Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość myszka_20_84

Tak fantastyczna wiadomość dla widzów! Dodanie kanałów ogólnodostępnych w bajecznej jakości to zasługuje na szeroko zakrojoną kampanię reklamową. Wstydziłbym się tym chwalić, ale jakby pasy łowickie generowały zysk to pewnie i one zasiliłyby ofertę tych pseudo MUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do pulsów nie mam zastrzeżeń. Taki S-VHS też ma swój klimat i urok. Liczy się kontent. 😁 (brak tylko lektora Tomasza Knapika)

I jeszcze jedna dobra wiadomość. TVC jest teraz nadawane w formacie HD. 🤤

Chociaż pojawiają się w niektórych jednolitych miejscach kwadraty, obraz bardzo ostry.

Chyba może mieć niższy bitrate niż Polsat, czy TVN ale test pojemnościowy ciekawy.

Brawo brawo brawo Panowie! Nie dajmy odejść x264/AVC tak łatwo!

Wciąż jest to najbardziej uniwersalny zadawalający jakością format, jak domyślny do dziś dla pobierania z youtuba.

Wbrew pozorom mający wciąż niewykorzystane możliwości kompresji przy zachowaniu dobrej jakości...

i będący jednocześnie wsparciem dla starszego sprzętu, a to cieszy że jeszcze z nami na trochę zostaje.

Retro rządzi!

Dziś jeszcze przeszukałem k.27, by zobaczyć czy coś nie zostało dodane i faktycznie pojawił się jeszcze jeden kanał telezakupowy pod nazwą test, Power TV wrócił, Nuty TV wciąż nie ma (dla mnie może nie szkoda ale znam osobę która ceniła sobie ten kanał muzyczny i chętnie oglądała i słuchała, ale podrzuciłem jej w to miejsce Eske TV extra) Polsat jakby jakościowo nieco oberwał, da się to zauważyć jak np. mniej ostre krawędzie loga. TVC wydaje się być tutaj jakimś wyjątkiem teraz, chyba wygląda najlepiej.

Edytowane przez Yoozek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mam telewizor HD Ready (to będzie jakoś 1366x768) z rozszczepionym pikselem na 3 pionowe paski RGB jak w starych CRT'kach i z matrycą VA. (takie HD Ready+) Jeśli chodzi o mnie to ten format 720p wygląda bajecznie na tym konkretnym TV, subiektywnie nawet lepiej niż Polsat czy TVN w 1080i.

Szkoda że materiały na TVC z taką modernistyczną toksyczną narracją. Dla kumatych tematyka do przesiewu, dla mniej kumatych trucizna, ogólnie jednak niestety śmieciowe. Opinie skrajnie stronnicze a wnioski naciągane w tych pseudonaukowych programach. Cóż czego się spodziewać, zakładam że wkład ma tutaj sponsoring globalnej agendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i dziś na weekend wrzucono więcej programów poświęconych tematyce ogrodów zoologicznych, super. Zoopraktykanci - wokół naszego rodzimego zoo i chyba jeszcze jeden zagraniczny program w tej tematyce, a było to nieco inaczej niż EPG przewidywało, wydaje się że zmiana była całkiem niedawno? Czyżby to ze względu na mnie? A dziękuję :) Bardzo fajnie, że telewizja jest tak elastyczna! Czyżbyśmy się doczekali czasów telewizji na życzenie? Fajnie jakby jeszcze trafiło się pasmo kultowych animacji z lat 90. Bardziej chodzi mi anime a szczególnie serie z gatunku bazujących na europejskich powieściach. np. seria "World Masterpiece Theater" takie które można po dziś dzień znaleźć np. w porannej ramówce na stacji Italia 1 z pakietu Mediasat. U nas też takie były emitowane. Co bym polecił... Ania z Zielonego Wzgórza (leciało na tv4), Tico of Seven Seas, Romeo's Blue Skies, ale też inne z pozostałych wytwórni np. Maison Ikkoku, czy Hello Spank. To takie życzenie, tak z racji deficytu programów które coś jednak wnoszą. Ciekawe czy TVP jeszcze posiada gdzieś na swoich taśmach np. Księżniczkę Sarę, Willego Foga, Kota w Butach, czy Przygody Tomka Sawyera, albo TVN oddałby w użytek Przygody Bosco, czy Mikana. To były inne czasy, magia produkcji na kliszach celoluidowych i staranność wykonania sprawiły że inne zachodnie animacje w tamtym czasie jakościowo mocno odstawały. To były także na prawdę dobrze zaadaptowane i opowiedziane historie wraz z urzekającą oprawą muzyczną. Może i nieco nieraz przegadane, czas gdy oszczędzano klatki animacji obniżając koszta używano większej ilości dialogów, ale poza tym perfekcja w każdym calu. Nie wiem czy jest to możliwe u lokalnego nadawcy. Jakby się chociaż jedna produkcja z tego kina familijnego pojawiła na TVC to bym się nie obraził. :) Może to nierealne, ale pomarzyć można.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie czy LCN na tym mux są obecnie unikalne po tych dzisiejszych zmianach na muxach ??

Nie mam teraz jak sprawdzić, ale niektóre tunery jak widzą dwa kanały na tym samym LCN to w ogóle jeden z nich wtedy nie działa np. ma takie kiepskie firmware box4k od canal+...

 

Mamy 2023 i same powtórkowe kanały na tym mux, ile jeszcze można ? Nie ma nowych kanałów tylko takie które są na innych muxach obok, same duble i powtórkowe kanały ? Wystarczy dać coś nowego lub w stylu motowizji czy nawet lepszy jakiś sklepowy nowy niż klon tv puls z muxu obok..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

EPG wróciło, natomiast wraz ze zmianami wygląda na to że TVC dostał awans z 720p do pełnego HD 1080i. 

Myślę, że wolałem wcześniejszy format. Fajnie jakby tak Polsat, TVN wrzucili na próbę z jakością 720p.

A jednak źle sprawdziłem TVC jest dalej w 720p i bardzo dobrze, niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
1 godzinę temu, PowerTV napisał(a):

MUX L4 dalej nadaje w DVB-T1, ale zmieniliśmy dziś w nocy jego parametry. Zasięg powinien być znacznie większy.

A możecie podać, jakie są parametry nadawania po zmianie czy znowu będzie tajemniczo? ;)
Prowadzenie wykazów emisji i dbanie o aktualność przy takich zdawkowych informacjach jest mocno utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że przygotowywane jest miejsce pod kanały TVP w starym systemie. :) Fajnie jakby ten multipleks pełnił funkcje "doświetlającą" dla starych sprzętów. TVC też zeszło już do SD. Jestem ciekaw czy rzeczywiście zmiana parametrów miała wpływ na zasięg. Gdyby jednak postaniowiono pozostać przy dawnych pojemniejszych parametrach, myślę że fajnie by było pozostawić podstawowe kanały sprzed cyfryzacji typu tvp1, tvp2, tvp3, polsat, tvn i korzystać z nadawania chodźby w 720p który nie zjada tyle bitrate'u. To też jest jakaś miara luksusu, a mowa o budżetowych telewizorach typu hd ready do 32". Fajnie też by było dostarczyć serwis telegazety z tvp1. Dużo starszych osób ma przyzwyczajenia do korzystania z teletekstu, lub też mniej wydajne instalacje antenowe, które nie odbiorą być może wszystkich muxów z bardziej wymagającego dvb-t2. Co prawda na listach kanałów pojawiłby się kolejne kopię ale łatwiej byłoby określić też na tych nowych odbiornikach czy jest to 720p czy 1080i/p. Trochę się rozmarzyłem, a to przecież prywatny nadawca. Państwo jednak okazuje brak zrozumienia rzeczywistych potrzeb odbiorców w ramach przymusowej cyfryzacji. Regulacje jak zwykle są bardziej dla nadawców niż odbiorców. Cieszę się jednak z decyzji pozostawienia tego MUX'a w dvb-t/h.264.

Chciałbym też zgłosić fakt iż ECHO24 ma znów problem z przesterowanym dźwiękiem. Na kanale youtube tej stacji materiały są nagrane w normalnym poziomie głośności.  Natomiast emisja w multipleksie pozostawia sporo do życzenia. Poziom dźwięku źródłowego jest ustawiony za wysoko powodując przestery i głos jak w garnku. (na podobnej zasadzie jak gitara elektryczna, niestety w przypadku mowy nie brzmi to przyjemnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...