Skocz do zawartości

Reklamy telewizyjne


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie już wkurza reklama Orange z Zinedinem Zidanem, natomiast zaintrygowała mnie reklama Nike'a wyemitowana w przerwie meczu Polska - Ukraina na Jedynce, w której był chłopak, któremu śniło się, że jest Cristiano Ronaldo i który ubzdurał sobie, że nim jest.

Z tych troszkę wcześniejszych nawet niezłe były reklamy Reddsa ("Gruszka chili gruszka chili o je je...")  :)

Także zauważyłem najnowszą reklamę ''Orange'' z Sercem, Rozumem i Królikiem, którzy promują ''kablówkę ze światłowodu''.

Ta reklama jak dla mnie jest taka sobie - z jednej strony Serce śpiewające operowo, co irytuje, z drugiej - te skaczące króliczki na końcu (nie wiem dlaczego, ale mi się one podobają...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ''Orange'' i ''Nju Mobile'' reklamują stronę internetową http://www.zarejestrujnumer.pl/, w której także jest informowane, że po zarejestrowaniu numeru telefonu w salonie ''Orange'' można dostać dodatkowy pakiet internetowo-SMS-owy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że TVP całkowicie zrezygnowała z pokazywania reklam ''Playa'' - tylko Polsat, TVN, TV Puls i Eska TV pokazują reklamy ''Play'', i to w ogromnej ilości co jeszcze bardziej mnie denerwuje, bo ogromna ilość reklam ''Playa'' z BKS i jej partnerem reklamowym przypomina mi słynną reklamę ''Media Expert'' z grudnia 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

Nie wiesz, że reklama kłamie? Nie od dziś to wiadomo... :?

Przykładem jest chociażby sieć Play, która to reklamowana jest jako "najczęściej wybierana sieć w Polsce", a tymczasem według rankingów nie jest to wcale prawda.

Ale nie tylko operatorzy sieci komórkowych robią za pomocą reklam ludzi w bambuko. Kłamstwa w reklamach są praktycznie w każdej dziedzinie. A najbardziej to już chyba w proszkach do prania... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

Nie wiesz, że reklama kłamie? Nie od dziś to wiadomo... :?

Przykładem jest chociażby sieć Play, która to reklamowana jest jako "najczęściej wybierana sieć w Polsce", a tymczasem według rankingów nie jest to wcale prawda.

Ale nie tylko operatorzy sieci komórkowych robią za pomocą reklam ludzi w bambuko. Kłamstwa w reklamach są praktycznie w każdej dziedzinie. A najbardziej to już chyba w proszkach do prania... :roll:

Nie Nie Nie. Reklamy nie kłamią, gdyby kłamały to nikt by nie kupował tych produktów bo kłamstwo jest łatwo stwierdzić. Reklamy zawsze mówią półprawdę, pozostawiają sferę niedopowiedzenia która sprawia, że te ogólne stwierdzenia w reklamach można rozumieć różnie. To, że Play jest wybieraną najczęściej siecią jest prawdą tylko jest w tym mały szczegół  jeśli mówimy o przenoszeniu numeru.  Niby mówią prawdę ale nie do końca.

 

Reklama to nie kłamstwo a manipulacja mająca na celu sprawić aby konsument dopowiedział sobie dopowiedział wspaniałość produktu czy usługi i żeby uwierzył dzięki temu, że ten produkt jest mu niezbędny do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj chodzi głównie o slogan. Rzuci się klientowi coś takiego jak "zasięg Ultra LTE w całej Polsce", i klient jest ucieszony, bo myśli że jak to kupi, to będzie miał superszybki internet. Tyle tylko, że do tego hasełka jest doczepiona tak zwana gwiazdka, i tam drobnym druczkiem jest napisane, że ten zasięg obejmuje 8 największych miast. Przeciętny odbiorca tego nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem reklamę chipsów Lay's z Enrique Iglesiasem, w której piosenkarz w zamian za chipsa proponuje dziewczynie spotkanej na ulicy, że jej zaśpiewa. W tle tej reklamy leci utwór "El Perdon" Nicky'ego Jama, w którym Iglesias gościnnie zaśpiewał

 

Od niedawna puszczają w telewizji reklamę o owocach i warzywach w szkole, z pioseneczką która jest, niestety, dziwna i głupia. Czemu jest tak, że wiele takich akcji dostaje tak koszmarne spoty?

Obym się mylił, ale wydaje mi się, że:

1) takie spoty są robione "na odwal", tylko po to, by były (niby brakuje w tym logiki  :crazy:, ale czasami odnoszę wrażenie, że tak jest)

2) twórcom po prostu brakuje weny przy tworzeniu spotów

Choć czasami się zdarza, że spoty jakichś akcji czy fundacji są nawet niezłe - blisko miesiąc temu widziałem spot SOS Wiosek Dziecięcych z dziećmi kręcącymi ogłoszenie dla dziewczynki szukającej nowej mamy, który (moim zdaniem) można zaliczyć do tych lepszych

 

Nawiązując jeszcze do spotów różnych akcji: dzisiaj, oglądając stream UA:Perszyj, widziałem spot akcji "Makarony Europy", która była finansowana z funduszy... polskiej Agencji Rynku Rolnego  :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co reklamy owoców i warzyw w szkole - to cała kampania. Jest również ok. 3 minutowa piosenka na YT o nazwie "Czy rodzice wszyscy wiedzą?". Na Eska TV przed tym jest napis "OGŁOSZENIE SPOŁECZNE", na innych kanałach jest wepchana w inne reklamy. Ostatnio puszczają ją coraz rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że najnowsza reklama ''Plusa'' z Szymonem Majewskim bardzo mi się podoba, jest zabawna i wręcz ciekawa.

 

Także zauważyłem dzisiaj w TVP Info, że wróciła reklama ''Ikei'' ze zwariowaną rapującą nastolatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...