Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No i pyk. Grupa Canal+ przejmuje SPI, większościowego akcjonariusza Kino Polska TV.

 

"Ta transakcja jest krokiem strategicznym dla rozwoju naszego europejskiego contentu. Pozwoli nam ona na wypracowanie nowych synergii i działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej" - mówi prezes Canal+ International.

 

Robi się ciekawie. Dzięki temu Grupa Canal+ wkracza do polskiej telewizji naziemnej (Zoom TV, Stopklatka). Ciekawe co z FilmBoxami.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa C+ znowu wraca poprzez to przejęcie do oferty naziemnej TV w Polsce poprzez kanały Stopklatka TV i Zoom TV, które kontroluje i nadaje spółka córka SPI Int. czyli Kino Polska SA.

Gdzie Platforma C+ pomieści te wszystkie kanały od SPI Int. bo przecież wszystkich kanałów Filmbox nie ma w przekazie sat. a ich większa cześć jest na tp C+Polska a reszta na tp Polsat Box. Chyba C+Polska będzie musiało wynająć nowy tp na HotBirdzie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa CANAL+ przejmuje 70 proc. udziałów w SPI International, do którego należą m.in. kanały FilmBox, Kino Polska, Stopklatka, Dizi, Zoom TV.

 

Planowany jest jakiś rozwój/działania szczególnie w Polsce zgodnie z poniższą wypowiedzią:

 

"Z wielką przyjemnością witamy SPI w naszej grupie. Ta transakcja jest krokiem strategicznym dla rozwoju naszego europejskiego contentu. Pozwoli nam ona na wypracowanie nowych synergii i działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie CANAL+ prowadzi działalność za pośrednictwem marek M7 - dodał Jacques du Puy, prezes CANAL+ International."

 

Źródło informacji:
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/grupa-canal-kupil-spi-international-kino-polska-wiekszosciowy-pakiet

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pablo21 napisał:

....Gdzie Platforma C+ pomieści te wszystkie kanały od SPI Int. bo przecież wszystkich kanałów Filmbox nie ma w przekazie sat. a ich większa cześć jest na tp C+Polska a reszta na tp Polsat Box. Chyba C+Polska będzie musiało wynająć nowy tp na HotBirdzie? :-)

Ty to masz fantazje . Nic nie musi.

 

@BW134 raczej nikt mądry nie odrywa ust od dobrego koryta.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna rozpacz już chyba w tym C+. SPI tak długo był już wystawiony na sprzedaż (przynajmniej głośno mówiło się o filmboxach), że wystraszony utratą praw C+ kupuje co wlezie. Co wnosi SPI? Chyba tylko zasięg międzynarodowy bo premium to tylko brak reklam. Właściwie brak własnych produkcji - kino europejskie i trochę Paramountu. A od niedawna w PolsatBox gorsza pakietyzacja i Filmboxów i Kino Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transakcja ciekawa, ale nie da się ukryć, że Grupa C+ kupuje firmy bez szczególnych długoterminowych perspektyw - najpierw Thema, potem M7, Kino Świat, teraz SPI, które rzeczywiście szukało inwestora już od paru lat. Jeszcze zaraz Lagardère. Nie wiem co następne, może Agora? ;)

Portfolio SPI na świecie jest szerokie i docierają w wiele miejsc gdzie C+ nie ma nic do gadania (typu kraje arabskie, Bałkany itd), ale te wszystkie Film, Fast&Fun i Fightboxy to równie dobrze mógłby zastąpić ktoś w rodzaju MWE z większym budżetem, gdyby się postarał. To zapętlone od lat kilkaset pozycji w różnych wersjach językowych i tak jak wyżej napisał @rotalplus praktycznie zero własnych produkcji.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pablo21 napisał:

Gdzie Platforma C+ pomieści te wszystkie kanały od SPI Int. bo przecież wszystkich kanałów Filmbox nie ma w przekazie sat. a ich większa cześć jest na tp C+Polska a reszta na tp Polsat Box. Chyba C+Polska będzie musiało wynająć nowy tp na HotBirdzie? :-)

A kto powiedział, iż kanały typu: DocuBox, Fast&Fun Box, 360TuneBox, FashionBox, Dizi muszą być dołączone do oferty? Obecnie jest mnóstwo "zamienników" w ofercie C+ (na przykład: Canal+ Dokument, SportKlub, Motowizja, Novelas+).

Ja raczej oczekiwał bym włączenia do oferty Erox (za Blue Hustler - ewidentna oszczędność, ponieważ nie trzeba nikomu płacić, ponieważ to nasze) oraz Eroxxx. A ponadto może wreszcie zgodnie z zasadą "wszystkie nasze kanały emitowane są w jakości HD", pojawią się w ofercie C+ wersje HD kanałów: Zoom TV, Stopklatka, Kino Polska Muzyka, FilmBox Family, FilmBox Action.

 

Reasumując: ewentualne korzyści z nabycia SPI dla abonentów C+ (najbardziej realne według mnie):

 

1. podniesienie do HD kanałów: Zoom TV, Stopklatka, Kino Polska Muzyka, FilmBox Family, FilmBox Action

2. dołączenie do oferty: Erox, Eroxxx.

Edytowane przez A&G
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A&G napisał:

A kto powiedział, iż kanały typu: DocuBox, Fast&Fun Box, 360TuneBox, FashionBox, Dizi muszą być dołączone do oferty? Obecnie jest mnóstwo "zamienników" w ofercie C+ (na przykład: Canal+ Dokument, SportKlub, Motowizja, Novelas+).

Ja raczej oczekiwał bym włączenia do oferty Erox (za Blue Hustler - ewidentna oszczędność, ponieważ nie trzeba nikomu płacić, ponieważ to nasze) oraz Eroxxx. A ponadto może wreszcie zgodnie z zasadą "wszystkie nasze kanały emitowane są w jakości HD", pojawią się w ofercie C+ wersje HD kanałów: Zoom TV, Stopklatka, Kino Polska Muzyka, FilmBox Family, FilmBox Action.

 

Reasumując: ewentualne korzyści z nabycia SPI dla abonentów C+ (najbardziej realne według mnie):

 

1. podniesienie do HD kanałów: Zoom TV, Stopklatka, Kino Polska Muzyka, FilmBox Family, FilmBox Action

2. dołączenie do oferty: Erox, Eroxxx.

Może gdzieś wrzucą teraz Filmboxy i stopklatkę bliżej na liście. Bo tak na szarym końcu prawie na 200 kanale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godziny oglądam Kuchnię+, tak tak, to nie pomyłka, kanał nadaje ze starym logo :)

 

wracając do tematu

Po przejęciu SPI, najbardziej spodziewał bym się dołączenia do  oferty FunBox 4K, DocuBox, GameToon czy Erox i Eroxxx. Te dwa ostatnie wymieniam nie przez przypadek, od jakiegoś czasu, Hustler HD czy Private TV HD są niegwarantowane w ofercie. Myślicie że mogła by nastąpić taka roszada?

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blaugrana18 napisał:

Czy ktoś z Was dostał pocztą list że zmienił się regulamin i umowa za niedługo przejdzie na czas nieokreślony i proszą o pilny kontakt telefoniczny nr 22 310 47 47. Moja umowa jest do grudnia a w tamtym tygodniu dopiero poszło wypowiedzenie.

Ja mam umowę do 30.11 br i owszem mail'e, sms'y i bombardowanie telefonami z "ofertami", ale papierowej wersji pisma z prośbą o kontakt nie dostałem (i nie dostawałem nigdy przez tyle lat).

Godzinę temu, jupiter napisał:

Po przejęciu SPI, najbardziej spodziewał bym się dołączenia do  oferty FunBox 4K, DocuBox, GameToon czy Erox i Eroxxx. Te dwa ostatnie wymieniam nie przez przypadek, od jakiegoś czasu, Hustler HD czy Private TV HD są niegwarantowane w ofercie. Myślicie że mogła by nastąpić taka roszada?

Tak jak napisałem wcześniej w odniesieniu wprawdzie do Blue Hustler (Erox za niego) - wszystko możliwe. Po co nabijać kasę komuś innemu, jak można sobie samemu. Więc wcześniej wspomniana zamiana możliwa i uzasadniona ekonomicznie, a jak Blue Hustler -> Erox, to dlaczego nie Hustler -> Eroxxx? W ten sposób żegnamy się z Hustlerem.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...