Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wymiany na inny to się zgodzę ale z sensu posta kolegi @sanfran raczej to nie wynika - napisał że mu padł i chciał wymienić, więc opłat nie powinno być.
Co do darmowej wymiany na Wifiboxa, też tak miałem. Jakieś 1,5 roku temu - wymieniłem starego (z cyfry jeszcze) sagema, którego miałem do multiroomu na ów dekoder (oczywiście za darmo). Ale z tego co się dowiedziałem to była taka akcja bo cyfrowe sagemy po aktualizacji zaczęły się totalnie pierniczyć - działały jak chciały i z racji tego można było wymienić za free na Wifiboxa, któremu w sumie też sporo brakuje do poprawnego działania a już na pewno do Turboboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tą zawartością poszczególnych pakietów? Czy to co jest podawane na stronie nc+ jest wiarygodne czy też nie? Przedłużyłem w sierpniu tego roku umowę na pakiet Vip Max+ i okazuje się, że nie mam w tym pakiecie kanału Filmbox Arthouse. Mogę go mieć za dodatkowe 2 zł. Oczywiście nie chodzi mi o ten kanał, chodzi mi o zasady. Na stronie nc+ widnieje informacja, że kanał ten wchodzi w skład pakietu Vip+ bez dodatkowych opłat. Składałem reklamację, ale została ona rozpoznana odmownie. Nie rozumiem jednak, czy zawartość kanałowa poszczególnych pakietów jest stała, czy też zależna od widzimisię konsultantów?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wymieniłem na Wifi Premiumboxa, a nie Wifiboxa. Aż nie chce mi się wierzyć, że zażądali ponownych opłat przy wymianie uszkodzonego sprzętu na ten sam model.

Na pewno nie ma czegos takiego jak platna wymiana na ten sam model w takim cenniku. To co pisal, @sanfran to upgrade na inny model. Nbox - białe 5800 wymiania się albo na 2851, albo sagemy 83 + karta cameleon. 

 

Jak to w końcu jest z tą zawartością poszczególnych pakietów? Czy to co jest podawane na stronie nc+ jest wiarygodne czy też nie? Przedłużyłem w sierpniu tego roku umowę na pakiet Vip Max+ i okazuje się, że nie mam w tym pakiecie kanału Filmbox Arthouse. Mogę go mieć za dodatkowe 2 zł. Oczywiście nie chodzi mi o ten kanał, chodzi mi o zasady. Na stronie nc+ widnieje informacja, że kanał ten wchodzi w skład pakietu Vip+ bez dodatkowych opłat. Składałem reklamację, ale została ona rozpoznana odmownie. Nie rozumiem jednak, czy zawartość kanałowa poszczególnych pakietów jest stała, czy też zależna od widzimisię konsultantów?

 

W zależności jakiej promocji brałeś pakiet. Kod promocji zmienia się za każdym razem gdy jest zmiana pakietówki i np przedlużając umowę dziś mozesz miec kanal w pakiecie, a za tydzien jak bd inny kod promocji, kanału nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikizncplus ty sobie chyba jaja robisz z tym upgradem, przecież sagem 83 to raczej downgrade i to spory. Po zatym to jest kolejne gdybanie - niech sam zainteresowany się określi. Bo z jego postu wynika jasno - padł mi dekoder, chce go wymienić na nowy a nc+ woła od niego kolejny raz opłaty za to samo - czyli niezbyt udany żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dostałem.

http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/mediaBOX-hd-PVR-500-GB

Robi mniej więcej to samo co turbodekoder, z dodatków to ma tryb 1080p i 1.5x

Generalnie d..y nie urywa.

Jak myślicie, warto sie zwrócić do BOK ze starego klienta robią w wała? Poprzedni dekoder trzymałem prawie 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

Przeciez mogles zażądać takiego samego bez dopłat, zgodziłeś sie na dobrowolną wymiane na wyższy model, podpisałeś dokumenty, że wyrażasz zgodę na zamianę typu i uiściłeś opłatę aktywacyjną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikizncplus ty sobie chyba jaja robisz z tym upgradem, przecież sagem 83 to raczej downgrade i to spory. Po zatym to jest kolejne gdybanie - niech sam zainteresowany się określi. Bo z jego postu wynika jasno - padł mi dekoder, chce go wymienić na nowy a nc+ woła od niego kolejny raz opłaty za to samo - czyli niezbyt udany żart

 

Zle sie wyrazilem. Biale Nbox 5800 bez kosztowo wymienia się na 2851 adb lub sagemy 83/87 + karta cameleon. Wszelki upgrady - turbo, wifibox, wifi premium, mediabox to już płatne upgrady i cennik jest rozny, np kwota 199zł. 

Sam zainteresowany po prostu padł ofiarą wciśnięcia mu nowego dekoderu, mediaboxa, gdzie uiscil oplate, a pewnie w punkcie powiedzieli mu ze nie ma innej opcji :D

Edytowane przez Mikizncplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanfran a co Ci powiedzieli w punkcie. Sprawa jest dość prosta. Miałeś turbo i powinni Ci wymienić na turbo o ile są jeszcze dostępne (a wierzę że tak :) ). Jeśli jednak nie milei to powinni sprowadzić informując cię o tym. W przeciwnym razie obowiązkiem jest wymiana na model podobny lecz nie o gorszych parametrach czyli na mediabox. Ale tak jak pisze wymiana gratisowa na media jest tylko wtedy gdyby nie było w ogóle titbo a to raczej mało prawdopodobne.

 

@Mikizncplus a to w takim bądź razie zgadzam się w stu procentach :), przyczym kolega miał turbo z tego co pisze

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z opcja dodatkowa multiroom tzn. czy w ramach trwajacej umowy jest mozliwosc rezygnacji z  tej uslugi ? Dziala mi na nerwy Sagem ktory dostalem w ramach swiadczenia multiroom i szukam drogi do pozbycia sie tego dziadostwa .

Edytowane przez woyt@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wujek przyniósł mi swoją umowę, bo stwierdził że ja mam w domu więcej kanałów, a płacę sporo mniej, a że umowa mu się kończy to żebym mu pomógł.

Utworzyłem mu konto w ICA i okazuje się, że umowę ma jednak do końca lutego 2018, a jako że płaci ponad 100 zł, to trochę mi go szkoda, bo ewidentnie ktoś mu nagadał i wcisnął pakiet Superpremium. Zdaję sobie sprawę, że pewnie będzie to musiał jeszcze ponad rok płacić, aż im ucieknie, ale zastanawia mnie kilka rzeczy.

Wujek nie ma internetu (swoją drogą podwójnego konwertera też nie ma, więc nie korzysta ani z nagrywania, ani z NC+ GO), a umowy nie dostał pisemnie tylko do wglądu na koncie w ICA. Nie wiem jak wyglądała rozmowa z konsultantem, ale czy jeśli ten powiedział że dokumenty prześle internetowo, a wujek powiedział, że nie ma internetu, to byłaby to podstawa do jakieś reklamacji? Również wszystkie zgody na komunikację elektroniczną itp. ma odznaczone w ICA, więc chyba powinien dostać te dokumenty pisemnie, no ale może ja źle rozumiem i na siłę szukam ucieczki z tej patowej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek zatwierdził pewnie wszystko przez rozmowę tel. Internet nie jest potrzebny. To, że masz więcej kanałów i placisz mniej to potrwa do czasu końca Twojej umowy. Jeśli bedziesz aneksował, to wyrównasz do poziomu wujka :-D .. o ile jesteś w nc.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja umowę niedawno przedłużałem i spokojnie nie dam sobie wcisnąć pakietu za 100 zł. Mam to co chce za tyle ile mi pasuje (czyli pakiet Extra + 2 dodatkowe dekodery w multiroom za 79,90). Tylko szkoda mi wujka bo się dał naciągnąć na coś co mu w ogóle nie jest potrzebne i nie korzysta/nie ogląda, więc szukam jakieś opcji, żeby mu pomóc, ale wątpię że uda się coś wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

Na przetwarzanie swojego adresu, e-mail, nr telefonu (smsy i oferty glosowe) w celu proponowania ofert, peomocji itd.

 

A najwazniejsze ze wyraziles zgode na przesylanie przez dekoder na serwery nc+ informacji o Twojej aktywnosci tzn. ze dekoder w trybie ciaglym zbiera informacje kiedy i jakie kanaly ogladasz, gdzie wchodzisz w nenu itd czyli cala Twoja aktywnosc zwiazana z oferta. W przypadku gdy dekoder nie jest podlaczony do internetu, dane te sa zapisywane w pamieci wewnetrznej i przesylane przy nsjblizszym podlaczeniu dekodera do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przetwarzanie swojego adresu, e-mail, nr telefonu (smsy i oferty glosowe) w celu proponowania ofert, peomocji itd.

 

A najwazniejsze ze wyraziles zgode na przesylanie przez dekoder na serwery nc+ informacji o Twojej aktywnosci tzn. ze dekoder w trybie ciaglym zbiera informacje kiedy i jakie kanaly ogladasz, gdzie wchodzisz w nenu itd czyli cala Twoja aktywnosc zwiazana z oferta. W przypadku gdy dekoder nie jest podlaczony do internetu, dane te sa zapisywane w pamieci wewnetrznej i przesylane przy nsjblizszym podlaczeniu dekodera do internetu.

Dekodera nie mam od nc+. Umowę mam na kartę cameleon, zastanawia mnie fakt zę pakiet Comfort 6 C+ i Eleven Sports na umowie jest za 71.89 zł  i jestem ciekaw czy to już jest po odliczeniu rabatu za zgody marketingowe( na umowie nic o tym nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

To wszystko pozostale z wyjatkiem przesylania informacji na serwery przez dekoder.

 

Nikt Ci nie odpowie na pytanie bez wgladu w umowe czy to cena z rabatami marketingowymi czy bez :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...