Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kumaci wiedzą o co chodzi, nie zapomniałem wystąpienia w Bundestagu, gdzie o milion zaniżył liczbę polskich ofiar. Piętnowania w Izraelu polskich ciemniaków nie bacząc na świadomość historyczna Żydów. W latach 60 milczał podczas fali antypolonizmu. Nie odpowiedział na oszczerstwa dotyczących "Cichego" i AK. Cicho siedział również gdy mówiono o "polskich obozach zagłady" - "bardziej obawiałem się Polaków niż Żydów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod cmentarzem będą pewnie finezyjne, inteligentne transparenty typu "Dzięki Ci, Boże, że go od nas już zabrałeś"
........więc dobrze że zmarł.

O tym mówiłem, nie trzeba było długo czekać nawet na forum.

 

"bardziej obawiałem się Polaków niż Żydów".

Widać że Bartoszewski i w tym miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władysław Bartoszewski moim zdaniem miał wielką wiedzę jeśli chodzi o II Wojnę Światową. Kiedy dowiedziałem się o jego śmierci, to zrobiło mi się smutno ponieważ odszedł od nas niezwykły człowiek z historią, jaką przeżył i jaką posiadał.

 

[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumaci wiedzą o co chodzi, nie zapomniałem wystąpienia w Bundestagu, gdzie o milion zaniżył liczbę polskich ofiar. Piętnowania w Izraelu polskich ciemniaków nie bacząc na świadomość historyczna Żydów. W latach 60 milczał podczas fali antypolonizmu. Nie odpowiedział na oszczerstwa dotyczących "Cichego" i AK. Cicho siedział również gdy mówiono o "polskich obozach zagłady" - "bardziej obawiałem się Polaków niż Żydów".

Kolaborowanie z Niemcami w czasie 2 wojny światowej i próba zablokowania nadania Orderu Orła Białego Rotmistrzowi Pileckiemu to jedne z tych jego złych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich jego wypowiedzi: pragnieniem było, by pochował jego prezydent Bronisław Komorowski. I teraz pochowa.

Pamiętam też, jak mówił, że Polska to brzydka i biedna stara panna na wydaniu. Dobrze, że ją w ogóle ktoś chce.

"Ko.­c.h.a.m moich ro­da­ków, choć do­pro­wa­dza­ją mnie do cho­le­ry"

"Żadne po­gróż­ki nie wpły­ną na moje wy­stą­pie­nia pu­blicz­ne, ich plan jest po­wszech­nie znany i na pewno się nie prze­stra­szę, choć­by wy­to­czy­li prze­ciw­ko mnie ar­ma­ty. Prze­ży­łem Hi­tle­ra, Sta­li­na i sze­reg róż­nych wstrzą­sów, to prze­ży­ję też >Praw­dzi­wych Po­la­ków<"

 

Pan W.Bartoszewski to NIEZWYKLE KONTROWERSYJNA POSTAĆ jedni go podziwiają inni nie.

 

Z tych i wielu innych powodów - których z grzeczności nie wymieniam, myślę, że pogrzeb będzie miał "głośny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to źle, że pogrzeb będzie "głośny" już widzę jego zwolenników i przeciwników. Pogrzeb powinien być kameralny według mnie. Bo zamiast go pochować w spokoju, rozegra się walka "słowna" najpewniej. Będą wyzywali, mówili kim on nie był, co złego dla Polski zrobił. Człowiekowi po śmierci należy się spokój i odrobina szacunku. Pewnie przyjdą tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal! A co ci przyszło do głowy. Na pewno będzie vice versa za wszystkie "słynne" powiedzenia, które media teraz przekręcając spłycają ich autentyczne brzmienie. Były dosadne. Niepotrzebnie obrażały ludzi. Szkoda, że niektórzy mają tak słabą pamięć (albo w ogóle się tym nie interesowali). Te "słówka" dla jednych były chwilowym entuzjazmem, dla innych upokorzeniem.

Krzty mądrości w tym nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, czy będzie skandal na pogrzebie? :>

 

Pewnie będą liczne transparenty ;) Jak to miało miejsce podczas pogrzebu gen. Jaruzelskiego, zobaczymy. W telewizji będzie pewnie w tym dniu dosyć "głośno".

Dziś cały wieczór w TVN 24 jest poświęcony właśnie Władysławowi Bartoszewskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla was normalne są obraźliwe transparenty, gwizdy, buczenie i ogólna zadyma na pogrzebie to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. To są te wartości, które tak tu chętnie forumowicze wyznają? Owszem, są spory za życia, mogą być po śmierci oceny człowieka. Ale takie zachowanie podczas pogrzebu jest po prostu nie do przyjęcia, jest to nienormalne. Nie chcę tu za bardzo wchodzić w politykę, bo sprawiedliwa ręka cenzury działa, ucina co ciekawsze, mądrzejsze posty, a prymitywne zostawia, pewne przykłady pokazują jednak prawdę. Praktycznie zawsze zadymy robi jedna i ta sama strona, ten sam typ mentalny. Chyba tylko tego przygłup nie widzi. Umiera Jaruzelski i człowiek z całkowicie innej strony, o innych poglądach i życiorysie jak Mazowiecki, czy wcześniej Geremek. A co dla tych ludzi ich różni? Nic. Gwiżdżą na jednego i drugiego tak samo, bo dla nich obaj to podobni zdrajcy, nie są po ich stronie, więc dobrze ze umarli. Z drugi strony, jak ginie i ma pogrzeb Lech Kaczyński czy umiera Zbigniew Romaszewski, ludzie kompletnie nie z mojej bajki, to nikomu z ich wielu przeciwników nie przyjdzie do głowy zakłócanie ich pogrzebu. Nie w tym jednym ostatnim dniu. Nie ma tu żadnej, tak często wmawianej nam symetrii, że jakoby jedni odpowiadają drugim, że jest akcja i reakcja. Nic podobnego. Ma pogrzebie Jadwigi Kaczyńskiej też nie było żadnych zadym. Wyobraźcie sobie gdyby podobny pogrzeb miała Ewa Tusk, do jakich by scen dochodziło? To że się zastanawiacie czy będzie afera na pogrzebie Bartoszewskiego jest znamienne i potwierdza moją teorię, bo jakoś nikt się nie zastanawiał czy np. będzie afera na pogrzebie Zbigniewa Religi, choć ten zmienił swoje sympatie polityczne. Dlaczego? Bo zmienił akurat na te "właściwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karolina Korwin Piotrowska dostała bana na Facebooku :)

 

Pani Karolino, jest mi niezmiernie przyjemnie, że ktoś w końcu postanowił założyć Pani kaganiec. Jak długo można znosić tę mowę nienawiści, te [beep] na wszystko i wszystkich? Ile jadu wycisnęła Pani z siebie pod adresem "Wprost", zanim Durczok, którego tak Pani zaciekle broniła, wyleciał z hukiem z pracy? Zamiast posypać głowę popiołem, skierowała Pani swe działa przeciwko celebrytkom - na co to komu było potrzebne? Magdalena Ogórek tytułu naukowego na bazarze nie kupiła, a fakt, że urodą zjada całą polską scenę polityczną, większość celebrytek oraz - a może przede wszystkim - Panią osobiście, nie powinien być powodem do wściekłych ataków wymierzonych w jej stronę. Zawiść odebrała Pani zdolność trzeźwego myślenia, proponuję urlop od klawiatury, nim będzie za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...