Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bartoszk to chyba jakiś bot na etacie od słoneczka albo piaskownica :) Retro mam całą półkę kompów na kasety i uwierz mi że znam się na tym lepiej niż ty :) 

BCAST nawet do pięt L4 nie dorasta swoim sprzętem i doświadczeniem, a antena jest ta sama jak już wspominano, jest powyżej dachu , z tego co pamiętam UTV-11/2/LP / Sira dookólna, nic jej nie zasłania.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale Antena TV oraz Nuta Gold (nadajnik Wrocław) od pewnego czasu na niektórych dekoderach nie odtwarza tych kanałów (brak obrazu - komunikaty w stylu nieznany błąd obrazu, sygnał video jest nieoczekiwanie niedostepny) np. na dekoderze Canal+box4k i cały czas brak obrazu. Nie wiem czy to chodzi o za mocną kompresję, nietypową rozdzielczość czy pidy tablicy video nakładają się z innymi kanałami czy o jakieś błędy w strumieniu, występuje tylko na tych dwóch kanałach...

 

Zauważyłem że LCN ustawia oba kanały na tej samej pozycji w tych dekoderach czyli oba kanały są na 55, może to jest problemem....

Proszę o sprawdzenie i weryfikację przez dział techniczny, dzięki ..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@serek Nic takiego się nie działo. Monitoring nie zarejestrował żadnych nieprawidłowości.

Może miałeś jakieś zakłócenia u siebie?

 

@Barney 24 Nasza nowa stacja czołowa MUX-L3 jest gotowa i może ruszyć w każdej chwili - natychmiast jak Emitel zestawi łącze do nadajników. Też na to bardzo czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj pożegnaliśmy się z częścią dodatkowych kanałów dołączonych od 27 marca do MUX-L4: Puls, Puls2, TTV, TVN7, AntenaTV. Wciąż można odbierać wszystkie pozostałe kanały w DVB-T/MPEG-4, ale za to w jeszcze lepszej jakości ze względu na obecne wydajniejsze enkodery. Z relacji na Echo24 kojarze że, początkowo ustalonym końcowym terminem starego standardu miał być koniec czerwca, ale to miła niespodzianka że wciąż można jeszcze na coś popatrzeć, chociaż pytanie czy to kwestia dni czy miesięcy, w każdym razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też, chociaż zastanawiam się czy to nie wyjdzie jej na dobre. Mnie też szkoda tych kanałów, no ale takie czasy. Będę mile wspominał wieczorne kino na tv Puls w jakości Super-VHS. Kto wie, może jeszcze wrócą te kanały, pożyjemy zobaczymy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dalej je może oglądać w DVBT2 H265 ;) Nie rozumiem problemu. I bardzo dobrze że te duble zniknęły. Zwyczajne marnowanie częstotliwości. Ciekawe czy to dobrowolna decyzja właściciela MUX L4 czy wymuszona? Bo wygląda że ktoś się zdenerwował w którymś urzędzie i zwyczajnie zakazał tych wygłupów. TVP ogłosiło że włączy zdublowane TVP ABC na MUX8 w starym systemie i ostatecznie komunikat zniknął dzień później i nie włączono, a potem z dzień po i tutaj zniknęły te zdublowane stacje 😆 Jeszcze tylko żeby wyłączono  z MUX L4 Polsat i TVN. Tu powinny być stacje niedostępne naziemnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super informacja, że duble jednak coś tam pomału znikają, dokładnie jak piszesz że brakuje wyłączenia Polsat i TVN, to skandal że jeszcze tam nadają. Natomiast co będzie nowego zamiast tych kanałów ? Ja się bardzo dziwię, że nie ma nic nowego, że nie ma płynności w tym wszystkim, powinno być od razu coś w miejsce tych kanałów, a nie czarne plansze, jestem bardzo rozczarowany tym faktem :( . Szkoda, ze Polcast swojej Polonia 1 i Tele5 nie chce nadawać w takich muxach, wiem że musieli by pewnie znów starać się o koncesję na naziemną, ale pewnie by ją szybko dostali jeżeli chodzi o ograniczony zasięg lokalny. Mam nadzieje, że szybko nowości się pojawią i że przyspieszy to przejście na DVB-T2 HEVC..

Lokalne MUXy u nas są bardzo niestabilne, dużo zmian mają, bardzo dużo, ciągle się coś zmienia, wiele razy w roku, ciągle trzeba coś kasować lub wyszukiwać, jak ktoś ma ręcznie poukładaną listę kanałów to jest dramat wtedy ciągle tam grzebać, brakuje im stabilności, dać 2-3 razy więcej kanałów niż w ogólnopolskich ale bez dubli i długoterminowych, a nie ciągle zmiany i zmiany..

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, kilka dni później na L4 wróciły dwa kanały, które wcześniej tam rezydowały. Tzn TVC, który ramówke ma podobną do Filmax'a, czy Anteny Tv oraz wędkarski Xtreme TV. Mnie podobają się te ciągłe zmiany i mogą być co tydzień, nie ma nic lepszego niż przeskanować sobie raz jeszcze daną częstotliwość w oczekiwaniu na niespodziankę, myślę nawet że tak częste zmiany przykułyby bardziej uwagę lokalnych odbiorców. Zgadzam się, fajnie gdyby pojawiły się kanały Polonia 1, czy Tele 5 nawet na krótki moment, ale mogłoby być cokolwiek innego np. tv trwam. To takie jakby danie dnia w luksusowej restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.07.2022 o 10:48, PowerTV napisał:

Kanały Polonia 1, TEle 5 oraz TBN Poland nie posiadają polskiej koncesji.

Właściciel Biznes24 i News24 otrzymał od nas ofertę nadawania na multipleksach lokalnych.

A może by @PowerTV wprowadzić kanał premium Canal+ Premium (w formie płatnej) do multipleksu DVB-T2? Ta stacja nadawała kiedyś naziemnie w czasach gdy było zdecydowanie mniej kanałów i inne ceny. Dla mnie byłaby to wtedy najlepsza stacja nadawana naziemnie (licząc także kodowane stacje z Polsat Box - MUX 4, dawna TV Mobilna). Nie każdy by potrzebował kupować pakiet stacji Canal+ przy obowiązku posiadania w pakiecie wiele niepotrzebnych kanałów. We Francji funkcjonuje główna antena Canal+ naziemnie do dnia dzisiejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...