Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was dostal pismo z Kancelarii Prawa Własnosci Intelektualnej Lex Superior, co myślicie o tym, oszustwo - szantażowanie - wyłudzanie. Jakie kroki podjeliscie, zawiadamialiście jakies organy scigania czy olaliscie sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj dwa newsy z internetowych dzienników i zakończyłem dalsze czytanie, bo zrozumiałem, że dla każdego są inne prawa:

-Nr1 - przestępca kiedyś już skazany za śmiertelne potrącenie człowieka w dodatku z ucieczką z miejsca wypadku tym razem ponownie złapany za podobny czyn, tylko tym razem ofiarą było 13-letnie dziecko. Co ciekawe wygrzewał się on w alpejskim kurorcie Isola. Dostał "aż" 8lat więzienia. Gość zabija człowieka, potem drugiego i wypoczywa sobie! Czy wy to potraficie sobie wyobrazić?!

-Nr2 - adwokat gwałcicieli mówi: "Gdyby moja córka lub siostra dopuściła się czegoś takiego przed ślubem, okryły się hańbą i pozwoliły sobie w ten sposób stracić twarz i charakter, to ja bym taką córkę lub siostrę zamknął w stodole, na oczach całej rodziny oblał benzyną i podpalił". Przyznam się, że nie wiem ile trzeba szkół pokończyć, jakie mieć wykształcenie i praktykę w zawodzie, żeby takie rzeczy gadać. Jest to nie do pomyślenia, wręcz wydaje się, że to jakiś kiepski żart, ale tak nie jest :shock:

 

Zawsze zastanawiała mnie kwestia "skazywania" czarnych, biednych za wszystkie przewinienia, a tu okazuje się, że wręcz odwrotnie. Żarty rasowe, z pochodzenia można odłożyć na bok - już dawno przestały być aktualne. Nie ma na to reguły, brakuje części mózgu odpowiedzialnej za racjonalne myślenie i czytamy o takich wiadomościach jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netu! I się spodobało :lol2:

 

Takie "bestselery" to takie same ustawki jak Siwiec czy Harry Potter. Książka kupowana jest bo podobno wszyscy kupują i najlepiej się jej szybko pozbyć np. jako prezent. Prawie nikt jej nie przeczytał w całości, zboczeńcy licząc na pikantne szczegóły przeczytali może 20 wybranych stron. No ale wydawca i autorka zarobili i o to chodziło niedojdy wy moje i o nic więcej. Książka to gniot, w którym w sumie nic się nie dzieje, 99% partnerek wywaliłaby gościa za takie pomysły na ulicę. Bohaterka, że tak powiem ma nieźle zaorane pod sufitem, ze się na to zgadza. Całość poziomem pasuje to np. "Jak oni tańczą" czy "Jak oni śpiewają" ... czyli skierowana jest do prymitywnego odbiorcy, któremu jak się powie w TV, że to jest super to on to uzna za swoją własną opinię i będzie do upadłego ... nawet gdyby autorka oświadczyła, że to badziewie i napisała to tylko dla kasy.
Harry Potter ... może, może ale nie znam osoby, które by tą książkę już nie mówię o kolejnych tomach przeczytała w więcej niż połowie. To o czymś mówi. Może wpadłem w złe środowisko. Ja pomijam fakt, że teraz mało kto czyta książki, do nielicznych należą osoby, które czytają książki z jakąś refleksją. Krytycy opłacani przez wydawców plotą bzdury.

Dotyczy wszystkich dziedzin życia gdzie dzięki reklamie i manipulacjom mediów da się ludziom wmówić wszystko ... niestety jak to samo napisze przy artykule politycznym lub gospodarczym a już w głównym wątku to jakiś zaginie w drodze przez Internet :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z netu (tłumaczone z angielskiego). Jeszcze bardziej mi się spodobało niż koledze:

 

To dzieło fantastyczno-komediowe to jedna z moich ulubionych pozycji do czytania, kiedy mam zły dzień, zaraz po Monty Pythonie i opowieści o Świętym Graalu. Król Jakub to genialny komik i rywal dla Ricky Gervaisa - na pewno będzie zapamiętany przez pokolenia.

 

Fabuła śledzi losy antagonistycznej postaci Boga, lękliwego staruszka głodnego władzy, który znudził się życiem w wyizolowaniu i stworzył magiczny świat, gdzie umieścił nagiego faceta i kobietę, ale nie wyjaśnił im, co jest dobre, a co złe. Zaczepił magiczne, zakazane jabłko na drzewie i węża, który miał za zadanie pokusić golasów, aby zjedli to jabłko. Ponieważ zapomniał nauczyć ich co złego jest w ufaniu wężowi i jedzeniu jabłka - zjedli jabłko i wtedy dopiero rozpoczęła się zabawa!

 

Dowiedz się, co się działo z Bogiem przez lata, kiedy pokonuje mnóstwo przeszkód, jak chociażby ustalenie planu na zagładę ludzkiej rasy, zapłodnienie mężatki, czy po prostu bycie nielubianym przez większość populacji.

 

Z mnóstwem historii pełnych kazirodztwa, morderstw, gwałtów, przemocy i ludobójstwa dozwolonego przez Wszechmocnego, Pismo Święte rozbawi cię do łez! Uwielbiam każdy hotel, w którego szufladzie jest Pismo Święte czekające na moment, gdy poczuję się zagubiony lub znużony.

 

::UWAGA, SPOILER::

 

Postać Szatana pełni rolę boskiego przeciwnika. Szatan i Bóg z tą samą radością zabijają ludzi - jakkolwiek na koniec końców to jednak Bóg wszystkimi swymi mocami i znanymi czarami morduje tysiące ludzi, gdy Szatan zabija ich ledwie garstkę.

 

Następnym razem kiedy będziesz miał ochotę skoczyć na jakąś komedię w sobotni wieczór, wybierz tańszą alternatywę. Zostań w domu i przeczytaj Biblię.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie będą jej ostatnie słowa?

 

Najbliższy odcinek "M jak miłość" zapowiada się wyjątkowo dramatycznie. Początkowo nic nie będzie jednak zapowiadać tragedii.

 

Olek kolejny raz spotka się z Magdą i zacznie coraz bliżej się z nią zaprzyjaźniać. Natomiast do Ewy przyjedzie Kris. Będzie namawiał przyjaciółkę, by dołączyła do jego nowego zespołu badawczego.

 

Tymczasem Marcin (Mikołaj Roznerski) i Kasia (Agnieszka Sienkiewicz) po raz ostatni będą razem. Byli zakochani, szczęśliwi i planowali spędzić razem całe życie. Jednak wystarczyło kilka minut, by ich marzenia legły w gruzach...

 

Zdradzamy szczegóły ostatniego pożegnania zakochanych. Wzruszające pożegnanie.

 

Tak jakoś się skojarzyło, że od razu przypomniałem sobie pewien odcinek z serialu "Świat według Kiepskich".

Znawcy tematu wiedzą o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj Prezydent będzie w mojej okolicy, tj. w Koninie, ciekawe czy coś ciekawego się wydarzy.

 

5 lat temu doszło do katastrofy smoleńskiej a w mediach nie było o tym ani jednej wzmianki.

Ale do rocznicy jeszcze 30 dni.

 

Pewnie będą chmury i nikt nic nie zobaczy :)

Przypomnijcie jeszcze o tym na forum, żebym nie zapomniał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan425, nie przerażaj nas. 10 kwietnia 2010 zapamiętał chyba każdy, zwolennik i przeciwnik prezydenta. Rok 1410, 1.09.1939 czy 10.04.2010 - chyba każdy na dziś zna te daty. Po latach pewnie zostaną tylko dwie pierwsze, ale trzecia jest na tyle świeża, że trudno zapomnieć. Zwłaszcza że miałem Cię akurat za człowieka, który kultywuje to, może nawet chodzi corocznie w manifestacjach 10 kwietnia, krzyczy o zamachu, wygraża rządowi. Miło mnie zaskoczyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym się mówi:

 

"Ko­bie­ty pol­skie! Przed chwi­lą wi­dzia­łem w TVP, jak w Wa­szym imie­niu wy­po­wia­dał się jakiś dzi­wo­ląg pt. Grodz­ka i inny po­twór pt. No­wac­ka. Prze­cież to jest pa­ra­no­ja! Polki moje ko­cha­ne, zrób­cie coś!!! Wy je­ste­ście pięk­ne, cu­dow­ne, ko­cha­ne! Nie po­zwól­cie! Za­pro­te­stuj­cie!!! Dla­cze­go o Was i za Was mówią ja­kieś mon­stra i stwo­ry!!! Lu­dzie, czy to się dzie­je na­praw­dę?".

 

To jak po­da­je Ga­ze­ta Wy­bor­cza miał być ko­men­tarz Je­rze­go Sko­czy­la­sa do pro­gra­mu TVP Info, któ­re­go go­ść­mi były po­słan­ki Anna Grodz­ka i Wanda No­wic­ka. We wpi­sie opu­bli­ko­wa­nym 8 marca na swoim pro­fi­lu na Fa­ce­bo­oku, Sko­czy­las po­my­lił jed­nak wi­ce­mar­sza­łek Sejmu z Bar­ba­rą No­wac­ką, dzia­łacz­ką ru­chów ko­bie­cych. Więcej tu.

 

W pełni podzielam poglądy radnego Skoczylasa,dawniej na wsi był taki zwyczaj iż te wszystkie dziwolągi były odprowadzane na skraj wsi i miały iść sobie w świat, aspołeczność żyła w spokoju i wzajemnym zrozumieniu Grodzka vel Bęgowski wraz z Panią Nowicka we mnie jako faceta działają jako elementy odstraszania męskich pokus, zaś w szczególności dziwadło pt.Grodzka budzi we mnie odruch wstrętu i braku akceptacji delikatnie mówiąc. Dlaczego radny jest potępiany za to ze krytykuje coś co jest nienaturalne.

Ma żona kobieta już dojrzała mawia nieustannie, iż kobieta, to dzieło sztuki stwórcy, wiec należy się jej odpowiednia oprawa podziw i uwielbianie. Po drugiej stronie są czarownie i baby jagi na manewrach którymi skutecznie straszymy dzieciątka, jak bywają niegrzeczne.Wiec obie te pseudo damy wpisują się w ludyczny opis Baby-Jagi, jako esteta nie akceptuję damskich dziwolągów, gwałcą one w brutalny sposób mój świat i postrzeganie piękna poczucia estetyki ładu i wrażliwości, jak wiem za takie działania jest nawet jakiś zapis w KK tyczy to terroru psychicznego, mam prawo żądać aby mnie nie gwałcono...

Takie mam odwieczne prawo iż ja decyduję co mi się podoba czy też nie. I wara nijakiej wybiórczej od krytykowania mych poglądów bo mam takie prawo zagwarantowane Konstytucja RP. tym bardziej demokracja musi uznawać racje większości zaś mniejszości może li tylko tolerować tak jest w tym przypadku, ja mogę lecz nie muszę akceptować najprzeróżniejszych dziwactw i odchyleń psychicznych, i jeszcze w ich narracji w sferze tak tak wrażliwej i intymnej jak poczucie wartości kobiety jako dzieła sztuki, przerażające, podobnie myślą tak miliony polaków szanujących wartości i tradycję rodzinną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty bogdan425 wygadujesz. Mam nadzieję, że sam się z tym nie identyfikujesz, a tylko nawiązujesz do najgorszych, najmroczniejszych czasów ludzkości, w którym ludzi ze względu na wygląd, kalectwo, chorobę, rasę, pochodzenie eliminowano, wykluczano ze społeczeństwa. Hitler też chciał mieć tylko zdrowy, ładny naród aryjski. Jeden z naszych wesołków, kandydat na prezydenta też go popiera. Nie wie biedaczek, że ze swoją bełkotliwą dykcją też byłby wyeliminowany, usunięty z ze "zdrowego społeczeństwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...