Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

635659820165337232.jpg

Dlaczego zabrali mi dzieci? – pyta pani Anna, samotna matka z Wrocławia. Kobieta decyzją sądu straciła dwie 7-letnie córeczki bo sędziowie orzekli, że jest niewydolana wychowawczo, a do tego chora i zbyt grupa – informuje telewizja TVP Info.

 

Patrycja i Wiktoria, to bliźniaczki wychowywane samotnie przez matkę, panią Annę. Dziewczynki nigdy na nic nie narzekały a mama starała się jak mogła, by zapewnić im należytą opiekę. Niestety w listopadzie ubiegłego roku do ich mieszkania zapukał kurator sądowy w asyście policji i nakazał zabranie bliźniaczek.

 

~OLO : co za chory kraj....ostatnio mnie policja zatrzymała do kontroli i chcieli mi mandat wlepić za to ze dziecko jest nie zapięte w foteliku..mój syn ma 2 lata i za każdym razem się odpina, mowie im a oni nie chcą uwierzyć wiec wysiadam z samochodu zapinam małego i mowie do niego żeby pokazał panom policjantom jak się odpina mały jednym ruchem się odpiął a policjant na to żebym kupił lepszy fotelik...ja mu na to ze mnie nie stać a jak państwo dba tak o dobro obywateli to ja taki lepszy fotelik chętnie przyjmę...zabierają dzieci ludziom biednym żeby później je oddać do domów zastępczych i płaca takiej rodzinie za każde dziecko 2000 tys to jest normalne...ja dzisiaj bylem u dentysty i dentystka mi wyliczyła leczenie na 1000 wiec zrezygnowałem bo mam do zapłacenia ważniejsze sprawy, tak cudownie żyje się na zielone wyspie.

 

~Ada: Badziewiu? Dwuletnie dziecko, sprawne manualnie jest w stanie odpiąć każde zapięcie w każdym foteliku. Bo zapięcia są tak zaprojektowane, żeby w razie potrzeby można je było szybko rozpiąć i wyciągnąć dziecko. Nawet super drogie foteliki, które piszczą, kiedy się je rozpina... Bogaczka się znalazła i mądrala, pewnie nie masz dzieci, bo gdybyś miała, to byś wiedziała, że bzdury piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że "Frog" nie jest otyły i chodzi w garniturze i w towarzystwie swojego adwokata. Od razu widać różnicę w podejściu sędziów.

 

Zaczynam się powoli robić zwolennikiem rozwiązania tej kliki sędziowsko-prokuratorsko-adwokackiej. Niestety coraz więcej jest przykładów tego, że nie tylko politycy mają w Polsce immunitet, a jak ktoś nie ma pieniędzy to go traktują jak psa - no bo jak inaczej określić taki wyrok jak w przypadku tej kobiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieci:

 

af6066ed6c7024cd9204d2894762bc0e.png

Kto widzi błąd ortograficzny? Znowu... :(

 

Gdzie jest błąd ortograficzny , bo ja go nie widzę ? :)

 

Niektórzy naprawdę są tak zawistni, że dla nich jeden mały błąd ortograficzny to naprawdę jest koniec wszystkiego. Może jeszcze niech ktoś złoży petycję o skazanie p. Prezydenta na dożywocie za to, że człowiek obsługujący jego tweetera czy inny portal społecznościowy popełnia błędy ortograficzne. Jakby one były najważniejsze w życiu :/ Ludzie trochę luzu, widać, że szybko wyłapują wpadki p. Prezydenta jego przeciwnicy...

 

A co do tej Pani z Wrocławia, to Polskie państwo zamiast pomagać takim osobom, to wolą zabrać dzieci. W innych, bardziej cywilizowanych państwach Europy Zachodniej byłoby to coś nie wyobrażalnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawiść ,po prostu od osoby reprezentującej kraj powinno się oczekiwać dużo więcej , a nie tylko słuchać lub czytać o kolejnych wpadkach i kompromitujących wypowiedziach .Co do sprawy odebrania dzieci to niestety identyczne praktyki odbywają się np u naszych zachodnich sąsiadów ,,więc chyba nie jest to jednak takie niewyobrażalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to odwrotnie do oczekiwań. Bo jak się na kogoś na siłę szuka haków, podnosi się drobne wpadki, to ludzie zaczynają się z takim człowiekiem utożsamiać i żałować go. Bo widzą, że przeciwnicy tylko to mogą zaoferować. Wszystko na nie i anty. A co dobrego? Ano niewiele.

Jeden z kandydatów chce realizować testament poprzednika. Testament, którego tamten nigdy nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy naprawdę są tak zawistni, że dla nich jeden mały błąd ortograficzny to naprawdę jest koniec wszystkiego.

 

Kompromitacją w tym wpisie głównie jest to, że nasz Prezydent jest "pod wrażeniem" zjawiska, pod wrażeniem którego być nie można. No chyba, że panu Prezydentowi faktycznie z zachwytu nad ogromem zniszczeń i nieszczęściem lokalnej ludności dech zapiera.

 

Pod wrażeniem można być czyjejś wiedzy, urody czy osiągnięć, raczej ciężko być pod wrażeniem zjawisk negatywnych, choć to już w sumie zależy od wrażliwości człowieka, ewentualnie od sprawności poruszania się w korzystaniu z polszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy naprawdę są tak zawistni, że dla nich jeden mały błąd ortograficzny to naprawdę jest koniec wszystkiego.

Zawistni? Dlatego delikatnie napisałem "znowu"

 

Ale było tego trochę. Dla odświeżenia pamięci i przypomnienia między innymi:

 

O papieżu Polaku:

jak mówił Jan Paweł III

O polskiej noblistce:

Wisława Czymborska

O Niedzieli Palmowej:

jestem pełen uznania dla konstruktorów palem

W czasie uroczystości 3 maja:

zapraszam do wspólnego, radosnego marsza

W wywiadzie dla Tomasz Lisa:

w owalnym salonie Obamy

Wpis z kondolencjami:

w bulu i w nadzieji

Prezydent życzy Polakom:

Dosiego Roku!

Podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:

kolejnych roków akademickich

Uniwersytet Stefana Karola Wyszyńskiego

W czasie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego:

Virtuti militarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta takie rzeczy to jak komentować obecną władzę? http://parezja.pl/zamachowiec-krzeslem- ... azniejsze/

A jak, według ciebie, powinni zareagować? Dać mu medal i jeszcze przeprowadzać z nim wywiad? :roll: W większości cywilizowanych krajów dostałby jakiś wyrok. A w tych mniej-cywilizowanych nawet karę śmierci. Jakieś prawo w tym kraju jednak obowiązuje. Precedensów do wolnej amerykanki nie chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z powyższym (zmiana tematu), bo powoli wyciągam ostrzeżenia wprost z kapelusza :> Zresztą przecież chyba każdy rozgarnięty człowiek zdaje sobie sprawę, że p. Komorowski sam wpisów nie wstawia, więc akurat w tym przypadku błąd nie jest jego. I niech to stwierdzenie wieńczy temat.

 

Już dawno nie powinno być możliwości zwalniania się z WF innej niż konkretne lekarskie uzasadnienie ze wskazaniem schorzenia (np. wada serca itp.). Wiadomo, że dzieciaki szukają sposobu, żeby się wywinąć, tylko że po prostu działają na swoją szkodę, a rodzice im w tym pomagają. Dobrze prowadzony WF nie tylko wspiera formę, ale uczy też pracy zespołowej, choćby podczas "pykania w halóweczkę", gry w kosza, czy w siatkówkę. Naprawdę to bardzo integruje i taka zmiana powinna nastąpić. Zwolnienia muszą być zasadne, a nie uczyć dzieci, że jak im się nie chce, to zawsze można coś wykombinować.

 

I to samo tyczy się dysleksji, dysgrafii itp. Niesamowite, że rodzice na własne życzenie robią ze swoich dzieci... głupków (tudzież cwaniaków, od małego ucząc jak tu kombinować w myśl zasady "co nie jest zabronione..."). Jak ktoś faktycznie ma problem, to rozumiem, ale jak problem ma nagle... http://wyborcza.pl/1,76842,13801495,Epi ... stach.html ze 25-30% no to coś tu jest nie tak. A później przychodzi taki na rozmowę kwalifikacyjną z CV i Listem motywacyjnym z ortografami w treści i jeszcze się oburza jak takiemu się zwróci uwagę, że on ma papiery, więc może... Autentyk!

 

Jeśli jest tu ktokolwiek młody z papierami lub jakimiś innymi kombinacjami, to proszę zastanówcie się - papier można mieć na wszystko, ale nie na lenistwo. Zapewniam każdego, że można czegoś uniknąć raz, czy drugi, ale przyjdzie taki moment w życiu, że trzeba będzie się sprawdzić z czegoś i papiery już nie pomogą, tylko zostaniecie sprowadzeni do parteru, a następnie zdeptani jak robaki. Lepiej odbębnić swoje. Zaprocentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nieunikanie lekcji W-Fu jest dla nich zdrowsze. Wydaje mi się, że lepiej z W-F zrobić coś bardziej obowiązkowego. Tzn. wypracować taki system, żeby młodsi o W-F zabiegali, a starsi rywalizowali o najlepsze wyniki promowane stypendiami na wyższe uczelnie. Zajęcia sportowe powinny być równie ważne, co matematyka. Coś podobnego do tego, co funkcjonuje w USA. Ale to chyba wymaga głębszej reformy szkolnictwa. Szkoły muszą postawić bardziej na umiejętności praktyczne, a nie wiedzę teoretyczną. I powinniśmy zrezygnować z uczenia wszystkich wszystkiego. Co najmniej od gimnazjum, niech będzie wybór przedmiotów zależnie od indywidualnych predyspozycji i zainteresowań dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta takie rzeczy to jak komentować obecną władzę? http://parezja.pl/zamachowiec-krzeslem- ... azniejsze/

A jak, według ciebie, powinni zareagować? Dać mu medal i jeszcze przeprowadzać z nim wywiad? :roll: W większości cywilizowanych krajów dostałby jakiś wyrok. A w tych mniej-cywilizowanych nawet karę śmierci. Jakieś prawo w tym kraju jednak obowiązuje. Precedensów do wolnej amerykanki nie chcemy.

Problem z tym że on nie chciał nikogo tym krzesłem rzucić, ale reżimowe media już to tak przekabaciły że tak.

http://pikio.pl/monitorujemymedia-tvn24-znow-szokuje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę gimnazja właśnie miały kierunkować uczniów - były robione typy klas itp., tylko co z tego wynikło? Typy klas zrobiono, a zajęcia przydzielono po staremu i wszyscy mają podobne, a kierunki są na papierze. Chociaż akurat ja myślę, że gimnazjum to jeszcze za wcześnie - młodzi ludzie nie mają na siebie pomysłu. Ja widzę dwie opcje:

- całą tą reformę z gimnazjami zaorać, wrócić do 8 klas i 4 liceum/technikum, ale już kierunkowych

- zostawić gimnazjum, jeszcze ogólne i dopiero przy wyjściu w liceum/technikum robić kierunki, ale żeby nie tracić czasu w gimnazjum - dla każdego zrobić jeden przedmiot własnego wyboru (z możliwością zmiany) jako preferowany, z którego byłyby obowiązkowe zajęcia "dodatkowe", jako osobna ocena. Tylko że organizacja takich zajęć = obciążenie nauczycieli, więc pewnie nie udałoby się. Ale chodziłoby o to, żeby już w gimnazjum robić solidny grunt pod kierunkowanie.

 

Licea/technika powinny być bezwzględnie mocno kierunkowe. Licea ogólnokształcące to obecnie największa głupota systemu - po takim liceum jest się totalnie nikim, w praktyce (na rynku pracy) poniżej zawodówki i technikum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem drugim rocznikiem co wchodził do gimnazjum, więc mogę śmiało też stwierdzić żeby wrócił stary system 8 klas szkoły podstawowej.

A najlepsze co mogę na pisać na reformę, to że na początku był to wielki nie wypał. Szkoła gdzie zrobili u nas gimnazjum była nie dostosowana do takiej ilości uczniów.

Gdy byłem w 2 klasie gimnazjum, w szkole trwało wygaszanie podstawówki i efekt był taki że było łącznie 39 klas uczniów, w tym 30 gimnazjum ( 3a-3k, 2a-2j oraz 1a-1i) i podstawówka od 4 do 6 klasy. Po paru latach jak w młodszych rocznikach nie było już tyle gimnazjalistów i zlikwidowano podstawówkę, można było "budę" nazwać szkołą.

 

Jak sądzicie zlikwidowanie "zwolnień" z lekcji wychowania fizycznego pomoże dzieciom i młodzieży? :P

 

I tu właśnie jest druga część postu, jestem za tym żeby WF był obowiązkowy chyba że ktoś ma jakiś uraz, a nie lipne zwolnienie.

W Gimnazjum oraz w Technikum nie opuściłem żadnych zajęć, a WF w gimnazjum mieliśmy zawsze o 7:10 gdyż z inną klasą poprosiliśmy dyrektorkę o to, żeby mieć salę gimnastyczną cały czas, bo niestety ze względu na tyle uczniów sala gimnastyczna przypadała tylko raz w tygodniu, a w pozostałe dni były do dyspozycji "pseudo" siłownia szkolna lub korytarz.

Może nie jednemu się nasunie na myśl na jakiej to było wsi to odpowiem od razu, w stolicy górnego śląska - w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w technikum kolegę, który miał zwolnienie całoroczne z lekcji WF-u niby taki chory, a skakał na bmx'ie i na nim jeździł. Po prostu mu się nie chciało chodzić na zajęcia WF-u.

 

Według mnie to dobrze, bo ruch to zdrowie, lekcje WF-u są po to właśnie by dać trochę ruchu, trochę endorfin. Niestety niektórzy boją się go jak ognia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...