Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eleven wyprodukował tylko i wyłącznie studio przy El Clasico,Real-Atletico-F1 i magazyn Eleven GOL.

Te "studia"? Oni pod stadionami podobno stali z mikrofonami - tak czytalem w sieci, nie widzialem tego bo nie mialem czasu albo okazji. Takie to maja studia, takze tego - lepiej, zeby czegos takiego nie robili, bo jak dla mnie to jest osmieszanie sie, lepiej cos zrobic porzadnie. 

Widzialem to "studio" przed F1 - zartujesz? To bylo z jakiegos toru gokartowego w Polsce ... To mozna nazwac parodia studia. 

Studia robia w innych miejscach niz sie wydarzenia rozgrywaja XD

 

Eleven GOL to parodia magazynu ... Widziales chociazby ich piekna tabele Serie A? Do tego brak rozpiski na nastepna kolejke np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że relacje ze stadionu w LM w Canal+ również wyglądają podobnie, że stoją na murawie czy wokół murawy. Jak już cos krytykujecie to róbcie to obiektywnie. Canal+ studio z prawdziwego zdarzenia miał tylko na finale LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że relacje ze stadionu w LM w Canal+ również wyglądają podobnie, że stoją na murawie czy wokół murawy. Jak już cos krytykujecie to róbcie to obiektywnie. Canal+ studio z prawdziwego zdarzenia miał tylko na finale LM.

 

Czujesz różnicę pomiędzy "na murawie" a chodnikiem 100m od stadionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "studia"? Oni pod stadionami podobno stali z mikrofonami - tak czytalem w sieci, nie widzialem tego bo nie mialem czasu albo okazji. Takie to maja studia, takze tego - lepiej, zeby czegos takiego nie robili, bo jak dla mnie to jest osmieszanie sie, lepiej cos zrobic porzadnie.

Widzialem to "studio" przed F1 - zartujesz? To bylo z jakiegos toru gokartowego w Polsce ... To mozna nazwac parodia studia.

Studia robia w innych miejscach niz sie wydarzenia rozgrywaja XD

 

Eleven GOL to parodia magazynu ... Widziales chociazby ich piekna tabele Serie A? Do tego brak rozpiski na nastepna kolejke np.

Ja tam już kilka razy ogladalem Eleven Gol i jak dla mnie jest ok. Dużo bardziej mi się coś takiego podoba niż Sport + gdzie pokazują tylko angielska plus po raz kolejny z rzędu bramki z danej kolejki ekstraklasy. Na plus dla Eleven też, że każdy ich magazyn jest z jakimś komentarzem, a magazyn Premier League na C + niestety jest już bez.

 

Jeżeli chodzi o tabele Serie A to jest ona oryginalna od Włochów, a nie robiona przez grafików od Eleven. To Serie A TIM odpowiada za tą dziwna grafikę tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza to, ze Eleven ma 9 miesięcy a bije na głowę C+ pod katem ilości meczów na żywo i ilości praw oraz ceny (tak wiemy Eleven ma prawa za darmo, a inni biedni musieli płacić). Wiec jak sie nie ma do czego przyczepić to studio. A jak bedzie studio to bedą sie czepiać czerwonego loga :D

 

Że co, C+ profesjonalnie realizuje żużel i ekstraklasę praktycznie każdą kolejkę.

 

Nikt nie wymaga, żeby Eleveny były na stadionach. Nie wiem o co wam chodzi teraz? Mi nie przeszkadza, że stoją na chodniku, bo przecież nie muszę tego oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że relacje ze stadionu w LM w Canal+ również wyglądają podobnie, że stoją na murawie czy wokół murawy. Jak już cos krytykujecie to róbcie to obiektywnie. Canal+ studio z prawdziwego zdarzenia miał tylko na finale LM.

Na tym forum nie licz na to. Tutaj jakakolwiek krytyka w stronę C+ sprawi, że zaraz najada na ciebie ludzie z pretensjami. Pomimo tego, że piszesz obiektywnie co Ci się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że relacje ze stadionu w LM w Canal+ również wyglądają podobnie, że stoją na murawie czy wokół murawy. Jak już cos krytykujecie to róbcie to obiektywnie. Canal+ studio z prawdziwego zdarzenia miał tylko na finale LM.

Chyba sobie zartujesz ... Eleven gdzies pod stadionem robi swoje studio, w ogole jakby bez zwiazku totalnie z meczem (nie wiem, moze niech zrobia w barze gdzie ludzie mecz ogladaja czy cos). Canal+ i Eurosport jak robi studio to jest normalnie na stadionie, jak kazda cywilizowana stacja.

 

 

Ja tam już kilka razy ogladalem Eleven Gol i jak dla mnie jest ok. Dużo bardziej mi się coś takiego podoba niż Sport + gdzie pokazują tylko angielska plus po raz kolejny z rzędu bramki z danej kolejki ekstraklasy. Na plus dla Eleven też, że każdy ich magazyn jest z jakimś komentarzem, a magazyn Premier League na C + niestety jest już bez.

 

Jeżeli chodzi o tabele Serie A to jest ona oryginalna od Włochów, a nie robiona przez grafików od Eleven. To Serie A TIM odpowiada za tą dziwna grafikę tabeli.

 

Jak mozesz porownywac obecny Sport+ gdzie zostala tylko angielska do Eleven GOL ktory ma skroty z 3ech lig?! Z drzewa spadles czy co? Jestes niepowazny w tym momencie. Ja mowie o tym, ze oprawa Sport+ jest autorstwa Canal+ i jest swietna, bo wszystko widac - rozpiska z wynikami z tej kolejki, rozpiska na kolejna kolejke + plan gdzie beda emitowane, normalna tabela (czyli nie tylko punkty ale tez bramki strzelone i stracone, roznica bramek oraz bilans meczow (zwyciestwa, remisy, porazki).

Sport+ gniotl pod kazdym wzgledem Eleven GOL gdy byla tam podobna zawartosc (czyli te ligi, ktore przeszly do Eleven teraz). 

 

Ponadto widze, ze ladnych rzeczy sie dowiaduje - to nawet tabel nie robi Eleven? Nie potrafia? Oni sami z Siebie w takim razie nic nie robia, masakra, co za lenie. Ida tylko na latwizne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio el Clasico jak cywilizowana stacja czyli w studio. Ma Eleven swój sposób, swój pomysł na studio, nie widzę powodów by negować ich pomysł.

Sport+ gniótł, czyli aktualnie jest słabszy. Nie żyj ciągle przeszłością. Bo ja też mogę przytoczyć archaiczne wydania Sport+ gdzie nie dawali bramek z wieczornych meczów.

A co do wlasnego studia nc+ to Studio przed meczami LM (szczególnie wydanie we środę) jest sporym nieporozumieniem.

A Premium nie jest cała LM tylko pare drużyn tam grających ( ''musimy wspomnieć o jeszcze jednym meczu'').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zartujesz ... Eleven gdzies pod stadionem robi swoje studio, w ogole jakby bez zwiazku totalnie z meczem (nie wiem, moze niech zrobia w barze gdzie ludzie mecz ogladaja czy cos). Canal+ i Eurosport jak robi studio to jest normalnie na stadionie, jak kazda cywilizowana stacja.

 

 

Jak mozesz porownywac obecny Sport+ gdzie zostala tylko angielska do Eleven GOL ktory ma skroty z 3ech lig?! Z drzewa spadles czy co? Jestes niepowazny w tym momencie. Ja mowie o tym, ze oprawa Sport+ jest autorstwa Canal+ i jest swietna, bo wszystko widac - rozpiska z wynikami z tej kolejki, rozpiska na kolejna kolejke + plan gdzie beda emitowane, normalna tabela (czyli nie tylko punkty ale tez bramki strzelone i stracone, roznica bramek oraz bilans meczow (zwyciestwa, remisy, porazki).

Sport+ gniotl pod kazdym wzgledem Eleven GOL gdy byla tam podobna zawartosc (czyli te ligi, ktore przeszly do Eleven teraz).

 

Ponadto widze, ze ladnych rzeczy sie dowiaduje - to nawet tabel nie robi Eleven? Nie potrafia? Oni sami z Siebie w takim razie nic nie robia, masakra, co za lenie. Ida tylko na latwizne ...

Wracając jeszcze do tematu studia. Nie masz racji bo reporterzy byli obecni na murawie podczas ostatnich derbow Madrytu. Cwiakala i Miroslawski komentowali mecz z kabiny na Bernabeu, a przed meczem stali przy murawie i prowadzili relacje z płyty boiska. Kontaktowała się z nimi oczywiście ludzie ze "studia" na parkingu.

 

Co do grafik, fakt C+ swoje własne grafiki ma dobre, ale wbrew pozorom też głównie korzystają z grafik producentów pokazujących dana ligę. Według mnie czepiasz się naprawdę trochę na siłę tego Eleven... Tak masz zarówno przy Ekstraklasie jak i Premier League na C+. Eleven Gol ze Sportem + nie porównuje właśnie jak Ty to zrozumiałeś pod względem ilości lig. Eleven Gol nie licząc wstawki Eleven Gol nie ma żadnych grafik od Eleven jak na razie. Program ten na pewno będzie się dalej rozwijał. I tak jak pisałem to Serie A TIM czyli Włosi odpowiadaja za grafikę tej tabeli bo jakbyś nie zwrócił uwagi każda z tych lig jest pokazywana z przekazu producentów danej ligi. Eleven podkładka w zasadzie tylko komentarz do tego programu.

 

Obiektywnie według mnie biorąc pod uwagę fakt jak ta stacja krótko istnieje, że nie mają studia i tak robią dobra robotę. Zrobili już naprawdę dużo jak na to, że na rynku są dopiero parę miesięcy i wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej u nich. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat. Według mnie C+ stoi w miejscu ostatnio i pisze to z dużą przykrością bo oni zawsze byli najlepsi i się starali na maksa dla widza. Może jednak wreszcie zabiorą się do roboty bo konkurencje maja naprawdę mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominacje iż  Eleven także miało 3 osobe z baru i z ulic Madrytu . Byli przed stadionem i na murawie.  Różnica jest tylko jedna.   Ćwiąkała jest  po Iberystyce więc ma więcej co powiedzenia  niż  Leszek który w zasadzie tłumaczył  Marce  ASa  oraz  Mundo Deportivo a to nie jedyne  szmatławce z  Hiszpanii.  On podaje także newsy z Ameryki Południowej  więcej newsów o  zawodnikach.  Jak ja młody wygląd i wiek 27 lat chyba bardzo dobrze mu idzie.  Mirosławski nie jest gorszy zna English  German  i coś tam jakiś poziom Hiszpana też zna.

 

Czy ktoś coś wie co ma być na 3 kanale Eleven?  Ciekawe gdzie się w ogóle pojawi najpierw

 

Na chwile obecną  zostało 3 nadawców w których nie ma Eleven.   Jambox   Polsat i TOYA. Jeśli się myle lub czegoś brak to rzucajcie.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci Eleven będzie ogólnosportowy. To, co nie zmieści się w dwóch pozostałych kanałach, to będzie tutaj.

 

I zapewne będzie się nazywać tak samo jak w Singapurze, czyli Eleven Extra.

 

Gdzie się pojawi? To już zależy chyba od umów z operatorami. Mi się wydaje, że właściwie prawie wszędzie gdzie są, to trzeci Eleven pojawiłby się od razu.

 

Wydaje mi się, że abonenci TOYI czy JAMBOX'a szybciej zobaczą te kanały, niż ci z Cyfrowym Polsatem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zbulwersowanym moim wpisem , przypominam tylko że Mirosławski z Cwiąkała stalu na murawie na meczu Realu z Barca, tak samo jak czynią to komentatorzy Canal+ przed meczami LM. Czym się to róźni w porównaniu z Canal? Niczym. Na żadnym stadionie poza finalem LM i finalem LE Canal+ nie miał żadnego studia zlokalizowanego na terenie stadionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Mirosławski i Ćwiąkała byli na stadionie tak jak czasami bywali komentatorzy Canal+ przy finale LM.

Ponad to było 2 ludzi obok stadionu, tzn z krawężnika i dzięki temu można było zaobserwować święto, jak ludzie się bawią chodza, cała otoczka, gazety, fani, śpiewy, to coś niesamowitego.

Był jeszcze 3 koleś z Eleven, który chodził po barach, pubach i ogarniał tam swoją robotę.

 

Nie znam polskiej stacji, która by zrobiła coś takiego w historii Polski.

Nie znam polskiej stacji by w ligowym meczu zagranicznym jakiejś ligi byli tak zaangażowani co ludzie z eleven.

Edytowane przez ambio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dzisiaj 1 kwietnia, ale chyba ten post był pisany na serio. Na serio też Ci odpowiem. Eleven ma 1 ( słownie: JEDEN ) mecz o takiej randze w swoim portfolio. Nic dziwnego, że opakowują go niczym finał mistrzostw świata. Canal+ ma takich meczów kilka-kilkanaście w sezonie, więc nie traktują tego jako wielkie święto. Dziennikarze Canal+ przeżywali coś takiego jak El Clasico kilkadziesiąt razy w swojej karierze. Co sezon przeżywają/przeżywali starcia najlepszych drużyn Europy tryliard razy. Od 3 lat mają w swoim portfolio Champions League, gdzie robią spotkania Barcelona-Bayern, Bayern-Juventus, PSG-Barcelona, Real-Juventus. Widzisz różnice?

Sam Wolski pewnie "robił" wielkie mecze więcej razy niż cała redakcja Eleven razem wzięta. Dla dziennikarzy Eleven to, w czym obecnie siedzą do nowość. Nic więc dziwnego, że są podnieceni niczym 12-latkowie. Brawa dla nich - niech się cieszą, że mogą brać udział w czymś tak wspaniałym.

 

Oczywiście, że doceniam ich za to, co robią wokół El Clasico. Ale nie popadajmy w skrajność. Nie sztuka jest "zrobić" 1 mecz co pół roku. Do tego nie mając normalnego studia co tydzień do meczów ligowych, nie pracować na 5-8 stadionach ekstraklasy co tydzień, nie mając wtorku-środy-czwartku zajętego przez puchary europejskie, które nie wystarczy tylko skomentować, ale trzeba również obrobić otoczką ( studia, analiza, skróty etc. ). Zrobić finał LM i LE ze studiem ze stadionu. Pracować przez ponad pół roku przy polskiej ekstraklasie żużla razem z podróżami na stadiony, robieniem studia etc.

 

Widzisz różnice w tym, co robi Canal+ a Eleven? A tylko przypomnę, że to wszystko co napisałem wyżej robili rok temu jeszcze z 3 innymi ligami zagranicznymi. TO JEST SZTUKA.

 

Pogadamy sobie o tym, co robi Eleven, gdy będą mieli do zrobienia 1-2 programy studyjne tygodniowo, będą robić jakąkolwiek ligę sportową, która nie ogranicza się jedynie do wejścia do "dziupli" i komentatorki, a będą musieli jechać na 3-4 stadiony i robić mecz od podszewki. Pogadamy o Eleven, gdy będą musieli robić studio, skróty, analizy, zapraszać gości do jakiegoś studia i w którym będą omawiać 6-8 meczów z jednego wieczoru. Zobaczymy jak to wtedy im wyjdzie.

 

Gdybyś Twój post pokazał komukolwiek z Canal+ to po prostu wyśmiałby Cię. Ludzie z Eleven mobilizują się pół roku wcześniej i myślą jak "obrobić" mecz Real-Barcelona. Podczas, gdy ludzie z Canal+, co 1-2 tygodnie mają do zrobienia 5 programów studyjnych, obrabiają ekstraklasę od podszewki, obrabiają europejskie puchary przez 3 dni w tygodniu. Gdzie Rzym a gdzie Krym, człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i Eleven jak i C+ w pewnych kwestiach mają niewiele do gadania. Wspominane tu wejścia ze stadionu są na sztywno przypisane dla danej stacji (i w LM, LE i LaLiga), najczęściej po 10 minut i jak się nie wyrobią to wejścia z murawy nie będzie, bo nikt im drugiej szansy nie da. Nie mogą sobie zadecydować, że bach, od tak stawiają stół przy murawie i mają studio, bo jakby wszyscy nadawcy tak chcieli zrobić to by zabrakło murawy dla zawodników do grania, bo wszędzie stałyby studia telewizyjne. Skróty z LM są już gotowe dosłownie kilka minut po zakończeniu meczów, wystarczy sobie tylko nagrać (z punktu widzenia stacji telewizyjnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dzisiaj 1 kwietnia, ale chyba ten post był pisany na serio. Na serio też Ci odpowiem. Eleven ma 1 ( słownie: JEDEN ) mecz o takiej randze w swoim portfolio. Nic dziwnego, że opakowują go niczym finał mistrzostw świata. Canal+ ma takich meczów kilka-kilkanaście w sezonie, więc nie traktują tego jako wielkie święto. Dziennikarze Canal+ przeżywali coś takiego jak El Clasico kilkadziesiąt razy w swojej karierze. Co sezon przeżywają/przeżywali starcia najlepszych drużyn Europy tryliard razy. Od 3 lat mają w swoim portfolio Champions League, gdzie robią spotkania Barcelona-Bayern, Bayern-Juventus, PSG-Barcelona, Real-Juventus. Widzisz różnice?

Sam Wolski pewnie "robił" wielkie mecze więcej razy niż cała redakcja Eleven razem wzięta. Dla dziennikarzy Eleven to, w czym obecnie siedzą do nowość. Nic więc dziwnego, że są podnieceni niczym 12-latkowie. Brawa dla nich - niech się cieszą, że mogą brać udział w czymś tak wspaniałym.

 

Oczywiście, że doceniam ich za to, co robią wokół El Clasico. Ale nie popadajmy w skrajność. Nie sztuka jest "zrobić" 1 mecz co pół roku. Do tego nie mając normalnego studia co tydzień do meczów ligowych, nie pracować na 5-8 stadionach ekstraklasy co tydzień, nie mając wtorku-środy-czwartku zajętego przez puchary europejskie, które nie wystarczy tylko skomentować, ale trzeba również obrobić otoczką ( studia, analiza, skróty etc. ). Zrobić finał LM i LE ze studiem ze stadionu. Pracować przez ponad pół roku przy polskiej ekstraklasie żużla razem z podróżami na stadiony, robieniem studia etc.

 

Widzisz różnice w tym, co robi Canal+ a Eleven? A tylko przypomnę, że to wszystko co napisałem wyżej robili rok temu jeszcze z 3 innymi ligami zagranicznymi. TO JEST SZTUKA.

 

Pogadamy sobie o tym, co robi Eleven, gdy będą mieli do zrobienia 1-2 programy studyjne tygodniowo, będą robić jakąkolwiek ligę sportową, która nie ogranicza się jedynie do wejścia do "dziupli" i komentatorki, a będą musieli jechać na 3-4 stadiony i robić mecz od podszewki. Pogadamy o Eleven, gdy będą musieli robić studio, skróty, analizy, zapraszać gości do jakiegoś studia i w którym będą omawiać 6-8 meczów z jednego wieczoru. Zobaczymy jak to wtedy im wyjdzie.

 

Gdybyś Twój post pokazał komukolwiek z Canal+ to po prostu wyśmiałby Cię. Ludzie z Eleven mobilizują się pół roku wcześniej i myślą jak "obrobić" mecz Real-Barcelona. Podczas, gdy ludzie z Canal+, co 1-2 tygodnie mają do zrobienia 5 programów studyjnych, obrabiają ekstraklasę od podszewki, obrabiają europejskie puchary przez 3 dni w tygodniu. Gdzie Rzym a gdzie Krym, człowieku.

Ja przypominam tylko że Eleven dopiero nadaje od wakacji , można powiedzieć ze raczkują a Canal+ nadaje 21 lat. Przypomnijcie sobie zresztą jak skandalicznie LM pokazywal Canal+ na początku posiadania praw. Dopiero gdy krytyka poplynela z każdej strony, komentatorzy Canal+ ruszyli [beep]e na stadiony bo tak to komentali z dziupli w Warszawie.Jesli chodzi o rogrywki ligowe, Canal+ wysylal komentatorow tylko na El Clasico a od jakiś może dwóch lat albo i krócej wysylaja komentatorow do Anglii na hitowe mecze. A tak tez wszystko było komentowane ze studia w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypominam tylko że Eleven dopiero nadaje od wakacji , można powiedzieć ze raczkują a Canal+ nadaje 21 lat.

 

Porównaj sobie czasy w jakich startował Canal+ do tych, w których startuje Eleven. Niebo a ziemia. Chodzi mi tylko o jedno: Canal+ ma swoich szeregach ludzi, którzy robią największe spotkania od kilkunastu lat. Dla ludzi z Eleven to nowość. Canal+ ma 10x więcej rzeczy do zrobienia aniżeli siedzenie w dziupli i komentowanie meczów. Ludzie z Eleven mają za zadanie skomentować mecz... i tyle. Nie mają studia, które trzeba obrobić, nie jeżdżą co tydzień na stadiony i nie "robią" meczów od A do Z. Canal+ nie ma jednego spotkania na pół roku, które może planować przez kilka miesięcy. Canal+ ma czasami w tygodniu 6 programów studyjnych, które muszą zrobić. Eleven ma 0 ( ZERO ). Podczas, gdy Eleven planuje swoje studio do El Clasico przez 6 miesięcy, Canal+ w tym czasie robi pewnie ponad 50 programów studyjnych.

 

Oto chodzi. Nie sztuka siedzieć w dziupli, komentować spotkania i zrobić jedno studio na pół roku, które można planować z wyprzedzeniem i załatwiać pod każdym kątem. Sztuka jest robić to, gdy ma się miliard innych rzeczy na głowie. Po prostu denerwują mnie stwierdzenie jakie to Eleven jest cudowne, jest takie nowoczesne i robią w Hiszpanii studio przed El Clasico. Podczas, gdy przez kolejne pół roku jedyne co robią to komentują mecze. Ciekawe czy robiliby tak piękne i cudownie to wszystko, gdyby tak jak Canal+ mieli do wykonania tryliard innych rzeczy.

 

Canal+ zrobiło studio w zeszłym roku na stadionie podczas finału LM i LE. Angażowało do tego pewnie mnóstwo osób. W tym samym miesiącu mieli do obrobienia 4 największe ligi europejskie, finałowe kolejki ekstraklasy na czele z 4-ma multiligami+ ( a mieli wtedy polską ligę na wyłączność i obsługiwali wszystkie spotkania ), półfinały LM i LE czyli 6 dni studia oraz magazyny Liga+, Liga+Extra. Pewnie kilka rzeczy jeszcze pominąłem. I to wszystko w 25 dni ( !!! ) Eleven i jego jedno studio co pół roku to przy tym śmiech na sali. To co zrobiło wtedy Canal+ TO JEST SZTUKA. I za to należą się im brawa. No, ale wtedy nikt tego nie zauważał i nikt nie komentował. Nagle pojawił się Eleven, robi studio w Hiszpanii przed El Clasico i jest wywyższany pod niebiosa, a Canal+ karcony. No ludzie, czy wy myślicie logicznie?

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...