pod uwagę wszystkie częstotliwości to sygnał nigdy nie spadł poniżej 4.2, zwykle na większości częstotliwości jest na poziomie 4.5 - 4.9 a "pop-up" ostatnio bardzo często się pojawia...

 

nie zawracałbym sobie głowy tym w ogóle ale zdarzają się przeskoki nagrań o kilka sekund. na żywo zawsze wszystko w porządku a z dysku czasem przeskoczy (zamieniałem kable - bez zmian). oprócz tego zawsze jak jest zaplanowane nagrywanie na jakimś kanale i oglądając tv na żywo w momencie rozpoczęcia nagrywania pojawią się piksele a jeśli cofnę tv na żywo to w tym momencie pojawi się właśnie taki przeskok... (tak jakby dekoder nie radził sobie z większym obciążeniem w danej chwili).

 

pytanie ile można wyciągnąć siły sygnału na tym dekoderze na częstotliwości 11.508 V? jutro może pokombinuję z wychwyceniem najsilniejszego punktu zasłaniając konwerter pieluchą tetrową składaną po kolei na 1, 2, 3 warstwy... niestety nie mam miernika ani wskaźnika BER tylko dodatkowo zwykłego Opticuma SD z paskami siły i jakości sygnału. trochę słabe zaplecze techniczne ale może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bardzo często na różnych kanałach pojawia się "pop-up" o słabej jakości sygnału zaraz po przełączeniu na dany kanał.

Ta przypadłość pojawia się od jakiegoś czasu. Wcześniej już o tym tu pisałem. Podejrzewam, że technicy nc+ są bardzo zainteresowani sprzętem po byłej Cyfrze+

i coś w nich grzebią. Ponieważ ten najnowocześniejszy sprzęt, który po fuzji miał powalić wszystkich, chyba powalił samych pomysłodawców. I to w sensie finansowym. Jak szybko powstał, tak szybko stał się archaiczny. Chociażby przez zastosowany MR. I jest niepopularny. Zapewne niebawem usłyszymy o nowych dekoderach z nowszymi rozwiązaniami. Myślę, że to będzie zaraz po ostatnim migrującym abonencie. Zagadką pozostają dekodery po byłej Cyfrze+? Wyrzucą na śmietnik? A z doświadczenia wiemy, że na przykład bardzo oszczędna Cyfra+ sprzedawała inne dekodery za przysłowiowy grosz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdan425 a N to co robi wyprzedając masowo ADB5800S i SX. Także się pozbywa zamiast płacić za utylizację. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych lecz Linux - E2 na ADB5800S - SX tak sam z siebie nie wypłynął. Platforma N trafiła na dobry moment i pozbywa się używanego sprzętu.

 

Może podobny los podzieli Pace PVR HD w przyszłości ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425. Rozumiem,że takie objawy i u Ciebie są? Na moich 2 Pejsach nic takiego się nie dzieje.

Nic się nie dzieje. Nawet przestało, to mnie denerwować. Poza tym działa poprawnie. I od razu wyjaśniam, że historie o niewłaściwym ustawieniu anteny należy między bajki włożyć. W moim przypadku sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawracałbym sobie głowy tym w ogóle ale zdarzają się przeskoki nagrań o kilka sekund. na żywo zawsze wszystko w porządku a z dysku czasem przeskoczy (zamieniałem kable - bez zmian). oprócz tego zawsze jak jest zaplanowane nagrywanie na jakimś kanale i oglądając tv na żywo w momencie rozpoczęcia nagrywania pojawią się piksele a jeśli cofnę tv na żywo to w tym momencie pojawi się właśnie taki przeskok... (tak jakby dekoder nie radził sobie z większym obciążeniem w danej chwili).

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne? bo z opisu wygląda, że to coś z dekoderem się dzieje. Z pomocą Pace kiepsko ustawia się antenę, bo ten pasek pokazuje tylko siłę sygnału a nie jakość, a bywa że odbiór jest prawidłowy przy mniejszej sile a większej jakości, której nie widać w tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne? bo z opisu wygląda, że to coś z dekoderem się dzieje. Z pomocą Pace kiepsko ustawia się antenę, bo ten pasek pokazuje tylko siłę sygnału a nie jakość, a bywa że odbiór jest prawidłowy przy mniejszej sile a większej jakości, której nie widać w tym dekoderze.

 

wyczyściłem ręcznie flash i eeprom w menu serwisowym. zobaczymy. co do paska siły sygnału to taka ciekawostka, że dzisiaj podczas ulewy, burzy i ciemnych niskich chmur zaczął spadać sygnał i o dziwo zamiast 4.9 na 10.892H pokazywało 4.5 ale na pomarańczowo :) szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem bo pierwszy raz coś takiego widziałem. czyli jakby taki prymitywny znacznik jakości. (w tym czasie brak sygnału na 11.508V)

 

anteny nie ruszałem, wczoraj poskładałem pieluchę tetrową na 8 razy, przysłoniłem konwerter a sygnał prawie nie drgnął - minimalnie spadł na niektórych częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Drodzy moi zwracam się do Was z pytaniem jak to jest z filmami VOD. Widzę, że dostępna jest nimfomanka w katalogu, ale mam dostępną tylko część II na dysku z 28 pozycji naliczyłem się 23 dostępnych. Jest jakiś sposób, aby w miarę możliwości przyśpieszyć procedurę ściągania filmów na dysk? Postępuje godnie z informacjami od konsultantów: że filmy nocą się ściągają, że trzeba mieć podwójny konwerter, że ustawić dekoder na danym kanale itp..itd... Teraz na przykład jest wyłączony (stand-by) i czerwona dioda cały czas miga - czym to jest spowodowane? A i odpowiedzcie mi na pytanie: Czy jak oglądamy TV film z VOD się nie pobiera, bo konsultanci mówią, że tak jest.

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...