Skocz do zawartości

Reklamy telewizyjne


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że najnowsza reklama ''Plusa'' z Szymonem Majewskim bardzo mi się podoba, jest zabawna i wręcz ciekawa.

 

Także zauważyłem dzisiaj w TVP Info, że wróciła reklama ''Ikei'' ze zwariowaną rapującą nastolatką.

 

Dokładnie, to jest lepsze, niż ci wyeksploatowani siatkarze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa reklama T-Mobile z udziałem słynnego śpiewaka Andrea Bocelliego. ;)

 

Ostatnio mnie denerwuje reklama Old Spice z czarnoskórym mężczyzną krzyczącym teksty na bardzo niskim poziomie typu "weź tymbę" albo "pot się zmywa". Mam wrażenie, że ta reklama nie jest robiona pod typowego Europejczyka, w końcu takie "tekściki" raczej wieją Ameryką, gdzie ludzie mają zupełnie inne poczucie humoru. :/

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co reklamy owoców i warzyw w szkole - to cała kampania. Jest również ok. 3 minutowa piosenka na YT o nazwie "Czy rodzice wszyscy wiedzą?". Na Eska TV przed tym jest napis "OGŁOSZENIE SPOŁECZNE", na innych kanałach jest wepchana w inne reklamy. Ostatnio puszczają ją coraz rzadziej.

Coś mnie podkusiło i odpaliłem całą piosenkę na YT. Szczerze? To nie zachęci dzieci do zdrowego odżywiania. Rodziców też niezbyt skłoni do kontroli. To dla mnie takie mdłe się wydawało i głupie. A najdziwniejszy jest fragment "Lepsza marchewka niż tablet". Tak, wiem, to jest metafora, żeby dzieci nie gapiły się w ekran. Ale i tak dziwacznie to brzmi, to coś typu "porównanie pralki i lodówki".

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie denerwuje reklama Old Spice z czarnoskórym mężczyzną krzyczącym teksty na bardzo niskim poziomie typu "weź tymbę" albo "pot się zmywa". Mam wrażenie, że ta reklama nie jest robiona pod typowego Europejczyka, w końcu takie "tekściki" raczej wieją Ameryką, gdzie ludzie mają zupełnie inne poczucie humoru. :/

Jeśli już, to ten mężczyzna krzyczy "Zostaw Citron, weź Timber!" (nawiązanie do zapachów tejże marki). Ale rzeczywiście zgadzam się z Tobą - reklamy z tym panem są wręcz głupie. Jak dla mnie najlepsza reklama Old Spice to ta z 2011 roku, gdzie facet mówi tekst "Siedzę na koniu"

 

Mnie z kolei denerwuje najnowsza praktyka stosowana przez TVP: otóż po niedzielnych Wiadomościach w bloku reklamowym będącym "tylko jedną reklamą", w którym jeszcze niedawno był mini-program "Dorota, Karol i goście", od czerwca lecą... po trzy reklamy Lidla  :evil: Najgorsze, że nikt z tym nic nie robi - już pomijam sam fakt tworzenia bloków "tylko jedna reklama", ale żeby w takim bloku były aż 3 reklamy? Aż dziwne, że KRRiT jeszcze się tym nie zajęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Tomasz Zimoch po odejściu z Polskiego Radia musi się jakoś utrzymać finansowo, więc nie dziwi mnie jego udział w reklamie ''Lidla'' (zresztą Zimoch też reklamuje ''Lidla'' w byłym miejscu jego wieloletniej pracy, czyli w radiowej ''Jedynce'').

 

Wczoraj zauważyłem natomiast najnowszą reklamę ''Biedronki'' z cyklu ''Powrót do szkoły''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawiła się reklama ''Orlenu'' z okazji ''IO Rio 2016'', która mocno nawiązuje do poprzedniej reklamy z okazji ''Euro 2016''.

 

Także zauważyłem, że ''Bakomę'' reklamuje osoba podobna do dziennikarki TVP Info Katarzyny Trzaskalskiej, a studio w tej reklamie jest podobne do tego z ''Dzień Dobry TVN''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że te nowe reklamy niestety mocno obniżyły poziom. Rzadko, które są śmieszne. Według mnie błędem było zrezygnowanie z Pascala. Wiem, że zgodnie z filozofią marketingową takie przywiązanie do jednej formy reklamy jest nieodpowiednie, ale zmiany na pewno nie wyszły im na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio są emitowane 2 najnowsze reklamy:

 

1). Reklama ''ING Bank Śląski'' o starszej kobiecie, która wybiera się do Katmandu i w środku pojawiają się negatywne opinie jej najbliższych osób, na temat wyjazdu (męża, matki, dzieci, przyjaciół). Ta reklama jest często emitowana w wielu stacjach telewizyjnych, głównie w TVP.

 

2). Reklama ''Lidla'' o byciu pięciozłotówką.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w 1szej przerwie reklamowej na koncercie Morze Przebojów! Koszalin w TVN była najnowsza reklama zeszytów Oxford z robotem, który uczył się witać po młodzieżowemu a na końcu pisało "Obejrzyj film COOL ROBOT na..." jakiejś stronie ale nie pamiętam jakiej. Przeszukałem internet szukając tej strony ale w necie nic o tym nie ma. Czy ktoś mi mógłby powiedzieć jaka to była strona? (Rzadko oglądam TVN ale chyba ta reklama leci często a pierwszy raz widziałem ją wczoraj.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...