Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Nowy skład prezenterski zwiastuje że pani Paulina trafi jednak do bliźniaczego serwisu z Dwójki czyli Sport-Telegramu a nie Sportu po Wiadomościach w TVP1.

http://media2.pl/media/104574-TVP-7-dni ... zacym.html - nie wiem jak wy ale ja "Siódemkę" pana Andrzeja Turskiego widzę bardziej w TVP Info niż w Dwójce a to z tej racji że bardzo pasuje on do nowej formy kanału i tego co się tam teraz wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to dla mnie to nowa sytuacja Do tej pory pasmo lokalne z Warszawy - było albo FTA albo kodowane. Tutaj mi wyglądało na emisje TVP INFO, której o tej porze wcześniej nigdzie nie było. Jak coś było waznego, to faktycznie nadawali zamiast pasma lokalnego. W DVB-T pasmo lokalne wczoraj nadawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ta sama informacja przekazana w wywiadzie dla Tok FM (link do audycji w temacie o TVP Regiony).

 

Druga kwestia to regionalizacja, czyli dopasowanie emisji do granic administracyjnych, co np. w kwestii naszej TVP Regionalnej jest kluczowe - mówi wirtualnemedia_pl Rakowiecki.

Z tego artykułu, tak jak wcześniej w tym wywiadzie dla Tok FM dalej nie napisano wprost - tak, umieścimy 2 kanały regionalne na MUX-ie, czyli na tym będzie polegać ta regionalizacja. Niby to się wydaje logiczne, że tak będzie, ale jednak znowu nie widzę, żeby ktoś to napisał otwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: pogubiłem się. Myślałem sobie: albo alternatywny cały MUX na innym kanale (częstotliwości), albo 2 x TVP regionalna na jednym kanale. Tylko nigdzie nie widziałem, żeby napisano konkretnie, jak to będzie zorganizowane. Uczepiłem się myślenia, że musiałoby to zająć inny kanał, dlatego coś mi nie pasowało w nazywaniu tego doświetleniem, ale przecież czemu nie może być ten sam kanał, skoro to jest tylko na ten mniejszy obszar i wtedy rzeczywiście jest to doświetlenie :) Jakoś tak od jakiegoś czasu zakładałem, że będą 2 kanały regionalne na MUX3, ale pewnie będzie rzeczywiście jeden, tak jak piszesz.

 

To ma sens, jeśli to będzie emisja dokładnie na tym samym kanale co oryginalny MUX dla tego pierwotnego województwa, a nie z częstotliwości zarezerwowanych na inne MUX-y lub inne zastosowania, czego na początku się uczepiłem.

 

Początkowo Telewizja Polska planowała, że TVP Regionalna zastąpi na MUX-3 kanał TVP Polonia. Jednak - jak informuje wirtualnemedia_pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP - polonijna stacja pozostanie na razie na multipleksie.

W ogóle wszystko ma teraz ręce i nogi: TVP 2 HD zostanie zastąpione przez TVP 2 i TVP Info pod koniec kwietnia, bo od września TVP Info będzie tylko z MUX1, a kiedy TVP Dokument będzie gotowe, to zniknie TVP Polonia i będzie wszystkie osiem kanałów tylko bez TVP Polonia. Ale wcześniej namieszałem ;)

 

Może lepiej przenieść te posty do TVP Regionalnej, przepraszam za odpowiadanie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP INFO nie może być w MUX-1, gdyż zgodnie z ustawą w MUX-1 może być TVP1, TVP2 i kanał regionalny a TVP INFO nie będzie pełnił roli kanału regionalnego. Jego obecność w MUX-1 będzie bezprawna.

 

Z drugiej strony jeśli TVP umieści kanał regionalny w MUX-1, to ja się pytam - gdzie ta regionalizacja MUX-3, skoro i tak TVP REGIONY będą w MUX-1 (od września do kwietnia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
TVP INFO nie może być w MUX-1

Faktycznie, TVP w MUX-1 nie ma prawa nadawać TVP Info bez pasm regionalnych, czyli zanosi się na to, że TVP będzie łamała kolejny zapis ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej oraz dodatkowo decyzję rezerwacyjną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

We wrześniu 2013 roku TVP Regionalna na MUX-3 zajmie miejsce TVP Info, podają wirtualnemedia_pl.

Według mnie to jest strzał w stopę. Na razie zostawią Polonię, a TVP Info wyleci. Powtórkowe kanały tworzą się jak grzyby po deszczu, a informacyjnemu TVP Info mówimy good bye w DVB-T.

 

Czy Telewizja Polska planuje całkowicie usunąć TVP INFO z polskiego DVB-T? Początkowo planowano, że TVP Regionalna zastąpi w MUX 3 kanał TVP Polonia, jednak tak się nie stanie. - Polonijna stacja pozostanie na razie na multipleksie - powiedział Rakowiecki. A może TVP INFO wróci do MUX 3 zastępując w kwietniu kanał TVP Polonia?

Oby tak się stało w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotaplus - "tylko i wyłącznie" to takie "cofanie do tyłu", albo "pikowanie w dół". Tylko=wyłącznie ;).

@Wiking - wysłałem już odpowiednie zapytanie do rzecznika TVP, zaraz także zapytam w UKE, dlaczego łamią prawo? :)

UKE akurat problemu bynajmniej na razie....sprawy nie widzi. Dlatego też w sprawie wrześniowej emisji (określanej przez niego jako planową) ten urząd odsyła do Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni usuną 1 września wersję dodatkową TVP info z Mux 3 (w przypadku Warszawy to będzie TVP info Łódź ) zamian dadzą TVP Regionalna - odpowiednią wersję na dany region. Zostanie TVP info w Mux 1, ale do kwietnia 2014 roku. W kwietniu 2014 jak wejdą do Mux 1 nowe kanały to TVP usunie się z Mux 1 i przejdzie do Mux 3, a jakie w Mux 3 kanały będą to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKE zawsze nie widzi sprawy - dla nich podobnie jak dla MAC cyfryzacja skończyła się z wyłączaniem analogu. Trochę coś przebąkują o dywidendzie cyfrowej. Reszta jest milczeniem.

Dobrze wiedzą, że TVP bezprawnie zajmuje miejsce, ale żaden urzędnik przed szereg nie wyjdzie. Obowiązuje polityczna poprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni usuną 1 września wersję dodatkową TVP info z Mux 3 (w przypadku Warszawy to będzie TVP info Łódź ) zamian dadzą TVP Regionalna - odpowiednią wersję na dany region. Zostanie TVP info w Mux 1, ale do kwietnia 2014 roku. W kwietniu 2014 jak wejdą do Mux 1 nowe kanały to TVP usunie się z Mux 1 i przejdzie do Mux 3, a jakie w Mux 3 kanały będą to się okaże.

Obstawiam że TVP Info wróci (i to w podskokach) do MUX3 w miejsce TVP2 HD która cofnie się do wersji SD i pozostawi wolnym jeden slot. Schody zaczną się jak będą chcieli wrócić z drugą wersją TVP Regionalnej oraz odpalić TVP Dokument czy TVP Film - wtedy likwidacje TVP Polonii i TVP Historii z DVB-T oraz zoptymalizowanie miejsca pod dziewiąty slot będą nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...