Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, jak już kiedyś w przyszłości dojdzie do całkowitego "zaparowania" wszystkich platform, jakie są i odbiór każdej z nich będzie możliwy tylko na jej dekoderze dedykowanym to jaki będzie wówczas sens produkowania tzw. tunerów niezależnych? Żaden! A co z tunerami DVB-S/S2 wbudowanymi w coraz więcej modeli telewizorów? Też staną się bezużyteczne! No bo co? Pozostanie na nich odbiór tylko kanałów FTA? No bez jaj! Dla Niemców może by to było OK, ale dla nas w Polsce już niekoniecznie... :? Takie działanie doprowadzi tylko do upadku producentów tunerów niezależnych, np. naszego rodzimego Fergusona... :roll:

Miejmy tylko nadzieję, że ten czarny scenariusz w Polsce się nie spełni... :?

 

Dekoder dedykowany to jest dobre rozwiązanie jedynie dla tych osób, którym zależy tylko na tym, aby to był sprzęt banalnie prosty w obsłudze, działający w pełni automatycznie i którym wystarczy tylko opcja "włącz-wyłącz", "zmień kanał" i "zwiększ/zmniejsz głośność". I żeby odbierał kanały, za które się płaci. I nic poza tym. Dla mnie jednak taki sprzęt jest kompletnie nie do zaakceptowania! Ja dekoderom dedykowanym zawsze będę mówił NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti - nie będzie "całkowitego zaparowania"! Powtarzam jeszcze raz: moim zdaniem (tzn. tak przypuszczam) dla chcących używać tunerów niezależnych lub telewizorów z DVB-S2, będą dostępne do wyboru moduły CI+ (przejściowo w trybie legacy, jak teraz w Cyfrowym Polsacie czy NC+ MIX, docelowo niestety w natywnym CI+ powodującym ograniczenia nagrywania, niemożliwość archiwizowania nagrań itd, co dla mnie też będzie kompletnie nie do zaakceptowania!).

 

Telewizory obsługujące CI+ już od kilku lat są dostępne, tunery też się pojawią, jak tylko platformy zaczną korzystać z natywnego CI+. Nie będzie upadku producentów tunerów niezależnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszej sytuacji to są ci co maja karty z wyjętymi danymi bo czy to bEdzie karta nagra 4 czy dalej będą regularnie wymieniać karty tak jak to robi SKY to i tak karta będzie wysyłana pod dany dekoder o ile ten ktoś albo go nie spali nie sprzeda to i tak będzie mu dzialać

 

Ja będę obserwować sytuacje włochów to jest naród który musi mieć dostęp do swojego calcio pewnie jakis % przejdzie na slingboxa albo stream via IP mowiono że do konca 2014 Murdoch chce zamknać dostęp dla userów oscama w całej Italii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekSzcz

Całkiem możliwe, że będzie tak, jak mówisz. :roll:

Ja jestem nawet skłonny zaakceptować ograniczenia, jakie niesie standard CI+, byle tylko mieć możliwość dalszego odbioru danej platformy na swoim własnym, niezależnym tunerze. Bo w sumie i tak, zarówno na dekoderach dedykowanych, jak i własnych z modułem CI+ nagrania będą szyfrowane. Ale w przypadku własnego sprzętu możemy jeszcze układać sobie listę kanałow, tak jak chcemy, a także korzystać z innych dobrodziejstw, jak np. obrotnica. :) A tego żaden dekoder dedykowany nam nie oferuje. Mało tego, dekodery dedykowane Cyfrowego Polsatu (te jego własnej produkcji) nie obsługują nawet napisów, ani teletekstu, co uważam za jakieś kurozjum! :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan - rzeczywiście, ci ludzie są w najlepszej sytuacji. Ja się jednak kompletnie nie znam na tym wyciąganiu danych, uruchamianiu parowanej karty na tunerach z Linuxem itd. Powiem szczerze, że nigdy mnie do takiego kombinowania nawet nie ciągnęło, zawsze wolałem w pełni legalne i bezproblemowe korzystanie z płatnej platformy na własnym tunerze. Cyfra+ umożliwiała mi to przez długie lata i na zawsze będę jej za to wdzięczny.

 

@Barti - no to chyba będziesz zadowolony i nie masz po co się martwić na zapas. :)

Ja niestety nie będę - wprowadzenie w przyszłości natywnego CI+ oznaczałoby dla mnie chyba koniec płatnych platform, a możliwość układania listy kanałów nie zastąpi mi nieszyfrowanych nagrań... Oczywiście miło jest mieć własną listę kanałów, całkowicie niezależną od widzimisię operatora, ale to nie ona jest dla mnie najważniejszą zaletą własnego tunera, bardziej się cieszyłem z nieskrępowanego nagrywania. Nie do zaakceptowania jest dla mnie, żebym nie miał prawa zarchiwizować sobie na własne potrzeby jakiegoś ciekawego programu z telewizji. W epoce VHS mogłem, a w XXI wieku nie??? Dziękuję za taki postęp... A już możliwość dodatkowych ograniczeń (np. oglądanie nagrania tylko do 90 minut od zakończenia emisji, blokada przewijania reklam albo całkowita blokada nagrywania niektórych pozycji) jest tak "wzruszająca", że tego w ogóle nie chcę komentować... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekodery dedykowane Cyfrowego Polsatu (te jego własnej produkcji) nie obsługują nawet napisów, ani teletekstu

Część z nich jednak obsługuje. Te naziemne.

A to możliwe. Nie wiem, bo osobiście nie korzystam w ogóle z dekodera dedykowanego, również "naziemnego".

 

 

@Barti - no to chyba będziesz zadowolony i nie masz po co się martwić na zapas. :)

Noo, oby tylko w ofercie platform pozostały moduły... :?

Oczywiście miło by było, gdyby nadal była możliwość nagrywania nieszyfrowanego. No, ale skoro w przyszłości pozostaną tylko dekodery dedykowane i moduły CAM CI+ i w obu przypadkach nagrania będą szyfrowane to z tych dwóch opcji zdecydowanie wolę już własny tuner i moduł. No bo tak, czy siak, nagrań nie będzie już można archiwizować np. na kompie. Własna lista kanałów jest dla mnie niezmiernie ważna. A nie, jedyna słuszna, narzucona "na sztywno" przez operatora na jego dekoderku dedykowanym... :crazy:

Swoją drogą, nasz rodzimy Ferguson, jak i też np. Globo Opticum mogliby w końcu wypuścić jakieś nowe modele tunerów już z natywną obsługą modułów typu CI+ bez trybu "legacy"... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli ktoś już wydał kilka set czy nawet kilka tyś na własny sprzęt to żadne parowanie nie będzie wystarczająco skuteczne (aktualne raczej szczelnością nie grzeszą) bo gdy tylko pojawi się jakieś info o możliwości jego obejścia będzie on pierwszy w kolejce. A dla takich osób moduły CI nie są żadnym rozwiązaniem bo sprzęt w takiej cenie kupuje się już nie tylko dla własnej listy ale dla linuxa na pokładzie i np 2 głowic a moduł CI i dwie głowice raczej się nie dogadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto, że np. Ferguson mógłby w końcu wypuścić jakiś nowy model już z natywną obsługą modułów CI+ bez trybu "legacy", bo jak dotąd, takich tunerów w swojej ofercie Ferguson nie ma... :roll:

I prędko nie będzie. Zastanów się kto z nadawców zaufa ALI odnośnie zabezpieczeń (które są nawiasem całkiem dobre, tylko że to PRC!)? ALI nie produkuje, bo kto niby to kupi (1. ryzyko na granicy, 2. już widzę zaufanie do chińczyków od strony operatorów - chyba tylko nnk się skusiła)?

Chodzi o kasę - zysk jest z tego co puszczą do Europy softwarowo (bo tu nie ma żadnych granic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przedlużylem umowę na 2 lata, cały czas wciskali nowy dekoder za 0zl, zawsze ich spławiałem gdyż ten widniejacy w ich ewidencji to stary SD Pace a po za tym użytkuje dekodery hd działajace w pod domowym spillterze.

 

teraz po za wymiana dekodera dodali, że karte nalezy oddac co oczywiscie zapaliło czerwoną lampkę, spławilem ich, lecz teraz po tygodniu dzwonią pare razy dziennie z pytaniem czy juz wymienilem, kiedy to zrobie itp. widomo ze oddanie karty cameleon przekreśla splitter.

 

moje pytanie, czy są jakoś wstanie dopchnąć mnie do sciany bym wymienil dekoder, np. zablokowanie aktualnej karty czy wylaczenie jakis kanałow?, czy spokojnie mogę ich spławiać przez kolejne dwa lata? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co się zgodziłeś przy przedłużaniu umowy. mogłeś od razu przy przedłużaniu umowy zaznaczyć że chcesz odbierać programy na swoim niezależnym sprzęcie i nie interesują Cię ich dekodery myślę że przy przedłużaniu coś byś ugrał a teraz to wszystko zależy na co się godziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz na odczepnego przytaknąłem konsultantowi ze kiedys pójdę wymienić ten dekoder ale nie zdeklarowałem sie co do daty, a przecież moze mi nie pasować przez dwa lata tam dotrzec i odebrac od nich telefon. :) Ciekaw jestem czy ktoś miał taką sytuację, jakieś konsekwencje, ale już posunięte krok dalej z tym miganiem od wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuj takiego myku oczywiście rozmowe nagrywaj

oświadcz że sprzęt i kartę oddasz tego samego dnia kiedy skończy ci się umowa a na razie jesteś bardzo zadowolony z usług i nie masz zamiaru niczego zmieniać a jeżeli mają jakiś problem zawsze mogą z tobą zerwać umowę a jeżeli odetną ci sygnał będzie to podstawą do wypowiedzenia umowy z ich winy ty jako uczciwy abonent płacisz swój abonament i nie widzisz podstaw do zawieszania czy blokowania ci usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest ciekawy news który ma dużo wspólnego z NagraID której udziały poszły do inwestorów jednak Nagra wciąz utrzymuje 50% udziałow

 

http://www.usatoday.com/story/tech/2014 ... d/5367979/

 

ukradli karte i ją sklonowali dodać należy ze Nagra także produkuje karty wraz z zabezpieczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zastanów się kto z nadawców zaufa ALI odnośnie zabezpieczeń (które są nawiasem całkiem dobre, tylko że to PRC!)?

A ine chipsety to niby gdzie produkowane? Na Marsie?

 

 

ALI nie produkuje, bo kto niby to kupi

Problemem jest to czy procesor będzie miała wsparcie i czy ma ścieżkę rozwoju. Bo raczej tylko o to chodzi. Nie opłaca się inwestować w coś co może zniknąć za dwa lata. Jak nie ma za ALi odpowiedniego wsparcia kapitałem to niestety może szybko zniknąć z rynku.

Ponadto niektórzy producenci chipsetów ratowali się umowami z nadawcami - i tu kłopot bo nie opłaca się takich umów zrywać.

To co się dzieje na rynku smartfonów tj wysyp równych ARM'ów oznacza że nieliczni już producenci chipsetów DVB mogą zbankrutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...