Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Żeby pozwolić sobie na taki TV, to trzeba prowadzić własną firmę i mieć zlecenia - najlepiej za granicę. A nie pracować dla kogoś. :P

 

Pączki, a raczej koleżeńska umowa z cukiernikiem, to tylko taka moja tradycja. Taka manifestacja na przekór świętu chrześcijańskiemu - ja mam tłusty piątek. I jeszcze w lato, gdy są jagody - tydzień bułeczek. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Żeby pozwolić sobie na taki TV, to trzeba prowadzić własną firmę i mieć zlecenia - najlepiej za granicę. A nie pracować dla kogoś.

 

Coś mi tu nie pasuje. Czyżbyś sam sobie dawał zlecenia? Bo jeśli nie, to też pracujesz dla kogoś. No i ta zagranica... "Prawdziwym Polakom" raczej się to nie spodoba. I tu wyjątkowo bym się z nimi zgodził, bo przede wszystkim trzeba dać zarobić swoim najbliższym, tym wśród których się żyje na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobne upodobania. Pączki kupuję przed lub dwa, trzy dni po tłustym czwartku. Kiedy minie ich produkcja hurtowa.

Z domu wyniosłem, że najlepsze pączki są po dniu ich wypieczenia. Oczywiście te z własnego wyrobu.

Dla mnie też najlepsze to domowe po przynajmniej 24 godzinach leżakowania.

Ale jeśli chodzi o cenę to w Tłusty Czwartek jest dużo niższa niż w pozostałe dni roku, widziałem nawet po 0,49 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci taki cytat:

 

Świat zapomniał CZYM JEST ŚLUB.....CO TO PRZYSIĘGA - "NIE OPUSZCZĘ CIĘ AŻ DO ŚMIERCI"......Hmm drugi ślub, to nie ślub tylko cyrk..... Nie traktuje się poważnie ani Boga, ani partnera a tym bardziej samego siebie..... Są przykazania - nie cudzołóż..... Drugi lub w katedrze??? - kpina jakaś.

a może jest to coś z "Pięćdziesięciu twarzy Greya"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik z egzekucji tego jordańskiego pilota, którego terroryści z Państwa Islamskiego spalili żywcem. Nadwrażliwym nie polecam.

 

Co mi się rzuca najbardziej w oczy to sposób realizacji tych makabrycznych przedsięwzięć. Na Teutatesa, ci psychopaci zwerbowali chyba jakąś ekipę realizatorską. Kilka różnych kamer, zbliżenia, muzyka, grafika, świetny montaż, scenariusz, HD... co będzie potem Slow Motion? Spidercam? Efekt 3D?

 

Poprzednich produkcji made in ISIS z obcinanymi głowami w tle się brzydziłem obejrzeć (tzn. wstępniaki obejrzałem - resztę sobie darowałem, bo moje sumienie wywołałoby lawinę zajść, które mogłyby zakończyć się odruchem wymiotnym). Na ten z podpaleniem się skusiłem. Przerażające, ale także przerażający jest ten sposób realizacji. Wygląda to jak prawdziwe krwawe show rodem z filmów "Piła" czy "Hostel". WTF? Czy Amerykanie i cała ta ich koalicja anty-ISIS nie posiadają jakichś nowoczesnych dronów, bezzałogowych obiektów latających, które namierzyłyby te krwawe teatrzyki? Na tym ostatnim filmie wykorzystano nawet ogromnego spychacza. Nie wierzę, że wojsko USA nie potrafiłoby namierzyć tak ogromniastego obiektu.

Nie pomyślałeś o tym, że to może być manipulacja, w sensie, że ktoś z góry kieruje "islamistami", tak jak i wojskiem? Ci sami ludzie? Bo ja tak, i te wszystkie kamery, zbliżenia, HD, itp. mogą potwierdzać moją tezę. No bo, czy ktoś oglądał HABI TV z Hotbirda, te 3 kanały islamskie, które nadają w kiespkim SD w 4:3? I ktoś mi może powiedzieć, jak niby inaczej tłumaczyć tych płatnych morderców "islamistów", których bardziej stać na sztuczki z Hollywoodu, niż wieloletnią czwórkę kanałów satelitarnych, która pewnie jeszcze nadaje naziemnie w miejscu, z którego ma przesył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w "Szkle kontaktowym".

- Dlaczego nie mówicie nic o sprawie Durczoka?

- Hmmm.... a ma pan kolegów?

Lata mi koło pióra to co Durczok robił w domu. Ale reakcja na ten temat to jest kwintesencja działania tej stacji.

Gdy ktoś nielubiany, gdy to ktoś z innego środowiska - napiętnować bez dowodu, nawet znaleźć "świadka".

Gdy to ktoś od nas - przemilczeć za wszelką cenę!

Przypominamy sobie filmy z innymi czołowymi dziennikarzami jak chodzą na urodziny do znanych polityków, jak jeżdżą razem z nim limuzynami ale tak żeby czasem kamera tego nie nagrała, jak chadzają wspólnie z ministrami, sekretarzami, podsekretarzami i setkami innych urzędników na bankiety i rauty. Jak spijają sobie z dziubków ze znanymi politykami, z którymi łączy ich długoletnia zażyłość.

I czy dużo już brakuje w naszej medialnej rzeczywistości do sytuacji gdzie padnie pytanie:

- Dlaczego nic nie mówicie o tej aferze z ministrem X? O korupcji w urzędzie XYZ? O przekrętach przy prywatyzacji ABCD Sp. z o.o.? O pijackiej kompromitacji polityka Q? O... ?

- A ma pan kolegów?

Za każdym razem gdy zobaczycie dziennikarza, który wije się i kombinuje jakby tu coś przykryć.

Zawsze gdy będziecie słyszeć z ich ust wszystkie te formułki typu:

- ale to zupełnie inna sprawa

- ale dziś spotkaliśmy się porozmawiać o czymś innym

- ale są ważniejsze sprawy, np. mamamadzi

- ale czy pan chce coś zasugerować? proszę z tym iść do prokuratury a nie ukrywać!

- ależ brednie, to kompletne bzdury wyssane z palca

- to jest poziom rynsztoku, nie będę się do tego odnosić

i tak dalej, i tym podobne.

No więc zawsze gdy zobaczycie jak dziennikarz się wije, pamiętajcie, że to co słyszycie to tak naprawdę jest pytanie:

- A ma pan kolegów?

Względnie:

- Za to mi płacą.

https://www.youtube.com/watch?v=SKHHajw ... redirect=1

 

https://www.facebook.com/zelaznalogika.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ kupił, to koduje - jego prawo. Ja akurat mam możliwość porównania obu wersji HD - polskiej i niemieckiej. Zobaczymy kto da lepszy komentarz i obraz.

 

Co do samego Czerwonego Dywanu, to "TVP Info" ma pokazywać własną relację z przed wejścia. Niestety nie mają prawa wejść z kamerami na samą Galę. Zobaczymy jak to u nich będzie wyglądało.

 

Zamierzam wszystkie 4 przekazy (E! HD, Canal+ HD, ProSieben HD i TVP Info) nagrać i zachować dla potomności. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według projektu przygotowywanego przez posłów PO, znaczenie ma mieć nie wiek, ale norma emisji spalin. Jednak w praktyce będzie to oznaczało zakaz wjazdu do centrów miast starymi samochodami. Lokalne władze mogłyby na przykład wymagać spełnienia normy Euro 4 (obowiązującej od stycznia 2005 roku), albo Euro 5 (od września 2009 roku).

O tym, czy samochód spełnia wymogi miałyby świadczyć plakietki z informacją o emisji spalin. Wystawiane one mają być przez diagnostów podczas przeglądów okresowych. Auta bez zezwolenia nie będą mogły wjechać do centrum miasta.

 

Posłowie aktualnie zbierają podpisy pod projektem, który w ciągu miesiąca ma trafić do laski marszałkowskiej.

I jak się wam, to podoba. Taka "walka!" - i taki sposób na poprawę rzekomo jakości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...